Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Miért van néhány lakásnak jellegzetes "szaga-illata"? fórum

Miért van néhány lakásnak jellegzetes "szaga-illata"? (beszélgetős fórum)


23. nagyreni (válaszként erre: 20. - Marjann)
2009. ápr. 1. 16:35

Biztos, ha jobban megtelepszik ott az illatod, nálatok is lesz valamiféle "otthon-illat", a ti otthonotok illata.

Nálunk még évekig nem lehetett érezni a saját illatunkat, nemrég, 3-4 éve érzem csak én is, illetve akkor figyeltem fel rá, mikor egyszer hosszú idő után hazajöttünk a szüleimtől.

Bár hozzá kell tennem, hogy a bútorzatunk kb. 2 évig folyamatosan készült, ahogy volt pénzünk, nálunk az első néhány évben mindig friss faillat volt, ahogy bekerült egy-egy új bútor a lakásba:-)

2009. ápr. 1. 16:14
Most már tényleg körbeszagolom mindkét lakást ma! :D
21. a9338a7669 (válaszként erre: 3. - 546185aeac)
2009. ápr. 1. 16:11

Én is a tisztítószerekre tippeltem volna, viszont azok azért változnak az évek folyamán. Érdekes, mert amióta nem lakom anyuékkal, más illatot érzek, mikor megyünk haza látogatóba. Biztos az én "szagom" már nincs annyira aktívan jelen :))

Párommal a közös otthonunkban is van egy jellegzetes illat, amikor belépek, olyan jó "itthon vagyok" érzés :)

20. Marjann (válaszként erre: 16. - Nagyreni)
2009. ápr. 1. 15:27

Ez olyan szépen hangzik!


Anyuéknál is van tipikus otthon illat. Érdekes, hogy nálunk nincs (én 1 hónapja lakok ott, párom évek óta). Gondolom ez is idővel alakul, meg a fiatalok hajlamosabbak cserélni a tisztítószereket. Mondjuk egy ideje fahéjas illat van, mert olyan illatosítót vettünk:)

2009. ápr. 1. 14:50

Amikor hozzánk bejön valaki a lakásba mindig mondja, hogy na itt vagyok, megérkeztem, érzem ezt a jó illatot. Mindig kérdezik, hogy mi ez a jellegzetes finom friss illat ami nálunk van? Mit érezhetnek? Mondom, nem tudom, mindig a családnevünket mondom, hogy ez az az illat biztosan. :-)

Egyébként a Brise wc illatosítón kívül nem használok mást a lakásban és azt is csak a wc-ben. Tenger illatút. :-)

Én is mindig akárhova megyek, mindenhol más illat van, vagy esetleg szag...! :-S

A szagot nem szeretem csak az illatot. :-)

18. 88e297a0b8 (válaszként erre: 16. - Nagyreni)
2009. ápr. 1. 14:45
Ez aranyos!
17. 546185aeac (válaszként erre: 16. - Nagyreni)
2009. ápr. 1. 14:38
Nem nevetünk ki, köszönjük a hozzászólásodat Neked is .
2009. ápr. 1. 14:32

Most lehet, hogy kiröhögtök... de kicsi koromban úgy hívtam a lakásunk illatát, hogy "anya-szag". A szüleim lakásában a mai napig ilyen illat van, imádok belépni.

Viszont van a mi lakásunknak is egy jellegzetes illata, anyukámnak viccesen mondtam, hogy most már nálunk is "anya-szag" van, csak most már az én "anya-szag"-om. Szeretek hazaérni és megérezni ezt az illatot, ami mindig ugyanolyan, bár ha szellőztetek vagy rántott husit sütök, az egy időre elnyomja:-)

Aztán egyszer olvastam, hogy a férj és a feleség közös illata teremti meg ezt a család illatot, amit aztán bevesz az egész lakás. De gondolom, ez nemcsak a férj és feleség együttélésre vonatkozik, hanem minden életközösségre, akik egy lakásban laknak.

Lehet, hogy ezért tudod a lépcsőház aljában, hogy hol nyílt az ajtó és ezért nem változtak az illatok már évek óta:-)

15. tafonta (válaszként erre: 14. - 546185aeac)
2009. ápr. 1. 14:26
Akkor az az illető biztosan rendszeresen szellőztet és jobban kitakarít, ergo tisztábban él.
2009. ápr. 1. 14:19
Igen, most ahogy így írjátok...minden tárgy átvehette már a különböző illatokat-szagokat, és ettől lett ez a jellegzetes elegy...de viszont másnál abszolút nem érzek semmit ..pl..másik nyugdíjasnál...pedig ő sem cserélt berendezést..:)
13. PNóri
2009. ápr. 1. 14:14
Szerintem a lakásban használt tiszítószerek, az öblítők, samponok, ilattszerek, tisztálkodószerek illatát veszik át a lakásban található textíliák, függönyök, bútorok. A lakás illatát befolyásolja meg az is, hogy dohányoznak e, van e bentlakó háziállat, sőt a főzés szaga is beivódik a lakásba. Ezenkívől az ott élő emberek egyedi illatát is lehet érezni. Mindezek együtt adják azt a szagot amit a lakásba belépve érzel.
12. tafonta (válaszként erre: 9. - 546185aeac)
2009. ápr. 1. 14:12
Az egész berendezés beitta a szagot, amit csak tudott az évek alatt. Ha kiürítenél egy ilyen szagos lakást, már nem biztos, hogy szagos lenne.
2009. ápr. 1. 14:12
De jó, hogy Manci néni és a többiek azért elég igényes öregecskék :)
10. tafonta (válaszként erre: 8. - MelisUK)
2009. ápr. 1. 14:10
Azt is megfigyeltem, hogy azok az öregek, akik nem isznak elég vizet, különösen büdik tudnak lenni. Valahogy így koncentrálódnak a szagok és ez még töményebb. (Hátamon futkos a hideg!)
2009. ápr. 1. 14:08
Büdösnek nem büdös, amit érzek, de jellegzetes , az biztos :) Semmi elhanyagolt állapotra utaló szagot nem érzek szerencsére.
2009. ápr. 1. 14:04
Ja, és az öreg szag az teljesen más, az az a büdös dohos penészes meg fokhagymás szag. Az más, mint a fiatalok szaga. De ez sincs minden öregnél, csak azoknál, akik betegesek és nincs aki törődjön velük. Akinek van öregen is energiája és igénye, az nem olyan büdös. :P
2009. ápr. 1. 14:03

Szerintem a lakásban élő emberektől is egyedivé válik a lakás "illata".

Most nézem, Marjann is erről írt.

6. MelisUK (válaszként erre: 1. - 546185aeac)
2009. ápr. 1. 14:02

Valószínű azért érzed ugyanazokat a jellegzetes szagokat, illatokat, mert ugyan változnak a tisztítószerek, stb, de sokan mégis a régi beváltnál maradnak. Plusz a falak és a bútorok beszívják a szagot, ami éveken keresztül van a lakásban, így ugyanazt fogják később is árasztani. Plusz az ételek illata is beszívódik.

És aki nem szellőztet rendesen vagy akár még takarítani se takarít tisztességgel, azoknál még nagyobb lesz a szag.

Plusz ha valakinek rengeteg fa van a lakásában, pl a falat azzal csinálták meg (nagyon jól mutat), akkor még 10-15 év múlva is olyan fa illatú lesz a lakás.

Szóval rengeteg oka van a szagoknak.

2009. ápr. 1. 14:01
Neem, háziállat nincs benne...:)de tesómmal sokszor megmosolyogjuk, hiszen ő is felismeri a jellegzetes "Manci néni illatot" :)
2009. ápr. 1. 13:59
Szerintem benne vannak az öblítők, a légfrissítők, parfűmök, szappanok, a kaják, ha van háziállat az is...meg gondolom az emberek saját "szaga", kipárolgása is....
2009. ápr. 1. 13:59
Szia. És elgondolkodtál már, hogy mitől lehet ? :)
2. a9338a7669 (válaszként erre: 1. - 546185aeac)
2009. ápr. 1. 13:56
Ezt már én is észrevettem :)
2009. ápr. 1. 13:55
Helló. Mivel 20 lakásos társasházban lakom már lassan 30 éve, (bár most albérletben vagyok máshol), ha hazamegyek, a mai napig meg tudom állapítani, ha Manci néni, esetleg más házbeli nyitotta-zárta a lakásajtaját, mert a jellegzetes illat kiszáll a lépcsőházba. Büdösnek nem büdös, de hogy lehet, hogy még mindig ugyanazt a jellegzetes szagot-illatot érzem, mint pici gyermekkoromban ? Azóta annyi minden változott..tisztítószerek, öblítők...stb...

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook