Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Melyik az a diéta ami sok mozgást de szabad étrendet kínál? fórum

Melyik az a diéta ami sok mozgást de szabad étrendet kínál? (beszélgetős fórum)


30. Pezo80 (válaszként erre: 28. - 2d5a00656a)
2009. márc. 30. 23:54
Egyetértek mindenkinek saját táplálkozási szokásokat kell kialakítani. Szerintem az a legjobb ha valaki először megvizsgálja a saját étrendjét és azt kisebb-nagyobb módosításokkal egészségesebbé teszi. Az biztos, hogy nem célravezető ha egyik napról a másikra teljesen új étrendre tér át, azt csak a legkitartóbbak tudják követni, az emberek többsége hamar feladja.
29. Pezo80 (válaszként erre: 27. - Lufikutya)
2009. márc. 30. 23:47
A gyakoriság függ az edzéscéloktól. A célokhoz rendelt edzésterv tartalmazza, függ az edzés intenzitásától és időtartamától is. Ezeket a terhelési összetevőket ha figyelembe veszed és figyelsz a fokozatosságra akkor nem lesz állandóan izomlázad. A fejlődéshez heti 3 edzésre szükség van.
28. 2d5a00656a (válaszként erre: 13. - Lufikutya)
2009. márc. 30. 20:04
Csak saját diétát érdemes kialakítani.Mindenki más áés más ,mindenkinek más az izlése az igénye,és az étkezési szokásai.Persze vannak nyomvonalak ami mentén haladni tusz,és segítség asajátodban,de az alapszabályokon kívül te alakítod a sajárt életed.Ha nem felel meg úgysem tudod hosszan csinálni.Ha te pl.növényvő vagy akkkor meghalsz az Atkinstől,deha ragadozó vagy szenvedsz a 90 napostól,kinek a pap....
27. Lufikutya (válaszként erre: 26. - Pezo80)
2009. márc. 30. 19:50

Kérdezhetek tőled valamit, ha már megtudtam tőled, hogy edzőteremben dolgozol, gondolom értesz hozzá.

Szeretnék egészségesen edzeni és az edzés tervvel rendben is vagyok csak azt nem tudom milyen gyakran kéne edzenem. Két-három naponta nem túl gyakori? Állandóan izomlázam lenne nem?

26. Pezo80
2009. márc. 29. 14:34
A fitnesz ahol dolgozom ott rendszeresen mérjük a testtömeget, testzsír%-ot, izomtömeg%-ot, és számoljuk a BMI-t. A leírt paramétereknek a testmagassághoz viszonyítva van egy optimális tartománya. A mozgásprogram és táplálkozási program összeállításánál ezeket a tartományokat célozzuk meg.
25. e1e9ab571d (válaszként erre: 24. - Pezo80)
2009. márc. 29. 14:21
Köszi:)
24. Pezo80 (válaszként erre: 9. - Lufikutya)
2009. márc. 29. 14:19

Szia!

Senkit nem akartam megsérteni, költői kérdésnek szántam, de ha valakiben érzelmeket vált ki és elgondolkodik annak örülök. Heidi84 naplójában a 65 bejegyzésben Tihanyi doktorúr írásával teljesen egyet tudok érteni.

Az egyáltalán nem fogyatékos dolog ha valaki sokat mozog és egészségesen él. Azt tartom "fogyatékos" dolognak, ha valaki elolvas egy magazinba valamelyik "sztár" "csodadiétáját" és minden gondolkodás nélkül követi anélkül tudná mi van mögötte.

Én főiskolán tanulom az egészséges életmód alakításának elméletét és módszertanát. Ha szakembernek tekintesz akkor az vagyok.

23. Binky (válaszként erre: 20. - E1e9ab571d)
2009. márc. 29. 14:15

Kötelezően járok vérvizsgálatra, mert gyógyszert szedtem, amellett meg kellett. Minden értékem normális, ez egy pár hónappal ezelőtt nem így volt. Egyetlen rendellenesség az, hogy alacsonyabb a vérnyomásom, mint lenni szokott.

Saját felelősségére kezd bele mindenki, sosem biztos, hogy a várt eredményt kapja. Nekem az utolsó remény volt, mielőtt végleg tönkremennek a térdeim. Nekem bevált, neked nem. Ennyi.

22. varga.nora (válaszként erre: 20. - E1e9ab571d)
2009. márc. 29. 14:11
Nem, én senkit nem szeretnék arról meggyőzni, hogy ez egy jó diéta. Mindenkinek a saját véleménye, hogy kinek mi a jó és mi nem! Szerintem ennél vannak sokkal brutálisabb diéták is!
2009. márc. 29. 14:11
Hagyjuk, leléptem. Sziasztok.
20. e1e9ab571d (válaszként erre: 16. - Varga.nora)
2009. márc. 29. 14:09
Tényleg meg lehet magyarázni. Beszéltél már szakemberrel erről? Voltál vérvizsgálaton? És megbizonyosodtál róla, hogy minden tényleg rendben van? Nem értem miért akarsz engem ennyire meggyőzni arról, hogy ez egy jó diéta.
19. Binky (válaszként erre: 17. - E1e9ab571d)
2009. márc. 29. 14:09

Rendben, ez is egy vélemény.

Míg nem sértegetsz és nem makacsul hangoztatod mindenkinek, ha kéri- ha nem, addig rendben is van.

Mint ahogy a 90 napozók véleménye is egy vélemény, ami illik tiszteletben tartani.

18. Binky (válaszként erre: 13. - Lufikutya)
2009. márc. 29. 14:07

Szerintem nyugodtan, én is azt teszem, csak nekem az alapja a 90 napos, így nem zabálom minden nap a csokit tonnaszámra.

Legyen egy saját diétád, vagy konzultálhatsz egy dietetikussal. Én diák vagyok, ezért kénytelen vagyok magamra szabni, hogy mit, mikor és hogyan egyek. Így is működik a dolog.

2009. márc. 29. 14:06
Felőlem csinálhatjátok a 90 naposnak mondott csodadiétát, de én akkor is ellenne vagyok teljes mértékben. Nekem többet ártott, mint használt. Őszintén kívánom, hogy mindenféle hosszútávú mellékhatás nélkül megússzátok.
16. varga.nora (válaszként erre: 14. - E1e9ab571d)
2009. márc. 29. 14:06

Elolvastam!!!!! Én vitamint egyáltalán nem szedtem az eddigi 1 hónapom alatt, és eddig semmi bajom nincs tőle, viszont a kilók, ha lassan is, de mennek lefelé!

Most az, hogy nem fogyasztunk pl. annyi húst, azzal szerintem semmi gond nics. A vegák is kibírják hús nélkül.

Viszont mi ténylegesen rengeteg zöldséget és gyümölcsöt eszünk, ami viszont még jó is a szervezetnek.

15. varga.nora (válaszként erre: 13. - Lufikutya)
2009. márc. 29. 14:04
Hány kiló vagy most? Vagy mennyit szeretnél leadni?
14. e1e9ab571d (válaszként erre: 11. - Varga.nora)
2009. márc. 29. 14:03
Szerintem az egészséges diétánál nincs szükség arra, hogy az ember plus vitaminokat szedjen. Azért meg megmagyarázod magadnak, hogy ez a diéta egészséges számodra, attól még a szakemberek dietetikusok, életmódtabácsadók, orvosok vélekedhetnek másképpen. Ajánlom elolvasásra a naplóm már említett bejegyzéseit.
2009. márc. 29. 14:02

Szerintetek érdemes diétákat ötvözni?

Mondjuk én szeretnék sok zöldséget és gyümölcsöt enni zsírszegény húsokkal, miközben mértékletesen kisebb adagokban szénhidrátot is fogyasztanék.

Érdemes-e saját diétát kialakítani?

12. Binky
2009. márc. 29. 14:01

Nem szeretem, mikor valaki rászáll az emberre, és mindenféle sztereotípiákat gyárt.

A 90 naposnál nem a szétválasztás a lényeg, de mégha az is lenne, sem lenne egészségtelenebb, mint az az étrend ami az elhízáshoz vezetett. Másrészt aki csinálja nem ostoba, csak szeretne lefogyni. És tudjuk az aranyszabályt, hogy nem szabad bántani senkit sem a súlya miatt.

Másrészt mindenki gyárthat magának étrendet, talán legegyszerűbb egy diétás szakácskönyvet beszerezni.

Mikor édesayám beteg volt, rengeteg vegaszakácskönyvet és halételes szakácskönyvet szerzett be,a mai napig van olyan receptünk, ami azokból származik. Ha figyelsz arra, hogy napi ötször étkezz, és az elején kis (zsírszegény, szénhidrátszegény) adagokat eszel, és mellette még sportolsz is, akkor garantált a siker. Én megváltoztattam a 90 napost az én ízlésemre, eddig fogytam vele 10 kilót (a mai mérés szerint 11-et), elkezdtem sportolni és a műkajáknak már a szagát is utálom.

Vitaminokat meg nem kell szedni, 3 napig rengeteg zöldséget eszel, a negyedik napon meg csak gyümölcsöt...

11. varga.nora (válaszként erre: 6. - Pezo80)
2009. márc. 29. 13:52
Attól még, hogy a 90 napos diétát csinálom, nem tartom magam fogyatékos embernek! A diéta mellett szedhetünk vitaminokat, nem tiltja senki. Valamint rengeteg zöldséget és gyümölcsöt eszünk ami mellesleg tele van vitaminokkal.
2009. márc. 29. 13:49
A 90 naposon kívül nincs esetleg valami más ötletetek?
9. Lufikutya (válaszként erre: 6. - Pezo80)
2009. márc. 29. 13:48

Te szakember lennél?

Vagy tudsz valamit amit úgy látszik mi nem?

oszd meg velünk pont ezért kérdeztem a hoxán hátha ismer valaki ilyesmit.

De sértegetni nem kell.

Mellesleg miért fogyatékos dolog, ha egészséges étrendet szeretnék tartani sok mozgással?!

8. Pezo80 (válaszként erre: 7. - E1e9ab571d)
2009. márc. 29. 13:46
Szia. Elolvastam a naplódban a 64-66 bejegyzéseket és ez jutott az eszembe. A 90 napos is csak egy divat diéta. Ha a szervezet hiányt szenved valamiben az nem lehet egészséges.
7. e1e9ab571d (válaszként erre: 6. - Pezo80)
2009. márc. 29. 13:34
Szia, most mire írtad ezt? Neked egyébként mi a véleményed a 90 naposról?
2009. márc. 29. 12:39
Miért van az, hogy az emberek többsége a hírességeket vakon követik, a szakemberek által tudományosan bizonyított tények pedig süket füleket találnak? Ennyi fogyatékkal élő ember nem lehet Magyarországon.
5. e1e9ab571d (válaszként erre: 3. - E1e9ab571d)
2009. márc. 29. 12:17
Indoklás a naplóm 64-66. bejegyzésében.
4. Binky (válaszként erre: 3. - E1e9ab571d)
2009. márc. 29. 11:17

Jó.

Én meg igen:)

Verekedjünk?

3. e1e9ab571d (válaszként erre: 2. - Binky)
2009. márc. 29. 11:12
Én nem ajánlom a 90 napost.
2009. márc. 29. 11:07

90 napos sok mozgással körítve.

70 kilósan nagyon fájt minden mozdulat, mert az izületeim is tropák. Így 60 kilósan már sokkal könnyebb, szívesebben tornázok és nagy súlyt sem cipelek.

Annyira mondjuk nem szabad, de négynaponta ehetsz szénhidrátot, és minden nap újdonságot kínál.

Kicsit nehéz lesz a közepén, meg egy elég hosszú diéta, de nagyon megéri.

2009. márc. 29. 11:04

Szeretek enni, ezért kipróbáltam már szabadabb diétákat mint a south beach diétát. De az tiltja a szénhidrát bevitelt az első pár hétben. Ezt én nem bírom, pedig biztos a kiflik, zsömlék, kenyerek nélkül jobban haladnék.

Szívesen sportolok, de az étkezéseket nem szeretném lekopaszítani.

Tudtok valamilyen diétát nekem?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook