Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Rokkantnyugdíj fórum

Rokkantnyugdíj (beszélgetős fórum)


98. aneda
2010. jan. 7. 20:08

Nagyon sajnálom. Én még nem kaptam meg, izgulok, és türelmetlen vagyok!

Felülvizsgálat lesz ilyen esetben is neked?

2010. jan. 7. 12:16

MEGINT ELUTASÍTOTTAK!

MARADT A 40%-LÉK

96. aneda
2010. jan. 5. 22:07

nikol, megkaptad már?????????

írjál!!!!!!!

95. aneda
2009. dec. 19. 19:34
ha megkapod írd meg, mert nagyon várom én is, köszi
94. cca887cff8 (válaszként erre: 93. - Aneda)
2009. dec. 19. 12:58

nem még nem kaptam meg...

vártam a póstást de nem jött semmi.

mkor a vizsgálatra rá 12napra küldték...

akkor biztos jövőhétre küldik majd meg..

nesze nekem karácsonyra a fa aláááá

93. aneda
2009. dec. 18. 21:32

szia nikol,


na megkaptad ma a határozatot?????????? mesélj........ várom nagyon

2009. dec. 16. 19:31

Meg van az erdmény. Újabb képességet nem derített ki. A monoton melót nem nekem találták ki. De bármilyen kreatív, kézműves, dísznövény kertész, az illik hozzám.

Eddig is kreatívkodtam, varrok, kötök, gyöngyöt fűzök, papírmassé is érdekel..

talán az új évbe indul tanfolyam.

2009. dec. 16. 18:00

jaj jaj..

mkor 12 napra rá jött meg a határozat...

ha most is...akkor pénteken kell, h megérkezzen...

hmmmmmmm

szorítsatok..........

90. Buksi13 (válaszként erre: 87. - Cca887cff8)
2009. dec. 15. 14:42
Nekem 50 % van, és igy is még a rehab. járadékot adják. Három év mulva kell visszamenni, eddig egy évem telt el.
2009. dec. 15. 14:37

Jó ideje már hogy rehabilitációs járadéknak hívják.

Barátosném az idén májusba volt, Ő már ezt kapja. A munkaügyi központtal kell együtt működnie.

Nekem 40 % van és együtt működök a munkaügyivel.

Sőt a megye székhelyre járok, egy " piszológushoz, kiderítsük mik azok a szakmák amikbe dolgzhatok. Van egy csomó érdekes teszt, pl ami a szakmai, és lehet olyan képességünk amiről nem is tudunk...

ha kijön olyasmi amire én se gondoltam, megírom ezt a ( rejtett )képességemet.

88. aneda
2009. dec. 15. 14:00

igen, a nyugdíjat megszüntetik, és helyette rehabilitációs járadék lesz, azt hiszem, amit három évig adhatnak.....


na majd ha megkapom a határozatot, akkor megírom, hogy mi lett.

87. cca887cff8 (válaszként erre: 86. - Aneda)
2009. dec. 14. 20:04

azt ne feledd nem az a fontos, h szimpi volt e..

nekem is az volt és kedves mind.


de nem értem.

ha együtt kell működnöd a munk.ügyi.központtal akkor nem leszel nyugdíjas nem?

akkor kell együtt működni ha nem éred el az 50%ot mert onnantól van rokkant nyugdíj...


nekem mindig azt írták nem vok rehabilitálható és állapotom végleges. nem tudnak rehabilitálni.

de mégis levettek 40%ra.


mikor felhívtam a nyufig-ot akkor is azt mondták akkor kell a munk.közvetítőbe menni ha kevesebb a %-lék 50nél...

meg leeht igényelni a nyufig-tól a redsz.szoc.segélyt és közben leeht munkát keresni ill kell a munk.közvetítőbe.

86. aneda
2009. dec. 14. 19:42

Most szimpatikus volt a doki, nem úgy mint az első fokon, aki nagyon ellenszenvesen beszélt......

A vizsgálat után átvitték a papíromat a "foglalkoztatási szakértő " -szobába, ahol mondták, hogy majd a határozatban mindent leírnak, de együtt kell működnöm a munkaügyi szervvel.....

Kérdeztem, hogy hány százalékot kaptam, de azt mondta a nő ott, aki nem orvos volt, hogy biztos feljebb soroltak, ha ide küldtek, de ő nem tudja.

Most izgatottan várom a határozatot.

85. cca887cff8 (válaszként erre: 84. - Aneda)
2009. dec. 14. 16:35
na mond mi volt?
84. aneda
2009. dec. 14. 16:29
na kíváncsi vagyok, mi lesz veled? én úgy érzem, hogy talán megkapom az 50%-t, mert már én is voltam a II. fokon.
83. cca887cff8 (válaszként erre: 82. - Aneda)
2009. dec. 11. 11:14

szia, de vtam 7én...

normálisak vtam mint ahogy eddig is...

csak hát tudod mosolyogva dobtak ki az elős vizsgálaton is a rendszerből azért fellebbeztem...


mkor 12 nap múlva jött a határozat - gondolom mist is..pont karácsonyra megkapom oszt mehetek amerre látok...

82. aneda
2009. dec. 10. 20:21

Szia nikol!


Mi van veled? Nem voltál még felülvizsgálaton? Nagyon érdekelne, hogy milyenek voltak??


üdv,

2009. nov. 21. 13:22

Sziasztok ez a kérdés állandóan napirenden van mára másik fórumon is felvetődött ez a probléma, akik a törvényeket betartja rendesen és semmiféle

és semmiféle hátsó szándéka nincsen, csakhogy a visszaélők és a csalók okozták ezt a galibát, azért léptették be ezt a szigoritást a mi rovásunkra. Itt mink, akik becsületesek vagyunk nehogy már az illetékes Rehabilitációs Intézet kétségbe vonja az orvosnak a jelentését, vagy a kórháziét ezért ilyenek, mert meg van kötve a kezük és féltik az állásukat. Azokhoz szólók elsősorban, akik fővárosi lakosok és imerik a Vajda Péter utcát és automatikusan odatartozunk.

Azoknak be sem kell mutatni őket. Engemet tavaly

40%-ra vettek és a régi 50%-nak felel meg.

Tőlük nem kapok ellátást, habár járna én az Önkormányzattól folyósitják, mert ezektől olyat

keveset kapnék, hogy abból teljes mértékben éhen is lehetne halni és igen igazuk attól függ milyen az orvos és a bizottság hogyan dönt ebben az ügyben. Ezt is törvény irja elő kész kálvária az egész ugy, ahogy van. Nekem is jövő augusztusban kell visszamennem kontrollvizsgálatra, pedig még elég messze van, de már előre rettegek tőlük. Engemet úgy beszéltek rá, pedig hallotam, hogy ezek miatt rossz hirűk van. Az életbe léptetet rendelet az nem a mi érdekünket szolgálja, hanem a vezetőség érdekeit veszi figyelembe és ebből is hasznot húznak belőle. Ezek szerint csak a fentieket terheli a felelősség és nem a beirókat, vagy lakosságot itt nekünk igazunk van.

Szép napot és sziasztok!

80. Aranka2 (válaszként erre: 79. - Cca887cff8)
2009. nov. 21. 12:08
asszisztens a másik...
2009. nov. 21. 11:16

miért a másik az ki aki mellette még ott van..?

az szokott gépelni stb... egy meg vizsgál...

vtam dilinokinál......:))

78. Aranka2 (válaszként erre: 77. - Aneda)
2009. nov. 20. 21:17
Nálatok is egy orvos szokott lenni a bizottságban ?
77. aneda
2009. nov. 13. 21:05

Akkor nekem "szívás " lesz.......

Nagyon kíváncsi leszek a felülvizsgálatra, mert szerintem a legtöbb az orvostól függ, akihez beosztanak. Az elmúlt 19 év alatt megfigyeltem, hogy ha rendesebb doki volt, akkor 3-5 évre kaptam,a következő felülvizsgálat időpontját, ha nem, akkor volt, hogy csak 6 hónapra, vagy egy évre.

2009. nov. 12. 16:07

a rokkantidő nem számít bele - hisz nem fizetsz asszem úgy nyugdíjjárulékot stb..


én dolgoznom és fizetek mindent és duplán is adózom tehát a nyugdíjat is megadóztatják végül is mert hozzá van csapva a fizuhoz.


nem tudom miért nem hívod fel a nyugdíj-igazgatóságot...

vagy a házidokidat.


nekem már 21 évem volt amikor le vettek 67re és azóta is dolgozom és beleszámít mert járulékot fizetek.

75. aneda
2009. nov. 12. 13:22

Sziasztok!


Én is megkaptam az időpontot, decemberben nekem is mennem kell a "bizottság" elé. Nikol, nekem nincs a papíron, hogy a háziorvostól kellene megint az a négyoldalas beutaló. Neked kérték???????

Már én is tiszta ideg vagyok......

Ti hogy tudjátok a rokkantnyugdíj évek szolgálati időnek számítanak? Mert én 16 évet dolgoztam, tehát az alanyi nyugdíj jogosultsághoz nincs meg a kellő 20 évem, ha a rokkantídő nem számít bele.

2009. nov. 11. 14:09

Nem tud dolgozni /jelzem férfi és 54 éves / Apukája ennyi évesen , szintén ilyen betegségbe halt meg .

Sajnos a lábaival van gond ráadásul nem lehet műteni..

73. cca887cff8 (válaszként erre: 72. - Aneda)
2009. nov. 11. 09:52

igen kell a többoldalas behívó.


szemészhez megyek - hisz azzal van gondom.

meg pszichiáterhez - már doki is mondta, h menjek...

mammográfiát viszek mert pont előtt megyek.

mást nem igen vihetek.


igen, és lejebb is vihetik a százalékot. ez így van.

de nekem más lehetőségem nincs csak a fellebbezés.


bele is írtam, a fellebbezésbe, h anno miattuk veszítettem el állásom mert ők nyilvánítottak alkalmatlannak.

térlátás mindenhez kell és azt örökre elveszítettem.

msot meg kilöknek...

mert azt írták térlátást nem igénylő munkát lehet végezni és tb...de az még az élethez is kell.

ez arra megy ki, h mindnkit kipicsázzanak a pénzhiány miatt meg az esetleges csalók miatt.

elegem van .

72. aneda (válaszként erre: 70. - Cca887cff8)
2009. nov. 11. 09:43

Nekem nincs biztos időpont, mert kiemelve írták, hogy a II. fokú vizsgálati időpontot később küldik.......

Kérnek ehhez a behívóhoz is háziorvosi beutalót, mint az elsőhöz? Tudod azt a több oldalast, amit ki kellett töltenie a házodokinak.

Te tervezel vinni " újabb " orvosi papírokat?


Aranka, ne is mond az ismerősödet...... olyan is lehet ezek szerint, hogy még lejjebb veszik a százalékot?

Már én is teljesen kivagyok borulva, én 1991-től voltam leszázalékolva.

71. cca887cff8 (válaszként erre: 68. - Aranka2)
2009. nov. 11. 09:35

és had kérdezzem meg.

az az ismerősöd dolgozik? tud dolgozni?

40et levették 38ra...juj...


én azért nem kapok rendsz.szoc.t mert egyenlőre dolgozom csökkentett időben.

és akor kaphatnék 40%al ha nem lenne munkahely.

akkor igényelhetném és mellette elhelyezkedhetnék és kaphatnám a rendsz.segélyt és dolgozhatnék is.

de ahhoz felkélne mondanom a munkahelyet.


szar helyzet.

70. cca887cff8 (válaszként erre: 67. - Aneda)
2009. nov. 11. 09:28

hát nem tom.

én két papírt kaptam egy levélben.

egyikben a blabra szokásos szöveg a behívó napjával.

a másikban pedig a fellebbezés vizsgálata elkezdődött és tele van törvényi hivatkozással egy egész oldal azt sorolja fel.

nem tom, biztos nincs ott időpont?

de fel is hívhatod a nyufigot és ügyszámoddal érdeklődhetsz, nehogy gáz legyen.

én is azt tettem. segítenek.

69. cca887cff8 (válaszként erre: 66. - Aranka2)
2009. nov. 11. 09:25

jézus.

nekem szememmel van gond. a daganat után áttét egyenlőre nincs.

járok ellenőrzésekre.

a szemem állapota végleges. nem látok az egyikkel

túl sok orvoshoz nem tudok menni.


betegebb meg nem akarok lenni. max pszichiáterhez megyek mert már kiakadok. be is vok jelentve.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook