Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Etetés előírás szerint fórum

Etetés előírás szerint (beszélgetős fórum)


7. Sena (válaszként erre: 6. - Megi284)
2009. febr. 7. 14:03
Ha anyatejet kap, akkor lehetőleg 6 hónapig ne kapjon mást. Ha nem hízik rendesen akkor tápszerrel pótold a tejet. A lényeg az hogy minél több egyéb táplálékot kap, annál kevesebb anyatejet fog kérni és ez azért jó elkerülni. Ha tápszeres baba, akkor 4 hónaposan el lehet kezdeni a gyümölcsöket: almalé, almapüré, barack. De akkor se marad le semmiről (a hasfájáson kívül) ha csak tápszert kap. A gyümölcs szerintem még túl savas és nehezen emészthető egy 3-4 hónapos babának.
2009. febr. 7. 12:20
mi három hónaposak vagyunk és lassan mindenki eteti valamivel a kicsit a környezetemben,de én még nem mertem neki adni semmit.mikortól lehet és mit?
5. Sena
2008. nov. 24. 15:56

Jó ha van valami rendszer az étkezésekben, de azért nem kell szigorúan betartani. Ha éhes a gyerek had egyen! Csak arra figyelj hogy ne etetéssel válaszolj minden nyekkenésére! (Sajnos ismerek olyat aki rögtön töm valami kaját a gyerek szájába ha megmukkan, pedig más miatt is sírhat, nem biztos hogy éhes.)

Ha a pépek miatt nehezen kakil, adj neki pl barackot, szilvát, sütőtököt. Szerintem amíg kap tápszert, nem baj ha nem iszik sok teát.

2006. nov. 14. 13:22
Nagyon aranyosak vagytok! Megfogadom a tanácsaitokat!
3. anita72 (válaszként erre: 1. - Otarpai)
2006. nov. 14. 11:39

A pépeket próbáld minnél hígabbra csinálni eleinte és szép fokozatosan sűrűbbre. Gondolom a tápszert azért eszi szívesebben, mert azt csak nyelni kell, a pépekkel meg már dolgoznia kell.

Én mindig igény szerint etettem a gyereket, de persze azért óránként nem szabad. Valamilyen rendszert bele kell vinni.

Javaslom, hogy mindig írd fel az aktuális kérdéseidet, gondjaidat, így amikor jön a védőnő akkor ne blokkolj le. Menj el legközelebb tanácsadásra és kérj tanácsot a doktornőtől, ha a védőnő ilyen "rohanós", vagy a többi kisbabás anyukától. De különben én is "józan paraszt ésszel" neveltem fel a gyermekeimet, nem ragaszkodtam a könyvhöz, védőnőhöz. Minden gyermeknek különbözőek az igényei, úgyhogy nem lehet egy módszer szerint nevelgetni őket.

Jó babázást!

2. bozsike (válaszként erre: 1. - Otarpai)
2006. nov. 14. 11:37

Szia!

Ne keseredj el,a babdat ugy etesd ahogy te jonak látod és szerintem hülyeség 4 órát várni az etetésel.Az én kislányom ugyan cicizik még ma is most 19 hónapos.De volt bizony amikor oránként kért.Arra figyelj hogy gyümölcs féléket is adj neki.Ha kemény a széklete lehetöleg ne banánt.De már nagyon klasz bébikaják is vannak!

Érdemes több félét megprobálni.Ha még igényli a tápszert nem hiszem hogy el kéne hagyni adj azt is csak felváltva.Ha nem szereti a teát akkor nyugodtan probálkozhatsz gyümi lével csak higisd elöször 3/4 viz 1/4 gyümi lé és ha megszokta már lehet fele fele!Nálunnk 3-4 hónapos volt mikor elkezdtük adni mert iszonyatosan hasfájos volt ez nekünk segitett!Arra figyelj ne legyen tartositó benne és cukor!A cukor is foghat!Ha gondolod megadom a mi védőnőnk számát ő igazán nagyon segitő kész biztosan tud neked okosat mondani.

Nyugi nem csinálsz semmit sem rosszul!

Mindenki igy kezdi,szerintem.

2006. nov. 14. 11:02

Segítsetek!!!

Kicsi Babánk öt hónapos. Eddig egyedül, józan parszti ésszel, a Baba igényei szerint etettem. Ez azt jelenti, hogy napjában 5x 6x evett. Pár hete bevezettem a pépesített gyümölcsöket és zöldségeket. Természetesen kicsi adagokban kezdtem, és nem is volt baj. A Baba megette, megemészetette...

Aztán emeltem az adagot, amit már nehezebben tudtam "belediktálni". Ha nem kellett neki, nem erőltettem. Mivel szívesebben ette a tápszert egy idő múlva nyafogni kezdett, ha megpróbáltam megetetni a péppel. Közben adtam még teát is, amit egyenesem megutált.A lényeg: feljött a védőnő, aki

csúnyán nézett rám, mert ezzel a rendszerrel etettem eddig a Bébit. "Négy óránként kell etetni, és iktasson be gyümölcsöt stb....." Annyira sietett, hogy meg sem nézte a Picit és a feltenni kívánt kérdéseim is elszálltak az agyamból. Elhiszem, hogy sok a dolga, de... Na, megpróbálok az Ő belátása szerint etetni-gondoltam. Eredmény: ugyanaz: éhes.

A Picinek azóta eléggé kemény a széklete, ami biztosan a pépes kajától van. Egyedül vagyok, nem tud senki segíteni, irányítani, ha valamit rosszul csinálok. A doki néni is eléggé elfoglalt...

Ti hogy oldottátok meg?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook