Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Hogyan lehet a besárgult műanyagot újra fehérré varázsolni? fórum

Hogyan lehet a besárgult műanyagot újra fehérré varázsolni? (tudásbázis kérdés)


15. gizus58 (válaszként erre: 14. - Gizus58)
2018. dec. 4. 09:49
Most látom régi a topik ,nem figyeltem :)
14. gizus58 (válaszként erre: 1. - Vikó 26)
2018. dec. 4. 09:49
Lid.. ben lehet kapni W5 nevű műanyag tisztítót. Fél literes flakon, a kerti bútoroktól a műanyag ablakkeretig, mindent letisztít! Nem is drága, 600 ft körül van az ára, de tényleg nagyon jó még a besárgult műanyag papucsot is kifehéríti :) Nem klóros nem büdös.
2018. dec. 4. 09:31

Látom, igen régi a topik, de azért leírom ide a megoldást, hogy meglegyen, ha valakit még érdekel... :)

Régebbi monitor szélét, számítástechnikai kütyüket vagy épp a tizenéves hűtő “kilincsét” (én ez utóbbin próbáltam ki az egyébként egy külföldi oldalon olvasott módszert), amit az UV sugárzás sárgított be, az UV fény segítségével is lehet kifehéríteni, nem kell hozzá más, mint egy kis hidrogén-peroxid. :D

A műanyagot bekened hidrogén-peroxiddal (én a háztartási vagy fodrászkellékes boltokban kapható krém hidrogén-peroxid 9%-os verzióját használtam), majd azon nedvesen UV sugárzásnak teszed ki. Ez lehet UV lámpa vagy akár a napfény is, működik. A hűtőmet nyáron elajándékozás előtt kimostam, kint volt a teraszon, épp odasütött a nap, és mire a hűtő többi részét átsuvickoltam, nagyjából a kilincs is fehér lett; mikor száradni kezdett, mindig átkentem kis ecsettel a krémmel.

Természetesen a hatás nem örökre szól, pár év alatt nyilván ugyanúgy visszasárgul, mint ahogy eredetileg.

Örülök, hogy manapság inkább már UV-álló, vagy legalábbis nem fehér vagy világosszürke műanyagokkal dolgoznak a gyártók. :D

2009. ápr. 6. 20:41

Fehérneműt a szódabikarbóna , műanyag edényeket

a hypo és az ecet fehéríti.

11. MelisUK (válaszként erre: 8. - Vikó 26)
2009. márc. 30. 13:47

Nem a dohánytól fog besárgulni a fehér monitorod és 3 év bőven elég neki, ha nem jó féle műanyagból készítették.

A napfénytől sárgul be. Nem is kell közvetlenül érnie a napfénynek, pusztán elég, ha nem a lámpától, hanem a naptól van világos a szobában. Persze ha közvetlenül rásüt, akkor még hamarabb és még intenzívebben be fog sárgulni.

Legközelebb fekete monitort vegyél, azon nem látod, ha sárgul.

10. aniani63 (válaszként erre: 9. - Emagdi)
2009. márc. 30. 12:48
Ez sajnos így van,lehet próbálkozni,de nem túl sok az esély! :(
9. emagdi (válaszként erre: 8. - Vikó 26)
2009. márc. 30. 12:44

sajnos - ahogy korábban itt is írták többen - maga az anyag sárgul meg ilyenkor.

próbálkozhatsz klór tartalmú fehérítőkkel, de max a felületi koszt tudod eltávolítani, az anyagban levő elszíneződést ez nem szedi ki.

sajnos.

2009. márc. 30. 12:17
Nekem most a számítógép monitorja miatt kéne,az van nagyon el sárgulva,pedig nem olyan régi( 3 éves) és nem is dohányzunk vagy hasonló!
7. g1977g (válaszként erre: 6. - Aniani63)
2009. márc. 30. 11:50
nekem bevált, a régi mosógép tetején a műanyagot teljesen kifehérítette, és még a gombokról sem szedte le a jelzéseket.
6. aniani63 (válaszként erre: 3. - G1977g)
2009. márc. 30. 11:47

Aha,aztán még sárgább lesz!

Szerintem nem kell kipróbálni!

5. MelisUK (válaszként erre: 4. - MelisUK)
2009. márc. 30. 11:46
Egy próbát megér, de szerintem a fehérítő, hypó, domestos vagy bármi, ami ugyanez, ezek csak a külső felületet tisztítják, nem fognak az anyagba belemenni, hogy kifehérítse.
2009. márc. 30. 11:45

Sehogy. Ha nem uv szűrővel ellátott a műanyag, akkor bizony besárgul és nem lehet kifehéríteni.

Pl a kerti bútorokból is (asztal, székek, napozóágy, stb.) az olcsóak uv szűrő nélküliek, be fognak sárgulni a naptól.

A számítógépeknek is az egere, monitorja, háza besárgult régebben, mert még sz@r minőségűek voltak.

Amúgy a fehérítőt kipróbálhatod, de azt csak le fogja fertőtleníteni és a karcolásoknál lévő kisúrolhatatlan koszokat fogja eltávolítani. Fehéríteni a műanyagot semmi nem fogja.

2009. márc. 30. 11:43
tömény domestost szivaccsal rákenni, pár perc múlva jól lemosni.
2009. márc. 30. 11:42
Valami jó kis házi praktika?
2009. márc. 30. 11:41
Hogyan lehet a be sárgult műanyagot újra fehérré varázsolni?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook