Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Mennyi cukrot fogyaszthatunk egy nap? fórum

Mennyi cukrot fogyaszthatunk egy nap? (tudásbázis kérdés)


2009. ápr. 1. 04:18
Régóta a kávét " bogyóval iszom. pontosabban 2 db soknak érzek. 1 db-ot és egy pici fél kávéskanál cukrot még teszek bele. Nasi sós édeset is ritkán.
2009. ápr. 1. 01:54

Attól függ, hogy milyen cukrot akarsz enni...

A répacukorból nagyon minimális. És csak gondolj bele, hogy sokan az elfogyasztott cukormennyiségbe nem számolják bele a nasikat, az üdcsikat, stb. Pedig azokban is mennyi cukor van! És főképp répacukor, mert ugye az a legolcsóbb...

6. Takiné Mariann (válaszként erre: 4. - 655201810e)
2009. márc. 31. 23:17
Persze, ha lehet elkerülöm én, de nagyon sok olyan termék van, amiben 'rejtett cukrok' vannak..
2009. márc. 31. 23:07
Ez relatív...amúgy van fórum,h Ne legyünk cukorfüggők!,ott vannak ezzel kapcsolatos válaszok.
2009. márc. 31. 22:54

egyébként mint minden más ez is egyénfüggő,nem lehet értéket mondani,hogy 10g még oké,20nál már nagy a diabétesz kialakulásának az esélye...

ha lehet kerüld el a mesterséges cukrokat,fogyassz helyette édes gyümölcsöt,mézet,stb.

2009. márc. 31. 22:52
bár én nem vagyok dietetikus de a sima cukor egyáltalán nem egészséges mert nagy inzulinreakciót okoz,terheli a hasnyálmirigyet rendesen...
2009. márc. 31. 22:48
Legfőképp dietetikusok válaszát várom arra, hogy mennyi az a cukor mennyiség, amit egy nap alatt ha elfogyasztunk az nem káros az egészségünkre?
2009. márc. 31. 22:45
Mennyi cukrot fogyaszthatunk egy nap?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook