Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Pajzsmirigy túlműködés fórum

Pajzsmirigy túlműködés (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
1291. Édua2 (válaszként erre: 1288. - Nudli2)
febr. 2. 09:56

Én tudok megfizethető magándokit ajánlani.

Sztk-ba ne menjél, mert ott pont nem fognak veled normálisan foglalkozni!

Vérvétel is magánúton ajánlott inkább, mert ott te választhatod ki, pontosan mit szeretnél megnézetni.

Én a Synlabban szoktam TSH-T3-T4et nézetni, 9500ba kerül.

A magándokinál először 41ezret fizettem, de az állapotfelmérés volt+ultrahang.

Azóta csak 26ezret fizetek és 6-8 hetente járok (még zajlik a gyógyszerbeállítás).

1290. Indy19
febr. 1. 14:57

Sziasztok!


Nekem első körben a TSH-m 0,3 volt. Emiatt csináltattak egy pajszmirigy homront vérből, ennek az eredménye lett TSH:0,6 , T4 : 14.6, T3: 4.7.


Rá pár nappal később tsh:0,85 , t4:16,3 , t3:4,24. és Thyreoidea-peroidáz AAT:9,14 és Thyreoglobulin AAT

:11,07.


Tüneteim: Folyamatos szorongás, szívdobogás érzés, pánik rohamok napi szinten többször is. Ja és folyamatosan fogyok( 1 év alatt 5 kiló minusz, most már csak 47 kiló vagyok) , nem tudok hízni, nincs lisztérzékenységem ( ezt már kiderítették) Ez lehet pajzsmirigy túlműködés?

El vagyok keseredve hogy mindenki egyenlőre csak széttárja a karját hogy hát minden érték rendben. Belgyógyász szerint lehet, de mondja meg az endokrinológus... Terhességeim alatt tudtam csak egyedül hízni, se előtte se utána nem tudok..

1289. lolita2112 (válaszként erre: 1288. - Nudli2)
nov. 28. 03:02
sajnos a stressz kozrejatszik a legtobb betegsegben,s talan nalad is!sajnos segiteni nem tudok neked,mert nem otthon elek!
1288. Nudli2
okt. 28. 12:33

Sziasztok!


Sajnos pajzsmirigy gyulladásom van és sürgősen el kellene jutnom szakemberhez.Már volt pajzsmirigy betegségem 2003-2012-ig túlműködés.Több orvosnál is jártam,az utsó doki meggyógyított,eziďáig tünetmentes voltam éves ellenőrzés mellett gyógyszermentesen.Márciusban még rendben voltak az értékeim és én is.Sok stressz ért és most beteg vagyok,vagyis eddig még nem derült ki,hogy mi okozza a gyulladást.Olyan,mintha vírus lenne de már kb.7 napja nem javulok.100-112 pulzus,gyengeség,állandó émelygés,testhő 37/37.3,rémes közérzet,2x hánytam kevest,és 1x volt egy nagyobb hasmenés.A körzeti azt mondta,hogy ez stressz és Frontint akart felírni.Azt mondta,ez biztos nem pajzsmirigy gond,a stressz nem okoz ilyet!Na itt azért kicsit megakadtam!Azért elküldött pajzs uh.-ra és kardiológiára de vérképet nem kért,ami ilyenkor első egy pajzsosnál.A pajzs uh gyulladást és enyhe megnagyobbodást mutat.Kardio majd hétfőn.Utólag kedvesen kierőszakoltam a labort,ami csak 6.án lesz.Mire eljutok egy spec.dokihoz kitudja mennyi idő :(((.Sajnos az utolsó pajzs orvoshoz nem tudok menni,mert 50/60e ft a díja és jövő év febr.-ra van időpont.


Budapesten tudtok esetleg ajánlani tapasztalat alapján pajzsmirigy szakorvost a közgyógyban valamelyik eü.intézményben vagy kórházban?Olyat aki nem csak a labor eredményt gyógyíthja?Maszek dokit nem tudok megfizetni sajnos.


Előre is köszönöm!

1287. Morcos3
2020. jan. 22. 07:43
Sziasztok! Érdeklődni szeretnék, hogy valakinek végeztek-e Trh terhelés? Erről a vizsgálatról még nem hallottam. A válaszokat előre is köszönöm. További szép napot mindenkinek, Morcos3.
1286. Dorci9
2019. dec. 4. 13:50

Sziasztok,


a tegnapi pajzsmirigy ultrangon cisztákat találtak az egyik oldalon, emiatt is úgy döntöttem, hogy szeretném megcsináltatni a teljes pajzsmirigy labort.


Az alábbi vizsgálatokat néztem: TSH, szabad T3, szabad T4, anti-Tpo, Thyreoglobulin, Anti-Thyreoglobulin, TRAK, reverz T3. Szerintetek kellene még valamit nézni, vagy ezekből biztosan kiderül, hogyha esetleg van valamilyen pajzsmirigy probléma? Mivel endokrinológushoz januárra kaptam időpontot, így ezeket a vizsgálatokat ki írná ki TB-re, háziorvos vagy nőgyógyász? Az az igazság, hogy néztem a magánlaborok árait, de egy kicsit húzósak és amit lehet azt szeretném TB alapon megcsináltatni.


Mindenkinek köszönöm, aki tud segíteni ebben! :-)

1285. Csilla008 (válaszként erre: 1284. - Csilla008)
2019. dec. 3. 17:53
Köszönöm már megvan a válasz. 😊
1284. Csilla008 (válaszként erre: 1283. - Csilla008)
2019. dec. 2. 19:37
Valaki esetleg? 🙂
1283. Csilla008
2019. dec. 1. 14:34
SZIASZTOK. A 0.73-AS TSH AZ JÓ ÉRTÉK?
1282. 2015fun (válaszként erre: 1281. - 58a4697fd3)
2019. máj. 4. 22:33

Szia!

Ezt gugliztam ki:


Az autoimmun thyreoiditisre (AIT) limfocitás beszűrődés, pajzsmirigy elleni antitestek jelenléte és echoszegény ultrahangfelvétel jellemző. Az AIT a hypothyreosis leggyakoribb oka. A nők tízszer olyan gyakran érintettek, mint a férfiak. A T- és B-sejtes immunitás zavara antitesttermelődéshez és autoimmun sejtpusztuláshoz vezet. A pajzsmirigy autoimmun betegségei családi halmozódást mutatnak. A fiziológiás szintet meghaladó jódbevitel is autoimmun folyamatot válthat ki. Az AIT-hoz más autoimmun betegségek (pl. 1-es típusú diabetes mellitus, vitiligo, anaemia perniciosa) is társulhatnak. A pajzsmirigy többnyire kemény tapintatú, a laboratóriumi leletekben emelkedett thyreoidea-peroxidáz elleni (TPO-AT) és részben tireoglobulin elleni antitestek észlelhetők. A terhességek kb. 7%-ában lehet számítani szülés utáni AIT kialakulására. Klinikai tünetek esetén a post partum időszakban ellenőrizni kell a TSH-szintet. Citokinkezelés alatt ajánlatos rendszeresen ellenőrizni a TSH-szintet. Latens hypothyreosisban L-tiroxin-pótlásra van szükség, a cél a TSH referenciatartományának elérése.

2019. márc. 30. 08:41
Hali! Ha valaki erre jár! Autoimmun thyreoiditis!Mi a jelentése?
1280. erika1976 (válaszként erre: 1279. - Juhasznoemi)
2017. okt. 12. 06:05

Szia!


Majd csak novemberbe megyek orvoshoz,annyit mondtak hogy a fehérvérsejtet leviheti.

Azt tudom hogy aki alulműködik annak éhgyomorra kell bevenni de a túlmüködésnél nem tudom hogy van.

1279. juhasznoemi (válaszként erre: 1278. - Erika1976)
2017. okt. 11. 18:47
Szia! Nekem alulműködésem volt majd a gyógyszertől túlműködés. A tsh nekem is ennyire alacsony. Most nem kell szednem gyógyszert. 2 hó múlva vv és majd meglátjuk. Nekem is volt mellékhatása a gyógyszernek. Olvasd el a papírját és ha rajta van akkor attól van. Mikor mész legközelebb dokihoz mert ezt neki is mondhatnád a tüneteket.
1278. erika1976
2017. okt. 11. 14:47

Sziasztok!


Pajzsmirigy túlmüködést állapítottak meg,3x1 metothyrint szedek.


1,Kérdésem éhgyomorra kell e bevenni?

2,Vérvétel elött be kell e venni a gyógyszert?


TSh:0,005

FT4:32,95

FT3:8,92 Ezek mennyire rosszak?


A trakk az negativ lett,de nem tudom az mit jelent.


Honnét tudják megállapítani hogy immun eredetü e a túlmüködés?Göb nincs


Amióta szedem megnagyobbodtak a nyirokcsomóim.

Szurkál a melkasom jobb oldalt,ami ugyott kisugárzik a hátamba.Ezek a gyógyszertől vannak?



Megköszönném ha valaki tudna válaszoni,még nagyon új vagyok a dologban!


Üdv:Barbi

1277. makata25
2017. aug. 31. 18:03
Sziasztok! Volt esetleg valaki úgy, hogy pajzsmirigy túlműködés következtében vizenyő alakult ki a szemizmain és emiatt olvasási nehezítettsége volt? Volt rá valami megoldás, esetleg jobb lett azóta? Előre is köszi!
1276. Bözsi néni (válaszként erre: 1272. - Lune)
2017. aug. 31. 08:48
Hány éves vagy? Ez a klimax tüne2e is lehet, azért kérdezem.
1275. pieta4 (válaszként erre: 1271. - Makata25)
2017. aug. 31. 08:20
Az eredmények javulásával együtt a hajhullás is megáll.
1274. temmp (válaszként erre: 1272. - Lune)
2017. aug. 30. 20:04
Ha nem hajlandok a tobbit nezetni, akkor magan uton is kerhetsz vizsgalatot, par ezer Ft/db korul szokott mozogni a labor.
1273. mongi (válaszként erre: 1272. - Lune)
2017. aug. 30. 08:00

Szia!Nálam most tart a kivizsgálás,de nekem alacsony volt a TSH,a T3 és T4 az jó volt.Szerintem fordítva nem is lehet.Ha jó a TSH-d,akkor a többi is.

Sajnos a tüneteim között nekem is van fokozott izzadás,ami engem is rettenetesen zavar!!!!

Ma megyek pajzsmirigy UH-ra.

1272. Lune
2017. júl. 22. 07:25

Sziasztok! Nem voltam még orvosnál, de a nagyimnak anno pajzsmirigy alulműködése volt. Illetve volt, h túlműködésbe csapott át.

Mindig vizsgáltatom a véremet, de csak a TSH szintemet nézik, az pedig eddig mindig megfelelő volt. Van olyan köztetek, akinek megfelelő TSH mellett is rossz volt a T3 és T4 eredménye?

Tüneteim: fokozott izzadás. Télen-nyáron, nem bírom a meleget. Szakad rólam a víz. Zizi, ideges és feszült vagyok. A menzim mostanában megváltozott, pedig hosszú évekig nem volt vele probléma. A bőröm olyan száraz, hogy télen-nyáron krémeznem kell. A hajam már serdülő koromban megritkult. Gyerekként sok hajam volt, aztán kihullott. Azóta egy állapotban van. Meghíztam, de fogyni nem tudok. Ha megint jó lesz a TSH szintem, akkor mi tévő legyek? Legfőképp a nagy mértékű izzadás idegesít. :(

1271. makata25
2017. jan. 15. 18:16

Sziasztok!

Van itt esetleg olyan akinek nagyon megritkult a haja pajzsmirigy túlműködés miatt? Mik a tapasztalatotok ezzel kapcsolatban? Idővel elmúlt, visszadúsult amikor elkezdtétek a kezelést? 6 hete szedem a Methotyrint, de még egyelőre semmi változás és már igencsak aggaszt, hogy meg fogok kopaszodni. Tudna esetleg valaki tanácsot adni? Előre is köszönöm!

2016. aug. 27. 11:03
Szedett valaki VargaStem Z -t túlműködés esetén?
1269. Gabriella8606 (válaszként erre: 1268. - Teal)
2016. júl. 6. 21:44

Szia !

Nekem idén volt ! 03.25.én Miskolcon .

Intravénásan kaptam injekciót (izzotópot ) pár perc mulva behivtak ismét !Felfeküdtem az asztalra s az arcomba toltak a gépet ! 2 felvételt csinálnak ! Nem szabad mozogni ! Csak mikor felültem s felálltam akkor elszédültem kicsit .de pár perc s minden rendben volt

1268. Teal
2016. máj. 24. 19:12
Sziasztok! Irnatok az izotopos vizsgalatrol? Mik a tapasztalatok?
2015. okt. 21. 10:25

Sziasztok!

Ha a göb fölött suranás nincs az jót jelent?

1266. ancsika1207 (válaszként erre: 1264. - D68b49c072)
2015. júl. 15. 12:47

Szia,


nekem ilyen barnás valami általában peteéréskor van, de mostanában a menszesz előtt jelentkezik pár nappal. menstruáció előtt mindig fáj kicsit a méhem.

2015. júl. 15. 12:14

Sziasztok!

több mint másfél éve pajzsmirigy túlműködésem van. 2013. decemberben kiderült, hogy ft3 ft4 értékeim mind 10xese a normálisnak. a tsh-m 0,004 volt. azóta a propycilt szedem, mert a methothirintől minden allergiám kijött. most már megmozdult most először a tsh. ft3 ft4 közül az egyik már a határértéken belül van. viszont még mindig napi kettő / napi három szem propycilt szedek felváltva és a fehérvérsejtem hónapról hónapra csökken. most már 2,91 a normál minimum 4-hez képest. A TRAK 2013 decemberben 40 volt, és 2014 decemberben is 40! MINDEN vágyam egy kis baba. 2 orvosnál is jártam és egyik ezt mondja másik azt. mi ez a TRAK egyáltalán? és az izotópos kezelés megoldás lehet az én problémámra? ki mit javasol? köszönöm!!!!

2015. júl. 7. 21:23

Sziasztok! Pajzsmirigy túlmüködésem van.Már 1 éve kezelnek.Metothyrint és Propanololt szedek.Már jobbak az eredményeim mint voltak.

Viszont..Két hete kb volt egy enyhe barna folyásom kisebb barna darabkákal..egy napig tartott.Majd ma együtt voktam a párommal és közben észre vettem,hogy megint folyik ez a barna valami..egész nap kis barna pötyök voltak,de nagyon kicsi mennyiségben és egy picit fájt a méhem is a nap folyamán.Elöző hónapban kimaradt a mensim.Ezzeket okozhatja a túlmüködés?

1263. pieta4 (válaszként erre: 1261. - Elizabath)
2015. ápr. 14. 20:38

Kérd, hogy Propycilt írjon fel! Először álljon be stabilan az értéked,s akkor kezdjetek bele a baba projektbe.

Nyugi, a betegség nem akadálya a gyereknek, csak folyamatosan ellenőrizni kell az értékeidet.

1262. Laszti (válaszként erre: 1261. - Elizabath)
2015. ápr. 14. 17:30

Mi pont bele kezdtünk mikor ki derült tùlmüködök! Gyorsan fel is függesztettük a dolgot.

4 hònapja szedtem a methotyrint amikor minden elövigyázatosság ellenére pozitiv lett a tesztem.

Kaptam másik gyogyszert amit azóta már abba hagyhattam, rendszeresen ellenöriznek és tökéletesen müködik a pajzsmirigyem, a babavárás teljesen problémamentes ( 4 hét van még hátra) és a vizsgálatok szerint makk egészséges a picibabánk! :)

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook