Ahogy a legtöbb weboldal az interneten, ez a webhely is cookie-kat használ, melyekre szükség van a weboldal teljes működéséhez. Weboldalunk böngészésével Ön elfogadja a cookie-k használatát. További információ
FőoldalDiéta & FitnessBabák & MamákSzex & PszichéSzépség & EgészségHobbi & OtthonEgyéb témák
CikkekNaplókFórumokTudásbázisSzavazásokKépgalériaApróhirdetések
KépeslapokReceptekKlubokJátékokFórum játékokBannereinkFacebook
Belépés | Regisztráció | Elfelejtett jelszó

Fórum - Aurás migrén

Kategória: Összes fórumtéma » Szépség & egészség » Egészség

A hozzászóláshoz be kell jelentkezned!

Amennyiben még nem regisztráltál nálunk, itt megteheted, ha pedig már van azonosítód, lépj be itt!

1 2 3 4

95. mazsumazsu2017-05-19 18:59
Hú megpróbálom leírni úgy hogy használható legyen. Amikor "elfajultak a dolgok" egy egy migrénrohamnál én már ott tartottam, hogy kórház, hányás, injekció stb. De ezek úgy alakultak ki, hogy mire észrevettem már késő volt semmi nem hatott. Na ezeket neveztük a dokival "nagy rohamnak". Amikor ilyen volt akkor vettem be az Imigrént és helyrehozott. Emellett próbáltam arra nagyon figyelni, hogy mikor kezd kialakulni az ilyesmi, általában nekem kis "fénykígyókkal" kezdődött és amikor ezeket észrevettem na akkor gyorsan bevettem a Cefalgint és így nem alakult ki a "nagy roham" Imigrénre így csak összességében talán ha 3-4 alkalommal volt szükségem, kisebbek esetén pedig elkaptam az elején Cefalginnal. Ez ment kb fél évig és utána már annyira helyrehozott ez a két gyógyszer hogy csak kisebb fejfájások voltak már havonta talán egyszer arra pedig már jó volt már egy Advil Ultra is ami igen enyhe. Szóval mi így kezeltük ki ezzel a két gyógyszerrel. Szerintem hasonlók vagyunk ezen a téren mert te is írtad a fényeket és a hányingert és szerintem ez ugyanazt a migréntípust jelzi. Hát remélem sikerült érthetően leírnom a lényeget.
(válasz Prüntyi82 94. hozzászólására)

94. Prüntyi822017-05-18 21:34
Ezeket rohamkor kell bevenni nem? Akkor hogy kezelt ki?
(válasz mazsumazsu 93. hozzászólására)

93. mazsumazsu2017-05-15 18:45
nekem is ilyen volt, látótér kiesés, fénylő vonalak , pontok, hányinger ájulás. Írtam már itt valahol hogy a Cefalgin kis rohamra és az Imigrén nagy rohamra rendbe hozott több évtized után és nem is emlékszem rá mikor volt utoljára migrénem. Ha gondolod nézz utána ezeknek a gyógyszereknek a google-n és beszéld meg a háziorvosoddal hogy mi a véleménye róla. Nekem segített. Kikezeletlenül tényleg ne hagyd a migrént mert azért az nem jó. Remélem tudtam neked segíteni.
(válasz Krewella Rolli 92. hozzászólására)

92. Krewella Rolli2017-05-15 13:13
Udvozletem, szep napot kivanok mindenkinek, nem is tudom hogyan kezdjem el amit elszeretnek mondani, mert annyi minden lenne annyi kerdesre valasz azt sem tudom, hogy hol avagy hogyan kezdjek bele, de nekikezdek.
Azt hittem egyedul vagyok a vilag ellen, es csak en szenvedek ilyen betegsegben mint ez a Migreanaura es innen nincs ki ut, de felcsillant 1 kis remeny ,hogy ez nem a veg de igy is borzaszto es megviselo lelkileg.
Minden nap azon kattogok es rettegek, hogy mikor jon ujra elo az bizonyos latoter kieses es a cikazo W alaku vonalk szines feny, nekem evente egyszer 2x ujul ki vagy jon ram ez a roham, mikor kezdodik nem latok rendesen homalyosan , kihagy a latoterem, cikazik ossze vissza a vonalkak a szemem elott aztan 1 ora mulva visszahuzodnak eltunnek mikor, hogy van 10 perc alatt lezajlik, es akkor jon a zsibbadas a bal kezemen a ket ujjam megzsibbad aztan picit a nyelvem is aztan azt kovetoen hanyingerem lesz, es az utolso fazis a baromi fejfajas, es masnap meg nincs kedvem es rettegek, a lelki vilagomnak rendesen mar fobiat okozott ez az egesz jelenseg vagy minek nevezheto Migrenaura:(
Felek hogy ebbe bele lehet halni? Esetleg meg lehet vakulni? Ott maradhatnak a szemem elott orokre a cikazo vonalak vagy kieshet orokre a latoterem? Erosodik idovel ez az egesz folyamat, es rosszabodhat es ronthat a dolgokon, vajon agyverzest is lehet kapni tole szivinfarktus, esetleg ideosszeroppanast vagy barmi halalos betegsdeget okozhat? Ezekre nem nagyon tudom meg a valaszt es a gyogyitasara csak most halottam, nagyon szepen megkosszonnem valaszat nagyon megnyugtatna ha esetleg par tanacsal eltudna latni, felszeretnem venni onnel a kapcsolatot is ha lehetseges lenne ezeken az elerhetosegeimen vagyok ejjel nappal fennt:
www.facebook.com/RoLLiOfficial (am altalaban itt a Facebookon logok es ejjel nappal elerheto vagyok)
www.instagram.com/krewellarolli

91. pidzse2017-04-26 23:56
itt van az ingyenes aura migrén elleni megoldás csak csináld mindenkinek használ . [link]
(válasz Prüntyi82 89. hozzászólására)

90. pidzse2017-04-26 23:55
ez a magyar gyerek megoldotta ingyenesen és 100 százalékosan segit azoknak akiknek aurás migrénje van érdemes megnézni és osztani .
[link]

89. Prüntyi822017-03-29 17:02
Sziasztok! Kozepiskolas korom ota kuzdok auras migrennel. Nekem szikrakkal kezdodik, aztan egyszer csak latoter kieses. Ilyenkor mar tudom, hogy vege a vilagnak. Par perc mulva jon a bal oldali zsibbadas. Bal kez, arcom, nyelvem, torkom bal oldala... Ezutan a beszedzavar, meg ugy altalaban a zavartsag. A vegso allomas a rettenet fejfajas, amin nem segit semmi. Se dokinal imfuzio, injekcio, gyogyszer, literszam a viz, semmi. Szenvdes innentol a nap lehetoleg sotet, csendes helyen. Minden feny es hang faj. Luktetve szur a fejem mikozben amugy is rettenetesen faj. Masnap nem tudok felkelni. Nem tudok allni, beszlelni, olyan vagyok, mint akit agyonvertek, erotlen, gyenge, egy szobanovenynek erzem magam. Fekszem a sotetben es ennyi. Egesz rohadt nap. Harmadik nap jon az h latvanyra nincs semmi bajom, de eleg lassu vagyok es szedulok. Gimiben nem emlekszem sok esetre de foiskola utolso eveben minden honapban legalabb egy volt. Aztan ket ev szunet, majd ujra tobbszor elojott. Ujabb ket ev szunet, es terhesen egy eleg durva volt. Ujabb tobb ev szunet es most megint. Januarban es tegnapelott. En ezzel nem akarok egyutt elni. Akarhova elmegyek akarkihez es akarmilyen gyogyszert beszedek. Ha kell, minden nap. Kefalgin, relpax nem hasznal. Volt meg egy tipus, az felerositette. Emlekeim szerint epilepszia gyogyszer volt a papirja alapjan. A fo problemam az hogy minden pillanatban azon panikolok, mikor jon elo ujra. Gyomorgorcsom van minden reggel mikor megyek dolgoznk... Mi van ha ott jon ram? Ahh ez valami rettenet. Volt mar valaki fejfajas ambulancian vagy klinikan?

88. Prüntyi822017-03-29 16:33
Boszy, mi volt a Rozsaban?
(válasz BBBoszy 61. hozzászólására)

87. Prüntyi822017-03-29 16:33
Boszi, mi volt a Rozsaban?
(válasz BBBoszy 61. hozzászólására)

86. Miki372017-03-27 07:40
Sziasztok,

Több mint fél éve szenvedek ettől az aurás migréntől. Álltalában fejfájás nélkül, kis homlok zsibbadás, feszítés jelentkezik. Koponya Mr-en voltam, semmit nem találtak. Szemésznél, fülésznél, labor stb...

A jelenség : Előszőr középen homályos folt, majd a széle el kezd fényleni, vibrálni. Fél óra az egész, a vége fele felnagyobbodik és kihúzódik bal oldalra.Ott csillog mint egy víztükör.

Utána nyomottnak érzem magam, a fények zavarnak. Fejfájás nincs igazából.

Neurologus Riboflavin vitamint írt, amit 3 hónapig kellet szednem.. Nem ért semmit.
Sokat nem segit.Ha már elkezdődött, végig megy a folyamat. Flector port szoktam bevenni, de ettől sok minden nem javúl.

Mostanában már hetente van, ezért visszamentem hozzá, és Lamotrigin nevű gyógyszert adott,hogy kezdjem el szedni, hátha jó.. Ez egy epilepsziára készült dolog. .Egyenlőre még nem mertem elkezdeni szedni. Valaki szedett már ilyet ? :)

Üdv,
Miki Bpudapest .

Jah, valaki tudo Pesten olyan dokit aki látott már aura migrént? :) Nálam már a 3. neurologus van éppen terítéken :) Köszi

85. Kockás Kígyóubi2017-03-18 21:56
Nekem tb alapon sikerült találnom egy szuper neurológust, véletlenül keveredtem el hozzá. Azóta csak hozzá járok. Ezért árat nem tudok mondani, mert nekem ingyen volt így az összes vizsgálat.
(válasz Airin 84. hozzászólására)

84. Airin2017-03-12 16:25
Köszönöm a válasz! Keresek is egy neurológust a közelben :) Mennyire számítsak körülbelül árban ezekre?
(válasz Kockás Kígyóubi 81. hozzászólására)

83. mazsumazsu2017-03-12 15:50
drukkolok, hogy neked is sikerüljön!
(válasz Veronikaa 82. hozzászólására)

82. Veronikaa2017-03-12 09:47
Fantasztikus!!! Köszi megpróbálom!
(válasz mazsumazsu 73. hozzászólására)

81. Kockás Kígyóubi2017-03-10 18:57
Szia :-)

Szerintem ne EEG-re menj magánban, mert azzal nem jutsz sokkal előrébb. Próbálj keresni egy jó neurológust, ő elküld a megfelelő vizsgálatokra. Nekem teljes labort kért és koponya MRI-t, hogy kizárhassunk bármilyen rendellenességet, ami a migrént okozza.
(válasz Airin 80. hozzászólására)

80. Airin2017-03-10 16:12
Sziasztok!

De örülök,hogy rátaláltam erre a fórumra!
14éves koromban ének órán jelentkezett először ilyen aurás migrénem. Nekem nem társul hozzá fejfájás,se előtte,se utána. Csak az aura van meg. Nagyon megijedtem..aztán évek múlva jelentkezett újra és azóta évente 2-3x biztos,hogy van. Egy időbe szedtem fogamzásgátlót is,akkor sűrűbben előjött. Most letettem a gyógyszert és nem is volt 1 évig. pár hete ismét jelentkezett..sajnos.Egymás után 3x is..nagyon ijesztő volt és most több,mint 1 óráig tartott. A "roham" után nehezen tudok gondolkodni, zavart vagyok. Néha fáj a fejem is,de inkább csak olyan nyomás szerűt érzek. Fura érzés...én még nem voltam vele vizsgálatoknál. Az orvosom szerint a szemem a rossz és azért...nem küldött tovább vele.
Magánba mennyit kérhetnek el egy EEG vizsgálatért?

79. mazsumazsu2017-03-03 19:03
igen pedig mindig minden betegséget komolyan vettek nálam ha láz akkor doki, megfázással stb. szintén tehát jó szülők voltak de a fénykígyóimat meg a szikrázó pontokat a hányingerrel nem vették be. tényleg azt hitték hogy megint hülyéskedek vagy nem akarok ebédelni, vacsorázni stb. hála az égnek a fiam nem örökölte a migrénhajlamomat.
(válasz Kockás Kígyóubi 78. hozzászólására)

78. Kockás Kígyóubi2017-03-03 18:50
Borzasztó, hogy már ilyen kicsi gyerekként át kell ezt élni :-( Ha én nem ismerném ezt és a gyerkőcöm egyszer csak elém állna, hogy ilyen rosszullétei vannak, fáj a feje és cikázó fényeket lát, nagyon megijednék. Remélem, hogy ő sosem fogja átélni ezt.
(válasz mazsumazsu 77. hozzászólására)

77. mazsumazsu2017-03-03 18:47
nekem az első aurás migrénem 5 éves koromban jelentkezett. akkor persze nem tudtam hogy mi ez de most már ugye tudom aztán ahogy növögettem egyre durvább lett az egész. az egészben az volt a vicces, hogy (bár nagyon jó szüleim nagyszüleim voltak) nem hitték el az egészet kérdezték hogy jó de hol fáj a fejem és mit érzek és amikor mondtam hogy hányingerem van meg fénykígyók szikráznak a szemem előtt meg mit tudom én még mi kitalálták hogy biztos hülyéskedek mert ilyen nincs meg nem akarom megenni az ebédet azért találom ki a hányingert mert ugye a fejfájásnak ahhoz köze nincs stb. szóval megszenvedtem vele az biztos amíg a drága jó háziorvosom (isten nyugosztalja) meg nem találta a megoldást.
(válasz Kockás Kígyóubi 76. hozzászólására)

76. Kockás Kígyóubi2017-03-03 18:43
Neeem, nem így jelentette ki szó szerint. Elmondta a lehetőségeket az én problémám alapján. Mivel nekem a problémám nem a fájdalom, hanem maga az aura, ezért úgy döntöttünk közösen, hogy nem szedek gyógyszert. Egyébként nekem biztosan hormonális okok állnak a háttérben, mert az első aura tizenévesen jelentkezett, az első menzeszem előtt. Majd 10 év után akkor indult újra az egész, mikor valószínűleg az IR-em és pajzsmirigy problémám indult.
(válasz mazsumazsu 75. hozzászólására)

75. mazsumazsu2017-03-03 18:36
hát nekem mások a tapasztalataim. nagyon durván aurás migrénes voltam (hányás rosszullét hétvégén kórház ügyeletes orvos stb.) és leállította az Imigrén (amelyik az erősebb a két gyógyszer közül amit írtam). Én is vashiányos vagyok és vérszegény, de az igaz, hogy kisebb mértékben mint amit te írtál. Isten ments, hogy felülbíráljam az orvost de azért azon csodálkozom hogy kijelenti, hogy szerinte neked egyik migrén elleni gyógyszer sem segítene.
(válasz Kockás Kígyóubi 74. hozzászólására)

74. Kockás Kígyóubi2017-03-03 18:10
Köszönöm :-) Utána is néztem a neten. Hát, nálam szerintem alapból kizárt, mert a vérszegénység esetén alapból nem szedhető (az első betegtájékoztatója szerint), nekem meg olyan durva vashiányos vérszegénységem van, hogy jelenleg vénásan kapom a vasat :-/
Régebben egyébként a neurológusommal beszéltünk már a migrén ellenes gyógyszerekről és azt mondta, hogy nálam valószínűleg nem sokat segítene. Ritkán van utána fejfájásom, ha van, akkor sem erős. Az aurát pedig ha már elkezdődött, nem állítja le a gyógyszer, ha gyorsan bekapok egyet, a roham ugyanúgy lezajlik :-(
(válasz mazsumazsu 71. hozzászólására)

73. mazsumazsu2017-03-01 18:30
esetleg megpróbálhatnád amiket én írtam, azt a kettőt, vagy beszéld meg az orvosoddal mi a véleménye róla. nekem több évtizedes migrént tüntetett el.
(válasz Veronikaa 72. hozzászólására)

72. Veronikaa2017-03-01 08:20
De mázlid van!
Én amióta használom a Cinie-t (hasonló) csak egyre rosszabb a helyzet...
(válasz mazsumazsu 71. hozzászólására)

71. mazsumazsu2017-02-28 20:29
kis roham esetén vagy amikor kezdődik az aura ha időben észreveszed Kefalgin, ha későn vetted észre és kialakult a nagy roham (hányás ájuláshoz közeli állapot fénypontok stb.)akkor Imigren (ezt csak receptre adják előzőt simán meg lehet venni gy.tárban) rá tudsz googlizni mindkettő migréngyógyszer, nekem 5 éve nincs migrénem és csak pár hónapig szedtem ezeket. ja az Imigren ára sajnos elég húzós de egy dobozzal sem használtam el és nem kellett soha többet.
(válasz Kockás Kígyóubi 70. hozzászólására)

70. Kockás Kígyóubi2017-02-28 20:14
Milyen gyógyszerrel sikerült elérned ezt a csodát? :-)

Nekem egyszer volt 10 év auramentes időszakom. Szuper jó volt!
(válasz mazsumazsu 69. hozzászólására)

69. mazsumazsu2017-02-28 20:00
nekem évtizedekig volt aurásom, hát borzasztó volt de hál'istennek a gyógyszertől meggyógyultam 5 éve nem volt.

68. Kockás Kígyóubi2017-02-28 19:58
Mikor tizenévesen elkezdődött ez az egész, az aura után mindig fájt a fejem. Nem túl erősen és max 1 napig. Azóta változó, van, hogy egyáltalán nem fáj a fejem és csak az aura van. Egyszer olyan is volt, hogy egy ezüst színű valami elsuhant a szemem előtt. Mintha hullócsillagot láttam volna, majd jött a fejfájás. A neurológusom azt mondta, hogy ez is aura volt, mert ilyen is van. Ez volt a legjobb verzió eddig, nem dőltem ki miatta fél órára :-)
(válasz Veronikaa 67. hozzászólására)

67. Veronikaa2017-02-28 19:30
Igen, ezt elég nehéz elmagyarázni azoknak, akiknek fogalmuk nincs erről az egészről!... És migréned nem is szokott lenni?
(válasz Kockás Kígyóubi 64. hozzászólására)

66. BK10202017-02-27 18:04
Sziasztok! Én is egy vagyok 'közületek', nekem is szokott migrén aurám lenni. Valóban rettenetesen ijesztő, én is mindig azt hiszem, hogy a másvilág kapuján kopogtatok éppen, ráadásul egy tündéri 1,5 éves kislány anyukájaként mindig első gondolatom, hogy nehogy anya nélkül kelljen felnőnie. Na,de azért írok most, mert talán (remélem így is marad), hogy nálam megszüntette a 'látomásokat' a megnövelt folyadékfogyasztás. Korábban úgy 2-3 liter vizet ittam naponta, ezt szépen lassan kb. 5-6 literre növeltem (ami szerintem elég sok a 45 kg testsúlyomhoz képest). Lekopogom, de azóta (fél éve,míg korábban heti 1 aurám biztosan volt) egyetlen ilyen aurám sem volt. A fejem elég gyakran fáj görcsösen, de hát az semmiség egy 'aurásnak', igaz? Azt olvastam valahol, hogy az ereink olyanok, mint egy slag. Ha nem töltünk bele vizet,összeesik... Hátha segít az infó! Próbáljatok sokat inni.Egyik napról a másikra nem fog menni, de szerintem megéri a kitartás, hogy ne legyen több ilyen 'halál közeli élmény'!

1 2 3 4