Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Ma mérték a 6, 5 éves kisfiam iskolaérettségét, ahol 90-es IQ-t állapítottak meg! Szerintetek ez jó érték? Csak 1 feladatban hibázott! fórum

Ma mérték a 6, 5 éves kisfiam iskolaérettségét, ahol 90-es IQ-t állapítottak meg! Szerintetek ez jó érték? Csak 1 feladatban hibázott! (tudásbázis kérdés)


1 2 3 4
35. kobagabi (válaszként erre: 21. - 318512f90e)
2009. márc. 31. 10:14
ez kizárt, hogy ne nőjjön, hisz tanulni fog, értelmesebb lesz, ahogy halad előre a korban!
34. correct (válaszként erre: 32. - RoniSize)
2009. márc. 31. 10:14
Kedves Roni! Talán ez az, nem kellett volna infók nélkül írni, hanem előbb kérdezni. Nem baj, tisztáztad. Nem nekem, a topiknyitónak. :)
33. kobagabi (válaszként erre: 20. - RoniSize)
2009. márc. 31. 10:13
Pont azért kérdeztem, mert az okosságához képest én magasabb értékre számítottam, és nem is voltam benne biztos, tényleg így van, ahogy a felmérő mondta, hogy jó, vagy csak mivel ismert nem akart megbántani!
2009. márc. 31. 10:11
Kedves correct. Miután a topik szerkeztője nem mondta meg, hogy milyen teszttel mértek, iigy miért ne gondolhattam volna? Amúgy meg már leiirtam, butaságnak tartom hogy itt kérdeznek ilyen komoly dolgokat. Ahogy nem kérdezünk matematikailag bizonyitott, vagy fizikában evidens dolgokat, a pszichológiában miért kell, főleg, hogy már mondták neki, hogy jónak számit. Engem meg rögtön elitélsz amiatt, amit az elején mondtam infók nélkül. Hát bocs, de szerintem nem vagy valami kedves. Nem is irok, úgy sincs értelme!
31. kobagabi (válaszként erre: 2. - RoniSize)
2009. márc. 31. 10:11
Azt azért nem hinném, hogy átlagon aluli:(
30. pmjudit (válaszként erre: 26. - 318512f90e)
2009. márc. 31. 10:08

Igen, én is szerettem volna, sőt a lányom is. De azt mondták nincs rá szükség...

Egyrészt örültem neki, másrészt kíváncsi lettem volna:))))


Közben az iskolában szerveztek ovi-suli foglalkozásokat a leendő elsősöknek, oda elvittem - jó volt látni:)))

29. correct (válaszként erre: 27. - RoniSize)
2009. márc. 31. 10:05
Kérlek ne írj az enyémre, Te, aki az elején azt írtad első hozzászólóként, hogy a topiknyitó kisfia átlagon aluli IQ-val rendelkezik. Kössz!
28. correct (válaszként erre: 24. - RoniSize)
2009. márc. 31. 10:04

Tudom, éppen ezért írtam. Bár a zseni szó azért nem megfelelő...! Mert az autisták éppen, hogy tehetségesek valamiben. A testvérem is autista, és ő is tehetséges valamiben, de nem intelligens. Hanem a vizuális képessége jó. Nem lehet összehasonlítani egy autizmussal élőt egészséges gyermekekkel mert az egészséges nem biztos, hogy olyan tehetséges lesz, ellenben az autista sosem lesz olyan intelligens, mint egy egészséges.

Ezek tények.

27. RoniSize (válaszként erre: 25. - Correct)
2009. márc. 31. 10:03
Hát nem igazán, mert kb. a mentális és kronológiai kor átlaga...
26. 318512f90e (válaszként erre: 23. - Pmjudit)
2009. márc. 31. 10:02
nálunk a szülők is kérhették ezt a vizsgálatot. én kértem is, kíváncsi voltam, hogy viselkedik a gyerek abban az adott szituban...
25. correct (válaszként erre: 17. - Kobagabi)
2009. márc. 31. 10:01
Szerintem egy 4-5 éves gyereknek 90-es, egy 6-7 évesnek 95-100, és onnantól lassan növekszik.
24. RoniSize (válaszként erre: 22. - Correct)
2009. márc. 31. 10:01
Attól még lehet zseni!
2009. márc. 31. 10:00

Nálunk az iskolaérettségi felmérést is csak azoknál a gyerekeknél végezték, akiknél az óvónő indokoltnak látta.

Aki az évek során egyenletesen teljesített ott nem volt külön feladatsor.

22. correct (válaszként erre: 19. - 2cb2af252b)
2009. márc. 31. 10:00
Jó, de Neked sajnos autista!
21. 318512f90e (válaszként erre: 17. - Kobagabi)
2009. márc. 31. 10:00
az IQ száma nem fog nőni felnőttkorára...
2009. márc. 31. 09:59
Ok, de ha te is tudod, hogy okos a gyerkőc, minek kérdezni a fórumon lahikusoktól, ha az aki mérte, mondta ,hogy szuper. Hát akkor fölösleges itt kérdezni, mert tuti annak volt igaza, aki mérte, meg neked, aki ismered a gyermeket.
2009. márc. 31. 09:58
Teljesen átlagos. 70-től lefelé számít enyhe értelmi sérültnek, 50-től lefelé középsúlyosnak. De egy gyereknél ez az érték gyorsan változhat. Lányomnál tavaly 51-et mértek, idén már 71-et. Hihetetlen megkönnyebbülés volt, hogy nincs értelmi sérülése. Ki tudja, lehet, hogy jövőre kiderül, hogy zseni...én nem lepődnék meg rajta : )
18. 318512f90e (válaszként erre: 13. - Correct)
2009. márc. 31. 09:56
nah, ez az a hely, ahova nem vittem és nem is vinném a gyerekeim...:(
17. kobagabi (válaszként erre: 9. - HLivia)
2009. márc. 31. 09:56

Ez is egy iskolaérettségi felmérés volt, de a végén kiszámolta az alapján az IQ-ját is. Azt mondta az ovisoknál mást jelent a 90. Mert hirtelen én is átlagon alulinak gondoltam, holott a fiam nagyon is okos! És akkor valami olyasmit mondott aki mérte, hogy ez az IQ nagyon szuper a korához képest! Mégis mi szülők a felnőttek IQ-jához viszonyítjuk, ezért találtam én is kevésnek!

Nektek is ua. a vizsgálat volt szerintem, csak nem mondták meg az IQ-t. Nem mindenkinek mondják, én ismertem, aki csinálta.

2009. márc. 31. 09:56

Magában rejti-e a magas IQ a siker és az eredményesség kulcsát?


"Ha egy gyermek öt évesen jól és sokat olvas, minden kérdésre korát meghazudtoló módon válaszol, esetleg kitűnően rajzol-fest vagy játszik egy hangszeren, mire gondolhatnak a büszke szülők? Csakis arra, hogy óriási lehetőség rejlik gyermekük tehetségében, és nincs más feladatuk, mint azt kibontakoztatni. De hogyan lehet mérni ezeket a képességeket? Az intelligenciahányados (az IQ) az egyetlen mérce? Egy intelligens gyermeknek mindig magas az IQ-ja, és az a gyermek, amelyiknek rossz az IQ-tesztje, feltétlenül nehézségekkel küzd majd az iskolában?


Az intelligenciahányados a közfelfogás szerint feltétlenül meghatározza az értelmi szintet. Teszt-sorozatok segítségével teszi mérhetővé a személy szellemi képességeit, logikus gondolkodásmódját, ésszerű helyzetmegoldó képességét. Az eredmény eléggé megbízható, tekintve a tesztelt képességek meglehetősen széles skáláját. A lakosság mintegy 50%-ának 90 és 110 közötti az intelligenciahányadosa, 25-25 %-ának pedig ezen átlagérték alá, illetve fölé esik az IQ - pontszáma.


Az IQ és az iskolai teljesítmény


Egy gyermek, akinek a tesztje 110 fölötti intelligenciahányadost mutat, olyan értelmi képességekkel rendelkezik, amelyek a kitűnő iskolai eredményekhez szükségesek. Igen, csakhogy a dolog nem ilyen egyszerű. Még a 130 IQ-val rendelkező gyerekeknek is lehet kudarcélményük az iskolában. Nem elegendő birtokolni kiemelkedő intellektuális képességeket, hanem használni is tudni kell azokat! Különben a gyermek elutasíthatja az iskolában folyó tanulást. Nehézségei támadnak az osztálytársakkal való kapcsolatteremtés terén, unatkozhat az iskolapadban, a családi környezete feszült, ő nyugtalan, stresszes…


Ezek a problémák csak ritkán okolhatóak magával a különleges értelmi képességgel. Egy 80 körüli IQ-val rendelkező gyermeknek kétségtelenül több nehézséggel kell megbirkóznia az iskolában, de ha van akaratereje, szorgalma, és megfelelő környezetben él, átviszi a lécet. Az iskolában mérhető képességeken túl más tényezők is szerepet játszanak tehát, és ezek között első helyen áll a hajlam. Az élet egyes területein kimagasló eredményt elérő emberek – a kiaknázandó értelmi képességeiken kívül - az adott tehetségre való genetikai hajlammal születnek, és később azt kibontakoztatják.


Az intelligencia és az IQ


Az intelligenciahányadossal mérhetjük a nyelvi képességeket, a logikát, az ítélőképességet, az ésszerűséget stb. Ellenben az IQ – tesztek mellőzik a viszonyítás, a kézügyesség, az érzelem vagy egy adott helyzetben való reagáló képesség terén megnyilvánuló intelligenciát. Pedig az intelligencia ezeknek az elemeknek az egyedi kombinációja. Olyannyira, hogy azt lehetne állítani: ahány egyén, annyiféle intelligencia."

15. 318512f90e (válaszként erre: 12. - HLivia)
2009. márc. 31. 09:55
még1x: és miből állt az iskolaérettségi felmérés???
14. RoniSize (válaszként erre: 8. - 7130b15964)
2009. márc. 31. 09:53
Persze, hogy nem. Legtöbbünknek átlagos intelligenciája van. De tényleg nagyon sok minden függ a teszttől, igazából sosem egy teszt eredményeiből vonják le az eredményt.
2009. márc. 31. 09:53

Szerintem is középkategória, átlagos.


Egyébként:

[link]

12. HLivia (válaszként erre: 9. - HLivia)
2009. márc. 31. 09:52

Na akkor helyesen :


Nálunk ugyanez!

Semmilyen IQ tesztet nem csináltattak a gyerekekkel.

Volt egy iskolaérettségi felmérés, de nem volt IQ teszt!

És megkaptuk a papírt, hogy mehet iskolába

11. 318512f90e (válaszként erre: 9. - HLivia)
2009. márc. 31. 09:52
és miből állt az iskolaérettségi felmérés???
2009. márc. 31. 09:51
teljesen átlagos eredmény, egyáltalán nem átlagon aluli...
9. HLivia (válaszként erre: 7. - Pmjudit)
2009. márc. 31. 09:51

Nálunk ugyanez!

Semmi lyen IQ tesztet nem csináltattak a gyerekekkel.

Volt egy iskolaérettségi felmárás, de nem volt IQ teszt!

És megkaptuk a papírt, hogy mehet iskolába

8. 7130b15964 (válaszként erre: 3. - RoniSize)
2009. márc. 31. 09:50
Ami nem annyira szörnyű eredmény :)))
2009. márc. 31. 09:50

Miért mértek IQ-t?

A lányom is 6,5 éves, jövő héten megyünk beíratkozni az iskolába, kaptunk az oviban egy papírt, mely szerint iskolaérett. Semmiféle vizsgálatra nem volt szükség.

2009. márc. 31. 09:49

90 kissé átlagon aluli?????????????

ez hülyeség! 62tól sérültségi fokot mérnek!

1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook