Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Homeopátiás szerek fórum

Homeopátiás szerek (beszélgetős fórum)


2012. ápr. 17. 21:10
Sziasztok! Van valakinek tapasztalata a Pulsatilla C15-ről. Sírási kényszerre kellene. Köszi
2008. ápr. 21. 12:36

Tudtok fájdalomcsillapításra vmilyen homeobogyót?

Magnesia phosphorica-t szedek most, az izomgörcsökre , nagyon jó!

2008. márc. 27. 19:07
Luffel nekem is bejött, nagoyn jó, de az allergia megjelenése előtt kel elkezdeni szedni!
2008. márc. 11. 18:40
NAGYON JÓ HATÁST LEHET ELÉRNI VELE, ÉS NINCS MELLÉKHATÁSUK!
2008. márc. 7. 16:54
én a homeopátiára esküszöm.nekem bevált és jó a dokim is.
14. 737f507a35 (válaszként erre: 12. - Dee)
2007. máj. 22. 23:41

Szia Dee itt is!


Rajtam ma estére jöttek ki ezek a csoda tünetek.

Ezek a szerek jöhetnek nekem is szopizás mellett is?

13. allonsy (válaszként erre: 12. - Dee)
2007. máj. 22. 20:10

dee!

Köszi szépen,ki fogom ezeket próbálni.

12. dee (válaszként erre: 11. - Allonsy)
2007. máj. 22. 20:00
Luffeel tabletta és orrspray valamint a Coryzalia tabletta is nagyon jó!
2007. máj. 22. 19:37

Sziasztok!

Pollen illetve házi por allergiám van.Tudnátok ajánlani rá valami homeopátiás szert?Mert gyógyszereket nem igazán szeretek szedni,viszont szezonálisan igencsak kínoz ezért szeretnék váltani a homeopátiára.Mik a "tüneteim"?Nos:viszkető szem,fül és torok,csurgó orr,maró torok,és nem rendszeresen,de elég nagy kiterjedéssel kiütések.

10. arwenn (válaszként erre: 9. - Dee)
2006. nov. 21. 21:25
Ez meglepett, hogy ott is van homeopátiás szer. Köszi, ezt jó tudni.
9. dee (válaszként erre: 7. - Arwenn)
2006. nov. 21. 20:53
Szerencsen az Alba Gyógyszertárban mindenki segít.Tartanak mindent és 1 nap alatt megrendelik neked.Ismerem az ott dolgozókat.Szivesen segítenek és van több homeopátiás kiadványuk is.Ingyenes kérjed nyugodtan.
8. mamuci (válaszként erre: 7. - Arwenn)
2006. nov. 21. 11:40
Köszi az infót, én kisbéri vagyok sajnos egy kicsit messzi lakunk egymástól ha igénybe szeretném venni a segitséged. Azért tényleg köszi! Azért a keresőbe még körülnézek
2006. nov. 20. 13:42

Mamuci. Nálunk sincs, én szerencsi vagyok és Miskolcra megyek ha kell valami.

Internetről tudtam meg, hogy Miskolcon egyetlen gyógyszertár van ahol árulnak ilyet.


Írd be a keresőbe, hogy homeopátiás gyógyszertár(ak) és kihozza, meg tudod keresni melyik van hozzád közelebb.

2006. nov. 20. 12:01

Sziasztok!

Nekem is ajánlottak homeos gyógyszert,de sajnos nálunk ilyen nincs a gyógyszertárban, szerintetek máshol lehet ilyet kapni?

5. csehe (válaszként erre: 1. - Minya)
2006. nov. 18. 21:50

Szia!

Agnus Castus is tejserkentő, D6-os potenciában. Én azt szedem, javított is a helyzeten, míg az Urtica Urens és a Ricinus nemigazán, pedig ezt a kettőt szedtem együtt is, mert elvileg erősítik egymást. Én az Agnus Castusra szavazok.

Egyébként az Urtica Urens CH15-ös potenciában tejapasztó.

2006. nov. 15. 10:32

Minya megnéztem neked amiket írtál:


-Ricinus communis (ricinus )5 CH: alacsony hígításban elősegíti az anyatejtermelést

-Urtica urens (csalán) 5 CH: szintén

napi 2-4X 5 golyó


-Phytolacca american v. decandra(amerikai szőlő):

9-15 CH napi 1x5 golyó


emlőfájdalom, emlőbántalom, menstruációt megelőző tünetegyüttes.


Pulsatilla pratensis (kökörcsin).

9-15 CH napi 1-2x 5 golyó

fül-orr-gége betegségekre


9 CH napi 2x 5 golyó

visszér betegségekre


9 CH napi 1-2x 5 golyó

emésztőszervi tünetekre


Ennyit találtam, nagyon szívesen segítek még ha tudok.

2006. nov. 15. 10:17

Sziasztok. Én is most kezdtem a homeopátiát felfedezni, van róla egy könyvem, a potencia megválasztásáról szóló részt beteszem ide, hátha tudtok belőle valamit hasznosítani:


"Erősségük alapján a potenciákat három részre bontjuk:

-alacson potencia: TM, D2-D6, 5 CH

-közepes potencia: D12, D30, 9 CH, 15 CH

-magas potencia: 30 CH, 200 CH


Az alacsony és részben közepes potenciák fizikai, testi tüneteket gyógyítanak, a magas hígítások alkalmazásánál már sok tünet pontos egyezése szükséges, valamint Pszichés problémákra, tünetekre, krónikus betegségekre javasolhatók, emiatt ritkábban vagy rövid ideig kell szedni.

A magas potenciák használatához homeopátiás orvos segítségét érdemes igénybe venni.

Ebből következik, hogy szükség esetén az 5 és 9 CH valamint a 15 és 30 CH egymással helyettesíthetőek. A 9 és 15 CH helyettesíthetősége határeset.

A tünetek enyhülésének megfelelően ritkítani kell a szer szedését.


-minél súlyosabb vagy sürgősebb jellegű a klinikai kép, annál rövidebb periódusonként kell szedni

Akut betegségek esetén

-az alacsony potenciákat gyakoribb adagokban napi 2x4 adagoljuk

-a közepes potenciákat napi 2x

-a magas potenciákat napi 1x vagy ritkábban

Krónikus betegségek esetében használandó magas potenciákat ritkábban, heti, havi egy alkalommal használjuk.


Az átlagos egyszeri adag, hogy a kívánt stimuláló hatást elérjék, tapasztalati úton alakul ki. Tüneti kezelés esetén 5, alkati kezelés esetén 10 golyócska az az adag, amely biztosan elindítja a megfelelő öngyógyuló folyamatokat.


Akut betegségek és állapotok:

-fertőző betegségek: influenza, kiütések, sömör, övsömör, orrgaratgyulladás stb.

-szülést megelőzően és azt követően

-traumáknál, sérüléseknél

-pre- és prosperatív kezeléseknél


Alkati betegségek:

-az ismételt fertőzéses betegségek (fülgyulladás, húgyhólyaggyulladás stb.)

-stresszel összefüggő betegségek "


Ennyit tartottam ezzel kapcsolatban lényegesnek.

Nem tudom azt tudjátok e, hogy homeopátiás gyógyszer szedése esetén mentol tartalmú szert (cukorka, folyadék, fogkrém) nem szabad használni, mert közömbösíti a hatást.

Van külön homeopátiás fogkrém (Homeodent nevű, tök jó ízű) 700 Ft körül van az ára.

2006. nov. 14. 20:36
Én úgy tudom, hogy a C6 inkább testi szinten hat, a panaszokra gyorsabban hat,a C15 inkább magasabb szinten "lelkibb", ezért tartósabb a hatás, de testileg nem olyan gyors. A magasabbat akkor ajánlatosabb, ha az alacsonyabb már bevált, de nem akarod olyan sűrűn szedni, abból ritkábban kell. Hogy megértsd, én allergiás tünetekre szedtem, ha épp folyik az orrom, viszket a szemem, akkor alacsonyat veszek be, de ha már pár napig fennáll a tünet, akkor magasabbat, hogy hosszabb legyen a hatása. A tejre ez a szer nem tudom, hogy jó-e és hogyan hat, de a homeopátiás szereknél előfordul, hogy a tünet először felerősödik, utána javul. Ha rosszabbodik az állapot, 1-2 napig, az jó jel, mert hat a szer. Ha nem lenne jó rá, se javulás, se rosszabbodás nem lenne. Ha csak C15-öst kaptál, nyugodtan beveheted, de ne várj azonnali változást.
2006. nov. 14. 19:48
Hallot valaki a következö homeopátiás szerekről?Phytolacca C12,Ricinus Communis Ch5,Pulsatilla nekem ezt ajánlotta az orvos de nem tudom hogy szedjem-e mert a gyógyszertárba a Ch15-öt adták de úgy hallotam ahogy emelkedik a számozás úgy apasztást lehet elérni,de nekem serkentésre kellene.Oleum Ricinum D6-C6,Agnus Castus D6-C6.Az urtica urnestől nem lett több a tejcsi legalábbis nálam.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook