Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Mit lehet tenni, ha a szomszéd zaklat és rágalmaz? fórum

Mit lehet tenni, ha a szomszéd zaklat és rágalmaz? (tudásbázis kérdés)


1 2
37. Regin_a (válaszként erre: 36. - Favali)
2015. dec. 4. 21:30

Max a lakógyűlésen felszólitani a tulajdonost hogy "tegye helyre" őket

Ha nem kétajtós szekrény a férj, akkor képenvégni hogy tartson rendet a családjában.

Azon kívül a mai társadalomban semmit.

36. favali
2015. dec. 4. 12:23

Sziasztok, mit lehet tenni, ha egy szomszédnő 4 gyerekkel albérletben lakik egy társasházban és sorozatosan kárt tesznek a lépcsőházban, zaklatják a közvetlen szomszédságában, az egy emelten lakó öreg nénit, csúnya szavakkal illetik, és minden féle maszatot szétszórnak előtte ,leköpködnek stb.

Hova lehet fordulni, hogy ne zaklassák illetve, hogy lehet elintézni, hogy elköltözzenek.Köszönöm !

2011. jún. 14. 09:33

Sziasztok!

Mi 3 éve vettünk egy nyaralót. Az első évben nem volt semmi gond, majd a 2. évben az egyik szomszédunk aki Svájcban él ellátogatott a nyaralójába. Először egy hölgyet küldött át hozzánk, hogy a gyerekek hangosak. Én mondtam a hölgynek hogy igyekszünk de nem tudok ígérni semmit, azért próbáltam a Manókat visszafogni. Másnap vendégek is érkeztek két gyermekkel, volt játék gondolhatjátok. Mindez napközben. A kisebb 12 körül még aludt is. Kaptunk egy "szerelmes levelet" hogy fejezzük be a ricsajozást, mert mindenki az egész utca utál bennünket, és a gyerekek zaja még hagyján de mi is ordibálunk (ami nem igaz), és mit ártott nekünk a diófánk hogy kivágtuk, és szegény gyerekeket kitesszük a káros UV sugárzásnak. Ennyibe is maradt a dolog, majd idén nyáron ismét a nyaralóba volt ez a szomszéd, és át is kiabált hogy csendesebben legyünk. Gyerekek egy kicsit felsikoltoztak a slag miatt. Nem tudom mit tegyek. Lábujjhegyen kell járkálnunk? Azért vettük a nyaralót hogy a gyerekek a lakásból kiszabadulva önfeledten tudjanak játszani, és véleményem szerint nem is hangosak. Néha egy-egy kis sikongatás van Uram bocsásd. Lassan ott tartok, hogy nem szívesen megyek ki pedig nagy örömmel vettük. Az itt elolvasottakhoz képest a mi bibink nem is olyan nagy, más azt mondja ne foglalkozzunk vele, de akinek családja van, az szerintem megérti hogy mit jelent, ha egészséges, életvidám gyerekek vannak a kertben.

2011. márc. 3. 08:07
Sziasztok!Nem tudom örüljek e vagy szomorkodjak,hogy nem vagyunk egyedül a problémánkal!Harcoljatok az igazatokért,lehetőségeitekhez mérten és ne engedjétek,hogy holmi unatkozó kisnyugdijas,alkoholista rosszindulatu emberek tönkretegyék a kis családotok boldogságát!!!!!!!!!!!!!!Nálunk most egy kis nyugi van,mert Trógyer(mi igy hivjuk Jancsi bácsit)egészségi állapota meggyengült az elmult hónapokban,bár most hogy ezt elkiabáltam tuti lesz valami!Szegény cicámat ugy elverte hogy nem tudott leülni,a telefonvezetékünket elvágta...stb..az állatorvosnál azt mondták,hogy ha nincs róla felvétel nem tudok tenni semmit(azóta is bánom hogy engedtem a barátomnak amikor kért hogy ne menjek át a baseball ütővel leütni ezt az idiótát, tudom a józan ész mást diktál...egyébként szilveszterkor az élettársa csuklóját vágta el,amikor egy üvegasztalt vágott hozzá...egyébként elmebeteg amikor még nem laktunk itt az egyik lakót fejbe vágta egy diszbaltával...köszi..eldöntöttem:szólni fogok a nő fiának aki figyeljetek:RENDŐR..nem is értem.Szerintetek érdemes?Attól félünk nemcsak mi hanem a többi lakó is hogy egyszer megöli!De ha ez bamba rendőrgyerek nem tesz semmit(nem tudom tisztában van e a dolgokkal)akkor megint én leszek bajban..Mindezek ellenére legyen szép napotok!!!!
33. Zailly (válaszként erre: 31. - Kyra922)
2011. márc. 2. 21:35
Köszönöm. A baj az, hogy bizonyíték nélkül nem megyek semmire... Ma beszéltem az önkormányzattal telefonon, először a jegyzőnél próbálkoztam, de átkapcsoltak a birtokvédelmi és szabálysértési csoporthoz. Ott egy nagyon rendes nővel beszéltem elég hosszan, nagyjából vázoltam a helyzetet, és azt mondta, csak akkor tudunk bármit is lépni, ha van rá bizonyíték, hogy ők rongáltak. A szitkozódással, vádaskodással és fenyegetéssel kapcsolatban csak annyit tanácsolt, hogy jelentsem fel becsületsértésért vagy ha este 10-kor történik, akkor csendháborításért. Nem igazán értem, hiába hívnám ki a rendőrséget, mire kijönnek már rég vége mondjuk a vitának, vagy ez ilyenkor hogy működik? A rendőrséget mondjuk tényleg csak a legvégső esetben hívnám ki. Itt most inkább azon van a hangsúly, hogy rettegek, mi lesz a következő amit tönkretesznek aztán ránk kenik. És hogyan bizonyítom, hogy nem én voltam??? Mindenesetre azért lehet hogy inkább személyesen bemegyek az önkormányzathoz, akkor talán többre megyek, mint telefonban. Nem tudom. Hát én is remélem, hogy megoldódik a dolog, mert így élni hosszú távon... érdekes lesz..
32. marel2 (válaszként erre: 11. - Lissa20)
2011. márc. 2. 09:10

Szia!

Az Önkormányzathoz kell menni és birtokvédelmet kell kérni. Egy éven belül ők intézkednek és ha Te 20-szor jelented, hogy zaklat, akkor 20-szor fogják megbüntetni egyre komolyabb pénzbüntetéssel. Egy év után már csak a bíróság jogosult az ügyben! Menj mihamarabb az Önkormányzathoz, nem kell ide semmi családsegítő.

31. kyra922 (válaszként erre: 30. - Zailly)
2011. márc. 1. 22:26
A jegyzőt nyugodtan keresd fel. Lehet elsőre folytatják majd tovább, de hidd el ha már 3-4-szer kapnak pénzbüntetést, akkor abba fogják hagyni. mert nem kevés pénzekre büntetnek azért. Én is így "szabadultam" meg egy rossz indulatú szomszédtól. bár nálunk nem volt ilyen, hogy rongálás, csak folyamatos zaklatás, és csendháborítás, amiket megpróbált ránk kenni. És a 2. büntetés óta békén hagy minket. Az pedig plusz jó, ha alá íratod a többi lakóval is, mert így látja a jegyző, hogy tényeleg gond van velük. Remélem minél hamarabb megoldódik a gondod.
30. Zailly (válaszként erre: 29. - Kyra922)
2011. márc. 1. 22:03

Szia! Köszönöm a tippeket. Az a baj, hogy ha rendőrt hívnánk, hiába nem mondják el hogy mi voltunk, akkor is ugyanez lenne mint most a postaládával, hogy ránk fogják. Ezzel az erővel, ha belegondolok, bármi baj történik velük, rögtön mi leszünk a hibásak. Tehát ha másvalaki hívja ki a rendőröket mondjuk, akkor is minket találnának meg. A jegyzőt valószínűleg fel fogom keresni, mert a kerítésrombolásról is vannak fotók, az nyilvánvalóan más nem lehetett csak ők, mivel az ő kertjükből történt. De a postaláda dolgot nem tudom rájuk bizonyítani, mivel az utcára néz, elvileg bárki lehetett. Gyakorlatilag viszont tuti biztos vagyok benne, hogy ők voltak.

Persze tudom, hogy más megoldás igazából nincs, mint a jegyző vagy a rendőrség, de ha az is "lezajlik" ugyanúgy (sőt talán fokozottabban) folytatódnak a piszkálódások. Egyszerűen totál tehetetlennek érzem magam, mert az igazamat nem tudom bizonyítani, és elkeserítő, hogy bármit a fejünkhöz vághatnak, ha épp elönti az agyukat a trutyi? Ezek folyamatosan megszegnek minden létező írott és íratlan szabályt, ami a társasházi együttélésre vonatkozik. Ezek a rikácsoló, hisztibe torkolló viták, csörömpölések, dübörgések, az hogy ebédidőben nyáron amikor kint eszünk esetleg a teraszon, ott vihognak miközben eregetnek (nem írom le de gondolom sejtik hogy mit... nem galambot...) egyszóval ezt egyszer s mindenkorra kikérem magamnak, nem vagyok hajlandó eltűrni. Fel fogom keresni a többi lakót is, hogy aláírják-e a panaszomat, mert muszály valamit lépni ezek ellen. Egyébként hozzáteszem, magyar családról van szó. Nem isznak, nem dohányoznak, (legalábbis legjobb tudomásom szerint nem), egész egyszerűen csak rosszindulatú, idegbeteg, degenerált barmok. Már elnézést.

Köszönöm mindenkinek, és továbbra is várom a véleményeket, tanácsokat.

29. kyra922 (válaszként erre: 28. - Zailly)
2011. márc. 1. 19:34
Szia. Tehetsz panaszt írásban a terültei jegyzőnél is. Ha több laktót is zavar, akkor ők is írják alá a levelet. A jegyző behív majd mindenkit egy napon és külön-külön el kell mondani, hogy miért tettél ellenük panaszt, mik történtek. És ha a jegyző úgy dönt, hogy Nektek van igazatok, akkor pénzbírásággal büntetik őket. Rendőrséget is hívhatsz rájuk nyugodtan, még ha csak egymással üvöltöznek is, mert az is valamilyen szinten csend sértésnek minősül, és gondolom a rendőrökkel már nem beszélnének úgy, a rendőrök meg nem mondhatják el, hogy ki/kik hívták ki őket.
28. Zailly (válaszként erre: 26. - Kis Cidri)
2011. márc. 1. 18:34
Sziasztok, köszönöm a válaszokat. Az a baj, hogy nincs közös képviselő, senki nem akarja vállalni. Össze-vissza költözött be mindenki (többnyire hitelből, lízingből), nem egyszerre hanem 2-3 év leforgása alatt. Imádok itt lakni, mert nagyon jó csöndes a környék (ezektől a suttyóktól eltekintve). Tegnap sajnos még tovább romlott a helyzet, ahogy számítottam, szóvá tették, azaz ránk fogták, hogy mi tettünk tönkre az ő ládájukat, és egyszerűen nem lehetett szóhoz jutni, mert üvöltöttek és visítottak, trágárságokat vágtak a fejünkhöz, és én, a csendes béketűrő ember odáig süllyedtem hogy visszaüvöltöttem, de csak még nagyobb üvöltés volt a válasz. Már komolyan attól féltem, hogy tettlegesség lesz, de szerencsére nem lett. Próbáltam észérvekkel visszavágni, de ezeknek nincs eszük, tehát ez lehetetlenség. Borzalmas ez az egész, éjjel alig aludtam, és a mai napom is szörnyű volt ezek miatt. A jól pofán vágás, szerintem csak olaj lenne a tűzre. Ezek tényleg olyan vadállatok. És mi nem vagyunk olyanok. A rendőrség kihívása tényleg csak a legvégső lehet szerintem. Ezek a viták, visítások, hörgések, dübörgések, anyázások oda-vissza (anya a fiának, tulajdonképpen saját magára), az meg vissza hogy kapd be a ... (nem írom le), szóval ilyenek egymással is, akkor gondolható hogy milyenek a külvilág felé. Szóval ezek általában nappal zajlanak, és főleg nyáron amikor mindenkinél nyitva az ajtó-ablak. Senkire nincsenek tekintettel. Hová fordulhatnék, mit tehetnék még????? Ha belegondolok, így kell élnünk? Itt az 5 éves kislányom, nem szeretném ha egyszer is tanúja lenne egy ilyen vitának! Teljesen ki vagyok borulva és gyomoridegem van. Köszönöm a hozzászólásokat...
2011. márc. 1. 11:32
jól pofán lehet vágni
26. Kis Cidri (válaszként erre: 25. - Zailly)
2011. márc. 1. 11:13

Szerintem feltétlen jegyezd a káraitokat, fényképekkel, és szólhatsz a közös képviselőnek is természetesen ne nevezd meg őket.

A rendőröket éjjel ki lehet hívni a hangoskodókhoz, és el is járnak.

Nekünk is volt ilyen szomszédunk, többször ki kellett hívni a rendőröket, mert annyira veszekedtek, hogy az már rémes volt, ma már elvették tőlük a gyerekeket.

És szerintem fontos, hogy adjatok hangot a titeket ért károknak, mert különben azt gondolják, hogy veletek bármit meg lehet csinálni.

25. Zailly
2011. febr. 27. 14:31

Üdvözlök mindenkit! Jogi tanácsot szeretnék kérni, amivel ténylegesen léphetek az ügyünkben. Szomszédunkkal másfél éve romlott meg a viszony, amikor szóvá mertük tenni hogy kamasz fiuk minősíthetetlen éjszakai házibulit szervezett, amitől az egész ház zengett, kislányunk többször sírva ébredt fel. A szülők épp nem voltak itthon, telefonon hívtuk őket, és teljesen fel voltak háborodva, nem hittek nekünk és kiérték maguknak hogy a nyaralásuk alatt fel mertük őket hívni. Kilátásba helyeztük, hogy kihívjuk a rendőrséget, na ez tette be náluk a kaput, őrjöngtek, hogy milyen jogon fenyegetőzünk. Hozzáteszem, olyan a foglalkozásuk mindkettőjüknek, ha netán feljelentés érkezne ellenük, lehet hogy az állásukba kerülne... Utána megvádoltak azzal hogy majdnem betörtük az ajtajukat úgy kopogtunk át, ami természetesen nem igaz. Férjem végtelenül barátságos, béketűrő és alkalmazkodó ember, én sem szeretem a vitákat, próbáltunk normális emberi hangon szót érteni a gyerekkel, nem lehetett. Ezután mikor találkoztunk velük, megvádoltak minket hogy kővel ütöttük, rugdostuk a bejárati ajtajukat, ott vannak a nyomok. Valószínűleg valamelyik "vendég" lehetett alkoholmámorában, de könnyű volt ránk fogni. Férjem nem vitatkozott velük, otthagytuk őket, ezen még jobban felpaprikázódtak, és elkezdődtek a sorozatos kellemetlenkedések, zaklatások. Pl. este fektetési időben hangos zenehallgatás, dübörgés, kutyájuk felhergelése, az pedig az éjszaka közepén őrjöngve ugatott, stb. Férjem tavaly a kis teraszunkat rendbe tette, feltöltötte földdel, a szomszéd felőli oldalt téglával védte le, hogy ne folyjon át az esővíz. Az eredmény: egy vasárnap délután az egész család nekiállt és betonkalapáccsal szétverték a téglákat apró darabokra (hozzáteszem: át kellett nyúlniuk hozzá a kerítésen!) egyértelműen rombolási és károkozási szándékkal. Fotókat készítettünk a rombolásról, de ezt sem tettük szóvá, mert sajnos annyira primitív és agresszív emberek, hogy jobbnak láttuk ha nem megyünk át. Talán ezen még jobban feldühítette őket. Férjem ismét megcsinálta a teraszt, ismét betontéglával rakta ki a kerítés alját. Ezt már nem verték szét (egyelőre). Ezután férjem kismotorjának kerékszelepei gyanús módon beragadtak, miközben a kerék lapos volt. (Sajnos csak a közös udvaron tudjuk tárolni). Mivel ez már akár életet veszélyeztető is lehet, nagyon felháborodtam, de szóvá tenni ezt sem tudtuk, mivel nem volt rá bizonyíték, hogy ők tették. A postaládánkat többször megrongálták, kitépték a levélbedobó nyílásból a pöcköket. Érdekes módon a nyolc ládából soha egyik sem volt megrongálva, csak a miénk. A héten a ládába bedobva egy pici elektronikai alkatrészt találtam, látható módon valahonnan kitépték. Megijedtem, hogy netán a férjem motorjából való, de nem jöttünk rá, mi lehet az. De valaki, valamiért, bedobta a ládába. Ezután ma reggel a férjem azt vette észre, hogy a ládáról le van tépve a nevünket tartalmazó kis műanyag tábla, a kulccsal zárható rész ki volt feszítve, és a postaláda elején egy hatalmas köpés volt rászáradva. Rendbe tette, az ajtót vissza a helyére, a névtáblát elrakta, hogy majd visszaragasztjuk. A délelőtt folyamán viszont már azt láttam, hogy a postaláda teljes eleje hiányzik, mindenestül ki lett tépve, de ami érdekessé teszi a dolgot, hogy az övék is (ami a miénk mellett van). Már az jutott eszembe, hogy netán a sajátjukat is megrongálták, hogy ránk tudják kenni??? Nem tudom. Tanácsot szeretnék kérni, ilyenkor mit lehet tenni, hová lehet fordulni segítségért? Félek, hogy bármilyen lépésem csak agressziót vált ki a részükről, nagyon egyszerű, primitív emberek, a fiuk pedig szintén agresszív, primitív személyiség, minden iskolából kirúgják, nem tanul, minősíthetetlen hangon beszél a szüleivel, hozzáteszem, azok is vele. Sokszor (főleg nyáron) zeng az egész ház, a szemben lévő házból is már sokszor átszóltak, de semmi nem tartja őket féken. Visítások, hisztik, ősember-üvöltések hangzanak tőlük állandóan. Borzalmas. Tehát tanácsot kérnék, mert félek hogy ez el fog fajulni, félek hogy a férjem "berág" és szóvá teszi ezeket, de ő olyan békés ember, a szomszéd meg egy debella yeti, nem akarom hogy netán tettlegességig fajuljon a helyzet, mert annak valószínűleg a férjem látná kárát. Én kb. fél éve egyszer már átmentem hozzájuk békülési szándékkal, próbáltam normális észérvekkel hatni rájuk, hogy ennek semmi értelme, miért kell felnőtt emberek létére így viselkedni, mindenkinek lehetnek hibái, férjem nevében bocsánatot kértem (egy nem sokkal azelőtti szóváltás miatt), mondtam hogy ezt fejezzük be, ha már egymás mellett élünk, nem kell egymást szeretni, de legalább ne keserítsük meg egymás életét. Jó sokáig beszélgettünk, és végül úgy tűnt, hogy megértették, a yeti még át is jött, úgymond bocsánatot kért a páromtól, kezet is fogtak, azt hittem minden rendben, nem is történt azóta semmi. Erre most megint kezdődnek a zaklatások, kellemetlenkedések. Nem értem, hogy miért? Szóvá tenni ezt nem merem, mert bebizonyítani nem tudom, hogy ők voltak. De más nem lehetett. Valószínűsítem, hogy a gyerek volt, lehet hogy a szülők nem is tudnak róla, de hiába mondanám, nyilván nem nekem hinnének, a gyerek meg letagadná.

Köszönöm mindenkinek a hozzászólásokat, tanácsokat.

2010. okt. 18. 20:26
Rémes, hogy micsoda emberek vannak. Unatkoznak? Túl sok a gyűlölet, túl sok a fájdalom. Még nem voltak rossz szomszédaim, de én is biztosan jogi úton próbálnám meg orvosolni a problémát. Hallottam már olyanról, hogy a rossz szomszédnak megpróbáltak "betenni", de ő visszavágott, és névtelen telefonokat eresztett meg hónapokig, teljesen kikészített egy csajt. Tudom, mert a zaklató a kolleganőm volt, és nagyon jól szórakozott a saját kis "viccén".
23. Mexi72
2010. okt. 12. 18:29

sziasztok....az én öreg szomszédasszonyom sokéves zaklatása azzal zárult, hogy ő feljelentett zaklatásért és hogy az életére törtem így jelenleg eljárás folyik ellenem(könnyű testi sértés, zaklatás) és az ügyészség megalapozott gyanúra hivatkozva még kihallgat ... :o( teljesen magam alatt vagyok, hogy ilyen megtörténhet, állít egy öregasszony valamit , semmi bizonyíték és engem meghurcolhatnak???normális, átlagos, boldog család vagyunk, két kisgyerekkel. Az is zavarta, hogy átlóg egy ág, kiabált, nem gondozzuk a kertet, utálja a gyerekeket, nem engedte, hogy egy nádkerítést tegyünk a két épület közé,mondván eltakarja a szőlőjétől a napfényt. Emeltet építtetett, a kertünkre néz fentről az ablaka....sorolhatnám. És most még engem hurcolnak meg és természetesen ez nem is ingyen megy. :o(

köszönöm, hogy elolvastatok.

2010. szept. 12. 17:35
Az én problémám az lenne, hogy: 1 hónapja költözünk új albérletbe 4. emeltre, férjemmel és kér kis gyerekkel. Az alattunk lévő szomszéd, pedig napi szinten felordibál, be csönget, és rendőrséggel fenyegetőzik, avégett, hogy állítólag „egész nap hallja, hogy a gyerekeim zajonganak“. Akkor is, amikor itthon sem vagyunk. Előfordul, hogy a kisebbik gyermekem, aki most tanul járni elesik, vagy le ejt valamit. De ez szerintem természetes, ezt el kell viselnie. Ennek ellenére, minden nap ordibál, fel, hogy ő nem tud élni, rendőrt hív rám. Éjfélkor hangosan zörög valamivel, hogy ránk fogja. Becsönget hozzánk, és amikor rácsukom az ajtót, ordibálni kezd, olyan szinten, hogy felkelti a gyerekeimet. Jövünk haza este, és azzal ránk ordít, hogy megint egész nap az zörgésünket hallott, holott itthon sem voltunk. A kérdésem az lenne, hogy mit lehet tenni ellene? Mert a folyamatos, ordibálása, fel zörgése, már idegesítő, és a gyermekeim se tudnak pihenni tőle. Ez már zaklatásnak minősül?? Elismerem néha, zörög valamelyik gyermekem, de nem úgy annyit, és akkor amikor ő állítja. Előre is köszönöm a segítségüket.
2009. dec. 14. 10:20
Sziasztok! Azt hiszem hogy a szerencsés emberek közé tartozom mert sikerült találnom a családsegítősök között egy olyan embert aki nem csak ígért hanem tett is az ügy érdekében. Kint volt nálunk család látogatáson és át is ment a szomszédhoz ez kb. 6 hónapja lehetett és megtette a hatását. Azóta nyugodt az udvar és azóta nem zaklat bennünket és még 1 rossz szót se szólt se hozzánk se a gyerekeimhez sem. Mert ugyan is aki kijött előzőleg segített kirakni a másik házából mert ott is ugyan ezeket csinálta mint itt és meg lett neki mondva ha nem tudd itt se viselkedni akkor innen is el kell neki költöznie, és szerencsére ettől megijedhetett és azóta nyugi van. Remélem hogy ez így is marad még jó sokáig.
2009. dec. 14. 08:58

Szia!

Mi már a bíróságon vagyunk a szomszédasszonyunkkal. Szerintem ne add fel és keress egy ügyvédet aki jártas efféle ügyekben. Minket nemcsak szavakkal zaklat (a szavakat másoknak mondja, nekünk nem), hanem a házrészünk elé emelt egy nagy kerítése, úgy hogy az egyik ablakunk is átnézett hozzá. Most igazságügyi szakértőt rendeltek ki. Véleményem szerint vidd be a gyerekeidet a nevelési tanácsadóba és ott nézesd meg őket egy szakemberrel, mert lelkileg biztosan megviseli őket a zaklatás, és a véleményét csatold a feljelentésedhez.

2009. dec. 14. 08:36
Rágalmazás és becsületsértés, esetleg zaklatás miatt tedd meg a feljelentésedet a rendőrségen. Kötelesek elbírálni az ügyet, ha van kézzel fogható feljelentés. Azért, hogy ő tesi fogyatékos, azért nem jár elfogultság a részére, a jog mindenkire egyaránt vonatkozik. A gyermekeid lelki- pszichikai fejlődésére ez nagy kihatással lehet. Ez már egy nyomós ok a bíróságon, ha bizonyítani kell. Sok sikert!
2009. dec. 13. 20:40
Tapasztalatom szerint vegyél be egy lesza..m tablettát és nem fog érdekelni!
17. lissa20 (válaszként erre: 16. - Vargaanya)
2009. ápr. 2. 15:52
Nem tudom de nálunk nem ilyen segítő készek a családsegítősök. Meg azt nem mondhatom hogy átjár hozzánk és ez a bosszantó hogy így alkot rólunk véleményt hol ott szerintem semmi köze hozzá és azt se tudja hogy mi van nálunk.
2009. ápr. 2. 09:45
Hát, nehéz helyzet! Nálunk is hasonló volt, csak a negatív fél pont az anyósom! Mi is egy udvaron, de elkerítve élünk. Folyamatosan indított ellenünk is eljárást a gyámügynél-családsegítőnél, meg bíróságra megy és elveszi a gyerekeinket, feljelent hogy milyen módon dolgozom, stb., persze alaptalan dolgokat kitalált, hogy legyen indoka. Vég nélkül kötekedett, veszekedett, mondanom sem kell talán, hogy a depressziós gyógyszereire iszik időnként. A vége az lett, hogy a családsegítős még nekünk segített birtokvédelmi kérelmet írni, amit az önkormányzathoz kell beadni. Így ez alapján nem jöhet a mi telekrészünkre, és semmilyen módon nem léphet velünk kapcsolatba, mert akkor kapja a pénzbüntetést. Nálatok ez nem megoldható?
15. lissa20 (válaszként erre: 14. - Pné Veronika)
2009. ápr. 1. 18:51
Vannak rokonai de azok is olyanok mint ő nem lehet beszélni velük. Mind alkoholista. Majd utána járok és majd megírom hogy mi lesz a vége.
14. Pné Veronika (válaszként erre: 13. - Lissa20)
2009. ápr. 1. 18:43

Akkor sajna marad az utánjárás és a feljelentés. Szerintem először menj a polgármesteri hivatalba, hátha tudnak segíteni. :-(


Vagy nincsenek rokonai, akikkel lehetne normálisan beszélni? Talán akkor könnyebb lenne...

13. lissa20 (válaszként erre: 12. - Pné Veronika)
2009. ápr. 1. 18:07
A költözés azért nem jöhet szóba mert most vettük a házat 2 éve és akkor még nem tudtuk hogy ki lesz az ott lakó mert akkor vette ő is de a régi tulaja írta alá a papírt és ő utánunk költözött ide.
12. Pné Veronika (válaszként erre: 9. - Lissa20)
2009. ápr. 1. 18:04
Akkor szerintem nyugodtan jelentsd fel. Nincs joga így viselkedni, arról nem is beszélve, hogy gondold el a gyerekeknek milyen rossz így. Akár lelkileg is sérülhetnek. Jelentsd fel és kész. Nincs választási lehetőséged. :-( Vagy költöznötök kell. De a mai világban az bonyolultabb. Szerintem.
11. lissa20 (válaszként erre: 10. - 75bb1970ba)
2009. ápr. 1. 18:04
Én már megtettem volna de azt mondták a rendőrök és a bíróság is hogy nem tudnak semmit tenni mert hogy nyomorék így jobban védi a törvény mint a gyerekeket és a szüleit.
2009. ápr. 1. 18:01
Már régen föl kellett volna jelentened zaklatásért!
2009. ápr. 1. 17:57
Sajnos már 2 éve van ez és hiába ijesztgetem hiába mondom neki hogy figyelje meg hogy hamarosan megint költözik de semmi még annál jobban csinálja a feszültséget.
2009. ápr. 1. 17:56
És még azt felejtettem el leírni hogy közös udvarban lakuk meg hogy az udvarunk le van kerítve és még véletlen se mennek át a gyerekek. Mondjuk nem is mernek mert annyira félnek tőle hogy majd nem hogy sírva szaladnak be az udvarról hogy a sánta kint van. Azért sánta mert nincs neki meg az egyik lábban és még a tetejébe az hogy a napi 4 liter bor is lecsúszik neki és még annyi hogy nő az illető.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook