Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Van valakinek tapasztalata kutya epilepsziával kapcsolatban? fórum

Van valakinek tapasztalata kutya epilepsziával kapcsolatban? (tudásbázis kérdés)


2019. márc. 22. 07:32
Nekünk az ónémetjuhászunk epilepsziás, de ritkán van rohama (vagy ritkán vettünk észre). Már 11 éves. Állatorvos azt mondta, hogy egyelőre nem durva a helyzet. Roham után adjunk neki langyos tejet és fél fájdalomcsillapítót, illetve jelentkezzünk, ha sűrűsödnek a rohamok. Kb 6-7 éve lehetett amúgy az első rohama.
2019. márc. 22. 07:27
8 éves keverék kutyám van 45 kg 1 hónapja rohamai vannak. Felugrik fejét rázza majd megmerevedik mintha nem tudná hól van , Sétánál nem ismer fel útvonalat fél bemenni az utcába majd rohanna csak úgy előre . Eddig 3 szór fordult elő csak a lakásban ott elbújik egy sötét helyre, Ma reggel a séta alatt is rohama volt . Ez a epilepszia ? Orvosnál voltunk az első roham után de ha el múlt a roham egy erős játékos kutyaként viselkedik .
2009. ápr. 16. 09:47
Mindenképpen fordulj állatorvoshoz! Az én tacsimnak is vannak rohamai, de csak nagyon ritkán. Nekem a dokink azt mondta, hogy csak akkor ad gyógyszert, ha sűrűsödnek a rohamok. Még fiatal és sok a mellékhatás.
2009. ápr. 14. 14:45
Az en kutyam mar nincs koztunk,sajnos az epilepszia lett a vegzete.Ir szetter lanyom volt,12eves.11eves koraban jott ki neki,volt hogy 2honapig semmi,de volt hogy napi 2roham.Nyugtatot kapott a dragam,ami sajnos mar nem volt eleg az utolso egy hetben.Az utolso 2napba pedig komaba esett,egyik roham masik utan.Dokim utolso eselykent adott neki egy uveg infuziot,vartunk egy orokkevalosag volt,de semmi valtozas....Igy arra a borzasztoan nehez dontesre kenyszerultunk hogy nemmehet igy tovabb, esely nem volt a gyogyulasra.Lucyke mar az orok vadaszmezokon van.
2009. ápr. 1. 15:12
Köszönöm szépen a segitséget.Nekünk beaglenk van.Ez nálunk az első olyan roham volt aminek mi is a tanui voltunk.Abbol gondolom,hogy nem az első ilyen volt mert most jöttem rá mitől volt néha olyan csabzott a kutya,mikor munkából hazaérve,ugy találtuk.Nálunk ő kint van az udvaron egy pulival együtt.
2009. ápr. 1. 14:59
pont ma fogyott el és kidobtam a dobozát,rendes emberi nyugtató.délután hozza a nejem az ujjat majd leirom.mikor rohama van a miénk is rángatozik megmerevedik a szeme kidülled hangossan szuszog és mered a semmibe.pekingi palota kutya.a tultenyésztés miatt van.régen csak félévente volt egy roham,most már mint mondtam,ill irtam minden nap. az a lényeg,hogy a roham alatt minden képpen a földön legyen nehogy leessen,pl a fotelbol...figyelni kell a nyelvét nehogy hátracsusszon neki,és megfulladjo..mi amikor rohama van simogatjuk,enyhén maszirozzuk,igy a roham idötartalmát le lehet csökkenteni.ha vége a rohamnak kevés vizet adunk neki,és ami nagyon fontos fényvédett helyet biztositunk,hogy ki tudja pihenni.ilyenkor oda vonul.kb enyi
2009. ápr. 1. 14:56

Felhivom azok szives figyelmét, ha valakinek kutyája ilyen sulyos beteg akkor feltétlenül forduljon állatorvoshoz és kérjen tőle információt mit tegyen az ebtulajdonos ilyen esetben azért vannak, hogy tájékoztatást nyujtsanak az odajáróknak

mit tud ajánlani valamilyen gyógszeres kezelést, vagy ami a legmegfelelőbb.

Kérhet esetleg segitséget olyan ebtulajdonostól volt ilyen és ő szivesen megmondaná mit ajánlottak.


Szivélyes üdvözlettel:

Anyuci91

2009. ápr. 1. 14:49
Mindennapos rohamok?Milyen nyugtatót irt fel a doki?Ma pocsékul volt a kutya feküdt rángatozott és habzott a szája.Milyen kutyád van?
2009. ápr. 1. 14:42
nálunk a rohamok mindennapossak....nem tudsz mit tenni ellene...az orvos ir a kutyának nyugtatot napi egyet mérettöl függöen.
2009. ápr. 1. 14:40
Van valakinek tapasztalata kutya epilepsziával kapcsolatban?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook