Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Ha személyesen jelentkeztem egy álláshirdetésre, egy hét múlva rákérdezhetek, hogy született-e döntés, vagy azt nem illik? fórum

Ha személyesen jelentkeztem egy álláshirdetésre, egy hét múlva rákérdezhetek, hogy született-e döntés, vagy azt nem illik? (tudásbázis kérdés)

1 2
2009. ápr. 23. 20:46
Illik, vagy nem, én tuti rákérdeznék....
2009. ápr. 23. 19:25
de illik, sőt akár jópont is lehet.
31. nyta
2009. ápr. 23. 18:44

én annak idején amikor munkát kerestem,kb:100 önéletrajzot leküldtem,amiből csak ritkán méltattak válaszra.

amikor interjuztattak,akkor sem közölték,hogy bocsi nem kellesz...

ha valakit nem keresnek,egyértelmű hogy nem akarják.

2 év alatt sikerült jó helyet találnom,türlemesnek kell lenni.

2009. ápr. 23. 17:09

A TEAHÁZBAN elmondják többször azoknak, akik főállásu álláskeresők, hogy naponta mennyi helyet keresünk fel. Sajnos azt kell erre válaszolni, hogy nem csak a munkavállalóban kell keresni a hibát, hanem a Munkáltatónak sem ártana rugalmasnak lenni.

Sokszor a jelentkezők, ha felkeresik, vagy ott van a fönők, aki ebben illetékes, és elköveti azt a hibát legtöbbször nincs ott és másra bizza annak meg sokszor fogalma sincs az egészről.

Aki teheti menjen el állásbörzére ott találkozhat a jelenlevő cégekkel és lehet érdekődni ez ügyben.

Egy időben volt olyan, hogy bejelentett üres állások listája, álláskereső ujság, valahogy a hiányát érzem abban meg lehetett találni merre találhatók fent emlitett munkahelyeket nevüket és cimüket, telefonszámukat.

Szivélyes üdvözlettel. Anyuci91.

2009. márc. 30. 20:16
Köszönöm!
28. emagdi (válaszként erre: 25. - Elfelejtett jelszó)
2009. márc. 30. 18:05

tevékeny, tapasztalt, mozgékony... olyan akinek nem kell kétszer szólni hogy egyszer valamit megtegyen...


egyébként érdekes, hogy eredeti jelentése szerint az agilis olyan jobbágy, aki nemes nőt vett feleségül, illetve a nemes anyától és nem-nemes apától származó gyermekek.

27. emagdi (válaszként erre: 26. - Elfelejtett jelszó)
2009. márc. 30. 18:02

szerintem simán érdemes próbálkozni. mondjuk nem mindegy, hogy milyen feltételnek nem felelsz meg. nyilván ha az adott álláshoz valamilyen konkrét szaktudást bizonyító végzettség kell, vagy elengedhetetlen a nyelvtudás, akkor ezek szükségesek. de esetleg ha azt írják, hogy X év gyakorlat szükséges, és neked kicsit kevesebb van, vagy más egyéb - könnyen tanulható - egyéb dolgot kérnek, akkor szerintem nyugodtan pályázhatsz.


meg egyébként is, egy önéletrajzot elküldeni semmibe sem kerül, ha valami tetszik, nyugodtan jelentkezz rá, azzal nem veszíthetsz semmit!:)

2009. márc. 30. 17:59
Ti akkor is jelentkeztek adott helyre, ha egy-két elvárásnak nem illetve nem teljesen feleltek meg?
2009. márc. 30. 17:45
agilis bocsi
24. Elfelejtett jelszó (válaszként erre: 7. - MelisUK)
2009. márc. 30. 17:44

Ki mondta, hogy postán küldjék? Azért egy mailt megereszthetnének, hogy köszönik szépen.- Amúgy az én részvételemet ált. már akkor szépen köszönik, amikor kimondom a bűvös szót: vidéki vagyok.


Egyébként mi az hogy afilis? Mindenhol ezt olvasni..

23. 89b99f816e (válaszként erre: 20. - Emagdi)
2009. márc. 30. 16:45
Tudom, azért mondtam :)
2009. márc. 30. 16:24

Anno egy informatikai céghez jelentkeztem, és rögtön kaptam vissza egy személyes hangvételű levelet, h írjam meg mikor tudnék bemenni egy interjúra, m nagyon szimpatikus vagyok, meg a CV-m is. Mellesleg az előző mhelyem is egy inormatikai cégnél volt, ergo a munka is hasonló, interjún ezt is megbeszéltük és örültek nekem. Éreztem, h esélyes vagyok az állásra, de bennem volt, h mégsem én kapom, gondoltam azért mert fősulira is járok..Hát nem én kaptam...Na a pasinak azért irtam egy levelet utólag, h miért nem engem választottak, elmondta h nagyon szimpatikus, intelligens vagyok, munkatapasztalatom is van, de megelőzött valaki, illetve a fizuigényemet magasnak találták...

Hát fizu: ennyit kaptam az előző cégnél is, amúgy meg mondták, h kezdésnek ennyit nem tudnak fizetni, csak kb fél év mva, mondtam, h rendben. Mégsem én kaptam. Megelőztek - ezt nem értettem. Mind1.

2009. márc. 30. 16:20

És sajn os egy állásra, pláne manapság, nem több, mint 100-an, hanem 500-an jelentkeznek :(

Én ebből kerültem bele a 20-ba, abból második körben a 3-ba, a HR-es teljesen odavolt, h ilyen jellemmel, hozzáállással tuti enyém az állás, de az dönt, akinek az asszisztens kell. Direkt engem tett az utolsónak, második körben :)

Most várom a visszajelzést, remélem a legjobbakat..

A HR-es még szóba hozta a végzettségemet, h ilyen ember is kéne a céghez, m nekik nincs :)

20. emagdi (válaszként erre: 19. - 89b99f816e)
2009. márc. 30. 16:20
ezt mondom én is:)))
19. 89b99f816e (válaszként erre: 18. - Emagdi)
2009. márc. 30. 16:18
Persze. Egy dolog, hogy mi a végzettséged stb...Nyilván az ember ált-ban csak olyan munkára jelentkezik, aminek megfelel. Nem véletlenül van az állásinterjú, ott már nagyrészt nem a végzettségedre kiváncsiak, hanem a személyiségedre, hogy alkalmas lennél-e a munkára, és ez nem képzettségfüggő. Fontos, h szimpatikus, barátságos legyél, minden allűrtől mentes, ez pedig az interjún kiderül, pláne, ha HR-es "vizsgáztat".
18. emagdi (válaszként erre: 14. - F8db0709b8)
2009. márc. 30. 14:50

nem szabad ilyen negatívan hozzáállni.

a képzettség csak egy dolog. a sok kb hasonló képzettségű ember közül pedig szimpátia alapján választanak, akár tetszik, akár nem:)

egyébként sok esetben a képzettségnél szinte fontosabb az, hogy mennyire "jó fej" az illető, mennyire könnyen lehet vele együtt dolgozni.

17. MelisUK (válaszként erre: 14. - F8db0709b8)
2009. márc. 30. 13:58

Sajnos tényleg sokan jelentkeznek az állásokra, de ha jól megírod az önéletrajzod, jó levelet írsz mellé, hogy miért is jelentkezel és miért te vagy a legjobb, akkor lehet valaki képzettebb nálad, de mégis téged is be fognak hívni és a személyes interjún fog eldőlni, hogy ki a szimpatikusabb.

Látod, én meg mindig túlképzett vagyok, állandóan ez a válasz...

16. MelisUK (válaszként erre: 13. - Emagdi)
2009. márc. 30. 13:56
Ez tényleg jó ötlet.
15. MelisUK (válaszként erre: 9. - Vikó 26)
2009. márc. 30. 13:54
Ez valóban pofátlanság. De találkoztam már nem is egy olyan hirdetéssel, ahol benne volt, hogy mikor bírálják el, hogy ki nyeri meg az állást, és azután ha 1 héttel nem kapsz levelet, akkor nem te nyerted meg. Ez így korrekt.
14. f8db0709b8 (válaszként erre: 13. - Emagdi)
2009. márc. 30. 13:50
Szerintem nem!Páromnak átirták az önéletrajzát,oda irták hogy munkaügyi központ által támogatott,ma jött egy levél,hogy már az elbeszélgetésre sem hivják be!Több mint 100-an jelentkeznek egy állásra,tuti mindig van 1,aki képzettebb nálad!
13. emagdi (válaszként erre: 8. - 0dac5cb776)
2009. márc. 30. 12:46

ha ez a helyzet, akár nyugodtan meg is mondhatod, hogy azért kérdezed, mert máshova már felvettek volna, de neked jobban tetszene az ő cégük!

lehet, hogy ha még nem döntöttek, akkor ez a te malmodra hajtaná a vizet!

2009. márc. 30. 12:40
Engem eddig mindig visszahívtak, ha voltam náluk interjún...Nyugodtan kérdezz rá, ez csak azt mutatja, h érdekel a munka téged, ha nem döntöttek még, akár ez is pozitív dolognak számíthat. Rohadjanak amúgy meg, ha nem veszik a fáradságot, h jelezzenek, ha már az ember megjelent náluk. Behívni nem hívnak annyi embert, h nehéz lenne visszaszólni nekik. Amúgy meg ez beletartozik a munkaerőkeresésbe. Egy magát valamire tartó cég ne tegye már ezt meg, mert magát ássa el vele. Hívd csak fel, legaláb tudod, számíthatsz-e a munkára vagy sem..
11. df2a740c00 (válaszként erre: 10. - Df2a740c00)
2009. márc. 30. 12:35
Szóval novemberben adtam be a pályázatot, és múlt héten választották ki a jelöltek közül azt, akit felvettek.
2009. márc. 30. 12:35
Nem hinném, hogy az, hogy egy hétig nem értesítenek, azt jelenti, hogy nem Téged fognak felvenni. Ez a folyamat egy hétnél jóval tovább tarthat. Az utolsó álláspályázatom, amiből interjú is lett, november végén adtam be, közben behívtak 2 körre, és a második kör után kb. egy hónappal dőlt el, hogy kit választanak.
9. Vikó 26 (válaszként erre: 7. - MelisUK)
2009. márc. 30. 12:30

Ez rendben is volna,így érthető is!

De akkor kérdem én,mi a LÓ TÚRÓÉRT mondják:majd visza hívunk/párnapon belűl mindenképp értesítünk!

Ez annyira átlátszó és mind ketten tudjuk már akkor hogy NEM fognak hívni,sem sehogy másképpen értesíteni!

Ilyenkor mindíg úgy voltam vele na hát nem is bánom hogy akkor ide nem jövök dolgozni!

Lehetnének korrektebbek,minthogy ilyen szörnyen átlátszó kamu szöveggel hitegetik az embert!

Szörnen sértő és képmutató dolognak találom!!!

2009. márc. 30. 11:51
köszi a válaszokat.Hát.. csak rákérdezek, mert közben lenne egy másik munka.Az biztos, ott holnap után kezdhetek, csak ez jobban tetszett volna.Mindjárt felhívom, bár én is tudom, hogy ha nem hívtak, nincs sok esélye a dolognak
2009. márc. 30. 11:39

Ha nem jeleztek, akkor nem vettek fel. Nem jelezhetnek mindenkinek, hogy nem vették föl, annyian pályáznak 1-1 állásra. A gatyájuk rámenne annyi válasz levelet kinyomtatni és elpostázni.


Ha jelentkezel egy álláshirdetésre, akkor ne várd, hogy fel is fognak venni. Jelentkezz 100-ra, abból már lehet, hogy egyre sikerül is bejutnod, de nem biztos. Rengeteg helyre jelentkezni kell, csak így érhetsz el eredményt. Napi szinten 8 órába lehet keresni munkát pl neten keresztül és írogatni a jelentkezéseket. Aztán örülsz, ha 200-ból 1-re behívnak interjúra és meg is kapod a munkát.

2009. márc. 30. 11:36
Felesleges! Úgyis szólnak, ha kellesz!:)
2009. márc. 30. 11:35

Persze,nem akarlak el keseríteni,de a tapasztalatom azt mondatja ez azt jelenti nem kaptad meg!

Majd visza hívunk!

Persze,majd ha fagy!

2009. márc. 30. 11:34
Igen. Kérdezz rá.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook