Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Aurás migrén fórum

Aurás migrén (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6
114. Clarah (válaszként erre: 108. - Lizova)
2018. jan. 24. 22:12
Hullámzol még?
2018. jan. 24. 20:14

Érdekesség!

Tavaly január 21-én volt szikralátásom, (auaramigrén) és idén január 20-án is volt. (kettő között nem) És ez a születésnapom. (jan 21)

.....

?????

112. Lurika
2018. jan. 15. 20:37
Sziasztok!Ma a -10 fokra ujra volt auras migrenem.Azonnal ahogy vege létt a szikralàtàsnak elmentem az orvoshoz,nem vèrnyomàs,nem cukor okozza,a fronthatàs stresszel együtt.Neurológushoz kaptam beutalót.Genetika és nincs mit tenni max megellőzni.Ha indul a roham a làtàsgyengesèg nospat es algopirynt ajànlottak a gyógyszertàrba, kipróbàlom legközelebb.Orvos megnyugtatott nem lehet belehalni!!!Sajnos 8 ève van, időszakosan.Remèlem jön a tavasz ès megszűnik.D vitamin szedèsèt is ajànlottàk.
111. lizova (válaszként erre: 98. - Lurika)
2017. dec. 6. 15:39
Akkor lehet van összefüggés nekem egy is van egy echo szegény pajzsmirigy göböm amiben meszesedès is van
110. Piroska52 (válaszként erre: 106. - Aprilmay)
2017. dec. 6. 13:48

az én gyerekemnek is csináltak MR-tde semmit nem mutatott,mert akkor éppen nem volt migrénje,

mi évekig jártunk neurológushoz,de csak nemrég javult a helyzet,amióta ,,,lórugásszerű,,,magnéziumot szed

régen még iskolás volt, megesett hogy egy héten 2-szer is mentem érte, ügyelet, szuri, haza ,alvás,

volt hogy éjszaka hívtunk ügyeletet olyan rosszul volt

egyszer egy arab orvos jött ki,

kérdeztem mondja már meg mitől van

rámnézett, és megkérdezte,,,,,mitől kék az ég,,,,

ennyi ,ez ilyen sajnos, nincs rá gyógymód, de azóta is áldom a nevét annak a doktornőnek aki utoljára volt kint,hogy mondta a magnéziumot, mert gyökeresen megváltozott a helyzet,ha jön is néha,már megsem közelíti a régi állapotot

109. aprilmay (válaszként erre: 107. - 0f981adae5)
2017. dec. 6. 11:04
:( hát nem tudom. Ha ennyire gáz, akkor el kell menni. Meg a tünetmentes időszakban megtenni a tőled telhetőt. Kineziológus, jóga, vagy ilyesmi? Persze ezek sem hatnak azonnal. Valakinek van tapasztalata energiagyógyásszal? Olyannal, aki tényleg az és nem önjelölt szélhámos?
108. lizova
2017. dec. 6. 06:49

Sziasztok!


Nekem szombaton a munkahelyemen volt először ilyenem.Azt tudni kell hogy nagyon fejfájós vagyok alapból,de ami szombaton volt nagyon megijesztett.

Dolgoztam majd mindenféle előjel nélkül elkezdett hullámozni előttem minden.Hullámzott bármi, akár merre néztem,majd körbe körbe elkezdtem látni egy körbe menő cikkcakkot.Már bementem egy sötét helyre, hogy kiprobaljam ott is látom e. Láttam.Sőt,ha becsuktam a szemem is láttam :-/

Aztán ez a kör alakú cikkcakk elhúzódott a szemem sarkába és akkor már nem körbe körbe láttam,hanem egy nagyon fényes cikkcakk ment előre.Ez után nagyon homályos lett minden,nem láttam a pènztárgèpen a számokat.Aztán nem tudom hogyan de végül el is múlt egy 15 perc alatt teljesen.Utána elkezdett fájni a fejem de nem volt vèszes.

Orvosnál nem voltam,de lehet a napokban majd meglátogatom,mert homályos látás azóta is hol fennáll hol elmúlik.

Akkor még nem olvastam utána mi ez de tényleg nagyon ijesztő,azt hittem meghülyültem azért látok ilyen hullámokat majd cikkcakkokat magam előtt

107. 0f981adae5 (válaszként erre: 106. - Aprilmay)
2017. dec. 5. 17:59
Szerintem nem soknal, foleg tunetmentes allapotban. Altalaban a tunetek alapjan tortenik a diagnosztizacio, illetve,ha bekerulsz akkor mikor nagyon rosszul vagy.pl. nekem a pupillaim se reagaltak mar, meg annyira zavart voltam a fejfajastol, hogy arra nehez lett volna ramondani, hogy szimpla fejfajas, megis en se kaptam klasszikus migrenes diagnosztizaciot, de lehet ha akkor egy masik orvos van ott,o mast mond. Neurologushoz el kelle menni,de hat nem visz ra a lelek megint, pedig mindenkinek ajanlom.
106. aprilmay (válaszként erre: 105. - 0f981adae5)
2017. dec. 5. 17:42
Magne B6-ot szedek, igen. Pszichiáter lát rendszeresen. Kb. 7 éve voltam koponya MR-en meg neurológusnál is, semmit nem találtak, ugyanezek a tünetek voltak akkor is. A migrénesek hány %-ánál találnak amúgy valamit? Szerintem nem lehet magas ez a szám. Ha jól értem, ilyenkor agyi ödéma lép fel, beszűkülnek az erek, stb. Ha tünetmentes időszakban kerül rám a sor a CT-n, semmi nem fognak találni.
105. 0f981adae5 (válaszként erre: 104. - Aprilmay)
2017. dec. 5. 14:47
B vitamint is szedsz? Nekem az is nagyon hasznos. Lehet jo lenne,ha elmennel egy orvoshoz, vagyis inkabb tobbhoz.
104. aprilmay (válaszként erre: 102. - 0f981adae5)
2017. dec. 4. 20:15
Köszi a válaszodat. Magas pulzusszámot okozó mozgásformákat kerülöm, de gyorsabb séta, jóga rendszeres. Magnéziummal próbálkozom én is, de brutális a közérzetem, pánikolok, nem is vagyok magamnál. És Q10-et kezdtem el szedni.
2017. dec. 4. 16:18

az én fiamnak aurás migrénje van,

most már szerencsére elég ritka,és nem is olyan borzalom mint régen,mert amikor utoljára kikellett hívni az ügyeletet, azt mondta a doktornő,hogy szedjen nagydózisú magnéziumot,és azóta ha jön is a migrén sokkal ritkább és sokkal enyhébb

ne tudjátok meg mennyit szenvedett 10-éves korától,most már jobb

102. 0f981adae5 (válaszként erre: 101. - Aprilmay)
2017. dec. 4. 16:01

Szia!


Nekem ugyanilyen tuneteim vannak, de 100%-ig, mivel nekem is van mas gondom, ezzel mar "nem akartam" orvoshoz menni, viszont egyszer olyan rosszul lettem, hogy bevittek ezzel a surgossegire. En addigra mar beszelni is alig tudtam, ugy fajt a fejem, azt hittem felrobban, lazas voltam, erzekeny a fenyre, mar folyamat "hullottak a kis pottyok" a szemem elott. Na, szoval a doki nekem azt mondta, hogy nem migren,pontosabban,de csak az izmoktol alakul ki, alfaja, van aki nem is migrennek tartja. Baromi eros gyogyszert kapok ra,brutal izomlazitot. Viszont ami igazan hasznal az a mozgas, lazabbak leszek tole. Mindemellett, az is lehet, hogy felrediagnosztizalt, illetve van ez is, meg a hagyomanyos migren is. Mert szerintem csak azert huzta ezt rogton ram, mivel az izmaim is elegge be voltak durranva. Szoval altalaban tobb orvost meg kell hozza jarni. Klise, de mozogj, foleg, ha neked az izmoktol van, de ha nem, akkor is jo ra. En se lettem atleta, de napi fel ora seta/kerekparozas kibirhato.

2017. dec. 4. 14:48

Sziasztok!

15 év után jöttem rá, hogy fejfájás nélküli aurás migrénem van.Nehéz volt rájönni, mert van/volt egy rakás pszichés betegségem is, egynémely már gyerekkorom óta.

A migrén hirtelen hangulatváltással feszültséggel indul, jön a hang- és fényérzékenység, jobb oldali lüktetés, szédelgés, erős émelygés, ha szerencsém van, akkor 3-4 nap alatt lemegy, de van úgy, hogy 10 napig is van. A gondolkodásom teljesen összeomlik, sírógörcseim vannak, nagyon szar a közérzetem és van, hogy hőemelkedésem is van. Az utóbbi 2 évben olyan kéthetente, havonta van ilyen. Biztos vagyok benne, hogy pszichés probléma, nem nagyon látom értelmét kivizsgálásoknak...pár éve volt koponya MR-em, persze semmi. 5 évig jártam hipnózisra és pszichoterápiára, nem kimondottan ezzel, sőt, ez inkább rosszabb lett. Nagy nehezen mély depresszióból lábalok kifelé, az jobb lett, de a migrén állandó visszaesés.

Van valakinek alternatív ötlete, esetleg homeopátia, biorezonancia, bármi, ami nem gyógyszer? Nem a napi 3 dl vízzel való indításra és hasonlókra gondolok.

Előre is köszi!

100. gnesl
2017. szept. 22. 09:55
Sziasztok. csatlakozom hozzátok. 2 hete kezdődött az életemben ez a "csoda". 54 éves vagyok. Első alkalommal szikralátás, látótérkiesés és látótér-beszűkülés volt. Második alkalommal utána fülcsengés és fejfájás következett. 3 alkalommal( tegnap) nem tudtam a szöveget elolvasni, a szavak szétestek. Pánikolok, mikor jön a következő. Elég sűrűn jelentkezett 2 hét alatt.
2017. aug. 8. 20:35

Sziasztok!

Pénteken migrénes rohamom volt alig akart elmúlni szikrázott a szemem ,szédültem,teljesen kábult állapotban voltam alig tudtam hazaérni majd itthon is még időközönként homályos látás szikrázás vettem be algopirint de nem nagyon használt,még ma is nyomott a homlokomnál a fejem rohamnál is ott szokott és ugy szédölgök h adtól félek valahol elesek.A nyakam is sokszor bevan állva és néha ugyérzem a látásom sem a régi.Amugy ritkán van rohamon kb félévente de most egyhéten 2-er is volt a nagy melegre gyanakszom.Szerintek érdemes megelőző gyógyszert szednem?vagy mi a legjobb ami megszünteti a rohamot?És ezeknek a rohamoknak lehet következménye?nagyon borzalmas és ilyesztő.nagyon félek már előre ha érzem a közeletét mi van ha utcán jön rám vonaton..stb tanácstalan vagyok segitségetek kérném! előre is köszönöm!

98. Lurika
2017. júl. 3. 20:57
Sziasztok!Nekem 2.terhességem előtt jött elő 8 éve, ami sajnos akàr havonta 2-szer még terhesesség ideje alatt is.Akkor jött elő,ha nem eszek és lemegy a cukrom(helytelen tàplàlkozàs pl.túl sok fehér kenyér fogyasztàsa),nem iszok eleget, ha stresszes vagyok, ha hidegfront jön.Azt vettem észre mihelyst megiszok egy 3 az 1-ben kàvét,2 perc mulva elmúlik és a görcs oldódik.Semmi nem múlasztja el nekem csak a kàvé.Vérnyomàsom ingadozó,béta blokkolót szedek.Az orvos nem tud mit csinálni.Utàna migrénes fejfàjàs,hasmenés.Màsnap egyoldali fejfàjàs érzékenység.Algopiryn segít nekem.Észrevettem ha alkoholt fogyasztok nem sokat 1-2pohàr pezsgőt,màsnap fejfàjàs van,akàr migrénes is. Inkàbb hirtelen vérnyomàs emelkedésre gondolok, ami az auràs migrénbe csattan ki.Màsnap reggel emelkedett vérnyomàssal keltem sajnos.Àllìtólag összeszűkülnek az erek és azért nincs olyan véràramlàs a szemben és a migrénes fény azért keletkezik.Volt amikor 2 év is eltelt és nem talàlkoztam a jelenséggel.Sose fàjt a fejem és tessék.Sajnos mindenkit megértek aki ezzel a problémàval küzd.Még ami emlìtésre érdemes, magne b6-ot szoktam szedni kúra szerűen az nagyon jó az idegrendszernek.Örülök, hogy van ez a fórum, sok hasznos informàciót tudunk meg.Milyen megelőző gyógyszert lehet rà szedni? Sajnos pajzsmirigy göböm is van, igaz jó a tsh-m de lehet az is összefüggésben lehet, ha hormonàlis probléma okozhatja nàlam.
97. 35d45e2ed1 (válaszként erre: 96. - Prüntyi82)
2017. máj. 30. 21:37
Pedig ha látászavar, beszédzavar amivel kezdődik akkor nagyon hasonló típusú a migrénünk. Ezután jött nekem a hányinger és a többi. Nekem ez a két gyógyszer segített pedig ahogy már írtam többször kötöttem ki ügyeleten de úgy, hogy a kocsival meg kellett állni többször a férjemnek mert hánytam mint a kutya és alig voltam magamnál. Szóval megjártam a migrénnel a poklokat. De hála istennek ez a két gyógyszer alkalmanként elmulasztotta illetőleg több éve már meg is szüntette. Jobbulást kívánok neked
2017. máj. 30. 19:41

Sajna nekem nem nagyon szokott elojele lenni, igy en nem tudok az elejen gyogyszert bevenni. Egyszer csak puff latoterkieses, beveszem a gyogyszert (tobb fajta is volt mar az elmult kb 15 evben) de akkor is jon a feloldali zsibbadas, beszedzavar, aztan a fejfajas, es ket nap noveny allapot. Halottkent fekszem es faj a feny, faj a hang, nyuszorgok es ennyi telik tolem. Persze nekem is elofordul h korhazban kotok ki,de minek... :( En mar nem hiszek benne h meg lehet gyogyulni. Foleg h volt 5 ev szunet es azt hittem, tobbe nem jon elo. Tevedtem. Most mar pesszimistan allokhozza sajnos. Semmi remenyem nincs. Ezerrel gondolkodtam, mit csinaltam mashogy abban a par evben. De semmit. Stresszmentesebb se volt. Nem ertem. Es ami nagyobb baj, az orvosok se ertik ezt az egesz auras migren dolgot. Ez a mi mrha nagy problemank

:'(

95. 35d45e2ed1 (válaszként erre: 94. - Prüntyi82)
2017. máj. 19. 18:59
Hú megpróbálom leírni úgy hogy használható legyen. Amikor "elfajultak a dolgok" egy egy migrénrohamnál én már ott tartottam, hogy kórház, hányás, injekció stb. De ezek úgy alakultak ki, hogy mire észrevettem már késő volt semmi nem hatott. Na ezeket neveztük a dokival "nagy rohamnak". Amikor ilyen volt akkor vettem be az Imigrént és helyrehozott. Emellett próbáltam arra nagyon figyelni, hogy mikor kezd kialakulni az ilyesmi, általában nekem kis "fénykígyókkal" kezdődött és amikor ezeket észrevettem na akkor gyorsan bevettem a Cefalgint és így nem alakult ki a "nagy roham" Imigrénre így csak összességében talán ha 3-4 alkalommal volt szükségem, kisebbek esetén pedig elkaptam az elején Cefalginnal. Ez ment kb fél évig és utána már annyira helyrehozott ez a két gyógyszer hogy csak kisebb fejfájások voltak már havonta talán egyszer arra pedig már jó volt már egy Advil Ultra is ami igen enyhe. Szóval mi így kezeltük ki ezzel a két gyógyszerrel. Szerintem hasonlók vagyunk ezen a téren mert te is írtad a fényeket és a hányingert és szerintem ez ugyanazt a migréntípust jelzi. Hát remélem sikerült érthetően leírnom a lényeget.
94. Prüntyi82 (válaszként erre: 93. - 35d45e2ed1)
2017. máj. 18. 21:34
Ezeket rohamkor kell bevenni nem? Akkor hogy kezelt ki?
93. 35d45e2ed1 (válaszként erre: 92. - Krewella Rolli)
2017. máj. 15. 18:45
nekem is ilyen volt, látótér kiesés, fénylő vonalak , pontok, hányinger ájulás. Írtam már itt valahol hogy a Cefalgin kis rohamra és az Imigrén nagy rohamra rendbe hozott több évtized után és nem is emlékszem rá mikor volt utoljára migrénem. Ha gondolod nézz utána ezeknek a gyógyszereknek a google-n és beszéld meg a háziorvosoddal hogy mi a véleménye róla. Nekem segített. Kikezeletlenül tényleg ne hagyd a migrént mert azért az nem jó. Remélem tudtam neked segíteni.
2017. máj. 15. 13:13

Udvozletem, szep napot kivanok mindenkinek, nem is tudom hogyan kezdjem el amit elszeretnek mondani, mert annyi minden lenne annyi kerdesre valasz azt sem tudom, hogy hol avagy hogyan kezdjek bele, de nekikezdek.

Azt hittem egyedul vagyok a vilag ellen, es csak en szenvedek ilyen betegsegben mint ez a Migreanaura es innen nincs ki ut, de felcsillant 1 kis remeny ,hogy ez nem a veg de igy is borzaszto es megviselo lelkileg.

Minden nap azon kattogok es rettegek, hogy mikor jon ujra elo az bizonyos latoter kieses es a cikazo W alaku vonalk szines feny, nekem evente egyszer 2x ujul ki vagy jon ram ez a roham, mikor kezdodik nem latok rendesen homalyosan , kihagy a latoterem, cikazik ossze vissza a vonalkak a szemem elott aztan 1 ora mulva visszahuzodnak eltunnek mikor, hogy van 10 perc alatt lezajlik, es akkor jon a zsibbadas a bal kezemen a ket ujjam megzsibbad aztan picit a nyelvem is aztan azt kovetoen hanyingerem lesz, es az utolso fazis a baromi fejfajas, es masnap meg nincs kedvem es rettegek, a lelki vilagomnak rendesen mar fobiat okozott ez az egesz jelenseg vagy minek nevezheto Migrenaura:(

Felek hogy ebbe bele lehet halni? Esetleg meg lehet vakulni? Ott maradhatnak a szemem elott orokre a cikazo vonalak vagy kieshet orokre a latoterem? Erosodik idovel ez az egesz folyamat, es rosszabodhat es ronthat a dolgokon, vajon agyverzest is lehet kapni tole szivinfarktus, esetleg ideosszeroppanast vagy barmi halalos betegsdeget okozhat? Ezekre nem nagyon tudom meg a valaszt es a gyogyitasara csak most halottam, nagyon szepen megkosszonnem valaszat nagyon megnyugtatna ha esetleg par tanacsal eltudna latni, felszeretnem venni onnel a kapcsolatot is ha lehetseges lenne ezeken az elerhetosegeimen vagyok ejjel nappal fennt:

www.facebook.com/RoLLiOfficial (am altalaban itt a Facebookon logok es ejjel nappal elerheto vagyok)

www.instagram.com/krewellarolli

91. pidzse (válaszként erre: 89. - Prüntyi82)
2017. ápr. 26. 23:56
itt van az ingyenes aura migrén elleni megoldás csak csináld mindenkinek használ . [link]
90. pidzse
2017. ápr. 26. 23:55

ez a magyar gyerek megoldotta ingyenesen és 100 százalékosan segit azoknak akiknek aurás migrénje van érdemes megnézni és osztani .

[link]

2017. márc. 29. 17:02
Sziasztok! Kozepiskolas korom ota kuzdok auras migrennel. Nekem szikrakkal kezdodik, aztan egyszer csak latoter kieses. Ilyenkor mar tudom, hogy vege a vilagnak. Par perc mulva jon a bal oldali zsibbadas. Bal kez, arcom, nyelvem, torkom bal oldala... Ezutan a beszedzavar, meg ugy altalaban a zavartsag. A vegso allomas a rettenet fejfajas, amin nem segit semmi. Se dokinal imfuzio, injekcio, gyogyszer, literszam a viz, semmi. Szenvdes innentol a nap lehetoleg sotet, csendes helyen. Minden feny es hang faj. Luktetve szur a fejem mikozben amugy is rettenetesen faj. Masnap nem tudok felkelni. Nem tudok allni, beszlelni, olyan vagyok, mint akit agyonvertek, erotlen, gyenge, egy szobanovenynek erzem magam. Fekszem a sotetben es ennyi. Egesz rohadt nap. Harmadik nap jon az h latvanyra nincs semmi bajom, de eleg lassu vagyok es szedulok. Gimiben nem emlekszem sok esetre de foiskola utolso eveben minden honapban legalabb egy volt. Aztan ket ev szunet, majd ujra tobbszor elojott. Ujabb ket ev szunet, es terhesen egy eleg durva volt. Ujabb tobb ev szunet es most megint. Januarban es tegnapelott. En ezzel nem akarok egyutt elni. Akarhova elmegyek akarkihez es akarmilyen gyogyszert beszedek. Ha kell, minden nap. Kefalgin, relpax nem hasznal. Volt meg egy tipus, az felerositette. Emlekeim szerint epilepszia gyogyszer volt a papirja alapjan. A fo problemam az hogy minden pillanatban azon panikolok, mikor jon elo ujra. Gyomorgorcsom van minden reggel mikor megyek dolgoznk... Mi van ha ott jon ram? Ahh ez valami rettenet. Volt mar valaki fejfajas ambulancian vagy klinikan?
88. Prüntyi82 (válaszként erre: 61. - BBBoszy)
2017. márc. 29. 16:33
Boszy, mi volt a Rozsaban?
87. Prüntyi82 (válaszként erre: 61. - BBBoszy)
2017. márc. 29. 16:33
Boszi, mi volt a Rozsaban?
86. Miki37
2017. márc. 27. 07:40

Sziasztok,


Több mint fél éve szenvedek ettől az aurás migréntől. Álltalában fejfájás nélkül, kis homlok zsibbadás, feszítés jelentkezik. Koponya Mr-en voltam, semmit nem találtak. Szemésznél, fülésznél, labor stb...


A jelenség : Előszőr középen homályos folt, majd a széle el kezd fényleni, vibrálni. Fél óra az egész, a vége fele felnagyobbodik és kihúzódik bal oldalra.Ott csillog mint egy víztükör.


Utána nyomottnak érzem magam, a fények zavarnak. Fejfájás nincs igazából.


Neurologus Riboflavin vitamint írt, amit 3 hónapig kellet szednem.. Nem ért semmit.

Sokat nem segit.Ha már elkezdődött, végig megy a folyamat. Flector port szoktam bevenni, de ettől sok minden nem javúl.


Mostanában már hetente van, ezért visszamentem hozzá, és Lamotrigin nevű gyógyszert adott,hogy kezdjem el szedni, hátha jó.. Ez egy epilepsziára készült dolog. .Egyenlőre még nem mertem elkezdeni szedni. Valaki szedett már ilyet ? :)



Üdv,

Miki Bpudapest .


Jah, valaki tudo Pesten olyan dokit aki látott már aura migrént? :) Nálam már a 3. neurologus van éppen terítéken :) Köszi

85. Kockás Kígyóubi (válaszként erre: 84. - Airin)
2017. márc. 18. 21:56
Nekem tb alapon sikerült találnom egy szuper neurológust, véletlenül keveredtem el hozzá. Azóta csak hozzá járok. Ezért árat nem tudok mondani, mert nekem ingyen volt így az összes vizsgálat.
1 2 3 4 5 6

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook