Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Crohn betegség fórum

Crohn betegség (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
2335. Jano111
jan. 25. 01:37
hello,van itt valaki?
2334. Borka1 (válaszként erre: 2333. - Jennefer)
2022. jan. 27. 21:55

Szia!

Mit ettél pl? Es hany napig? Nagyon köszi!

2333. Jennefer
2022. jan. 23. 17:42
Sziasztok! Nekem a diéta,semmi fűszer meg erős kaják meg elkezdtem járni speckó talpmasszőrhöz.Brutál jó. Nektek mi vált be?
2332. Borka1
2022. jan. 17. 15:05
Sziasztok! Kinek mi segitett aktiv időszakban?
2331. Jano111
2021. nov. 25. 20:45
Hello mindenki,hogy vagytok?
2021. máj. 17. 12:39
Sziasztok! Nyelvgyök fájdalom, azóta derült ki valami ez ügyben?
2329. insolane
2020. máj. 10. 18:08

Sziasztok,


Én kúraszerűen használtam az Elemental 028 Extra (a teljes értékű) tápszert, de kevesebbet voltam képes meginni belőle, mint amennyivel számoltam, illetve hamarabb abba is kellett hagynom, így maradt eladó (természetesen áron alul) az alábbiakból:

Nyári gyümölcsös: 1 karton (18x250ml) + 5x250ml

Grapefruitos: 4x250ml


Érdeklődni az alábbi emailen lehet:

a felhasználónevem @gmail.com


u.i: azért nem lenne rossz, ha lenne erre állami támogatás Mo-n is...

2328. semperit
2020. ápr. 20. 09:47
Hello mizu?
2327. Imisz (válaszként erre: 2326. - C3f27c037c)
2019. júl. 31. 20:44

Azért a rizsen kívül van még diétás kaja. Pl.főtt krumpli. Viccet félretéve. Zsírmentes husok párolva, grillezve (csirke mell pl.) fűszerezést mellőzd, de zöld fűszert használhatsz ízestésnek. Zsíros olajos kajákat is mellőzd, de leveseket, párolt zöldségeket ehetsz szerintem.Ugyan a tüneteid sok mindenre utalhatnak, ezek biztosan nem ártanak. Olvasgass utána a diétás kajáknak mert azért van lehetőség nem kevés, nem csak a rizs. Vagy keress addig is egy dietetikust aki ad tanácsokat.

Próbálgasd addig is, hogy pl. nem eszel iszol tejet, tejterméket, hátha az okozza a panaszokat. Ha nem jársz sikerrel akkor a szénhidráttal, lisztes dolgokkal ugyan így. Hátha te is kideríted esetleg ha valamire érzékeny lennél.

2019. júl. 31. 12:00
Üdv. Mindenkinek! Pár éve kb augusztus tájékán "jön" egy olyan betegség ami hányingeres hasfájós, teltségérzés főleg evés után (mintha rengeteget ettem volna) hasmenés vagy ha nem hasmenés de naponta 2x kellett mennem. Nem tudok olyan ételt megnevezni amit jó ízűen meg tudnék enni. A csapvizet nem tudom meginni mert nagyon furcsa ízt érzek. (savanykás valamikor édeskés keserű). A háziorvosom elküldött UH-ra. Nem találtak semmit. Kaptam beutalót gastroenterológiára október 22-re kaptam időpontot. 3 hónap. Vannak jó napok is, de a legtöbb rossz. Néztem a magánrendeléseket ami sokba kerül. Nem tudom mit tegyek, hogy kibírjam okt. 22-ig. Háziorvos mondta diéta. Főtt rizs. 6 napig bírtam, de októberig nem tudok csak főtt rizst enni. Tudtok ajánlani étrendet? Nagyon köszönöm!
2325. kriszta.g
2019. máj. 2. 15:22
Már nem emlékszem de el se jutottam odáig, mert az hogy hashajtózzak mikor olyan állapotban voltam hogy le voltam gyengülve kiszáradva nyáron a folytonos hasmenéstől akkor nem vállaltam be. Azután 5 évig nem volt ilyen bajom illetve csak enyhébben. Most előjött megint a napi szintű probléma, bár nem olyan mértékben mint akkor de gondoltam megnézetem a vérképet meg a székletet. De őszintén szólva nem hittem hogy Crohn jön ki. :( Már nagyon régóta nem is volt ez nálam téma még fel sem merült. Most sem doki kérte én akartam csekkolni magam.
2324. Imisz (válaszként erre: 2323. - Kriszta.g)
2019. máj. 2. 09:03
Nem tudom mivel, hogyan akarták nálad a tükrözés előkészítését de megnyugtatlak vannak kíméletesebb szerek is mint a 2 liter keserűlötty és társai. Csak kérni kell. Minden esetre hallgass a dokidra a saját érdekedben.
2323. kriszta.g (válaszként erre: 2322. - Imisz)
2019. máj. 1. 17:28
Hát a vérképből egyértelmű. Meg a tüneteim sem colitisesek. A tükrözésből nem kérek egyelőre. Ha egy ilyen vérkép nem egyértelmű a gasztrósnak akkor majd elmegyek. 😦
2322. Imisz (válaszként erre: 2321. - Kriszta.g)
2019. ápr. 30. 21:32

Szia Kriszta! Végülis most te diagnosztizáltad magad vagy orvos mondta meg a tutit? Hogy Crohn vagy Cholitis azt azért csak doki tudja megmondani szerintem. Mert hát testvérek valahol. Bár a végeredményt tekintve mindegy is, kezelésük is ugyan az. De csak jobb lenne tudni. Igen, a tükrözés szar, ezen nincs mit szépíteni (mondom ezt úgy, hogy én nem vagyok érintett "csak" a lányom) bár ő nem az előkészítést utálja hanem magát a beavatkozást. Viszont ha muszáj akkor muszáj!

Első körben menj el a gasztróshos aki majd ad gyógyszereket amitől remélhetőleg jobban leszel, nem lesznek hasmenéses időszakos!

Jobbulást kívánok!

2321. kriszta.g
2019. ápr. 30. 16:50
Sziasztok. Új vagyok hátha valaki olvassa. 13 éve vannak emésztési problémáim, hasmenés főleg, és sok-sok bélkutyorgás, és folytonos rossz közérzet. Voltak rosszabb időszakok főleg nyaranta, a meleget nagyon rosszul viseltem. 2006-ban egy ételmérgezés után kezdődtek a tüneteim. Sosem vizsgáltattam ki magam mert mindig előbb utóbb jobban lettem. Volt hogy lefogytam de vissza is híztam, sőt. Lázam sosem volt, sem semmilyen más tünetem. Először azt hittem hogy a bélfertőzés miatt visszamaradt valamilyen bélflóra probléma vagy gyulladás, aztán elmúlt. A következő években meg ráfogtam a stresszre mert pánikbeteg és szorongásos beteg vagyok ami már ezek előtt kezdődött, így azt gondoltam a hasmenést és a fokozott bélműködést is ez okozza. Anyukámnak ugyanez van ő már 70 feletti egész életében hasmenős volt. Gondoltam örököltem. Aztán most egy hasmenős időszak közben a szokásos rutin széklettenyésztés alkalmával mert azért ilyenkor ezt meg szoktam nézetni, mondom magamnak, hogy ha már úgyis megyek, akkor nézzünk meg pár dolgot, csapjuk hozzá. Aztán jött a hidegzuhany, lekértem a gasztro panelt, és Calprotectin 92, CRP 26, ASCA IGG antigén 86 lett. 18 ezres fehérvérsejt szám mellett. Szóval üdv a Crohn betegek klubjában. Hát bakker jobb volt nem tudni. Most merre? Tükrözés az kizárt, egyszer az elején megpróbáltam de soha többé az előkészítést. Tudom hogy mivel jár ez a betegség sajnos, mert anno mikor elkezdődött akkor utána olvastam de aztán letettem róla mondván hogy nekem nem ez van, mivel akkor már 12 év után baromi beteg lennék. Hát aztán láss csodát, mégis.
2320. Jano111
2019. márc. 17. 16:08
Szeretnem mar ha minden es mindenki rendben lenne es boldogan folytatna az eletet.
2319. Imisz (válaszként erre: 2318. - Jano111)
2019. febr. 27. 18:16
Akkor ez csak a "szokásos"...állítólag ("sima"fekélyeseknél is) évszakváltáskor jelentkeznek a tünetek. Tavasz-ősz.
2318. Jano111
2019. febr. 27. 03:42
hello imisz. fajt nekem is a jobb oldalam. teljes kivizsgalason voltam. nyombelfekely, hasonlo tunetek, mint margaretnek, minden negativ meg a crohn is.
2317. Jano111
2019. febr. 27. 03:37
?
2316. Pintyőke
2018. nov. 2. 17:37

Sziasztok!

Tudtok javasolni speciális fogászatot, ahol kifejezetten Chrone betegekkel foglalkoznak?

2315. Imisz (válaszként erre: 2314. - Jano111)
2018. okt. 14. 21:10

Köszi, nálunk minden OK! Maradjon is így!

Nálad is remélem minden a lehető legjobb!

2314. Jano111
2018. okt. 13. 20:36
Tegyuk mar rendbe margaretet.Olvasom a panaszaidat,remelem tudok valami okosat mondani.mizu imisz feletek?
2313. Jano111
2018. okt. 13. 20:35
Sziasztok csajok.mizu?
2312. Margaret
2018. máj. 4. 09:59
Szia Imisz, köszönöm a választ. Remélem, hogy igazad van, bár nekem minden orvosom azt mondja hogy az, csak a gasztrós nem talált még rá utaló jeleket... Amit magam sem értek, bizom benne hogy a műtéttel végre kiderül mi okozza... Mert a helyzet nem javul, lassan akár modellkedhetnék is a szerény 48 kilómmal :) A hasi fájdalmak, fáradtság, homályos látás pedig egyre rosszabb.
2311. Imisz (válaszként erre: 2310. - Margaret)
2018. ápr. 26. 14:46

Szia Margaret!

Mint laikus mondom csak, de szerintem egy ilyen alapos kivizsgálás után, tükrözések után ha azt mondták nem crohn akkor nem az. Úgy gondolom annak nyoma van a bélrendszerben akkor is, ha épp nem okoz panaszokat, nyugvó állapotban van.

Elhiszem, hogy nem jó érzés a fájdalom főleg, hogy nem tudod mitől. Találják meg mielőbb az okot, és akkor tudnak segíteni is remélhetőleg.

2310. Margaret
2018. ápr. 26. 11:55

Üdv. mindenkinek! :)

A segítségeteket szeretném kérni. A tüneteim alapján nem igazán tudnak velem semmit kezdeni az orvosok.Ide oda küldözgetnek. Időszakosan jönnek elő, vagy erősödnek fel az alábbi tünetek: a hasam jobb oldalán és a köldök körül állandó szúró, húzódó hasi fájdalom (hol enyhébb, hol erősebb, de néha annyira hogy ülni, állni nem tudok), fogyás, jelen esetben a szerény 50 kg-om lecsökkent még két kilóval, fáradtság, végbélfájdalom, lázam nincs, hasmenésem is csak első 4 napon volt napi 1x, aztán ez el is múlt, de a fájdalom megmaradt, ami jellegzetesen a hasmenéses napok után kezdődik mindig.

Kivizsgálásaim: komplett vastagbéltükrözés, gyomortükrözés, lisztérzékenység teszt, ultrahang, farcsontröntgen, vérvizsgálatok tömkelege, nőgyógyászati vizsgálatok. És minden eredményem tökéletes. A beleim tiszták, a vérvétel jó. A bélből nem vettek mintát crohnra, mivel nem találtak rá utaló jeleket, pedig elvileg erre gyanakodtak végig.

A vizsgálat tavaly novemberben volt, amikor nem voltak erős tüneteim. Jelenleg két hete tart, és nem tudom kihez fordulhatnék, mert a gasztros orvosom szerint egészséges vagyok. Csak én nem érzem :)

A kérdésem pedig, hogy tapasztalt valaki ilyen tüneteket? És megeshet hogy a negatív eredmények és a komplett tükrözés ellenére mégis crohn? Nagyon nem örülnék neki, de őszintén már kissé nevetséges, hogy senki nem tudja megmondani mi okozza ezeket a tüneteket, és állandóan azzal küldenek el, hogy valószinuleg bélösszenövés, mivel évekkel ezelőtt vakbélműtétem volt, ugyanezen tünetek miatt.

A nőiorvosom most endometriózisra gyanakszik, így kiírt laparoszkópos vizsgálatra, hastükrözésre, amellyel kideríthető a fájdalom esetleg egyéb oka is. Felkerestük a legjobb orvost, így reménykedem abban, hogy ha esetleg crohn lenne, észreveszi.

Köszönöm előre is, ha valaki segítene. :)

2309. Imisz (válaszként erre: 2308. - Jano111)
2018. ápr. 16. 21:38

Lányomnak is egyetem alatt, jogsiszerzés közben jött elő. Egyetemet abba is hagyta. (jogsi azért meglett) Elment külföldre, azt csinál amit szeret, rengeteget sportol(snowboard, imádja!) és ha itthon van hülyén hangzik, de ölelgeti a fát is! :) Imádja a természetet! És van abban valami, hogy fejben dől el! Legalábbis ott IS. Az első időben a letargia, miért pont ő, most már ez lesz élete végéig? És stb. Én meg, mint anya kínlódtam, hogy tényleg, miért ő? Miért nem én, én már éltem eleget, nekem már mindegy lenne, nem akarok már szülni stb. Persze nem mutattam előtte. Ez tartott kb. 1-1,5 évig, aztán talált rá erre a munkára ami télen a csúszásról, nyáron a hegyi bicajozásról, túrázásról szól szabadidőben. Meg kell találni a megfelelő hobby-t? Nem tudom jól fejezem-e ki magam. Ja, és kizárt mindent az életéből ami neki nem szimpatikus, nem érzi jól magát benne. Nehéz, mert időnként csak csak előjönnek dolgok amiket egyszerűen nem lehet kizárni de már tudja kezelni és nem stresszel rajta. Persze ehhez segítünk mi is, amit tudunk. Alapvetően normális és teljes életet él. Egyet nem tud kikerülni, az évszak-váltáskori enyhe (tényleg enyhe egy fellángoláshoz képest) panaszokat. Minden tavasszal és ősszel érzi, hogy van valami, de ennyi legyen a legrosszabb panasza!

Jó egészséget kívánok Neked Janó és kollégád barátnőjének is és mindenkinek akinél ezt a dög-öt diagnosztizálták!

2308. Jano111
2018. ápr. 16. 20:12
Kollegam baratnojet tegnap vittuk be a mav rendelobe,ugyanazok a tunetek kb. Mint nekem voltak.foiskoai stressz.jol kezdodik...
2307. Jano111
2018. ápr. 16. 20:09
Telik mulik az ido.Jovok mejek,intezkedek .Szeretnem ,ha mindenki meggyogyulna es egeszseges lenne.Ha beteg az ember besokal ramozdul a dologra es fogva tartja.Azt a pon tot kell megtalalni hogy merre induljonn el.Szerintem agyban dol el,nem hittem el,de van benne valami,a dokim azt mondta janos,ez mar igy esett,ne gorcsoljon,itt a baj,nem kicsi.probaljon meg kinonni belole,LAZITSON azt csinalja amit szeret,ne foglalkozzon semmivel,hagyja a csaladra a bajokat,hogy kesobb segithessen.Megfogadtam,sztem bejott es most en vagyok az igavono.200 csalad méhet kezelek egyedul.2015 ben negykezlab mentem ki kezelni oket apamnak konyorogtem hogy segitsen mert annyira faj az oldalam.nagyon melyrol jottem fel,lehet ujra elkap mert elfog,de megvan a recept.mindenkit puszilok
2306. elemző (válaszként erre: 2303. - Jano111)
2018. márc. 15. 11:09
Szia! A cigizés felgyórsítja az anyacserét, így ha valaki leteszi akkor jobban felszívódik minden, ugorhatnak fel a kilók.Érdemes lenne megnézned a forever FIT életmódváltó programját ha zavarnak a felesleges kilók.A crohn betegséghez is érdemes megnézni a termékpalettáját.
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook