Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Mit csináljak hogy ébren maradjak?ötleteket kérek.(kávé helyett) fórum

Mit csináljak hogy ébren maradjak?ötleteket kérek.(kávé helyett) (tudásbázis kérdés)


2011. szept. 15. 18:43
gondolom a kave a koffein miatt kilöve.. velem is ez a helyzet, ezert iszok az uj hellböl, mert abban csomo egeszseges cucc van koffein helyett es ahtasa meg jobb mint a koffeinesnek:D szal hajra!
27. MelisUK (válaszként erre: 26. - Fiatal nő)
2009. márc. 30. 15:58

De jó neked! Én is nagyon vissza tudtam szorítani, de ha rám jön, akkor degeszre tudom zabálni magam a mai napig is csokival. :P

Ez az egyetlen szenvedélyem, de olyan fincsi, hogy nem tudok lemondani róla totálisan.

Pl dohányoztam is kb 2 hónapig, utána irtó rossz volt. Egyik napról a másikra letettem a cigit, de a 2 hónap után is extra nehéz volt, mindig kívántam, ha valaki rágyújtott. De azt meg tudom állni, hogy ne szívjam. :P A csoki jóval nehezebb, hisz úgy nőttem föl, hogy minden nap kaptam édességet, nem is keveset.

26. Fiatal nő (válaszként erre: 23. - MelisUK)
2009. márc. 30. 14:11
Érdekes, én kiskoromban csokizabáló voltam, most meg 3 havonta, ha megeszek egyet... :-)
25. MelisUK (válaszként erre: 24. - Hidewatch)
2009. márc. 30. 14:06

Legalább a vegetarianizmusról már kiderült, hogy egészségtelen is. Meg kell osztanom ezt az idézetet, ami nagyon megfogott még régebben ezzel kapcsolatban:


"A két világháború alatt számtalan új étkezési mód jött divatba. Ezek között a legtöbb hívet a nyerskoszt (Roh-koszt) és a vegetarianizmus szerzett. A nyerskosztot kedvelők távol tartottak maguktól minden főtt ételt, csupán nyers zöldségféléken, gyümölcsön, néhanapján nyers tojáson és egyes nyers húsokon éltek. Ez a divat azonban nem tartott sokáig, mert az orvosok és élelmezéstudományi kutatók a leghatározottabban állást foglaltak ellene. Legfőbb érvük - az, hogy a szervezetnek mindenféle táplálékra, nyersre és főttre, húsra és növényre egyaránt szüksége van - döntötte meg a másik táplálkozási szekta, a vegetariánusok leméletét is, akik csupán növényi eredetű anyagokon éltek. Szerencsére a táplálkozáselmélet e két vadhajtásának ma már alig akad követője; okosabb az arany középúton járni." Horváth Ilona

24. hidewatch (válaszként erre: 23. - MelisUK)
2009. márc. 30. 13:53
...a gyömölcsök, a zöldségek, a vegetarianizmus...
23. MelisUK (válaszként erre: 22. - Hidewatch)
2009. márc. 30. 13:52
Még a csoki is az, tanítják már általános iskolában biológia órán. És valóban az, nem lehet leszokni róla, vagyis nagyon nehéz leszokni róla, ugyanúgy függőséget okoz, mint a kávé, a cigi, a zöld tea, a fű, a kokain, stb.
22. hidewatch (válaszként erre: 21. - MelisUK)
2009. márc. 30. 13:50
:D:D oké, akkor legyen drog a zöld tea :)
21. MelisUK (válaszként erre: 19. - Hidewatch)
2009. márc. 30. 13:48
A párom munkatársa is csak pozitívakat tud mondani a füves cigiről. Napi rendszerességgel fogyasztja. És ő is reklámozza, ajánlgatja másoknak - a páromnak is.
20. Andrea anya (válaszként erre: 17. - Hidewatch)
2009. márc. 30. 13:48
köszike.
19. hidewatch (válaszként erre: 18. - MelisUK)
2009. márc. 30. 13:45
Nekem edidg csak hasznomra vált a zöld tea :)
2009. márc. 30. 13:44

Egészséges táplálkozás és megfelelő mozgás mennyiség mellett és persze friss levegő mellett nem szorul rá az ember drogokra.

A kávé és a zöld tea is drog, csak éppen legálisak. Lassan a füves cigi is az lesz, akkor azt is szívni fogjuk ezután pl depresszió ellen?

17. hidewatch (válaszként erre: 14. - Andrea anya)
2009. márc. 30. 13:42
Nem tudom, hogy benne van-e minden, elvileg multivitamin. Létezik olyan is, ami magasabb dózisú, de nekem elég volt ez is, mert elég erős immunrendszerem van, sosem vagyok beteg.
16. hidewatch (válaszként erre: 15. - Andrea anya)
2009. márc. 30. 13:41
Én szálas zöld teát szoktam venni, ebből 100 g kb 500-600 Ft. Zöld kocka alakú dobozban van, neve: THE VERT DE CHINE, és ilyen herbáriákban, vagy bioboltokban, vagy a Rossmannban lehet kapni. Én ezt szeretem a legjobban, mert nagyon szeretem az ízét, de pl. a párom utálja, mert azt mondja, hogy fura íze van. Egy ilyen doboz nagyon-nagyon sokáig elég.
2009. márc. 30. 13:38
és a zöld tea neve?
2009. márc. 30. 13:38
ebben minden benne van?
13. hidewatch (válaszként erre: 11. - Andrea anya)
2009. márc. 30. 13:35
Nekem az Eurovit vált be, mert a többitől fájt a hasam, és ez nem is olyan drága.
12. hidewatch (válaszként erre: 7. - Andrea anya)
2009. márc. 30. 13:34
Nem árt, másmilyen élénkítőanyagot tartalmaz, mint a kávé, nem hirtelen, és rövid ideig tartó éberséget okoz, hanem lassú, egyenletes éberséget. És állítólag sok benne az antioxidáns.
2009. márc. 30. 13:34
egyébként milyen vitamint ajánlanátok?rengeteg van már.
10. Andrea anya (válaszként erre: 8. - 867f9adc74)
2009. márc. 30. 13:33
a szex nem lenne rossz,de a párom dolgozik.sajna.
2009. márc. 30. 13:32
zöld tea, séta, egy kis mozgás.
2009. márc. 30. 13:32

Egy jó szex mondjuk:-))

Bár akkor meg utána vágod majd be a szunyát:-))


Viccet félretéve, szerintem szedj vmi vitamint, egyél sok gyümölcsöt, és levegőzz sokat.

Nekem ez segít.

7. Andrea anya (válaszként erre: 3. - Hidewatch)
2009. márc. 30. 13:31
az nem árt?nem olyan mint a kávé?nem ittam még.azért kérdezem.
2009. márc. 30. 13:31
Ha van rá lehetőséged menj ki a friss levegőre, és sétálj egyet.
2009. márc. 30. 13:31

Mozogj napi rendszerességgel, attól fit leszel, nem fogsz beálmosodni túl korán.

Ha csak dolgozol, otthon főzöl, takarítassz, attól nem leszel fit, hamar fáradni fogsz. Tornázni is kell. Ettől a munka is könnyebben fog menni és nem fogsz idejekorán álmosodni.

2009. márc. 30. 13:31
kipróbálom.köszike.neked bevált?
2009. márc. 30. 13:30
Igyál sok zöldteát, erőset :)
2009. márc. 30. 13:28
tegyel egy jo zenet hangosan es tancolj egyet:)
2009. márc. 30. 13:27
Mit csináljak hogy ébren maradjak?ötleteket kérek.(kávé helyett)

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook