Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Ne legyünk cukorfüggők! fórum

Ne legyünk cukorfüggők! (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7
2009. ápr. 18. 12:09

Sziasztok!


Hogy vagytok? Mi van veletek?


Én el vagyok keveredve a sulival,szóval azért nem írogatok sűrűn...


Amúgy ami az édességet illeti, csinálok egy ilyen diétát, és bizony ott is tilos a cukor,illetve a szénhidrátoknak a gyorsan felszívódó fajtája. Szóval 2 napja csinálom a diétát,és jól haladok :)

190. b4a3a4979d (válaszként erre: 189. - Szeptember99)
2009. ápr. 14. 14:32

Nekem nincs. Sokan dícsérték a Norbi Aerobzónáját, személyes tapasztalat nincs.

A Rékát meg nem igazán sokan szeretik.

De most mozogj minél többet kinn, az sem baj, ha "rohangálás", és nem "szabályos" futás.

Gratulálok, hogy a csokik kaocsán sikerült visszafogni magad, és élvezd még, ami a szünetből hátravan.

189. szeptember99 (válaszként erre: 185. - B4a3a4979d)
2009. ápr. 14. 12:54

Szia! akkor jól és tartalmasan telt a pihenő!

Tényleg nem baj,ha az ember elcsábul néha (persze bizonyos keretek között),erre rájöttem. 2 sor étcsokitól és egy csokitojástól nem híztam meg-ez volt a tegnapi bűnözés. Meg mondjuk tényleg nagy valaminek számított nekem,meg másnak is,ha nem minden nap falja az édeset,hanem néha,mert akkor tényleg feldobja az embert pl.a csoki.

Mikor minden nap táblával ettem,akkor csak arra gondoltam,hogy ma vajon meglesz az a napi adag?



Één most szereztem egy fit-ballt,azzal szórakozok,azon ülök most is,bár vigyázni kell,mert ha itt ülök helytelenül,akkor mindjárt megfájdul a hátam.


A verseny? Hát per pillanat nem készülök rá,mert ugye most szünet van,és könnyebb csinálni a szakdolit.Délelőtt nekiülök,és próbálok minél többet csinálni. Mondjuk elég jól haladok,aminek örülök nagyon. Versenyre meg birok készülni a suli alatt,de szakdolit akkor nehezebb.


Szóval így.Most a suli körül forog a világom,meg persze szoktam menni futni is esténként,de mondjuk az egyik barátommal szoktam,ami azért nem jó,mert elhülyéskedjük,szóval inkább rohangálásnak hívnám azt,nem futásnak :D


Jah meg kipróbáltam rubint réka tornáit...épp bejönnek...elég furcsa a csaj,meg a hangja is brutális,de edzés közben azért biztat sokat,és úgy azért könnyebb.


Nektek van tapasztalatok ilyen valami videókkal kapcsolatban?

2009. ápr. 14. 07:34
Ildi, hogy vagy? Készülsz a versenyre? Voltál futni?
187. b4a3a4979d (válaszként erre: 169. - Naildi81)
2009. ápr. 14. 07:33
Szia, és hogy sikerült a süti édesítővel? Én kb. fél éve azzal sütök, és nem érzek semmilyen különbséget. Max a piskóta nem megy olyan szépen fel.
186. b4a3a4979d (válaszként erre: 176. - 6ecff55bc6)
2009. ápr. 14. 07:31

Szia, miért kell a környezetednek hazudni, hogy ezt és ezt az édességet megetted, holott nem is? Valószínű aggódnak miattad.

A 173 cm-hez az 50 kg valóban nagyon súrolja a lécet - alulról.

2009. ápr. 14. 07:27

Sziasztok, újra vagyok.

A böjtöm elmúlt, nagypéntekkel zártam, a tiszta böjt 5 nap volt, plusz felvezetés, levezetés. Így a húsvéti finomságokból sem maradtam ki, de csak csipegetés szintjén, de nem a sonka volt a fő csapásirány.

Sokat napoztunk, és az egyetlen fizikai ténykedés (a pénteki - szombati ablakpucoláson kívül) tegnap 30 km-t bicikliztünk a párommal a Duna mellett. Hetente legalább 2-szer be kell venni a programba mostantól ezt is, tervben van kb. egy-másfél hónap múlva Passau-Krems túra, 280 km bicajjal. (3 nap)

(Még a Scalaban nem léphetnék fel, de a rekedtségem is nagyjából a múlté -lekopogom. )

A melegben sajna a fagylaltozás elcsábított. Bár ne fogjam a melegre, bármilyen időben imádom. A vaníliát, pisztáciát, banánt, epret, diót, mákos-meggyeset (ezt csak Hévízen ettem, a legfinomabb fagyi, amit eddig ettem),stb....

De csináltam mára már gyümölcsös joghurtot, megelőzendő a csábítást.

Úgy látszik édességfüggőségemet a böjt nem tudta lenyirbálni.

Ehhez az alsóneműt fel kell kötni, és valami elérendő célt kitűzni magam elé, és egyszerűen NEM-et mondani.

2009. ápr. 12. 21:20

Egyértelműnek tűnik,hogy az emberiség miután 50 éven belül a 8 milliárdot eléri,nem lesz képes önfenntartóan belakni a bolygót.Vagy a népességet kell szabályozni,főleg a robbanásszerűen szaporodó fejlődő zónában/ahol már most sem képesek eltartani magukat az emberek/vagy az élelmiszerelőállítási sebeséget kell fokozni.Ezt csak géntechnológiával lehet,klónózott és génmanipulált,génkezelt növények és állatok.Itt csak az a gond ,hogy az utóhatását nem ismerjük,hiszen a használata óta nem teltel elég idő.De nem ez fog először gondot okozni ,hanem a tiszta ivóvíz.....

Az emberiséget a kiváncsiság és az agresszió emelte fölé a többi állatfajnak,ez is fogja kitörölni onnan.

183. 2d5a00656a (válaszként erre: 181. - Ericika2)
2009. ápr. 12. 21:15
Összeesküvés elmélet:)
182. szeptember99 (válaszként erre: 181. - Ericika2)
2009. ápr. 12. 20:34

Jó elgondolkodni az ilyesmin,hogy ilyesmi tényleg van-e. Meglehet,hogy kevesebb a hatóanyag a gyümölcsökben,zöldségekben,de attól függetlenül szerintem nem kellene lecserélni táplálékiegészitőkre.


Hasonló témákról szól (mármint az emberek manipulálásáról) a Zeitgeist című film. Láttátok? Feltétlenül nézzétek meg,ha még nem tettétek,és ajánlom még Michael Moore filmjeit is.


Köszi,Eri,hogy bemásoltad a cikket!

2009. ápr. 12. 19:41

Ma olvastam valamit:

"*** www.nemzetihirhalo.hu *************


GLOBÁLIS NÉPÍRTÁS FELSŐFOKON!

A gyógyszergyártó lobby és a politika összefonódása



Amikor annak idején azt hallottam, hogy valaki táplálék-kiegészítőkrők beszél, azonnal sztereotip módon jutott eszembe a testépítő konditermekbekben nyakló nélkül forgalmazott és szedett csoda termékek sora, melyek jó részének még a forgalmazását sem engedélyezték Magyarországon, bizonyított ártalmasságuk miatt.


Ez persze nagyon régen volt, amikor még nem volt ennyi konditerem kishazánkban. Mindenesetre ez a két dolog egymás szinonímájaként jelent meg a fejemben. Talán van, aki ismeri ezt az érzést. Aztán, mint aggódó anya, vettem a fáradtságot és magam is utánanéztem ennek a dolognak.


Azóta persze sokat változtak a dolgok ezen a téren, és a konditermek, jó része sem ajánl ártalmas szereket.

Mint megtudtam, az intenzív mozgás és izommunka, annyi energiát igényel, amennyit csak nagyon sok élelmiszer elfogyasztásával lehetne megadni testünknek, ez viszont erősen megterhelné a gyomrot, és az emésztő szerveket.

Aztán meg úton-útfélen lehet hallani ma is, hogy mennyire fontos a vitaminbevitel.


A "jó" gyógyszergyártók menten a "segítségünkre" siettek, hogy mesterséges készítményeikkel "egészségesebbé" tegyenek minket és szemünk fényét: gyermekünket.

Nem is értettem, miért nem elegendő, ha rendszeresen fogyasztunk, zöldséget, gyümölcsöt, tejtermékeket. Mi szükség van a plusz vitaminokra? Közben egyre többet lehetett arról hallani, hogy a távolról érkező gyümölcsöket különböző egészségre káros vegyszerrel permetezik, hogy a hosszú úton ne rohadjanak meg. Ráadásul ezek jó részét már azelőtt leszedik, hogy az érési csúcsot elérnék. (ez az az állapota a gyümölcsnek, amikor olyan érettségi fokot ért el, amikor a legtöbb benne a vitamin és ásványi anyag).


Aztán a génmanipulált élelmiszerek is piacra kerültek.


A növényvédőszereket meg sorra tiltották be, mert időközben kiderült, hogy károsak az emberi szervezetre is és lemosással nem távolíthatóak el. Ezenkívül, a gyógyszerlobbik hatására rendre jelentek meg olyan cikkek, tanulmányok, hogy ne fogyasszunk, zsírt, tojást, vajat, stb, stb, mert bizonyos, hogy ezek is ártalmasak. És még sorolhatnám, a számtalan befolyásolási kísérletet, amivel a mesterséges készítmények felé orientálják az embereket.

Magyarán, kiderült, hogy a szervezetünknek szükséges tápanyagokat kénytelenek vagyunk egyéb forrásból is pótolni. Pl. gyógyszer és gyógyhatású és természetes készítmények formájában. Ezek káros hatásáról vagy hatékonytalanságáról azonban csak elvétve cikkeztek!


Így ír erről egy hozzáértő: "De a környezetünk ily mértékű tudatos elszennyezésének a következményeként a talaj energiái kimerültek, és a tápláléknövényeink már töredékét sem tartalmazzák azoknak a tápanyagoknak, amelyeket tartalmazniuk kéne ahhoz, hogy az emberi szervezet számára valódi táplálékok lehessenek.

Nézzük meg a Gödöllői Agrártudományi Egyetem ezzel kapcsolatos elemzését:"


Ezek után beigazolódott korábbi sejtésem, hogy az élelmiszerek manapság már nem olyanok mint régen. Valahogy hiányoztak a gyermekkoromból ismert ízek, illatok. Mostanság a paradicsomnak, paprikának, gyümölcsöknek sem az íze, sem a zamata nem olyan, mint régen volt.

"Az adatok elszomorítóak, és azóta újra eltelt közel húsz év...

Mivel a szervezetbe már képtelenség csak táplálékkal bejuttatni a zavartalan működéshez kellő mennyiségű "üzemanyagot", ezért nagyon fontos, hogy saját egészségünk érdekében pótoljuk azokat étrend-kiegészítők formájában."

"Betegségeink zöme annak köszönhető, hogy egy vagy több tápanyag huzamosabb hiánya elindít egy degenerációs folyamatot, gyengévé válik az immunrendszer és zavar keletkezik a szervek közti kommunikációban és a szervek működésében. És mivel ez egy általános civilizációs állapot, ennek köszönhetően virágoznak a civilizációs betegségek (szív és érrendszeri problémák, cukorbetegség, rák, emésztési és gyomorproblémák, allergia, ekcéma, demenciális zavarok, stb.), és ennek köszönhetően virágzik a világ legnagyobb biznisze: a gyógyszeripar."

"A gyógyszeriparnak nem érdeke, hogy ne legyenek beteg emberek, hisz akkor megszűnik a profit. A gyógyszeripar mögött álló kartell érzékenyen ügyel arra, hogy a hatékony és a megelőzést támogató módszereket - bármi áron is, de - a földbe tiporja. Nem véletlen, hogy itt az oldalon is egyre több az olyan hozzászólás, amelyben kétkedve kérdezik, hogy:

ˇ igaz, hogy a lycium mérgező?

ˇ azt hallottam, hogy a fokhagyma hatástalan a keringést illetően...

ˇ A B17 vitamin tényleg halálosan mérgező, azért tiltották be?

ˇ azt írták az újságban, hogy a feketenadálytő és a kakukkfű súlyosan toxikus...

ˇ a sárgarépától tényleg megmérgeződünk, ha sokat eszünk belőle?

A média pedig jó pénzért hű csatlósa a kartellnek - az emberek "biztos forrásból származó" riogatásának."

Aztán utána néztem annak is, hogy vajon van-e hatékonyabb felszívódású, egészséges, természetes úton készült nem kémiai alapú táplálék-kiegészítő és vitamin. Szerencsére ezekből is bő kínálat van még! Akár kivonatos, aszalt, préselt, stb. formában. Különféle teák, gyógynövények, és más természetes készítmények. Melyek magán a növényen kívül - amelyből készültek - semmi más káros, vagy mellékhatással bíró anyagot nem tartalmaznak. Mondom: MÉG!


"Mivel egyre többen vagyunk, akik nem dőlnek be ezeknek az áltudományos híreknek - amelyek több ezer éve hatékonyan és mellékhatás mentesen alkalmazott gyógynövények hitelességét próbálják aláásni -, a kartell új módszerhez folyamodott, hogy a betegséggyár működési mechanizmusa nehogy összeomoljon: elveszi tőlünk a vitaminjainkat és az étrend-kiegészítőinket!"


Biztosak lehetünk hát abban, hogy a gyógyszergyártóknak nem érdeke, hogy egészséges emberek éljenek a földön. Számukra a fenntartható betegség a legkifizetődőbb. Ezért aztán, a politikához (hová máshová?) fordul támogatásért!


Tekintsék meg erről az alábbi döbbenetes vidó klippeket:

[link]


Az idő pedig vészesen fogy! Már csak alig valamivel több, mint 8 hónap van hátra! És ha egyszer megindult a folyamat tudunk-e majd gátat vetni neki?

www.vitaminszabadsag.com


A filmekből is kitűnik a politika és a gyógyszergyártók érdeke egybecseng.

Mint korábbi cikkeinkben is írtuk, a pénzoligarchia több milliárddal kevesebb embert tart kívánatosnak itt a földön.

Ha továbbgondoljuk, és logikusan összerakjuk a rendelkezésünkre álló más irányú ismereteinket is, akkor nagyon könnyen eljutunk oda, hogy a dolgokat összefüggéseiben is meglássuk.

Az emberek befolyásolása nemcsak a fizetett médiák által lehetséges, hanem tudatmódosító szerek alkalmazásával is megoldható.


A gyógyszergyártók kezében ezért sokkal nagyobb hatalom is van, mint a puszta ideig-óráig fenntartott egészségünk. Hisz azt könnyedén el tudják titkolni az emberek előtt, hogy egy ártalmatlannak tűnő aszpirin beszedésekor, milyen egyéb hatóanyagokat, vagy bármi mást juttatnak tudtunkon kívűl a szervezetünkbe. Így nagyon ideális állapot hozható létre, szépen megszabadulnak a feleslegessé vált ember milliárdoktól, a maradékot pedig kezes báránnyá teszik, öntudatnélküli ragszolgává süllyesztik.


Tehát, mind a hatalomnak, mind pedig a gyógyszergyártóknak kifizető a szoros kapcsolat és egymás támogatása!

A népírtásnak rengeteg formáját ismerjük már ma is. Az egyik leggyorsabb módszer a háborúk kirobbantása.

Egy másik módszer, az élelmiszerek, ivóviz, manipulálásával, a stresszes élet kikényszerítésével a meddővé tétel - ez ma már lassan népbetegség egy bizonyos körben.

A gyermekvállalás anyagi eszközökkel való visszaszorítása.

A hagyományos erkölcsök lerombolása, a szexuális szabadosság, és a nemiség szabad megválasztásának elterjesztése szintén a családi modell, a gyermekvállalás ellen hat.


Egy kevésbé látványos, ámde legalább ilyen hatékony módszer a gazdasági -, törvényi túlszabályozás is!

Nincs is értelme sorolni az eszközök tárházát.

Lássuk be! Előre megfontolt szándékkal csoportosan elkövetett tudatos népirtás folyik hazánkban és a világon szinte mindenütt.


Audie Rácz Era"

180. 2d5a00656a (válaszként erre: 178. - Szeptember99)
2009. ápr. 12. 11:08
krémes,franciakrémes.
179. szeptember99 (válaszként erre: 176. - 6ecff55bc6)
2009. ápr. 11. 21:37
én csak 1-2 napig bírnám ott tartani...aztán kiszabadítanám :(
2009. ápr. 11. 21:34
:D nah nemtom,hogy mondják magyarul,ha nem így...hát olyan,mint a krémpite,csak nem csoki van a tetején, hanem tészta,meg kicsit más a fehér tölteléke...
2009. ápr. 11. 20:11
Mi az a sampite???
176. 6ecff55bc6 (válaszként erre: 174. - Szeptember99)
2009. ápr. 11. 19:54
:) én meg a napokban kaptam 2bounty-t, meg egy pudingport. Egész jól elvannak a fiókban ^^, majd elajándékozom őket :)
175. 6ecff55bc6 (válaszként erre: 172. - 2d5a00656a)
2009. ápr. 11. 19:52
Ügyes vagy :) Én amúgy imádom a sütik illatát, csak nem tudok enni belőlük valahogy. Amikor valaki csokit, gumicukrot, akármi ilyet eszik a közelemben mindig csak megszagolom (kicsit se néznek hülyének) :P, de nem eszem.
174. szeptember99 (válaszként erre: 171. - 6ecff55bc6)
2009. ápr. 11. 19:44
hehe jó neked...nekem meg hozott egyik barátom krémpitét meg sampitét...jó nagy szeleteket,de azért nem ettem meg teljesen őket :D
173. ericika2 (válaszként erre: 172. - 2d5a00656a)
2009. ápr. 11. 19:41

Gratulálok!! A holnapi nap után már visszafelé számolhatsz. És nem is volt kísértés?


Nálunk ablakpucolás volt, sonkafőzés. Mára Dubarry szeletet csináltam pulykából. A karfiolból ettem főleg, de egy picit a hisit is megkóstoltam már. De két falat elég is volt.

Összeségében a kiindulástól számítva másfél kilóval vagyok könnyebb.

2009. ápr. 11. 17:29

Ma is megcsináltam a léböjtös napom,a húsvét ellenére..Hurrá!

/Pedig a konyhából nem jöttem ki:(/

2009. ápr. 11. 16:49
Mai édesség: 2 kis alma :) hurrá. Egyszerűen nem tudtam zserbót, meg kalácsot enni.
170. szeptember99 (válaszként erre: 169. - Naildi81)
2009. ápr. 11. 15:11
ügyes vagy :)
2009. ápr. 11. 15:06

Sziasztok!


Én ma először sütöttem édesítővel, már nagyon kíváncsi vagyok, hogy hogy sikerült. Hamarosan készen lesz.

Ma reggel újra ráálltam a mérlegre és megint 1kg-val kevesebb lettem, így már 6-nál tartok.:))))

2009. ápr. 11. 13:39
Aranyos vagy:)Bár én nem azt írtam hogy megteszem hanem azt hogyha megtenném...de nem teszem:)
167. szeptember99 (válaszként erre: 164. - 2d5a00656a)
2009. ápr. 11. 10:33

Én azt tudom erre mondani,hogy az embernek nem lehet mindig vasakarata,és nem tud mindig minden 'rosszra' nemet mondani...ezért is ember az ember...szóval szerintem az a baj,ha beleharapsz a zsemébe,hanem hogy utána minden mást is eszel,amit nem kéne (mondjuk a böjtölésnél azért az a lényeg,hogy nincs szilard táplálék,és mondjuk ott lehet hogy el lesz cseszve az egész-bár nem sokat tudok a böjtről)


Pl.épp olvastam Béres Alexandra fogyókúrájának az elvét,és ott az van,hogy ha eszel olyat,amit nem kéne,akkor OK,de másnap vissza kell menni egy szintet,és akkor nagyjából ki van egyenlítve az előző napi bűnözés.


Most nem tudom,hogy te ezt tudtad-e,vagy csak okoskodásnak tűnt az észrevételem,remélem azért segítettem vele...



Ma is jó idő van! Voltam tegnap futni egy közeli parkban,nagyon jól esett- ajánlom nektek is :)

166. 2d5a00656a (válaszként erre: 165. - 6ecff55bc6)
2009. ápr. 10. 18:23
Fúúú,én ezt nem bírnám:)Ha szendvics van a táskámban gyerek korom óta,nem bírok magammal míg meg nem ettem:)Viszont elég jól tudok lemondani időszakonként a kajafélékről.Most pl. épp második napja böjtölök:)De ha bekapnék valamit elcseszném,biztos,mert feladnám.
165. 6ecff55bc6 (válaszként erre: 164. - 2d5a00656a)
2009. ápr. 10. 18:05
Igen...ezt meg is értem, de egy idő után eljön az a pont, amikor már nem is kívánod azt, ami után régebben még vágyakoztál. Nekem az is sokat segít, ha pld. egy csokin megnézem mennyi fölösleges cuccal van még telepakolva. Szüksége van a szervezetemnek azokra? Nem. De örülök, hogy már napokig ott lehet a csoki a fiókomban nem eszem meg, inkább elajándékozom. :)
2009. ápr. 10. 18:00

Én is ilyen vagyok,vagy mindent vagy semmit.

Ha adiétában elcsúszok valami kis szarral/pl. beleharapoh egy meleg zsemlébe/ már el is buktam a napot/és megeszem az egészet úgyis mindegy már elcsesztem alapon/:)

2009. ápr. 10. 17:43

Én most kisebb életmódváltáson esem keresztül :) Így étkezés terén (is), ami abból áll, hogy nálam az édességet a méz, gyümölcs, 80%-os étcsoki jelenti. Semmi csoki, szörp, süti. Persze a cukrot 100%-osan nem tudom elkerülni, de igyekszem olyan kajákat enni, amikben pontosan tudom, hogy mi van. A lényeg szerintem, az, hogy én úgy állok hozzá, hogy ez sokkal jobb a szervezetemnek, mint a sok nem csak cukorral, de egy csomó mű adalékkal telepakolt édesség. Így nem vágyakozom a régi dolgok után, hanem örülök, hogy találtam helyette jobbat- gyümölcsök-például.

Tudom, sokan azt mondják, hogy mértékkel mindent lehet, de nekem jobb a teljes átállás.

162. naildi81 (válaszként erre: 160. - Szeptember99)
2009. ápr. 10. 14:22
remélem is.
1 2 3 4 5 6 7

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook