Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Babakelengye lista fórum

Babakelengye lista (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Babakelengye lista

1 2
45. Medoxmama (válaszként erre: 25. - 848cc56e9c)
2012. aug. 30. 11:20
Én is csak a 30. héten tudtam meg hogy kisfiam lesz, én semleges színű ruhákat vettem keveset és amikor megtudtam hogy fiam lesz akkor sem kezdtem el egyből a fiús rucikat venni hanem megvolt az a pár darab semleges szín, addig elég volt míg megszületik, tudom a súlyát a hosszát és akkor vettem csak több ruhát neki.Az én kisfiam 3050 gramm volt és 49 centi picike 52es ruhákba is belefulladt majdnem nemhogy az 56osba:)
44. szipi1
2011. júl. 3. 08:16

Sziasztok!


Ez az emailem: szipi@hdsnet.hu

Puszi

43. szipi1
2011. júl. 1. 12:17

Sziasztok!

Háromgyerekes anyuka vagyok, a legkisebb 8 hónapos lesz nemsokára. Így megürült egy csodás bölcsőnk, amit szívesen ajánlok privátban, ha valakit érdekel. Mi nagyon szerettük.Szép napokat nektek! Pusz

42. Nanda (válaszként erre: 41. - UjFehérAnna)
2011. máj. 23. 19:53
Szívesen!Vigyázz magadra,és a picikédre!:)
41. UjFehérAnna (válaszként erre: 40. - Nanda)
2011. máj. 23. 18:53
Rendben megfogadom a tanácsot, én is valahogy így gondoltam. Úgy is nálunk lesz mind a 2 variáció, maximum majd kombinálom. :) Köszönöm.
40. Nanda
2011. máj. 23. 18:01

Szia!

Én kétféle variációt raktam össze ,egy vékonyabbat és egy vastagabbat,és azt hozta be a párom amit mondtam neki!:)

De elég hűvös volt,így volt egy hosszúujjú body,plüss rugi,sapi,és kiskabát,meg még egy vékony takaróval betakarva a hordozóba.Sajnos az időjárás elég kiszámíthatatlan,de inkább kicsit több ruhát vigyetek,mint keveset.

De ha nagyon meleg lenne ,szerintem egy rövidujjú body,meg egy vékony pamut rugi biztos elég.

39. UjFehérAnna (válaszként erre: 35. - Nanda)
2011. máj. 23. 13:52
Szia! Én augusztus vérégre vagyok kiírva az első babákkal. Tekintve, hogy az időjárás augusztus végén meg szeptember elején még eléggé hasonló, azt szeretném megkérdezni, hogy Ti melyen ruhában hoztátok haza a babát a kórházból? Mennyire kell őt vastagon felöltöztetni ha mondjuk nagyon meleg lesz? Alap a hosszú ujjú, de mennyi és milyen vastag? Mondjuk még van pont 3 hónapom, de azért másfél-2 hónap múlva már elkezdeném bepakolni a táskát amit majd viszünk a kórházba. Előre is köszi.
38. Dina30 (válaszként erre: 37. - Nanda)
2011. máj. 19. 19:44
Köszi szépen! El is kezdek vásárolni! :)
37. Nanda (válaszként erre: 36. - Dina30)
2011. máj. 19. 17:04

Szia!Szerintem a 25.hét környékén már érdemes apránként beszerezni a holmikat,az időtől,meg az anyagi lehetőségektől függően.Nyáron a nagy pocakkal már úgy sem esik jól a mászkálás.

Ruhát sokat kaptam a nővéremtől,de szerintem,mindenből elég 5-6 darab,eleinte úgyis hamar kinövik a picik.:)Ha meg kell valami késöbb is be lehet szerezni.

Gratulálok a picihez!:)

36. Dina30 (válaszként erre: 35. - Nanda)
2011. máj. 19. 07:43

Szia!

Mikor kezdtél el vásárolgatni? És mennyit vettél, csak pár darabot a ruhákból?

35. Nanda
2011. máj. 17. 14:08

Sziasztok!

Nekem tavaly szeptember elsején született a kisfiam,ha tudok szívesen segítek.

34. Dina30 (válaszként erre: 33. - UjFehérAnna)
2011. máj. 10. 15:02
Igen, már nemsok van hátra, szerintem innentől fog gyorsan mulni az idő! De nem baj! :) Mi nemtudjuk mi lesz, meglepetést szeretnénk! :)
2011. máj. 10. 14:57

Akkor pont egy hónappal vagytok idősebbek. :)

Igen választottunk már nevet. A tiéd várhatólag kislány vagy kisfiú? Akkor bizony el kell kezdeni beszerezni a baba cuccokat, mert 2 és fél hónap van már csak hátra.

32. Dina30 (válaszként erre: 30. - UjFehérAnna)
2011. máj. 10. 14:51
Gratulálok! :) És neve van már? Én Júli végére vagyok kiírva és még nincs semmink!
2011. máj. 10. 13:30

Sziasztok.

Én a 26. hétben vagyok. Vásárolni még nem igen mertem, bár már sok minden jött ismerősöktől és hát az ember majd elolvad a picuri ruhák láttán. Nálunk még minden hátra van, szoba festés, bútor én már szívem szerint csinálnám, de mégis olyan babonás vagyok nem merem. Listákat találtam az interneten itt is ott is, és hát a hasznosakat az ember talán kitudja szemezgetni. Az biztos hogy nem kevés idő mire az ember beszerzi őket. :)))

2011. máj. 10. 13:21
Szívesen. Kisfiút várunk. Mikorra vagy kiírva? Már vettetek valamit?
29. Dina30 (válaszként erre: 28. - UjFehérAnna)
2011. máj. 10. 13:20

Azért köszi! De nekem már nincs annyi hátra! :)

És kisfiút, vagy kislányt vártok?

28. UjFehérAnna (válaszként erre: 26. - Dina30)
2011. máj. 10. 12:56
Szia! Mi megvártam még betöltötte a pocakbabánk az 5 hónapot, utána kezdtünk neki vásárolni, de még nagyon az elején vagyunk mert még csak most 5 és fél hónapos a baba. :)
27. UjFehérAnna (válaszként erre: 25. - 848cc56e9c)
2011. máj. 10. 12:54
Én sajnos segíteni nem tudok, mert én is az első babámat várom (augusztus végére), a hétvégén megyek én is a tapasztalt anyuka barátnőmhöz tanácsért. :) Remélem írnak neked, akik tudnak segíteni.
26. Dina30
2011. máj. 9. 15:11

Sziasztok! Mindenkitől kérdeznék!

Ti mikor kezdtétek meg a vásárlást? Kösztönöm a válaszokat előre is!

2011. ápr. 8. 14:19

Sziasztok!

Én tanácsot szeretnék kérni tőletek..első babámat várom szeptember végére vagyok kiírva, és hát ugye nem mondhatnám hogy ez egy hideg időszak de azért már nem olyan a nap melege,ezért szeretném megkérdezni hogy mit célszerűbb így vásárolni ruhaneműk terén és mennyit? még nem tudni, hogy milyen nemű lesz a baba

Olvastam már sok babakelengyés listát, de hát nekem a tapasztalt anya véleménye többet mondd..:)))

24. Alexa77 (válaszként erre: 19. - 376fd391e9)
2008. szept. 28. 17:48
50-es ruhácskát gyakorlatilag csak a nagyon pici babák hordanak, egy 3 kg körüli baba 56-os méretet általában fel tud venni.
23. Alexa77 (válaszként erre: 19. - 376fd391e9)
2008. szept. 28. 17:45
Kár olyan sokat venni. Az elején szinte hetente kinövi! Méretenként 2-3 rugi és max. 4-5 body bőven elég, úgyis fogsz kapni is. Tapasztalat!:-))
22. Cyntia (válaszként erre: 21. - Alexa77)
2008. szept. 28. 15:34
Hát ezaz!!
2008. szept. 27. 21:44
Vigyázzatok a méretekkel, az én lányom 56-os mérettel kezdett, most 2 hónapos és már a 68-nál járunk.:-)) Amúgy rengeteg mindent valószínűleg kaptok is, nekem volt csomó olyan,amit rá se tudtam adni, már amikor kaptuk is kicsi volt.
20. Cyntia (válaszként erre: 19. - 376fd391e9)
2008. szept. 27. 20:10
Én decemberre várom, és 2 db rugi van neki :-)! Még most sem tudom mi a neme. És hogy mekkora lesz? Azt meg egyáltalán..
2008. szept. 27. 19:57

Én màrciusra vàrom a babàmat,és rengeteg babalistàt megnéztem màr,de egyszerüen röhejes,hogy irjàk:4-6 db body.

4 db felsö stb..........

Én biztos hogy màr mostanàig 20 db bodyt megvettem vegyes méretüek,50-68ig

Ugy gondolom ennyi kell,mert ahogy az elöttem iro mondta,naponta,többször eszik,stb.Ha naponta 3-szor kell cserélnem,pont elég 20 db egy hétre,ha meg 3-4 db tisztàn marad a szekrénybe az se baj.

zoknit,és harisnyàt 6-6 db-ot vettem,ruhàzatot pedig megoldva napi 2 öltözetet,vagyis 14 db-ot(egy teljes hétre)

Igy tuti nem érnek meglepetések,és nem hiszem hogy mindenkinek van kedve szülés ütàn kéz alatt naponta mosni....

2008. jún. 4. 18:40

Sziasztok! Rájöttem, hogy én nem tudom rövidre fogni, de lekezdett már foglalkoztatni a téma.

Talán részletekben írom, remélem segíthet.


1.,

Baba kelengyéje, alap öltözéke, ruházata évszakfüggő, (téli, nyári baba).

Célja melegen, szárazon, tisztán tartás, baba alap szükséglete a szerető gondoskodás.

Sőt méretét a születési súly is befolyásolja.

Általános a 50 - 56-os méret születéskor,

ez a 37. és 41. héten született normál babáknál; 2,8 és 3,6 kg között van.

A baba a kb. 10. napra nyeri vissza születési súlyát.

S 3 hónap alatt nő átlag egy ruha méretet. A ruha méretek 6 cm erenként vannak számozva. Tehát a gyerek hossza a mérvadó a ruha méret választásnál, még fontos a fej méret, hogy átférjen, öltöztethető legyen a babák feje arányaikhoz képest is nagy és még egy a jól pelenkázhatóság azaz a pelusnál könnyen kibontható legyen, a baba ruházata. Tehát a jó baba ruha nyitható a nyaknál, vagy vállnál és a lábak között, s nem mindegy mivel nyitható, hiszen azon fekszik a babánk (bár jobb ha nem a patenton fekszik!), de legalább is hozzá ér a bőréhez.

Ma már a koraszülött kis babáknak 44-es méretű ruhák is vannak.

Normál esetben 56-os ruhákat vásároljunk, esetleg egy-két kisebb és nagyobb méretű darabot válasszunk még. Bár a nagyobb méret az, amire idővel biztosan szükségünk lesz.

Az anyuka mérete is befolyásoló mivel egy alacsony, kicsi anyukának inkább a babája is kisebb, de az apuka anyukáját is meg lehet kérdezni, ki mekkora babaként született, ebből is sejthető mi mekkora babát várjunk, és így mekkora ruhákat vásároljunk.

Mondjuk alap darabokból, mint rugdalózó, kombidressz, legyen otthon 10 darab, ebből 2 lehet újszülött kis méret, és kettő lehet már a vártnál is nagyobb méretből, így pl.: 2 db 50-es, 6 db 56-os és 2 db 62-eset már nyugodtan bekészíthetünk a szekrénybe.

Tehát normál esetben 3 hónaposan már egészen biztos, hogy a 62-es méret kell a babának.

Majd 6 hónaposan a 68-as és 9 hónaposan a 74-es méret, s egy éves korra a 80-as ruhaméretet fogjuk keresni.

Fontos tehát az anyag, puha nedvszívó, de jól mosható (fertőtleníthető) és alak meg mérettartóság is nagyon fontos, legalább arra a 3 - 6 hónapra.


ALAPÖLTÖZÉK;

Mivel a haza jövetel után még nem mindig vagyunk elég ügyesek, így többször előfordulhat, hogy a babánk leissza, le böfizi a ruháját és cserélni kell. Tehát egy nap 2 - 4 váltás ruha is kellhet rá.

Az öltözéket nézzük alulról felé azaz, hogy a pelenka felé a kombidressz jön. Helyettesíti a régebbi kising, rékli és kis bugyi verziókat, s védi a derekát a babának. Belebujtatásnál a nagy nyakkivágásos könnyebben feladható a mellkast, nyakat szabadon hagyja, így ing vagy kabátka hűvösben kell hozzá.

A mosásnál gondoljunk a baba érzékeny bőrére, a gondos mosószerválasztásra, kímélő szerekre, illetve a többszöri alapos öblítésre (min.. 4 – 5 öblítés, amihez egy kis ecetsavat is tehetünk így jobban kiöblítődnek a ruhából a lúgos szerek.).

Én inkább több kombidresszt (azaz valahol bady a neve) és rugdalózót javaslok, mivel eleső gyermekemnek már korán tápszert is kellett adni, és főleg ha szabályosan kezdjük kis pohárból akkor igen sok megy mellé és a tápszeres babáknál a több bukizás, böfizés és a hígabb széklet is gyakrabban fordul elé. Tehát egy tapasztalatlanabb baba mama párosnál akár minden etetést is öltöztetés követhet az első időszakban. S egy kisebb súlyú baba akár 2 óránként is ehet az első hónapban, tehát ez hány ruhácskát is jelent!?!

17. Alexa77 (válaszként erre: 16. - Woroscsaj)
2008. máj. 14. 07:45

Szia, én július elejére várom a picurt, talán picit tudok segíteni. Szerencsére nagyon régóta vagyok kisgyerekközelben ahhoz, hogy legyen némi tapasztalatom, bár nekem is az első babám...

Én bodykból vettem vagy 10-et, igaz, vegyes a méret, van benne 56-os és 62-es is. Mivel nyári baba, vettem pár napozót, de ez nem feltétlenül kell, simán helyettesítheted rövid ujjú bodyval. De bevallom őszintén, én elcsábultam, olyan édesek a kis napozók. Ezek szerint én se vagyok jobb, mint az előttem szólók!:-))

Rugikat is vettem 3 különböző méretben, mondván, tudja a jóég, milyen gyorsn akar nőni... Minden méretből van 3-5db. Amit előttem írtak, hogy jobb, ha alul végig patentos, azt én is állítom. Mivel sok babát öltöztettem, jól tudom, hogy látszólag minden babának két keze és két lába van, de csak látszólag.:-)

Vettem kis kocsikabátot is, ha hűvösebb lenne, de nem vittem túlzásba. Szerintem nyáron még hűvösebb időben is legtöbbször elég a rugi. De ha megint ilyen 40 fokok lesznek, inkább majd azon kell törni a fejünket, hogy mit vegyünk még le a szerencsétlen gyerekről.

Valaki azt mondta egyszer, hogy babát úgy öltöztessük, hogy 1-el több réteg ruha kell legyen rajta, mint rajtunk. Ez elég jó alapfilozófiának, szerintem.

Fürdőlepedőből nekem is van frottír, ami kapucnis és van a pelenkaanyagú kifogó is. Tapasztalatom szerint a kettőt együtt a legjobb használni. Becsavarom a kifogóba és beleteszem a kapucnis fürdőlepedőbe a gyerkőcöt.

Ágyneműkre vonatkozóan teljesen jó a cikkben leírt lista, nekem is kb. ezek vannak. De alváshoz - tapasztalat - jobb a hálózsák, mint akármilyen takaró. Ha olyan szerencsés vagy, hogy a babód hajlandó éjjel több órát aludni - uram bocsá' egész éjjel - akkor legalább nem kell azért felkelned, hogy takargasd, mert biztos lehetsz benne, hogy nem fázik meg.

Amúgy meg hallgass a megérzéseidre, minden anyának van, neked is! Boldog babavárást és babázást!

16. woroscsaj (válaszként erre: 12. - Hoxa)
2008. márc. 5. 11:29
sZIA! MEGKÉRDEZHETEM HOGY TE MIKOR SZÜLTÉL? ÉN JÚNIUS ELEJÉRE VAGYOK KIÍRVA DE NAGYN NEM TUDOM HOGY MILEN RUHÁKAT KELLENE VENNI.ELŐRE IS KÖSZI A VÁLASZT.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook