Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Aurás migrén fórum

Aurás migrén (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6
2016. okt. 20. 15:15
Szerintem szorongástól vagy feszültségtől ered. Aggódó típus vagyok akkor is ha valamit nem tudok napra készen befejezni, és ha nem győzöm a ház körüli munkát, ugyanis a férjem beteg lett. A kevés tiszta víz hiányától is lehet..Egy kutató válaszolta a közösségi oldalon, hogy a kiszáradás állapotában egy agyi ér, összecuppan, mint egy gumi slag, amelyiket meghajlítjuk. Tehát napi 3 dl víz, 10 testsúly kilógramonként...
2016. okt. 20. 15:06
Egy évig kimaradt az auramigrénem, előtte 7 - 8 évig volt évente 5 - 6-szor.. Egy éve volt egy jobb oldali teljes lezsibbadásom, ügyeletre mentem, azért mert már nem volt rendelés, de az orvos nem talált semmi elváltozás. (srtók) Ezt követően egy neurológus rendelésen kívül javasolta, hogy szedjek Aspirin-protectet. Hónapokig szedtem naponta egyet, majd kb 2 hónapja heti kettőt. Na ma délelőtt egyszer csak villódzottak a fények...Gyorsan be egy Aspirint egy pohár vízzel . Fél óra múlva követte a migrén, autóba sem merek ülni. Tehát újra elkezdem az Aspirin pr.-t naponta egy szemet, nem lesz kihagyás, tehát ez a jó számomra. Valahol olvastam a B 2 vitamint (recept nélkül lehet kapni ) 4 hónapig szedni..
52. gata
2014. szept. 30. 00:19
Sziasztok, nekem kb 8 éve kezdődtek a látászavaros tünetek. Igaz tinédzser koromban sokat fájt a fejem, olyan belenyilallós fajta volt, időjárási frontokhoz volt köthető. Most 40 éves vagyok és négy féle látászavart figyeltem meg: 1. Szikralátás 2. Cikkcakk vibrálós periféria felé széttágulós 3. Káprázás - mint amikor éles fénybe nézel, persze fénybenézés nélkül 4. Látótérkiesés általában ugyanazon a helyen. A fejem viszont keveset fáj és nem a látászavar után jön elő, zsibbadás nincs, beszédzavar még nem volt szerencsére, csak tompa vagyok és álmos.. Amit megfigyeltem, hogy ultra érzékeny vagyok az időjárás változásokra. Melegfront az durva: tompa vagyok egész nap, nem forog az agyam, homályosan látok, néha jön a cikkcakk villódzás. Hidegfrontra szikralátás, szemkáprázás, feszült vagyok. Kettős fronthatás a legdurvább, minden egyszerre. Nagyon megijesztettek ezek a jelenségek, szorongást okoznak, ráparáztam a stroke-tól való félelemre. Voltam kardiológusnál, szív, nyaki verőér ultrahang, minden rendben. Voltam neurológusnál, agyi MRI rendben. De nem nyugodtam meg, ki kell deríteni az okot. Az elmúlt három évben leadtam a túlsúlyomat, odafigyelek az étkezésre paleo-testkontroll kombó sok zöldség gyümölcs kevés finomított szénhidrát és cukor, vérnyomásom rendben, igyekszem mozogni, futás úszás bringa, túrázás. Látótérkiesés nagyon ritkán volt és mindig kávé ivás után nem sokkal. Már nem iszom koffeines kávét sem. Amit megfigyeltem, hogy segít: sok ivás, alkohol kerülése, rendszeres könnyű étkezés, rendszeres mozgás, elégséges alvás nekem 8 óra legalább. Ha ezeket felborítom, súlyosbodik a helyzet. Főleg az alkohol és a nem mozgástól szokott rosszabb lenni, általában telente. A stresszt majdnem kihagytam, na az betesz a dolognak. Egyelőre ennyi. Ha lesz további infóm, majd írok.
51. iosys (válaszként erre: 50. - Ubi pretium)
2014. szept. 12. 00:15

Hát pedig kell, hogy okozza valami, olyan nincs a természetben, hogy valami ok nélkül van. Nem vagyok dietetikus, de azért én jobban megvizsgálnám azt az étrendet.


Ezt a betegséget nekünk kell feltérképeznünk, mert nekem egy idegsebész mondta, aki kivizsgált, hogy ezt még azért nem tudják gyógyítani, mert túl kevés a clusteres (aurás migrénes), így nem hoz elegendő bevételt ez a kevés beteg, ezért nem éri meg kutatni!


Úgyhogy adott a feladat. Mindenki figyeljen oda, hogy mit kajál, milyen magasan lakik, mekkora a légnyomás fejfájáskor, stb. Ez a fájdalom nem akármi, én tudom, egy 2 héttel ezelőtti fejfájástól még mindig meg van csavarodva az ér a fejemben, és gondolom mások is hasonlóan kellemes tapasztalatokkal rendelkeznek.


Ha kell, létrehozok egy oldalt, ahol táblázatba szedhetjük az összes körülményt mindenkinél, hátha kirajzolódik valamilyen rendszer. Tudom, hogy volt már ilyen próbálkozás, de az csak egy fórum volt, én profibban csinálnám.

50. ubi pretium (válaszként erre: 49. - Iosys)
2014. szept. 7. 11:11
Én alkoholt egyáltalán nem iszom és amiket eszem,azoknak az ételeknek a 99%-a tök egészséges,azoktól sem hiszem,hogy fájna a fejem.Nálam sajnos ez a kérdés kör nem vezet a megoldáshoz :(
49. iosys (válaszként erre: 48. - Ubi pretium)
2014. szept. 7. 02:16
Amit korábban leírtam, arra nem született senkiben semmilyen reakció? Én mióta alkalmazom és be is tartom (nem mindig) az evésre-ivásra való odafigyelést, körülbelül elmondhatom, hogy kontrollálom a cluster fejfájásom (aurás migrént). Bármikor is fáj a fejem, mindig vissza tudom vezetni valamilyen ételre vagy italra, amiről tudom, hogy megint hülyeség volt megenni/meginni. Legutóbb pl. szülinapom körül megsokszorozódott az alkoholizálások száma és meg is lett a hatás, hónapokig fájt a fejem, utána amikor észbe kaptam, csak vizet és gyümölcslevet ittam, azóta tompa feszüléseken kívül nincs semmi.
2014. aug. 27. 16:53
Tegnap megint küzdöttem vele,kegyetlen volt.Nagyon gyorsan lett olyan erős,hogy már semmi sem segített.Havi egy-két ilyen mindig van.Részvétem minden sorstársnak :(
47. Kata666 (válaszként erre: 46. - Kolibri)
2014. aug. 27. 01:08
Sziasztok, nekem is csak látászavarom van, 5-6 éve kezdődött. Nincs utána fejfájásom, 15 perc alatt mindig elmúlt , és évente nekem is 2-3 alkalommal fordul elő. Viszont egyébkent már 13 éves korom óta migrénes vagyok, ami mostanra megszűnt (most 46 eves vagyok), és valószínűleg hormonváltozás miatt szűnt meg a migrén. De ez a látászavar megmaradt, ami egy kicisit aggaszt, mert azt olvastam, hogy az a rosszabb, ha ha nem követi fejfájás. Ti mit tudtok erről? Még nem voltam orvosnál emiatt, olyan sok más bajom volt mostanában.
2014. aug. 22. 18:54

Sziasztok, van esetleg olyan, akinel csak a lataszavar jelentkezik? Nekem csak az szokott lenni, fejfajas nelkul.

Altalaban 30-60perc kozotti hosszusagu, aztan viszonylag hirtelen elmulik. Utana max. almosabb vagyok.

Van igy mas is? Vagy idovel a fejfajas is elkezdodik majd?

Evek ota van, atlagosan evente 2x-3x. Bar iden mar 4x volt.

45. iosys
2014. máj. 31. 18:58

Sziasztok! Nem olvastam el a korábbi hozzászólásokat. Nekem 11 évig volt ilyen migrénem, amit igazából cluster vagy Horton fejfájásnak hívnak, nem a migrének csoportjába tartozik. Máshol már leírtam, hogyan sikerült elmulasztanom, bemásolom:


Kivizsgáltattam kétszer, de makk egészséges vagyok.


Viszont valami történt, mert az utóbbi hónapokban nem jelentkezik.

Észre vettem, hogy alkohol, paprika, dinnye, főtt tészta, hús katalizálhat fejfájást. Ezeket kerülöm, de a húsról sokáig nem tudtam.

Egy spontán, 2 hetes húskerülés alkalmával észre vettem, hogy a fejfájás nem jön. Csak sült gyümölcsös zöldséget ettem. Emellett a szokásosnál sokszorta több folyadékot iszok már régóta.


Aktív migrénes időszakban a migrén aurájának (első észlelhető jelének) megjelenésekor működött nálam az algopyrin (IBUPROFEN TARTALMÚ bármilyen gyógyszer) és a kávé kombinációja. A koffein magában is mindig sokat segített az értágító hatása miatt, emiatt nálam amolyan szent itallá vált. :)

Olyat is olvastam még migrénesektől, hogy roham elején egy alma elrágdosása, vagy kemény fizikai munka is segít. Nálam ezek csak nagyon ritkán váltak be, mert ha fejfájásom volt, az olyan volt, hogy nem tudtam se enni, se mást csinálni.


Szóval a lényeg: csak zöldség, gyümölcs és sok folyadék. Érdemes megpróbálni. A katalizátor ételeket is kerülni kell, amik nem biztos, hogy mindenkinél azok, amik nálam, ezt ki kell figyelni. Lehet akár cukor vagy tej is, kenyér is, akármi.

Én azt hittem, ilyen fejfájások közepette kell leélnem az életem, de egy ideje nem jelentkezik. Nagyon fontos még tudni, hogy amíg a katalizátor elemek nem ürülnek ki a szervezetből, addig táplálják a rohamokat. Ez akár fél év is lehet, szóval kitartónak kell lenni!



Mióta ezeket leírtam, eltelt pár hónap. Azóta csak mérsékelten eszek húst (szalámikat), de egyszer kipróbáltam, mi lesz, ha normális mennyiségű húst eszek (3 alkalommal sok főtt hús). Meg is lett a hatása, napokon fejfájással ébredtem, azóta megint nincs.

2014. máj. 30. 07:48
Ja, és még valami! Fájdalomcsillapító, értágító hatására ez nem múlik el, sőt a nyaki sérv súlyosságától függően még akár a sport is árthat. Helyre kell tenni a nagy valószínűséggel 1-2-3-4-es csigolyákat, és ne szedjetek gyógyszereket! Ez nem fájdalmas, kifejezetten kellemes!
2014. máj. 30. 07:45
Sziasztok! Jó hírem van számotokra. Ez a fajta migrén gyógyítható! Amennyiben még nem csináltattatok nyaki MR vizsgálatot, úgy próbáljátok meg, ezt már beutaló nélkül is lehet, igaz nem olcsó, de az egészség és a teljes értékű Élet a legfontosabb! Ha az eddigi összes vizsgálat (köztük koponya CT) is negatív, akkor nagy valószínűséggel nyaki gerincsérv áll a háttérben, de kérlek ne ijedjetek meg, mert ez teljesen rendbe hozható. A gerinc elmozdul balra vagy jobbra, és elkezdi nyomni a fejben lévő idegeket, így az idegek kisebb nyomásra - pl stresszhelyzet, vagy megerőltetés - is összenyomódnak, nem áramlik rendesen a vér. Ezzel függhet össze! Gerincferdülést gyógyszerek nélkül, egy jó kiropraktőr helyrehoz, és ha a betegség mögött álló gondolkodási zavar (merevség, makacsság) is elmúlik, akkor soha többé nem kell ezzel a borzalommal együtt élnetek! ÁLDÁS!
2014. máj. 21. 14:09

Sziaszok!


Nagyon örülök, hogy megtaláltam ezt az oldalt, mert így nem érzem magam egyedül.

Az én aurás migrénem kb. 4 évesen kezdődött (most 24 vagyok) és nagyon sokáig nem jöttem rá, hogy mi ez a kb. 1-2 évente jelentkező rejtélyes roham. Egy éve derült ki, hogy ilyen betegség létezik és nekem ez a bajom. Addig azt hittem, hogy egyedül vagyok ezzel az egész világon :D Nem volt jó gondolat.

Tapasztalataim szerint semmivel sem függ igazán össze. A hirtelen megterhelés általában kiváltó ok, de van, hogy egész este ugrálhatok egy buliban, akkor se lesz velem semmi, máskor egy órás megerőltetéstől előjön. Ugyanez a sok gépezéssel. A rendszeres sport és sok folyadék valamicskét segít, de amúgy teljesen random. Cukor, vagy cukros víz talán segít az elmulasztásában.


Régebben ki is alakult bennem egy félelem attól, hogy bármikor rám törhet a roham és a többieknek – osztálytársak, ismerősök – el sem tudom magyarázni, hogy mi történik velem a beszédzavar miatt, ők pedig majd jól körberöhögnek. Egyébiránt nem pánikoltam, mivel a fejem rohamok alatt is teljesen tiszta maradt, nem léptem ki autó elé, satöbbi.

Igyekeztem kitapasztalni az évek alatt és arra jutottam, hogy nálam féloldali végtagzsibbadással kezdődik, látászavarokkal folytatódik és ez éppen elég idő arra, hogy a velem lévő embereknek elmagyarázzam, hogy mi jön most (természetesen a beszédzavar! – a legaljasabb dolog az egészben!!!!). Kaptam gyógyszert is, legutóbb azonnal bevettem, ahogy a zsibbadás kezdődött és 8 (azaz NYOLC) perc alatt vége volt az egész villódzó cirkusznak (maradt az elviselhetetlen fejfájás, de az már nem para).


Amiről viszont szeretnék Veletek beszélni, az az, hogy Ti hogyan kommunikáljátok ezt a környezetetek felé? A munkahelyeteken, a baráti körötökben, vagy ahol gyakran megfordultok, tudnak erről az emberek? És ezért nem éri őket meglepetésképpen? Vagy ha idegen helyen jön Rátok a beszédzavar, ahol beszélni kell – bankban, boltban, stb. – ott hogyan másztok ki a kellemetlen helyzetből? Én ezt szörnyen szégyellem, ezért szinte senki nem tud róla az ismerőseim közül, parázok is rendesen, hogy mit fogok csinálni, ha egyszer majd velem lesznek, amikor rám tör. Szerencsére elég intelligensnek tűnik eddig a betegségem, mert szinte csak akkor jött rám eddig, ha egyedül, vagy a közeli hozzátartozóimmal voltam, akik persze tudják, mi ez.

41. v.erka (válaszként erre: 39. - K4th)
2014. ápr. 12. 21:10
jó, hogy leírtad ezt...bár én ezt valahogy mindig is így gondoltam...
40. K4th
2014. ápr. 12. 20:29
ja es akkor adtak vmit kaliumot ha minden igaz es a beszedzavar is elmult 2 perc alatt es a fejem sem fajt utana
39. K4th
2014. ápr. 12. 20:27
Bementem a korhazba amikor ram jott a roham adtak gorcs oldot a lataszavar kezdetekor akkor elmult az egesz 5 perc alatt. Maskor amikor nemtudtam beszelni akkor az azert van mert sokkos allapotba kerulunk es a kalium szintunk vagy lemegy vagy emelkedik ezt nemtudom pontosan de a a beszedzavar amiatt van. tulsagosan megijedunk.
38. sunup (válaszként erre: 36. - Balázs__)
2014. febr. 23. 15:06
A fiamnál is sport közben vagy az ezzel járó felfokozott izgalom miatt jött legtöbbször elő,aztán még szóba kerülhetnek a pajzsmirigy hormonok,a szerotonin,meg minden.Ha jól értem a sötét szoba lényeges?Erre nem is gondoltam...Most épp ott tartunk,hogy abba kell hagynia a versenyzést,mert arra gondolunk ez-az állapot nem kedvez a fejének,mondjuk az iskolai számonkérések sem-mindenen tud stresszelni!Én magam is úgy gondolom vaalami jóga vagy hasonló használhatna leginkább. Ilyesmit próbáltál már?
37. d1e807c461 (válaszként erre: 1. - Jucumhaha)
2014. febr. 7. 11:09
szörnyű lehet. sajnálom. :(
36. Balázs__ (válaszként erre: 31. - Sunup)
2014. febr. 7. 10:46

Miután előjött a homályos látás 1-1.5 órám van ,h ágyba kerüljek egy sötét szobába, különben nagyon erős beszédzavar, és végtag zsibbadás lesz. Viszont első hányás után ezek nekem mindig elmúltak.


Más:

Utóbbi másfél évben többször(nem mindig) sikerült elfojtanom a migrént, közvetlenül miután előjött a látászavar(régebben ilyesmiről igazából álmodni se mertem). Megosztom a tapasztalataim ezzel kapcsolatban. Először is sztem fontos ,h a kiváltó okokat mindig igyekszem minimumra csökkenteni,másrészt eddig csak a látászavar legelején működött. Szóval mikor kezdődik azonnal lenyugszom, és nem idegeskedek/bosszankodok se ezzel se mással kapcsolatban(nem könnyű),tekintetemet meg próbálom olyan helyre irányítani ahol kevésbé intenzív a látászavar(nálam ez talajnál,asztalnál meg ilyesminél van,ha meg arcokra,fénybe nézzek rosszabb,ha becsukom a szemem akkor is.)E mellé lehűtőm a testemet, múltkor pl fél órát ültem nyitott ablaknál egy szál pólóba, és éreztem ,h jól esett de lehet egy langyos/hideg zuhany is beválhat(talán a hideg miatt kicsit összehúzódnak a kitágult erek, vagy nem tudom mi lehet mögötte) Viszont ha látás zavar már több perce kialakult teljesen, utána már nem segíttet.

Nem tudom ,h ez egyéni, vagy ti is tapasztaltatok e már ilyesmit?Illetve ha vki kipróbálná érdekelne, h működik e? De azért meg ne fázzon senki:)

35. v.erka (válaszként erre: 34. - K4th)
2013. szept. 10. 17:36

Valahogy úgy gondolom, ez nem így van. Az orvosnak nem adtad elő ezeket a aggályaidat? Ő biztos elmagyarázta volna, lehetséges-e az, amire te gondolsz.

"ha mondjuk valamikor strokeom lenne" :))) te rosszabb vagy, mint én:)

34. K4th
2013. szept. 9. 23:55
Nekem felírtak egy aurás migrénre kifejlesztett gyógyszert rohamokra ami elméletileg összehúzza az agyban kitágult ereket. na most ami aggaszt, hogy ha mondjuk valamikor strokeom lenne, akkor ügye az nem tenne jót neki, viszont ha ér tágító gyógyszert kapnék az a migrénemnek sem lenne ideális kb sakk matt :) Ezzel csak azt akarom mondani, hogy jobb ha mindent tudunk a 2 dologról mert ha összekeverjük abból mégnagyobb baj lehet? laikusként írom ezeket javítsatok ki ha tévedek köszi
33. v.erka
2013. szept. 2. 08:32
Nekem ezek a fejfájás előtt vannak. Mindig.
2013. szept. 1. 21:00
Sziasztok! Ma iszonyatosan fájt a fejem, szó szerint görcsölt a bal felem. Ma mindenből jutott stressz, nem evés, nem ivás, front és mensi... De érdekes módon a látászavar, és enyhe beszédzavar a fejfájás után jelentkezett... Eddig még nem volt ilyen...migrén van/volt rendszeresen( néha hányással)...de ez a beszéd és látászavar megijesztett... Így találtam rátok... De fura, hogy a fejfájás után volt a többi tünet. Kb 30 percig... Járt már valaki így?
31. sunup (válaszként erre: 16. - Balázs__)
2013. aug. 6. 17:34

Sziasztok!

Érdekes,hogy ennyi ember szenved aurás migrénben,személyesen még senkivel nem találkoztam akinek hasonló problémája lett volna ,mint a fiamnak:látászavar-kéz láb zsibbadás?fájdalom?-van mikor féloldali bénaság-beszédzavar-van mikor egyáltalán nem tud megszólalni órákig-láz-vérnyomás em,elkedés-fejfájás.Szerencsére nem minden tünet van mindig!!Orvos szerint hemiplégiás migrén-tényleg olyan,mint a stroke.Mi válthatja ki?I:stressz

II:frontok III:fáradtság IV:étel-ital-étkezés kihagyása V:étel allergia

3.éve szenvedünk miatta,amire rájöttünk,hogy a lazítás,pozitív gondolatok,édesség ill.csoki kerülése,eenergia kezelések/prána/használhatnak.Van valaki akinél a bénaság,beszédzavar ennyire jellemzője a migrénjének?Ja 800 mg ibuprofen+nospa forte a látászavar után mindjárt volt,hogy segített ill.nagyon hamar rendeződött /2 szem advil ultra forte/az állapota.Ja a vízfogyasztás tényleg nagyon fontos!!Állandóan figyelem ,hogy eleget igyon.kb 2litert.

30. K4th
2013. júl. 4. 11:38
Rohamokra sumatriptant kaptam vki hasznalta mar?
29. dorka12345 (válaszként erre: 24. - K4th)
2013. jún. 27. 20:13

Milyen gyógyszert irt fel? Nekem most a relpax van.....de abba az a szar,hogy csak az aura után lehet bevenni..,.akko meg mar minek? Nekem az imigran volt a legjobb....azt bevették a cikk cikk latasomnal,es el is múlt.....



Azt hallottatok,hogy az Auris migrenesek háromszor olyan veszelEztetebbek a strokera?ugyhogy ne cigizzetek,es vérnyomása vigyázzatok!

28. zsazsu (válaszként erre: 27. - K4th)
2013. jún. 27. 19:34
Köszönöm szépen!
27. K4th
2013. jún. 27. 09:46
16 ker hősök tere 6-8
26. K4th
2013. jún. 27. 09:44
16 ker maganrendelo keddenkent 10 000ft az elso alkalom
25. zsazsu (válaszként erre: 24. - K4th)
2013. jún. 26. 15:11
Köszi, hol rendel a doktornő?
1 2 3 4 5 6

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook