Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Hangok Szirkának fórum

Hangok Szirkának (beszélgetős fórum)


6. fe3d58d788 (válaszként erre: 1. - Nike)
2011. júl. 31. 16:29

Kedves Nike!


Én is DS babát nevelek. Nagyon sokat beszélek hozzá, mert az egészséges kisfiamról tudom, hogy az milyen sokat segített. Arról amit most te leírtál nem is hallottam. Ha lesz hanganyagod azonban szívesen próbálkoznék vele. Mindent szívesen megpróbálok, hogy az én picikémnek segítsek. Előre is köszi.

5. Nike
2006. nov. 18. 21:11

Szirka 7 hónapos, Down szindrómás kislány. Személyesen nem ismerem, csak a neten keresztül vált szinte "családtaggá". (mint ahogy Ti is!) Itt nagyon sok a pár hónapos kisbabás anyuka, ezért gondoltam, hátha tudnak segíteni. Sokat nem tudok a Down szindrómáról, inkább idemásolom Szirka blogjának a linkjét, ismerkedjetek, meg vele Ti is:


[link]

2006. nov. 18. 20:02

Kedves Nike!


Nagyon szívesen segítenék, ha tudnék, de nekem már a legkisebb is lassan 2 éves, már "rendesen" beszél...


Mi az a DS baba? Írnál erről?

Mennyi idős az a kislány? Mert gondolom, idősebb baba hangja kellene neki, nem fiatalabbé.


Közben agyalok még, hátha eszembe jut valami megoldás, vagy valaki...

3. Nike
2006. nov. 18. 19:39
Még egy próba, aztán feladom....
2. Nike
2006. nov. 17. 07:56
Aki esetleg tudna segíteni, az jelezze itt, ne tűnjön el a fórum a süllyesztőben...
1. Nike
2006. nov. 16. 08:47

Kedves Anyukák!


Egy tündéri kiscsaj kérését szeretném tolmácsolni Felétek.

Szirkababa egy "nem mindennapi kislány", ezért fejlődéséhez szüksége van különleges dolgokra is. Szeretné meghallgatni más kisbabák gügyögését, hogy aztán Ő is utánozhassa.

A többit elmondja Andrea, Szirka mamája:


" hangbank


A DS gyerekek beszédfejlesztéséhez ajánlják, hogy hallgattassuk a babával nála kicsit előrébb járó lurkó hangadásait, gagyogását, beszédét, mikor mi következik. Szirka is meghallgatta a hededézés előtt egy párszor a kis másoduncsitesója hededézését. Én azt hittem, hogy túl kevésszer játszottam le neki (még meg akartam vágni), de utólag visszahallgatva döbbenetesen ugyanolyannak tűnik. Még az is stimmel, hogy az Andriska hangja is panaszosba vált közben.


Ilyen felvételeket azonban nem is olyan könnyű beszerezni. Korábban is gondoltam arra, hogy jó lenne összegyűjteni különböző korú babák hangját és elérhetővé tenni DS szülők számára, de ezen az egy hededés felvételen kívül még nem jutottam máshoz. Arra kérnélek benneteket, hogy aki teheti, vegyen fel néhány percet a gyereke hangicsálásából és küldje el a szirkababa gmailes címére (szirka[kukac]gmail.com, mp3-ban). Azt is írjátok meg lécci, hogy milyen korú a baba. A hangfelvételeket elérhetővé tesszük itt a blogban, és ha elég sok összegyűlik, kiírom CD-re és úgy is terjesztem a DS szülők között.


Előre is köszönöm szépen mindenkinek, aki segít!"

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook