Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Aurás migrén fórum

Aurás migrén (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6
174. lolita2112 (válaszként erre: 169. - Ashlia)
nov. 14. 00:42
szia!nem igazan tudom,de hala nem eros fejfajassal jon a migrenem es konnyen atveszelem aranylag.kb 2-3szor van evente.
173. libikóka (válaszként erre: 172. - Ashlia)
nov. 13. 19:56

Ez nem a por, tasak amiben már folyékony a cucc,10db.

A poros nem vette ki nekem.

172. Ashlia (válaszként erre: 171. - Libikóka)
nov. 13. 19:24

Köszi :)


Van itthon ketodex por a páromnak azt ajánlottak csípő fájdalomra még nem próbáltam. Panadol vagy flector port szoktam.

171. libikóka (válaszként erre: 170. - Ashlia)
nov. 13. 17:35

Remélem jobban leszel,,

Amit talán próbáltál, azért leírom,, rögtön ahogy észleled a szemedben,,vegyél be valamilyen gyorsan felszívódó gyógyszert.

Nekem a folyékony Ketodex bevált. Mindig van nálam.

Igaz én ennyire nem vagyok rosszul,,de a fájdalomra jó.

170. Ashlia (válaszként erre: 168. - Libikóka)
nov. 13. 16:43
Szia, a szénhidrátból keveset fogyasztok. Mondjuk a rohanós napjaim miatt keveset tudok enni. A zsibbadás ami aggasztóbb. Csak féloldalasan jelentkezik leginkább a bal karomba és arcomba. És amit észrevettem a bal kezemből mostanában sok mindenféle tárgy kiesik.. nem tudom mi lehet a baj. Kardiológián semmit nem találtak.
169. Ashlia (válaszként erre: 167. - Lolita2112)
nov. 13. 16:40
Szia! Nálad mi váltja ki igazán?
168. libikóka (válaszként erre: 165. - Ashlia)
nov. 13. 07:58

Próbáld ki ha gondolod,,a lehető legkevesebb szénhidrátot enni.

Nekem rögtön segített,,persze nem vagyunk egyformák

167. lolita2112 (válaszként erre: 165. - Ashlia)
nov. 13. 05:58
szia!ezt stress,idovaltozas es bizonyos etelek fogyasztasa isa kivalthatja.a magnezium porban a legjobb,mert hamar feloldodik.
nov. 12. 19:39
Neurológus ismerősöm javaslata: a roham elején 1 Algopint és 1 Quarelint bevenni, elsötétíteni, ledőlni.
165. Ashlia
nov. 12. 18:40

Sziasztok!


Sajnos nálam is többször előfordul az aurás migrén tünetei. Bármikor, bármilyen szituban csak úgy támad. Cikk cakkos foltok amitől "megvakulok" és kb 20 perc múlva elmúlik. A 20 perc alatt gyengeséget, szédülést, fej-arczsibbadást szoktam érezni. Idén júliusban éltem át az elsőt októberben rá szántam magam a házi dokit meglátogassam kardiológiára küldöttahol mindent rendben találtak. December 4-én mehetek neurológiára. Addig tudtok bármit javasolni mivel tudom könnyebben túl élni a tüneteket? A hái dokim apranax 550 mg gyógyszert írt fel. Ki sem váltom a migrénhez semmi köze.. illetve több hozzászólásnál olvastam a magnézium bevált. Milyen formában? Pezsgòtabletta vagy kapszula? Köszi a válaszokat.

164. Lili0001 (válaszként erre: 163. - 068c3c8b2e)
2023. jan. 13. 12:35
Köszönöm! Akkor ez próba szerencse… de remélem még ír más is, nagyon érdekel☺️
163. 068c3c8b2e (válaszként erre: 162. - Lili0001)
2023. jan. 12. 23:06

Nekem neurológus megpróbálta elmesélni, hogy azért van 12 éves korom óta aurás migrénem, mert 16 éves koromtól kezdve szedek fogamzásgátlót... Nekem van egy tippem, hogy nem ettől van. Viszont nekem nem jár fájdalommal, csak szökőévente, nekem kizárólag ez a vibráló vacak jön elő 1-2 havonta és nem látok tőle kb egy órán át.


Teljesen más miatt nekem dezogesztrel tartalmú fogamzásgátlót írtak fel pár éve, azzal pompásan elvagyok, a gyakorisága ugyanakkora a rohamoknak egyébként fogamzásgátló abbahagyásakor és váltáskor is sajnos.

2023. jan. 12. 21:39
Sziasztok! Aki ezzel kűzd, az hogy gondoskodik a fogamzásgátlásról?
161. Lurika
2022. nov. 17. 14:18

Sziasztok!


Nagyon régen nem jelentkeztem, kb 2 éve volt utóljára aurás migrén rohamom. Sajnos a napokban a boltba jártam és vásárlás közben elkezdett homályos lenni a kép, az előttem lévő dolgokat nem láttam rendesen és jött a cikk-cakk.Bevettem egy Algopirynt azonnal, ami elmúlasztotta a hányingeres fejfájásomat, ami rám tört. Kb 25 percig tartott a szemembe a fény jelenség.Állítólag jön a havazás,valószínű időjárás változás van.Azt mondták,az időjárás változás, a vérnyomás ingadozás, a stressz ami befolyásolja a kialakulást, ezért ajánlották nekem a Béres B vitamin komplexet, amit a mai napon kezdtem el szedni ,valamint az Omega 3-at.Van aki nyugtatót szed, de azt nem szeretném. Van egy testvérem, akinek szintén volt már aurás migrénje és neki a Neurogerlon B vitamin komplexet ajánlották.Az orvos a Vegetatív idegrendszer problémáját feltételezte, amelynél a vitamin pótlás sokat segíthet.Reménykedek, hogy nem lesz sok aurás migrénes állapot.Ami még a legjobb terápia, a torna.Nyáron végig Update tornáztam, 2 naponta 30 perces videora, nagyon jó állapotban éreztem magamat.Újra elkezdem és lelkileg kiegyensúlyozott állapotba kerülök.A duci tréning bárkinek jó, a lakásba lehet tornázni , ugrálós, lépegetős torna.Minden jót kivánok, mindenkinek.

2022. ápr. 26. 08:13

Sziasztok 46 éves vagyok 13 éves koromban kezdödött

Olyan sürűn jött elő hogy a pályaválasztásomat is befolyásolta. 14évesen a környezet változás miattVidékröl felkerültem Budapestre valahogy 1 évbe 2alkalom lett. Sokat sportoltam 2 gyerekek szültem így nem jelentett az élwtemben sokat. Jött a korona vírus illetve a fájzer oltás 2021 májusában azt vettem észrw hogy szinte folyamatosan látótér kiesésem van azután június megint oltás. Majd október 3.azóta pokol az életem. Eljutottam a migrén ambulancia is csomó mindent szwdetnek velem de nem javulok. El vagyok keseredve. Még olyan tünetem is van ami nem volt. Alapbol cik- Cakk fény beszéd zavar karzsibbadás fwjfájás. Most hányás exta fejfájás fényérzékeny a szemem olyan lettem mint a vakond. Divascant szedem december óta. B2 vitamin. Rivotrilt de elhagytam, rwlpaxot aurás rohamnál. Csodát vártam a centrumban április elejére jutottam be persze úgy leülni a doki elé hogy rohamod van nagyon szégyeltemde csak össze hoztam beszédzavar közbe mi bajom.ázzal kedte gyógyíthatatlan. Azóta sem javulok szörnyü minden napom. Családom támogat de elgondolkodtam tudok - e így élni. Ha van javulás írok még sziasztok illetve az is írjon aki az oltás után lett felerősödve.

2022. jan. 13. 11:42

Sziasztok! Nekem az alábbiak a tüneteim: szemkáprázással kezdődik, majd kéz-és szájizsbbadás..hányás-hasmenés évente 1-2x párosul csak hozzá és a végén pedig a fejfájás.

9-10 éve volt először, mikor érettségiztem..gondolom a sok stressztől jött ki akkor. Azóta rendszeresen előjön.

Nekem a koffein, a nikotin és a stressz amik felerősítik ezeket a tüneteket.

Több mint fél éve járok masszázsra, viszont én úgy vettem észre, hogy többnyire ez nem befolyásolja...

Remélem tudtam segíteni. Kitartas mindenkinek!

2022. jan. 9. 00:52
Sziasztok!20 éve élek aurás migrénnel.Általában évente 1-2 szer fordult elő,d emost az utobbi ket honapban mar 4szer jött elő:(ilyenkor cinniet vagy imigrant szedek be.Fényeket kezdek kátni ugy kezdődik.Sajnos a szemem is sokat romlott,most irtak fel szemüveget(távol nem látok jól)Most azt nem tudom hogy a migrentol lett rossz a szemem vagy pont a rossz szemtol lesz e rohamom?Sok helyen olvastam a Divascant megelőzésre allitolag jo.Valaki szedte esetleg?Illetve megyek most migren piercinget rakatok be.Mar nem tudom mit tegyek:(
157. Lurika
2021. dec. 12. 21:40
Sajnos az aurás migrén sok dologtól lehet.Migrén naplót vezettem,volt amikor az idegesség,a front,az ételek váltották ki. A szemembe lesz 1 ezüst folt,utána cikk-cakk és mindkét szembe látom a jelenséget,majd elmúlik.Hányás,hasmenés,remegés majd erős fejfájás volt utána.Arra rászoktam,hogy megmérem a vérnyomásomat,ami fel is megy 160/90-re,100-as pulzusra ,ez az érgörcs,majd az aura után vissza megy.Érdemes megmérni a vérnyomást ilyenkor.Azóta már szedek pulzusszabályozót,jobb már,viszont néha kiugrik a vérnyomásom îgy is a frontra.Állítólag pánik is okozhatja.Sok irányba vizsgálódtunk az orvossal,egyenlőre eddig jutottuk.
2021. dec. 4. 12:22

Sziasztok! Nagyon örülök, hogy rátaláltam erre a fórumra és hogy ennyi sorstársam van.


Idén októberben volt először aurás migrénem, mentő vitt be a sürgősségire, zsibbadtam, beszéd és látászavarom volt. Borzasztóan megijedtem!

Azóta voltam többször neurológusnál, volt ct, mr, eeg, de természetesen semmi rendellenes nincs. Járok pszichológuhoz, mert szinte rettegek a következő rohamtól. Egyetemista vagyok és attól félek, hogy vizsgán, vagy órán egyszer csak majd nem tudok beszéni... olyantól is félek, hogy agyvérzésem lesz a migréntől, mindent összeolvasok a neten, szóval szörnyű.


Nagyon "jó" olvasni, hogy nem vagyok egyedül és hogy ennyien élünk ezzel együtt. Nem tudok kitől örökölhettem, mert inkább baráti körben vannak migrénesek. Fejfájós vagyok már középiskolás korom óta, de ilyen aurás dolog most volt először...

Nagyon igyekszem nem félni, de ez borzasztó.. kiváltó ok nálam nem tudom mi lehetett. Szeptemberben voltam covidos, de azt mondták az nincs ezzel összefüggésben.

Van esetleg tippetek rá, hogy hogyan győzzem le a félelmemet? Nem szeretnék minden áldott nap ezen pörögni, mert ez szörnyű.

Megelőző gyógyszert kaptam, illetve nekem a borzalmas fejfájásra Flector por használ/algopirin megivós injekció. Az algo+nospa+b6 "koktélt" ajánlotta ismerős az aurás migrénre, de remélem nem kell bevetnem egyhamar...

155. Ivalo
2021. szept. 13. 11:46
Koffein. Egy cikk kapcsán tudatosult bennem, hogy a koffein összehúzza az ereket, így emeli a vérnyomást. Reggelente mindig fekete teával, majd presszó kávéval indítottam a napot.Nekünk állítólag agyi érgörcs problémánk van, ettől van többek között az aura is.Pár hónapja elhagyom szinte teljesen a koffeint.Nem akarom elkiabálni, de azóta nem volt rohamom.Nektek milyen a kapcsolatotok a koffeinnel?
2021. júl. 12. 07:31

Azért szólok csak, hogy az évek óta migrénben szenvedőknek nyújtsak némi reményt: a migrén idővel változhat, érdemes néha tesztelni magunkat.

Nekem 26 éves koromban kezdődött, a 2. terhességem korai hónapjaiban. Klasszikus migrén volt (vibráló-szivárványos látótérkiesés után hányás és 2 napos munkaképtelenség, mert annyira fájt a fejem). A diagnózis késett, a terhességem miatt össze-vissza küldözgettek (szemészet – a szemtünetek, belgyógyász – a hányás stb. miatt). Végül kezembe akadt egy könyv, „A gyakorló orvos kiskönytára” sorozatból a fejfájásról, amit gondosan elkezdtem az elejétől – szótárral – tanulmányozni. Meg is találtam az én bajomat. Ezután már írtak fel gyógyszert (ez még a 70-es években volt, nem lehetett bármit szabadon kapni) eleinte ergotamin-tartarátot (Secadol, Kefalgin), aztán később kiderült, hogy a Vasalgin is jó (ez megérdemelne egy külön hozzászólást, vészhelyzet szülte véletlen felfedezése volt egy szintén migrénes kolléganőnek, nem a neurológus találta ki).


Summa-summárum: évtizedekig megvoltam a migrénemmel, ami szinte mindig csak a tavaszi hónapokban látogatott meg évente néhányszor. Ha jött a szemtünet – ami időben szintén változott, kb. az első 20 évben olyan volt, mint a színtévesztést vizsgáló tesztkönyv, aztán átváltott villámló cikkcakkosra, mindkettő kimondottan szép volt! – bekaptam 2 szem Vasalgint és megúsztam pici, emlékeztető fejfájással (pl. csak lehajláskor, köhögéskor), de munkaképes maradtam. Teltek az évek-évtizedek, egyszer csak látom, hogy a Vasalginom szavatossága már 10 éve lejárt. Nosza, megyek a neurológiára, hát ez a gyógyszer már nincs! Pedig a doktornő az egész netet feltúrta, még Ukrajnában is szétnézett, keresve a hatóanyagra. Aztán írt fel egyebeket. De mivel már öreg vagyok és nyugdíjas, a köv. rohamnál úgy gondoltam, megnézem, mi van, ha nem veszek be semmit. Na bumm, legfeljebb hányok 1-2 napig, kibírom! Hát képzeljétek, a látótérkiesés elmúltával nem jött a fejfájás, és azóta sem volt semmi rohamfélém, bár a látástünetek most is elő-előjönnek, majd nyom nélkül elmúlnak. (Amúgy nem vagyok fejfájós, egyéb okból szinte sose fáj a fejem.)


Úgyhogy lányok – mert tudtommal mi vagyunk többségben a migrénesek között – ne csüggedjetek, inkább adjunk hozzá még egy dolgot az öregedés előnyeihez (amiből amúgy sincsen sok, jómagam eddig talán ha 3-at találtam, de lehet, hogy csak 2-t?).

153. Nade92 (válaszként erre: 152. - Ivalo)
2021. jún. 26. 11:18
Azt vettem észre, hogy nem tudok hízni, hiába eszek többet, és néha voltak hasi panaszaim, de nem komolyak.
152. Ivalo (válaszként erre: 151. - Nade92)
2021. jún. 26. 10:47

A nyaki terület nekem is "beáll" a rohamok alatt/után. A tojás gyanús.

Nincs rendben a bélflórád,panaszod van, hogy helyre kell állítanod?

151. Nade92
2021. ápr. 29. 09:27

Amik nekem beváltak megelőzésre:

- rejtett kancsalságra prizmás szemüveg

- kültéren napsütéses időben napszemüveg

- telefon/számítógép fényerejét lentebb venni, éjszakai fény beállítással használni

- beltéren erős beszűrődő fény árnyékolása sűrűbb szövésű vagy szalagfüggönnyel

- nyaki területek gyakori masszírozása, nyújtása, átmozgatása

- tej, cukor, glutén, tojás, mindenféle csoki elhagyása, 2-3 óránkénti kis adagokban történő étkezés, édesítőnek eritrit, de az is csak a feltétlenül szükséges esetekben


Jelenleg a bélflóra helyreállításán dolgozok, hiszem, hogy ez jelenti a tartós megoldást.

150. Ivalo (válaszként erre: 144. - ÁgiSzombathely)
2021. febr. 15. 11:40
Voltam Neurológusnál, nem ír fel megelőző gyógyszert, ha nincs heti rendszerességgel roham.
149. zsazsu
2020. okt. 10. 08:42

TUti recept migrénre , most olvastam:

algopirin+nospát, kólával vedd be, ha van magne b6 az is mehet hozzá.

148. Piroska52 (válaszként erre: 147. - Lurika)
2020. aug. 17. 21:33
Magnéziumot szedjél.reggel este.
147. Lurika
2020. aug. 17. 21:10
32 éves koromba jött elő első alkalommal,most 43 éves vagyok,sose fájt a fejem.Azt észre vettem,amikor sok a stressz jobban előjön,plàne amikor hidegebb idő jön.A fejfájás tompa,hányingeres,az auras tünet az ijesztő.Először tompa látással kezdődik,olyan mintha nem látnám élesen a tárgyakat,távolibbnak tűnnek a dolgok és várom az ezüst fényjelenséget.Melyik vitamint lehetne szedni ami jó lenne,állandóan nem szeretnék Divascant szedni.
146. Piroska52 (válaszként erre: 145. - Lurika)
2020. aug. 15. 21:52
A gyerekem 32 éves 10-éves kora óta küzd vele.
145. Lurika
2020. aug. 15. 21:14

Sziasztok!

Újra jelentkezem,megint volt aurás migrénem.Először tompán láttam,utána jött az ezüst cikk cakk,mértem vérnyomást 160/100,122-es pulzussal.Pár perc vége lett a látótér kiesésnek és 130/80-ra lement a vérnyomásom,85-ös pulzusra magától fél óra alatt és elkezdett fájji a fejem.Azt mondta az orvos erek összehúzódnak,majd kitágulnak hirtelen,ezért van a keringési gon.34 fok van már 1 hete és tegnap eleredt az eső,gondolom légköri nyomás volt.Borzasztóan félelmetes,rettegek mikor jön elő!Azt olvastam az"Alice Csodaországban"írója is ebben szenvedett és ez ihlette a megíráskor.Sok sorstársunk van.Kiváncsian várom a tapasztalatokat,tanácsokat,hátha tudunk egymásnak segíteni.Köszönöm

1 2 3 4 5 6

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook