FőoldalDiéta & FitnessBabák & MamákSzex & PszichéSzépség & EgészségHobbi & OtthonEgyéb témák
CikkekNaplókFórumokTudásbázisSzavazásokKépgalériaApróhirdetések
KépeslapokReceptekKlubokJátékokFórum játékokBannereinkFacebook
Belépés | Regisztráció | Elfelejtett jelszó

Fórum - Tetoválás eltávolítás

Kategória: Összes fórumtéma » Szépség & egészség » Kinézet

A hozzászóláshoz be kell jelentkezned!

Amennyiben még nem regisztráltál nálunk, itt megteheted, ha pedig már van azonosítód, lépj be itt!

1339. krino302015-01-24 03:13
Neked mid van? Mekkora feluleten? A keket azert ne add fel, van 3-4 hullamhosszon mukodo lezer is az orszagban,ami viszi a keket :)

1338. adam8910012015-01-23 23:27
Köszönöm a tippet. Én ma voltam nála,megvolt az első lézeres kezelés. Mit mondhatnék? Nagyon fájt,de ki bírtam. Árban szerintem korrekt volt, nem beszél mellé a hölgy, elmondta h mivel elég jól megvan csinálva a tetkóm és aránylag friss, nem biztos hogy egykönnyen kijön.. A kék biztosan nem. A fekete is legalább 5-6 kezelés,ha nem több. Lényeg hogy belekezdtem, ha a feketét kiveszi már megérte a szenvedés és a kiadott pénz.a kéket pedig valami alternativ módszerrel megpróbálom majd(plasztikai sebészet mondjuk). Kitartónak kell lenni,mert bizony ez egy 1-2 éves procedúra! Képet is fogok majd mellékelni hátha érdekel valakit :) Sziasztok
(válasz Mel1104 1291. hozzászólására)

Bioszallito.hu fogfehérítő 468x60

1337. krino302015-01-23 21:32
el lehet halványítani/ távolítani, de szokj hozzá a rövid ujjúhoz, mert cirka 1-2 év, mire eredményt hoz a lézer. Fel a fejjel, csak nem olyan vészes :)
(válasz Lara2010 1335. hozzászólására)

1336. Lara20102015-01-23 11:13
Nem tudom feltenni nem engedi :(

1335. Lara20102015-01-23 11:08
Helló,nekem egy 2 hónapos tetoválásom van és elszeretnem távolítani :/ a gyermekeim neve van az alkaromon de nem lett jó.... És büszkén kellene viselnem de nem tudom és azóta csak hosszú ujjú felső van rajtam mert nem tudok megbekelni vele!mennyire jók ezek a lézeres kezelések? És hányszor kell menni, hogy szépen elhalvanyuljon? Teszek felkképet róla, hogy milyen! Kérlek segítsetek mert egyszerűen már bele vagyok betegedve! :(

1334. krino302015-01-22 19:00
Maga a gép nem rossz, megnéztem a paramétereit, és jobb, mint amilyenekkel a nagy átlag (akiket eddig láttam) dolgozik. A tanfolyamot egyébként gyanúsan szinte ingyen adják a gépek mellé, persze mindenki döntse el hogy ez elegendő-e ahhoz, hogy elinduljon ebben a "szakmában". Akinek pedig van egy kis igénye, úgy is betartja az utasításokat, és pontról pontra követi az oktató anyagot! A te munkád úgy gondolom több szakértelmet igényel, hiszen több mindent csinálsz, maga a kozmetika is egy komoly szakma, amiben csak kevesen tudnak igazán jól helyt állni

1333. Z. Betti2015-01-22 06:47
Az a lézer pedig nem lehet egy nagy teljesítményű, és még így is elérte a kívánt eredményt. Bár én azért nagyon kíváncsi lennék, hogy honnan indult. Azért ezt a módszert senkinek sem ajánlom. Én mielőtt elhatároztam, hogy akarok lézerezni, elvégeztem egy tanfolyamot az ország egyik legelismertebb lézeres orvosánál. Még így is adódtak olyan problémák amire nem voltam felkészülve. Magamat pedig biztos nem tudnám olyan precízen kezelni, mint a pácienseket. Részben a fájdalom, és részben a lézerezés technikájából adódó sajátosságok miatt.
(válasz krino30 1332. hozzászólására)

1332. krino302015-01-21 19:14
A vegeredmeny azert nagyon szep lett, es meggyozo, csak furcsa volt, hogy feketebol lett olyan amilyen..egy ev alatt eleg szepen kivettea keket neki, ugyhogy talan nekem is van remeny :)
(válasz Z. Betti 1331. hozzászólására)

1331. Z. Betti2015-01-21 19:09
Ez a jelenség alátámasztja azt, hogy a lézer a kék színnel nehezebben boldogul. A fekete pigment nem csak fekete, hanem kék összetevőket is tartalmazott. A lézerezés során a fekete pigmentek eltüntek, a kékre meg nem volt eredményes. A pigmentek mindig több szín keverékéből állnak. Ez tovább nehezíti az eltávolítást, mert nem lehet előre látni, hogy milyen színekből áll az a tetoválás.
(válasz krino30 1330. hozzászólására)

1330. krino302015-01-21 13:28
szia Betti! ma egy érdekesség jött szóba, a gépek témájában, amire te tudhatod csak a megoldást, mert te foglalkozol az eltávolítással! Van egy srác, aki árulja a gépét, amit Dániából vásárolt. Saját tetoválására vette, mert a felület miatt jobban megérte neki a beruházás, mint elmenni szakemberhez (egy millió forintot jósoltak neki) a tetoválás fekete volt, elmondása alapján profinál csináltatta, körülbelül 2 éves munka, és egy éve kezdte el az eltávolítást magán. Az eredmény bíztató, szép halvány lett neki, de kék, és nem fekete. Teljesen égszínkékre kivilágosodott neki a fekete, és aztán az halványodott.. az eredmény neki megfelel, mert takartatni megy. Ez hogy lehet? ilyenek az új fajta festékek? mert a gépről nehezen tudom elképzelni, hogy másképp működik, mint az átlag. A gép típusát itt nem írnám le, esetleg privátban, ha gondolod.. köszi a választ előre is
(válasz Z. Betti 1327. hozzászólására)

1329. krino302015-01-20 22:24
Ahogy mondod..bar nekem meg sokat kell olvasnom,mert a kek szin a legkemenyebb dio.. egy probalovesnek alavetem majd magam, elkepzelheto, h soha nem jon ki, megmarad egy kek folt..akkor pedig inkabb maradjon a tetko. Varom a kepeket :)

1328. K.Andyka822015-01-20 21:08
Igen,szerencsére olyanok vannak inkább itt többségben,akik megértik,hogy milyen lehet ez a helyzet..
A hétvégén teszek fel képeket,éppen most cseréltem kötést,fantasztikus! :)
Bár a felszívódó varratról más elképzelésem volt,de nagyon kíváncsi vagyok milyen lesz a végeredmény.:)
Az eddigi képeket kell megszerkesztenem,hogy minél többet tudjak feltenni,és megpróbálom előkotorni a rejuvisakat is,amikor még rajta volt a varr..
Fel a fejjel,előbb-utóbb Te is megtalálod a megoldást!Azért is jó ez a fórum,mert lehet hogy itt olyan tanácsokat kapsz,amivel jelentősen le tudod rövidíteni ezt a folyamatot!:)
(válasz krino30 1326. hozzászólására)

1327. Z. Betti2015-01-20 06:26
Nem szeretném, hogy letiltsanak a hoxa-ról, ezért erre inkább privát üzenetben válaszolok.
(válasz krino30 1324. hozzászólására)

1326. krino302015-01-19 20:46
szia Andika! igen, jó ha minél többet beszélünk a témáról, így a laikusok is jobban átlátják a helyzetet! Rólam pl már ketten letettek, aztán rájöttem, hogy csak azért, mert a lézerünk nem alkalmas színes tetoválásra, effektíve nem eltüntetni nem lehet, csak máshoz kell fordulnom. Egyenlőre ez még gyerek cipőben jár az országban, mert eléggé költséges, de reméljük ez is rutinnak fog számítani, ahogy a kozmetikai tetoválás eltüntetése is! A megbánás pedig nem szégyen, mert kevés ember van, aki egy életre szóló döntést képes hozni, de egy két rosszindulatú embert leszámítva itt úgy is olyan emberek találkoznak, aki tenne a tetoválása ellen.
Hogy halad a gyógyulásod? igazán irigy vagyok, hogy túl vagy életed ezen szakaszán :)
(válasz K.Andyka82 1325. hozzászólására)

1325. K.Andyka822015-01-19 18:37
Sziasztok!
Na,hogy fellendült a fórum,jó ezt látni! :)
Van akinek a tetoválásnál is keletkezik heg,csak azt nem veszed annyira észre,mivel takarja a festék..
A lézer után volt,hogy egy-két helyen felhólyagosodott a terület,majd amikor lejött a varr,akkor rózsaszín volt a bőröm,de ez szépen kifehéredett,majd bepigmentálódott..Szerintem ha megfelelően van kezelve utána,akkor nem lehet belőle gond..A kezelés után még hetekkel,sőt hónapokkal is halványul a tetkó,én volt hogy kihagytam több időt is mint 8 hét..
Eltávolítás szempontjából nincs különbség a két napos,és a két éves tetkó között,ott csak a festék minősége,fajtája,és mélysége számít..
Az meg hogy valaki megbánja a tetoválását,benne van a pakliba..csak van a ki elfogadja,van aki leszedeti..Néztem egy videót egy srácról,aki az arcáról és a testéről is leszedette a tetkóit..lézerrel..na az durva látvány volt,és gondolom piszkosul fájhatott is..A tanulópénz sajnos nem kevés..de ha kitartóak vagyunk,akkor előbb -utóbb lesz eredménye! :)

1324. krino302015-01-19 15:55
Kedves Betti! esetleg le tudod írni, milyen típusú géppel dolgozol az eltávolításon? köszönöm
(válasz Z. Betti 1323. hozzászólására)

1323. Z. Betti2015-01-19 14:12
Heg az, ha keloidos (kidomborodó), vagy atrófiás (behúzódott) marad az eltávolítás nyoma. Ez nem szokott előfordulni, inkább egy halvány barna árnyék maradhat.
(válasz Herceg Veronika 1322. hozzászólására)

1322. Herceg Veronika2015-01-19 08:15
Én úgy tudom, a heg mindig megmarad, vagyis nem tudják nyomtalanul eltűntetni. Rosszul tudom?

1321. krino302015-01-18 23:23
Koszi Betti! Talakozunk meg ugy erzem :)
(válasz Z. Betti 1314. hozzászólására)

1320. krino302015-01-18 23:22
Koszonjuk a hsz-t, erdemben rengeteget segitett :D
(válasz guardian 1316. hozzászólására)

1319. Élek és virulok2015-01-18 20:38
részben igazad lehet, de nem tudom..
(válasz anya4005 1310. hozzászólására)

1318. Z. Betti2015-01-18 11:03
Előfurdul gyakran, hogy az alap motívum marad, csak a monogramot kell eltávolítani, helyet csinálni az újnak.

1317. Captainrush2015-01-18 10:18
Ha valaki el akar tűntetni valamit,az nem konkrétan azt jelenti,hogy azért mert sufni tetkó.
Az eltávolítás meg nem 2 ft ezt mindenki tudja.

1316. guardian2015-01-18 09:47
szép eredméyneket lehet elérni, de eltüntetni telejsen soha! viszont így lesz egy 5000-es sufnitetkóból 500000-es megbánás
(válasz Captainrush 1315. hozzászólására)

1315. Captainrush2015-01-18 09:17
Próbaként voltam 2 betüvel,2 különböző helyen.kb 3-4 cm2-ről van szó.
Első helyen kb 2 perc volt a kezelés.Tovább tartott az adminisztráció...Nem voltam megelégedve ezért mentem máshova.
Második helyen ugyan az a 2 betü kezelése kb 15 perc volt.Egyelőre még nem tudom,h milyen az eredmény,mert elég friss,de szemmel látható változás még nincs.
Ezzel azt akarom mondani,h ha akarják megcsinálják 2 perc alatt ha akarják elhúzzák.
Ha akarja többször átüti lézerrel ha akarja egyszer.
Gépeket nem ismerem,ránézésre egyformák voltak.Csak bepirosodott,nem vérzett,nem gyöngyözött egyik helyen se.Elsőnél jegelték,másodikon nem.
Ár az első helyen olcsóbb volt,de ott drágábbat mondtak a nagyobb felületre.A második helyen drágább volt a kezelés,de ott azt mondták ,h a nagyobb felületet megcsinálják 10-ért/alkalom ami kb 1 óra.

Ez olyan lehet mint a szolárium akkor,nem látunk bele,h a csövek mennyi idősek,mikor lettek cserélve,milyen minőségüek.

Nagy pénz,üzlet van ebbe az tuti.

1314. Z. Betti2015-01-18 08:34
Biztos, hogy a tetoválás eltávolítók között is van etikátlan, mint az élet (szinte) minden területén. Aki azonban komolyan gondolja, és hosszú távra tervez, az az eredményességre fókuszál. Higgyétek el, nincs nagyobb öröm számomra annál, ha egy tetoválást 4 kezeléssel el lehet távolítani. Ő a legjobb referencia. Mégsem ígérhetem meg ezt senkinek, mert ha nem sikerül, akkor becsapva érzi magát. Az eltávolítás sikeressége nagyban függ a hozott anyagtól. Nekem nagy különbséget nem jelentett az, hogy friss v régi a tetoválás. Az inkább, hogy mennyit, milyen pigmentet, és milyen mélyre vittek be. Gondolkodom, hogy mi lehet a figyelmeztető jel, hogy azt a helyet nem érdemes választani. -Ha azt javasolják, hogy gyere 4 hetente! Én 2 eltávolítás között 8 hetet javasolok, hogy kihagyjunk. Addig ugyanis még sokat gyógyul, halványodik a tetoválás. Ha korábban kezeljük, nem csak a benn lévő pigmentet lövöldözzük, hanem az előző, még nem teljesen gyógyult, kezelés maradványait.
A gépeket, hogy jól, eredményesen működjenek, karban kell tartani. Minden kezeléshez kristálytiszta kezelőfejjel szabad neki kezdeni. Ez ugyan nem érintkezik a bőrrel, de az előző kezelésnél ráfröccsent szennyeződés ha rajta marad rontja a készülék hatásfokát. Meghatározott időközönkét cserélni kell az egész kéziegységet, mert a teljesítménye lecsökken. Most hirtelen ennyi jutott eszembe. Remélem segíthettem nektek.

1313. krino302015-01-18 01:09
Az uj tetko elenkebb,effektive a regivel ellentetben meg nincs kopasa..gondolom en..azert nehezebb..a regi tetkok meg tenyleg be vannak egve,es a regi eljaras is drasztikusabb volt, van akinek domboru,mert ugy belevarrtak..nos ami a kezeloket illeti, nem ertem..ha magambol indulok ki,akinek 60ezer/kezeles,es ha tenyleg jo vegig csinalom,legyen 10 alkalom es mindenki boldog..ha gyengen csinalja es nincs valtozas, 2 alkalom utan otthagyom..megeri neki? Nem hiszem! Hogy egy amerikai orvos szavaival eljek,aki a kezelesrol nyilatkozott, aki nem ad bele mindent, az etikatlan, szakmai szemmel nezve pedig orvosi muhiba! Ugy gondolom, hogy olyan tetovalast lenne etikus elvallalni az eltavolitasra, amihez megvan a megfelelo gepunk is,mert egy jo referencia biztosan hoz a konyhara nekik! Egyebkent aki egy kicsit utana olvasott a gepeknek, az tudja mivel allhat szemben..lsd Bp.i tetovalo szalon lezere, mar a keprol felismerni a tipust, de ok nem is beszeltek melle, engem bem vallaltak :)
(válasz Captainrush 1312. hozzászólására)

1312. Captainrush2015-01-17 14:38
Valahol azt írták,h minél ujjabb 1 tetoválás és fekete annál könnyebb eltávolítani,mert még nem ivódott bele a festék annyira..
Máshol meg azt,h minél régebbi egy tettkó annál könnyebb...Engem is érdekelne,h melyik igaz?
Szerintem a kezelő is ha rafkós azzal variál,h gyengébb fokozattal üti,h többször menjen vissza a kuncsaft ,mert neki az nem kevés pénz.Tisztelet a kivételnek,de sajnos ilyen világot élünk.
Van olyan ismerősöm akinek Pesten egymás után kétszer átmentek rajta egy kezelésen.Ő pl azt a szalont dícsérte,mert előtte volt másnál ahol alig volt valami eredmény...ezért is váltott.
(válasz krino30 1311. hozzászólására)

1311. krino302015-01-17 11:07
Koszi Bettiakkor nekem minimum 15-20alkalmat jelentene..kedves forumozok! Vajon szamit, hogy milyen idos a tetovalas?a mai tetkokat mar eleg ovatosan rakjak be a borbe,nem utik melyre..viszont a halvanyabb,regebbi tetko jobb az eltavlitasra,vagy a frissebb?sok referencia a regi tetovalasokrol keszult..
(válasz Z. Betti 1309. hozzászólására)

1310. anya40052015-01-17 09:10
Sajnos nem mindig sikerül úgy a tetkó,ahogy megálmodja az ember,vagy megunja,vagy aktualitását veszti...
(válasz Élek és virulok 1308. hozzászólására)