Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Rokkantnyugdíj fórum

Rokkantnyugdíj (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ... ❯❯
188. f8db0709b8 (válaszként erre: 187. - Kékvíz)
2010. júl. 22. 13:37

Szia!

Reméljük.....

2010. júl. 20. 20:57

Sziasztok!


Akiről köztudott, hogy alkoholista, az tarthat attól, hogy kiteszik a rokkantságiból?

186. f8db0709b8 (válaszként erre: 183. - Rozália)
2010. jún. 6. 09:15
Nem én,hanem barátnőm járt igy,bár nem akarom elhinni.az áll a papirján,nem ülhet,nem állhat nem emelhet,stb...fekhet egész nap?nem értem mi van itt,de aki iszik,azt bezzeg hagyják....
185. Basset (válaszként erre: 184. - Aranka2)
2010. jún. 5. 13:45
Volt képe nem meghalni... :S Undorítóak... :S
184. Aranka2 (válaszként erre: 183. - Rozália)
2010. jún. 5. 10:00
Férjem kollégáját gyomorrákkal műtöttek.Leszázalékolták ,és amikor legközelebb ment csodálkozva kérdezte tőle a doki ,maga még él ? Ki is hajította ,mondván akkor meggyógyult.
183. Rozália (válaszként erre: 182. - F8db0709b8)
2010. jún. 5. 09:25

Szerintem 4 órában lehet.

Aztán legközelebb kitesznek, hogy ha tudsz dolgozni, hát dolgozzál... Most volt rá példa. 35 éves csajszitól megkérdezték, hogy csak nem akar élete végéig rokkantnyugdíjas lenni? Pedig rákkal kezdte. Igaz, rendbejött (már amennyire rendbe lehet jönni), ki is tették a rokkantságiból.

2010. jún. 4. 13:46
létezik,hogy 67 %mellett nem lehet dolgozni,de még csak humán alapon sem 4 órában?Én nem akarom elhinni......
181. Aranka2
2010. ápr. 13. 13:03
Folyt köv... Most megyek főzni aztán pedig kezelésre:-(((
180. Basset (válaszként erre: 179. - Aranka2)
2010. ápr. 13. 13:01
Igen, nekem is ez volt, hogy első vizsgálatkor a háziorvos elküldött minden kutyfülre, bár abban igaza volt, hogy pl. pszichológiailag nem voltam beteg, mégis el kellett mennem. Na, ezeket a papírokat a nyugdíjas vizsgálaton el sem vették, csak a szíveseket. Ebben igazuk volt. De ha a többi betegséged kapcsolódik az "eredetihez", pl. belőle ered, akkor kötelessége megnézni azokat is... Egyébként szerintem, még mielőtt a lábamat betenném az épületbe, ők már eldöntötték, hány százalékot fognak adni... Komolytalan és törvénytelen az egész, szerintem...
179. Aranka2
2010. ápr. 13. 12:49

Már amikor kiszólt ,hogy kéri a következőtől a papírokat ,akkor azt mondta ne vicceljen ennyi nem lehet. Mondtam ,de igen ez 3 év termése....

Én mondjuk a körzeti,reuma ,ideg ,gasztro,tüdőgondozós dokival vagyis akikhez járok nincs bajom. Szóval rendesek.

178. Basset (válaszként erre: 175. - Aranka2)
2010. ápr. 13. 12:25

Egyébként, így leírva nem tűnik "sírósnak" a történeted, de én tudom, milyen megalázó stílusban társalognak ott az emberrel és az kikészítő... Nem kell tenniük, vagy mondaniuk semmi bántót, az egész hozzáállás, ahogy lekezelően beszélnek, még jó, hogy nem két ujjal érnek a papírjaimhoz... Komolyan, még nekem kéne szégyellnem magam, hogy beteg vagyok... De ilyen "panaszokkal" hogy menjek betegjogi képviselőhöz? Mondjam, hogy "csúnyán beszéltek..."? Pf...


Egyébként meg nem csak a nyugdíjas vizsgálaton ilyenek az "orvosok", hanem máshol is: háziorvosok, kórházi dolgozók, asszisztensek... portások, nővérek... Nagyon ritka, aki jófej, pedig szerintem ebben a munkában nincs fontosabb, mint az empátia, kedvesség... Én úgy vagyok vele, hogy inkább szurkáljon agyon a nővérke, mire talál egy eret, ha aranyos, mint profi legyen és pokróc...

177. Aranka2
2010. ápr. 13. 12:22

Szerintem jobb nem csak más lesz. Sz...-ból nem lehet várat építeni .

Szociális járadékos vagyok kemény 27000 ft hoz a postás... Ja ezt is mondtam a dokinak eltartott vagyok akárcsak a gyerekem...milyen jó érzés....

176. Basset (válaszként erre: 175. - Aranka2)
2010. ápr. 13. 12:16

Sajnálom... :(

Csak azt tudom mondani, amit magamnak is: sz@rd le... :S

Nekem, amikor először mentem, a háziorvos azt mondta, csuklóból megkapom a 100%-ot... :P Persze a pofájába röhögtem, de talán volt oka rá, hogy így gondolta, nem?

Most, mielőtt ide mentem, épp rokkant parkolókártyáért kujtorogtam (na, az is egy idióta sztori...), errefel odaírja, hogy 50%, vagyis, hogy jobban vagyok, nekem ezt azt jelenti 65% után, nem? A férjem egyébként azt mondta, ő nem csodálkozik, mert a rehabilitációs járadékot eu-s pénzekből fizetik, a nyugdíjat meg saját költségvetésből - nyilván, hogy mindenkit küldenek vissza dolgozni, hogy olcsóbb legyen...

És tudod, mit?! Oké, küldjön vissza!!! Menjünk, dolgozzunk... De még a teljesen egészséges sógoromnak sincs munkája, mit kezdjek én fél tüdővel? :S

Szerintetek jobb lesz ezután, ezzel a kormánnyal? Változik valami? Nem akarok politizálni, csak kérdem, hogy ti hogy gondoljátok...

175. Aranka2 (válaszként erre: 170. - Basset)
2010. ápr. 13. 11:17

Szia !

Rég jártam erre. Idióta drnő megkérdezte miért vagyok ilyen régóta otthon, miért van ennyi papírom? Következő kérdése miért kapok ennyi sok steroidot, miért járok ennyi kezelésre ? Kiválogatta és a jobb leleteimet diktálta be. jelzem a bizottság csak belőle és a gépíróból állt.fellebbeztem ,de elutasítottak ,be sem hívtak... Idén ,ha megyek és megint ilyen szemét dokihoz kerülök,akkor egyből felkeresem a betegjogi képviselőt. Sajnos nem tudtam,hogy a földszinten van,mert akkor egyből bementem volna hozzá. Nem bőgve jöttem volna haza...

174. Basset
2010. ápr. 12. 18:12
Ja, amúgy nem tervezem a fellebbezést, mert a pénz elvileg ugyanannyi. De jövőre (és soha többé az életben), ez nem lesz több. És nem vagyok jól, sőt, egyre rosszabbul vagyok... :(
173. Basset
2010. ápr. 12. 17:23

Sziasztok!


Megjött a határozat (lásd 164. hozzászólás), képzeljétek, olyan jól vagyok, hogy a 65%-ot levették 50%-ra... FASZKALAPOK!

Elvégre csak fulladok... Azzal ugye, lehet kapálni...

2010. márc. 30. 19:48
Haho van itt valaki?:)
2010. márc. 29. 11:33
Ha valaki fellebbez és volt is 2. alkalommal a felülvizsgálaton akkor annak kb mikor jön meg a válasza? És normális az ha nem mondtak ott semmit, hogy sikerült e vagy sem?
170. Basset (válaszként erre: 169. - Aranka2)
2010. márc. 14. 17:18
Mi történt?
169. Aranka2
2010. márc. 13. 19:11

Szia !

Tudom sajnos mivel jár ... már 16 éve vagyok leszázalékolva. Amikor én szültem akkor nagyon rendes volt a drnő /akkor az egyszer kaptam 3 évre /... sajnos én mindig csak 50% voltam ,hiába az orvosaim fellebbezéseinek... Szeptemberben megyek megint,de azt eldöntöttem soha többé nem hagyom magamat megalázni ,mint legutóbb.

168. Basset (válaszként erre: 167. - Aranka2)
2010. márc. 13. 17:35

A szokásos. Elvette azokat a papírokat, amiket azóta szereztem, amióta nem voltam, utána behívott. Meghallgatott, kérdeztek pár általános kérdést, aztán kérdezte, mennyi idős a lányom. Mondtam, hogy másfél éves, és akkor mondta, hogy akkor 1 évre meghosszabbítja a 67%-ot. Mondta, hogy ugye azt tudom, hogy akinek nincs fél lába vagy nem fekvőbeteg, rehabilitációra küldik... Aztán viszont látásra és örüljek, hogy "ilyen rendes volt".

Azóta gondolkodtam, ha jövőre el akarnak zavarni, fellebbezek.

Egyébként ugyanígy jártam a rokkant parkoló kártyával is, az is kálvária volt, és protekció kellett ahhoz, hogy kapjak, ugyanis azt is csak látványosan rokkantaknak adják. Akinek belső szervi problémája van, akin nem látható, hogy a betegsége mennyire súlyos (= az utcán átmész a másik oldalra), azt lesz@rják... Ez az igazság... :(

167. Aranka2 (válaszként erre: 164. - Basset)
2010. márc. 11. 20:15

Szia !

Megírod hogy zajlott ?

166. Rozália (válaszként erre: 165. - Basset)
2010. márc. 10. 09:49
Bizony szomorú, de legalább most egy évig nyugtod lesz. Egy év meg nagy idő....:)
165. Basset (válaszként erre: 164. - Basset)
2010. márc. 10. 09:25
Ja és ha nekem, egy kétszer műtött veleszületett szívbetegnek ezt mondja, akkor nem is tudom,mit mondhat annak, aki "csak" nem lát vagy cukros, vagy reumája van és nem tud állni vagy ülni... Legyen autószerelő, ott úgyis feküdni kell (a kocsi alatt)? Hehehe... De vicces...
164. Basset (válaszként erre: 162. - Rozália)
2010. márc. 10. 09:19

Sziasztok!


Hm... Hát az van, hogy egy évre meghosszabbították a 65%-ot, de csak azért, mert a kislányom még csak másfél éves. Ha ő nem lenne, akkor máris rehabilitációs izére küldtek volna... Érdekes... Szerintem ez a "passzoljuk át a munkaügyinek, kínlódjanak vele ők"-esete. Szóval jövőre (ha ugyanez a bizottság lesz), majd átpasszolnak a munkaügyibe, ahol "keresnek" nekem megfelelő munkát... Valószínűleg... Gőzöm, nincs hogyan gondolják, mert a nekem megfelelő munkát még akkor megkaptam volna, mielőtt nyugdíjaztattam magam... :S És akkor a doki a pofámba vágja, hogy ugye azt tudom, hogy akinek nincs fél lába, fél feje az nem kap nyugdíjat, menjen dolgozni... Mindezt olyan képpel, mintha nekem öröm lenne ez az egész. Ha igazi orvos lenne, akkor tisztában lenne vele, mit jelent egy szívbetegség... Higgye el, hogy marha unalmas itthon ülni évek óta és a 4 falat bámulni. Szeretnék én is dolgozni, de mit??? Ha talál megfelelő munkát, akkor oké, benne vagyok. De nem fog találni... És nem is ő fogja keresni, hanem tényleg, átpasszol a munkaügyinek, akik meg majd fogják a fejüket... :(

Szóval cirkusz... Nevetséges ez az egész...

163. abri (válaszként erre: 161. - Basset)
2010. márc. 10. 07:59

Nagyon sajnállak, hogy ilyen fiatalon rokkantnyugdíjas vagy, ráadásul ilyen komoly betegséggel.

Remélem nem lesz probléma a bizottság előtt és továbbra is kapod a nyugdíjat.

162. Rozália (válaszként erre: 161. - Basset)
2010. márc. 10. 04:45

Azért majd meséljed el, mi volt.

Szorítok.

161. Basset
2010. márc. 9. 20:01

Sziasztok!


Keresek olyan embereket, akiknek van tapasztalata a rokkantsági nyugdíjjal kapcsolatos felülvizsgálatokról!

Én pár éve kapom a segélyt, szívbetegségre 65%-ot kaptam (annak ellenére, hogy a házi orvosom azt mondta, hogy csont nélkül megkapom a 100%-ot). Kétévente járok és holnap lesz az újabb vizsgálat. Úgy érzem, rosszabbodott az állapotom, de mindig olyan feszélyezetten érzem magam, ha el kell mondanom, hogy már attól is fulladok, ha kiszállok a kocsiból. Főleg itt, ahol az a hír járja, hogy mindenki "kamuzik". . .

Mi a véleményetek erről? Bátorítsatok, légyszi! :)

2010. febr. 19. 08:14

Lányok,nem lehetne "nőiesre" venni a figurát?


Attól még, hogy trágárrá vált a beszélgetés folyama, nem oldódik meg semmi és nem is vet jó fényt arra, aki úgy fogalmaz...

2010. febr. 18. 21:23
:-)) , :-)) ,:-))
❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook