Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Ma mérték a 6, 5 éves kisfiam iskolaérettségét, ahol 90-es IQ-t állapítottak meg! Szerintetek ez jó érték? Csak 1 feladatban hibázott! fórum

Ma mérték a 6, 5 éves kisfiam iskolaérettségét, ahol 90-es IQ-t állapítottak meg! Szerintetek ez jó érték? Csak 1 feladatban hibázott! (tudásbázis kérdés)


1 2 3 4
2017. dec. 6. 01:32
Köszönöm válaszod.Ezek mind megtörténtek sőt az iskola helyettes is külön felhívta őket tanári szakvélemények sőt az egyik vizsgáló is azt mondta nem kéne elmozdítani mert a tudása 5,5évesnek felel ne.Én elmondtam mindent de a tan.vizsgáló igazgatója köti magát hogy törvény meg 88%iq így azt értem el hogy még ezt a tanévet ottmaradót de ennyi.És akkor utána nem baj hogy tönkre megy a gyerek.Már most búcsúzkodók az oszt.társaitól állandóan sir.Alig akar eljönni mert azt hiszi holnap már nem mehet oda.Már én is kivagyok hova kéne írnom hogy maradhasson végleg segítsetek tanácsot adni.Köszönöm
94. zebracsikó (válaszként erre: 92. - Buncuska)
2017. dec. 5. 22:02

Ha a gyermeknek jó helye van a jelenlegi iskolájában és Te és a tanárok is megerősítik, hogy a speciális iskolában akarjátok tartani a ygermeket, akkor nem fogják elmozdítani. A Bizottság meggyőzhető!

Emeld fel a szavad!

2017. dec. 5. 14:07
Nem írtam hogy iq88%
2017. dec. 5. 14:06
Bocs hogy bele írok de az én 11éves fiam éves szinten jár tanulásvizsgáloba a Tolnay Lajos speciális iskolába jár.IQ színje %viszont a tanulási képessége 5,5éves gyereknek felel meg.Ez alapján nybe fokú értelmifogyatékosnak számít de iq szerint nem.Most vissza akarják rendes suliba rakni ahol folyamatos san bukni fog.Teljesen tönkre fogják tenni.Akkor kérdem én mire jó ez ró.....hat iq mérés.Az miatt tönkre megy az élete a gyereknek mert nem fog tudni tanulni a hagyományos suliba.IQ szint stare se ér de törvény hogy akkor tönkre mehet a gyerekem.Bocsi de muszáj voltam leírni mert kiborít ez a dolog.Köszönöm hogy meghallgathatok.
91. xti_
2009. dec. 4. 11:13
ahogy olvasom, itt inkább arról lehet szó, hogy a kisfiú 90%-ot ért el egy teszten, és nem arról, hogy 90-es az IQ-ja.
90. c95c921ae7 (válaszként erre: 86. - F8db0709b8)
2009. dec. 4. 08:50
De..az IQ nem a megszerzett tudást jeleni. Az életkorhoz mérten nézik. Az átlag minden életkorban 100.
89. gerna (válaszként erre: 88. - F8db0709b8)
2009. nov. 29. 19:36
Mert olyan nincs is! hacsak nem egymásról lesték ;-)
88. f8db0709b8 (válaszként erre: 87. - Gerna)
2009. nov. 29. 17:29

Értem én!:)


De köztük sem mindenki egyforma!Ezért nem értem hogy lett mindenkinek 80!?

87. gerna (válaszként erre: 86. - F8db0709b8)
2009. nov. 28. 18:58
A 6 évesek IQ-ját a saját korosztályukhoz mérik! tehát egy átlagos 6 éves IQ-ja: 100 - ugyanannyi, mint egy átlagos felnőtté.
86. f8db0709b8 (válaszként erre: 56. - Kobagabi)
2009. nov. 28. 17:50
Az én lányomnak 2 hete nézték,valami 200 pontos tesztről beszéltek meg hogy 198 pontot ért el!Nem hinném hogy egy 6 éves IQ-ja annyi mint egy felnőtt átlagemberé!
85. zebracsikó (válaszként erre: 84. - Szemmelver)
2009. jún. 28. 14:09
azért írtam a tanítási tapasztalat döntő szerepét az iskolatípus kiválasztásában, mert sok olyan kisgyermek kerük normál ált.iskolába, akik ott végigkínlódják a 8 évet, a tanítóik nem tudnak velük mit kezdeni, s ezek a gyermekek (sok esetben)sokkal jobban járnának , ha kisegítőbe kerültek volna, ahol gyógypedagógusok megfelelő módszerekkel tanítják őket.
84. szemmelver (válaszként erre: 82. - Zebracsikó)
2009. jún. 28. 13:50
én gyógypedagógus vagyok és pont ilyen enyhe és középsúlyos értelmi fogyatékos gyerekeket tanítok. az IQ besorolás alapján lesz egy gyerek tanulásban akadályozott, vagy most SNI-nek, sajátos nevelési igényűnek nevezik. A tanulási képességvizsgáló állapítja meg, egy összetett vizsgálat alapján
83. gerna
2009. jún. 28. 12:55

Csak a többdimenziós IQ tesztek adnak jó eredményt. Máskülönben csak azt méri, hogy egy területen milyen a teljesítmény. Ez a '90-es IQ' jelentheti azt, hogy egy másik tesztben több, akár több tíz ponttal jobb vagy rosszabb.

Vitás esetben többféle IQ tesztet vesznek fel, ha pedig ismert a gyerek/felnőtt gyenge pontja, akkor speciális tesztet. Pl. beszédfogyatékosoknál nonverbális IQ vizsgálat.

Vagyis, ahogy mondani szokás: egy teszt nem teszt.

82. zebracsikó (válaszként erre: 81. - Zebracsikó)
2009. jún. 28. 12:24

én nagyjából így tudom.


egyébként meg a tanítási tapasztalat dönti el, hogy minek tarthatunk egy-egy gyermeket.

81. zebracsikó (válaszként erre: 80. - Szemmelver)
2009. jún. 28. 12:22

Általában a 70 alatti IQ-t mutatókat tekintik értelmi fogyatékosnak.


80 feletti IQ már közel normális, de még sok ilyen esetben is előfordul sérülés, például enyhe retardáltság.

retardált: 70-84 IQ

enyhe értelmi fogyatékos: 50-69 IQ

középsúlyosan értelmi fogyatékos: 35-49 IQ

súlyos értelmi fogyatékos: 20-34 IQ

legsúlyosabb értelmi fogyatékos: 19 IQ vagy még az alatt .

80. szemmelver (válaszként erre: 66. - Zebracsikó)
2009. jún. 28. 12:11

ez hülyeség, bocsánat!

70 IQ alatt az értelmi fogyatékosság!

az fölött ép értelem, csak gyenge képességek4

79. klenca (válaszként erre: 76. - Kobagabi)
2009. jún. 28. 10:42

Ne aggódj!


A gyermeked az iskolában is és az életben is jól meg fogja állni a helyét. Minden tantárgyból esélye van a legjobbak közé tartozni.

Neked az a dolgod szülőként, hogy mellette állj, ha nincs kedve gyakorolni, akkor is gyakoroljon.

Semmit nem ér a magas IQ szorgalom és elötelezettség nélkül!!!

78. klenca (válaszként erre: 54. - Jaina)
2009. jún. 28. 10:40

Az ember IQ-ja a gondolkodásmódjával függ össze.

Vannak olyan emberek, akik hihetetlenül magas IQ-val születnek.

A köznyelv szerint "a jég hátán is megél".

Ha a magas IQ szorgalommal párosul, akkor abból szép eredmények születhetnek.


Fejleszthető-e az IQ?

Nem tudom a manapság divatos szakirodalom mit ír róla, de IGEN. A gondolkodásmód fejlesztésével.

Ugyanis ha szituációkat átbeszéltek, vagy a tesztekben előforduló típusfeladatokról elbeszélgetsz egy adott emberrel, s megmutatod neki hogyan gondolkozzon a megoldása kapcsán, akkor a következő méréskor hatalmas IQ szint ugrást láthatsz majd.


Ez nem a teszt megtanultatása, inkább a gondolkozásának a megváltoztatása.

Munkám során sokszáz emberrel próbáltam ki, s bevált. Felnőtteknél is és gyermekeknél is.


Én csodabogár vagyok ezen a téren, de sok dolgot megértettem a téma kapcsán. Sok szakemberrel beszélgettem erről.


A MENSA-t egyszer majdnem megpróbáltam, de lebeszéltek róla szakemberek a várható következmények miatt.

Az élet teszt nélkül is bizonyíték.:))

77. klenca (válaszként erre: 24. - RoniSize)
2009. jún. 28. 10:27

Ha évekig úgy is bánik vele, akkor az is lesz nagy valószínűséggel.:))

Mármint zseni.:))


Mesélhetnék....

76. kobagabi (válaszként erre: 75. - RoniSize)
2009. ápr. 15. 14:24

Köszi:)


Tudod nem is annyira fontos ezt már tudnom:( Csak ez a konkrét vizsgálat idegesített, vagyis jobban mondva az amit mondtak. Mert nem tudtam mit is jelent.

De már nem foglalkozok vele. Én úgyis tudom milyen a gyerek képessége, a többi nem érdekel. Így is halálra aggódtam magam a hülye vizsgálaton:(

75. RoniSize (válaszként erre: 73. - Kobagabi)
2009. ápr. 15. 09:22
Ha nem Iq teszt volt, nem mondhat csak ugy IQ-t. Az pedig, hogy szinte mindenkinek 80 az eleg gaz, innen is latszik, hogy az eredmenyek nem relevansak,mert a 80-as IQ gyenge, az atlag IQ 100 korul van. De butasag ezen az ovodai felmeresen lovagolni, ha tenyleg kivancsi vagy a fiad valodi intelligencia hanyadosara, vidd el egy pszichologushoz, hogy egy rendes teszttel megnezzek. Sajnalom, hogy inkompetens emberek miatt egyes szuloket aggodalomba kergetnek.
74. gerna
2009. ápr. 14. 19:51
Az iskolaérettségi vizsgálatot ki szokták egészíteni IQ teszttel is, ha a gyerek teljesítménye bizonytalan. Általában képkiegészítős feladat az IQ teszt. Ebben 36 ábra van, a jól megoldottak száma és az életkor alapján számítják az IQ-t.
73. kobagabi (válaszként erre: 65. - Zebracsikó)
2009. ápr. 14. 19:35
Azt én is tudom, hogy nem IQ teszt volt!!! A hölgy csak mellesleg mondta meg a végén az IQ-t. Hogy a teszt alapján ennyi. Nem egészen értettem én sem, de meg fogom kérdezni mi is volt akkor ez pontosan:(
72. kobagabi (válaszként erre: 61. - Zebracsikó)
2009. ápr. 14. 19:33
Ok meg fogom kérdezni, de a gyerek beteg, így a héten nem jár oviba:(
71. kobagabi (válaszként erre: 60. - Banocska)
2009. ápr. 14. 19:32

Ezt a kiszámolósdit csak én gondolom, ezt nem mondták el így konkrétan, hogy így jött ki, ezt itt hallottam valakitől, hogy így kell számolni.

De tény, hogy a felmérés végén a hölgy számológéppel kb. 2 percig számolt valamit, és utána bökte ki: a gyerek iq-ja 90.

70. kobagabi (válaszként erre: 61. - Zebracsikó)
2009. ápr. 14. 19:30
Igen külön-külön vitte ki a gyerekeket egy külön szobába. Én is ott lehettem vele. És különféle feladatok voltak, rajzolni kellett emberkét, majd sorozatot kellett kirakni sárga, kék zöld, piros pálcikákkal. A képről kellett beszélnie, fel kellett ismernie a helytelen viselkedéseket. Majd ellentét párokat kellett mondania. A hölgy mondott egy szót, neki az ellentétét kellett elmondania. Aztán alakzatokból kellett kirakózni, és ha kirakta egy kép lett belőle. Hát ilyenek voltak. Aznap 5 gyereket mértek, és mint utóbb megtudtam átlag 80-as lett mindenkinek, ezért gondoltam, hogy akkor a 90 az jó.
2009. ápr. 14. 19:22
Itt vagyok, sziasztok:)
68. zebracsikó (válaszként erre: 67. - 9ea67a7a1c)
2009. ápr. 8. 13:39
házi felméréseket kötelező is csinálniuk, mert a gyermek fejlődéséről -dokumentációjuk alapján- kérésre kötelesek beszámpolni a szülőnek .
67. 9ea67a7a1c (válaszként erre: 65. - Zebracsikó)
2009. ápr. 8. 13:18
házi felméréseket nálunk is csinálnak az óvónők,mert kötelező is,lehet ebböl keráltak egy értéket....
66. zebracsikó (válaszként erre: 62. - Vaczila)
2009. ápr. 8. 13:11
hát ez azért nem így van, mert a 80-85 közötti IQ mentális retardációt mutat. (az ép értelem és az értelmi fogyatékosság közötti terület)
1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook