Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Helyes dolog a boltban még fizetés előtt odaadni a gyereknek a csokit, kiflit enni? fórum

Helyes dolog a boltban még fizetés előtt odaadni a gyereknek a csokit, kiflit enni? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7 8 9
2022. júl. 25. 13:03
Nem!!
2021. máj. 1. 21:50
nem
262. ,zumba
2021. máj. 1. 20:52
Nem helyes,de ma más világban élünk. Ott toporzékol a gyerek, amíg meg nem kapja pl.a csokit. Nálunk nem volt ilyen, megértette hogy boltban nem eszünk.
261. Guruljka (válaszként erre: 260. - Niki34)
2021. máj. 1. 13:14
Igazad van, kivételes esetben tartom én is megengedhetőnek az ilyesmit.
260. Niki34
2021. máj. 1. 12:57
Amikor a kislányom még pici volt,és nagyon éhes, akkor adtunk neki a kifliből a boltban, és a pénztárnál kifizettük. Most, hogy nagyobb már (3,5 éves) simán megérti, hogy miután kifizettük,megeheti. De amúgy nem helyeslem, főleg nem nagyobb gyereknél, mert rászoktatjuk őket erre.
259. Dodi44
2017. szept. 28. 09:13

Csak azt adom a gyerekemnek ami az enyem.

Ami meg nincs kifizetve, az nem az enyem.

Ha a boltos adja oda a gyereknek az mas, de akkor is kifizetnem a penztarnal.

Mi volna akkor, ha pl, nem lenne eleg penz nallam? Szegyenbe nem akarnek kerulni,

2017. szept. 28. 08:50

Kiboltba járunk, van, hogy maga a tulaj, akivel jóba vagyunk, bontja ki a gyermekemnek a csokit.

De volt már olyan is, hogy pl. a Pennyben adtunk egy-egy túró rudit a gyerekeknek, hisz még picik, nyűgösek voltak, a pénztáros sem szól tegy kukkot sem.

257. d'moni
2010. nov. 26. 14:56
Tök mindegy, hogy kifizeti vagy nem, gusztustalan dolognak tartom. Ez olyan, mintha bele ennél az anyukádnak vett szülinapi tortába, mert úgy is meg fogjátok enni...
2010. nov. 25. 21:42
Nem helyes, de ha utólag kifizetik akkor elnézhető.
255. d'moni
2010. nov. 25. 20:52
Szerintem pofátlanság. Ez is a neveletlenség jele.
254. Manilu (válaszként erre: 253. - Sassy)
2010. szept. 21. 19:59
:)))))
253. sassy
2010. szept. 21. 14:59
nem helyes és remélem büntetni is fogják !!
2010. szept. 21. 14:57
Néha még magam is megiszom egy üveg vizet, ha nagyon szomjas vagyok és a kisfiamnak is szoktam adni ha szüksége van éppen rá. Szerintem ha a végén kifizatjük, nincs ezzel semmi baj.
2010. szept. 21. 14:19

Mi akkor csináltuk, amikor a gyerekek nagyon kicsik voltak és nagyon szomjasak. Pl. hosszabb időt töltöttünk el egy nagy áruházban a bevásárlással és már a gyereknek minden baja volt. Akkor kapott egy kis dobozos üdítőt, amit megihatott, a pénztárnál a dobozt mutattuk meg, nem is szóltak érte.

De mióta nagyok - természetesen nem engedjük meg - de nem is kérik.

250. 80ASIQ
2010. szept. 21. 13:37

Szerintem nem helyes.

Persze ahol személyes ismerős a boltos, törzsvevő vagyok, ott talán megbocsátható. De semmiképpen sem illendő mindennapos gyakorlattá tenni.

Volt életemben egy ésszerű kivétel.

Volt vagy 40 fok meleg a boltban egy kánikulai napon és hosszú sor a péztárnál. Többen vettek jégkrémet és bizony elolvadt volna mire a kasszához jutnak. Meg is ette mindenki, a csomagolárst mutatták meg a kasszánál. A péztárosnő nem csinált problémát belőle.

249. McKenzi (válaszként erre: 239. - Trapiti)
2009. máj. 13. 17:50

kiflit leszámítva mi is így csináljuk, ha valami fontos neki azt ő adja oda a pénztárosnak - elvenni még nem vette el - annyira nem bátor! :)))) de alig várja, hogy odaadjam neki.

Szóvel tényleg megtanulják. Az más dolog ha egy kicsi gyerek nagyon szomjas lesz, vagy a kenyér illatáról eszébe jut, hogy éhes, ebben nem tudok szigorú lenni még. Teát mindig viszünk is magunkkal, kiflit nem szoktunk :))

248. drnéni (válaszként erre: 239. - Trapiti)
2009. máj. 13. 15:57
Egyetértek. Kb. 3x kellett elmagyarázni, azóta nem is próbálkozik. Sőt, ezt a helyzetet tudatosan is lehet arra használni, hogy megtanítsuk a szükségletei késleltetésére (nagyon fontos képesség!), hisz könnyen megtanulja, hogy pár percet várni nem olyan nehéz, aztán jön is a jutalom.
2009. máj. 13. 05:56

Attól függ.Én általában nem szoktam megengedni.De amikor még pici volt akkor kiflit adtam neki.De amikor a pénztárhoz értünk mindig szóltam,hogy eggyel több volt!Az a 20 ft nem vág földhöz!

Láttam már olyat is,hogy anyuka tömte a gyerekbe túrórudit,hogy mire a pénztárhoz érnek egye meg és nem kell kifizetnie.Mert amit a pénztáros nem lát azt nem kell ugye??

Ja és ha szomjas volt ivott egy szivószálas őszilevet mondjuk akkor az üres dobozt adtam oda a pénztárosnak a vonalkód miatt.

Én ezt igy tartom becsületesnek.

246. sereva
2009. máj. 13. 05:29
Nem.
245. Hollyka
2009. máj. 12. 21:19
Az én lányom 16 hónapos. Csokit Ő sem kap, csak kiflit. Szerintem viszont elég vicces lenne, ha egyetemi előadást tartanék neki a tulajdonviszonyok alakulásáról ebben a korban. Ő rohan a kiflikhez, és megkapja. De nem hülye, nem rettegek attól, hogy ha már teljesen megért mindent, nem tudom neki elmagyarázni a helyzetet. Akkor már a tűrőképességük és a türelmük is fejlettebb. Ha kell, most is ki tudná várni, ha egy kisgyerek nem tudja és hisztizik, akkor ott más gond van.
244. McKenzi (válaszként erre: 243. - McKenzi)
2009. máj. 12. 20:05

bocs - fegyelmezni ez annyira hülye szó


nem is tudom miért ezt a szót használtam, pont én :)))

talán azért mert úgy érzem, túl szigorúak az ellenzők :)))

243. McKenzi (válaszként erre: 242. - Trapiti)
2009. máj. 12. 20:02

Ez szerintem is fontos, mi most szerveztük át a napirendünket, hogy korábban keljünk és feküdjünk, meg a délutáni alvást is, hogy közelítsünk az ovi rendjéhez.

Még én is itthon vagyok vele, csak sajnos nincs a közelben bolt így a bevásárlásokra mind együtt megyünk, amikor ráér a férjem. (meg kéne már tanulnom vezetni, de ezt a nagy családi autót nem merem, pedig azt mondják ezt könnyebb)


Nekem ez a boltban kifliodaadás nem olyan nagy dolog, más dolgokban meg annyira nem is kell fegyelmezni egészen szófogadó kisfiú :)

242. trapiti (válaszként erre: 241. - McKenzi)
2009. máj. 12. 18:52

Abban igazad van, hogy "vészhelyzetek" adódhatnak... én inkább azt nem szeretném, ha ebből nálunk rendszer lenne.


A jólszervezettségről: nekem tulajdonképpen nem nehéz, mert részben még itthon vagyok a másfél évesemmel, és talán még ez így is marad legalább egy évig. + jóevő, nem nagyon fordul elő, hogy amit elé teszek, az nem fogyna el (néhány kivétellel, de azt meg úgysem kap) tehát nem éhes amikor boltba megyünk. Ha bölcsi/ovi után kellene bevásárolni, nem biztos hogy ilyen jól tűrné. Mindenesetre igyekszem a határokat kialakítani addig, amíg velem van egész nap... :)

241. McKenzi (válaszként erre: 239. - Trapiti)
2009. máj. 12. 16:44

ügyesek vagytok, mi sajnos nem vagyunk ilyen jól szervezettek.

Össze-vissza járunk boltba, és ráadásul két éves kora után annyira válogatós lett, (már sokkal jobb a helyzet), hogy sokszor nem is ette meg az ebédet - persze a boltban meg éhes lett.


Kapott egy kiflit. Édességet sosem adok neki, az azért nem létszükséglet.

240. McKenzi (válaszként erre: 237. - 9e7527505c)
2009. máj. 12. 16:41
így már mi is jártunk, a kisfiam az innivalóért sírt. Bent hagytuk a teáját a kocsiban, ott aludt, utána majd egy órát vásároltunk (tömegben nem könnyű haladni!), nagyon szomjas volt. Előtte be akartam ugrani a dm-be innivalóért, de ott is kilóméteres sor volt. Végül már csak egy ember volt előttünk, mikor odaadtuk neki az innivalót, két decit meg is ivott mire sorra kerültünk..
239. trapiti (válaszként erre: 238. - 9e7527505c)
2009. máj. 12. 14:15

Szerintem ez még nem ok arra hogy mi is lopjunk... bár ha jól értem, erről itt eddig szó sem volt (aki azt írta, odaadja, az sem úgy értette, hogy nem fizeti ki).


Ettől függetlenül én nem adom oda, és a gyerek érti is ezt, nem őrjöng miatta. Minden alkalommal elmagyarázom, hogy csak attól fogva a miénk, hogy kifizettük és csak akkor kaphatja meg. Szerintem nem baj, ha nem óvodás korban kezdi megtanulni, hogy vannak korlátok amiket be kell tartani. Később szerintem sokkal nehezebb... + teljesen felesleges is az egész, hiszen napi 5x kap enni, közötte nem kell hogy rágcsáljon.

A bevásárlás alatt beszélgetünk, nézelődünk, elmondom mi micsoda stb. nem hiszem hogy az lenne a megoldás, hogy ha nem bír magával a gyerek, akkor dugjunk valamit a szájába...

2009. máj. 12. 14:03
Egyébként egy ismerős Tescoban dolgozik a pékségben és a rozskenyérben egy deka rozs nincs, kakaót kevernek bele h olyan legyen a színe, aztán eladják drágábban....akkor ki lop kitől?
237. 9e7527505c (válaszként erre: 236. - Cepheus)
2009. máj. 12. 14:01
Én még soha sehol nem láttam kiírva, de olyan volt h kígyózott a sor és mindenki minket nézett mert a gyerek 10 perce ordított a csokiért és azt láttam h senki nem érti mi a frászért nem adom oda neki????Végül a pénztáros csaj mondta h bontsam már ki és adjam neki oda.
236. Cepheus
2009. máj. 12. 13:51
Szerintem tilos, és ez sok helyen ki is van írva, pl Tescoban biztos vagyok. Akkor meg minek ezen veszekedni bárkivel?
235. Hollyka
2009. máj. 12. 13:43
Elhiszem! :) Aki ettől nem lágyul el, az dilinyós!
1 2 3 4 5 6 7 8 9

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook