Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Harmadik baba születése fórum

Harmadik baba születése (beszélgetős fórum)


1 2
2010. dec. 7. 13:45

Sziasztok!


Hogy vagytok??Régen járt erre mindenki!!!:S

Boldog mikulást ide is!!!


Csajszik a csípőmmel egyre nehezebb!!!A fiamnál nagyon megkínoztak és szülés után olyan volt mint akinek többször is kimegy a bokája!!A csontjai a medencémnél ugráltak pár hétig!Mintha összecsusznának vagy nem is tudom!!!Kiderült hogy kisfiúnk lesz és a 30.heti UH szerint 2kg!!

Parázok de csak a csípőm miatt hogy már így fáj és kattog és csuszkál!!Valaki járt így???

39. 8bd254a33d (válaszként erre: 38. - Bettike72)
2010. nov. 12. 23:13

A testemnek nem hiszem hogy volt ideje felejteni!A 2. és a 3. szülésem között 1 év 1 hónap lesz durván!!Remélem rutin lesz :DDDDDD


Nem netezek csak hoxázok!!!


Puszi:)))

38. bettike72 (válaszként erre: 37. - 8bd254a33d)
2010. nov. 12. 22:02

Szia!

Ugyanmár nincs mit:)

Valóban szinte minden orvos azt mondja,írja hogy a minnél többedik szülés,annál könnyebb,mert "emlékszik" a testünk a régi dolgokra:)Persze vannak kivételek nyílván,de tágulásban,meg a rutinban biztos is hogy igazuk van:)

No meg talán annyi pozitívum is van a dologban,hogy nagyon ritkán hallani olyat hogy a harmadik terhességet túlhordják!

Én pl. nagyon örültem,hogy 37.héten kibújt a manóm...mert hát mégiscsak TERHESSÉG a terhesség:))

Úgyhogy ne aggódj,minden ok lesz,én ne netezz:))))))))))

Jó..poén volt,de tényleg semmit ne vegyél magadra ami esetleg negatív lehet!Mert majd meglátod valóban nevetni fogsz a végén:hogy ennyi volt???:)))

37. 8bd254a33d (válaszként erre: 36. - Bettike72)
2010. nov. 12. 20:56

Szia!


Köszönöm hogy írtál!Már kezdek megnyugodni!Tényleg muszáj!!Pozítiv gondolkodás!!!

Gratulálok egyébként!!:)))

2010. nov. 11. 21:38

Szia!

Én 3 hónapja szültem a harmadik babámat 38 éves vagyok:)

Két fiam van,és most kislány született.14 év telt el a mostani szülésem óta,úgyhogy szinte minden "új" volt nekem mert ma már minden megváltozott:)

Na..az a lényeg,hogy nyugodj meg én is nagyon féltem,mert ugye én is minden rémhírt olvastam,és csak felidegesíttem magam feleslegesen.

A harmadik volt a legkönnyebb és "legjobb" szülésem.40 perc volt az egész...na nem mondom elég kemény volt,de legalább hamar túlestem rajta.Gátvédelemmel szültem(ez ugye régen nem volt)persze kicsi súlyú volt a babám 2650gramm.A nőgyógyászom kezdettől fogva biztatott,hogy "ugyan már anyuka a harmadikat észre sem veszi és kint lesz".Lehet hogy csak "füllentett" de igaza lett:))

Remélem neked is így alakul,nagyon szurkolok neked:)Örülök hogy nem lettem vágva,mert így azonnal tudtam ülni,viszont engem meg katétereztek fájás közben.....hát....akkor azt hittem ott maradok:))De végül is csak egy másodperc volt,és utána pár napig csípett a helye,mégsem olyan kellemetlen mint egy varrott seb.A fiaimmal volt bőven varrat,de megérte:))

2010. nov. 10. 14:06

Na összevontak minket!!De ne baj!!:)))


Remélem idetaláltok aki eddig írtak!!:)))

2010. nov. 9. 14:00

Sziasztok!!


Hüühha nagyon örülök hogy ennyien írtatok!!!:))))DEJÓÓ!!:DDDD


Gyors válaszok a kérdésekre!


Még messze van a szülés február 6-ra vagyok kiírva!

Para az van nem tudom miért!Már én is rendelkeztem pár dolog körül vicces de tényleg megfogadok minden tanácsot hogy nyugi!!!Már csak felkénne fognom ezeket a dolgokat!!!:)))

Gátmetszés: nekem könnyített a lányomnál hamar felépültem belőle!

Gátvédelem: kemény volt!A vége jó még nagyobb és gyorsabb felépülés!

Repedés: hála nem volt még nekem de nem írigylem azokat akinek van és volt!!


Írtatok jó sokat!!:)))))))


Puszim

33. martin3 (válaszként erre: 30. - Jpne)
2010. nov. 9. 10:18
na ebben lehet van valami! lehet én is ezért éltem meg rosszul és nehezebben a 4.baba születését, mert akkor paráztam a legjobban.!!
32. martin3 (válaszként erre: 31. - Jozsi.38)
2010. nov. 9. 10:16

nekem a 3.-nál eleve úgy álltak hozzá, hogy gátvédelemmel csinálják..egy csomó olajat vagy nem tudom mit öntöttek oda...és tényleg semmi nem lett.

szerintem egy jó orvos látja, hogy meddig bírja ott a bőr, és még idejében vág, ha szükséges, nem várja meg, hogy repedjél!

2010. nov. 9. 08:31
húha. én másik kérdést vetnék fel, ha megengeditek: jobb-e gátmetszéssel szülni, vagy sem, mert az előző két szülésemnél repedtem, ugyanott mindkétszer, és másodjára érzékeny volt sokáig az a rész. most a harmadikkal várandósan a gátmetszésen gondolkodom. kinek mi a véleménye?
30. jpne
2010. nov. 9. 07:19

Mintha magamat olvasnám. :)

Az első gyerek 6 óra alatt volt meg, a második nagyon gyorsan sietett, ő kevesebb mint két óra alatt, pedig 4250 g és 60 cm-el született.

A harmadiknál már a terhesség alatt nagyon féltem. Féltem, hogy minden rendben lesz-e, féltem a szüléstől, a fájdalomtól. A végére annyira beparáztattam magam, hogy a szülés előtti napokban a férjemnek leírtam az összes pin kódomat, jelszómat és mindent ha baj lenne. Még soha nem tettem ilyet.

Az idegeskedésemnek meg is lett az eredménye: 16 órát vajúdtam! Pedig alternatív szülőszobában voltam, káddal, babazenével, franciaággyal,mécsesekkel, félhomályban, nem volt beöntés, borotválás, infúzió, oxitocin. Kíméletes születésre készültünk, ami meg is valósult egy nagyon szuper szülésznővel. De mindeközben is féltem, ami miatt görcsös voltam, nem bírtam elengedni magam, így a babát sem. A végén komplikáció is fellépett, szülés után vittek kisműtétre mert bent maradt méhlepény darab és nagyon véreztem.

Kérlek tanulj az esetemből és koncentrálj arra, hogy minden rendben lesz, szépen megszülöd, elengeded magadból, semmi gond nem lesz! Ne olvass rémtörténeteket, pihenj, töltődj fel és élvezd a babavárást és a legfontosabb: csak pozitívan, ne félj!!!

29. hobnobs (válaszként erre: 13. - 8bd254a33d)
2010. nov. 9. 07:02
Szió, mikor szülsz? :)
2010. nov. 8. 22:28
nekem pl a lányok is császárosak voltak meg a fiam is és a második császárnál sokkal hamarabb fel gyógyúltam mind az előzőnél
2010. nov. 8. 22:24
ja és maradt rajtam 10 kg felesleg amivel még mindig küzdök:)
2010. nov. 8. 22:24
sziasztok nekem is 3 gyerekem van igaz az elsők iker lányok a harmadik fiú lett:) most 8 honapos a lányaim elsösek
25. elszabadult hold (válaszként erre: 15. - 8bd254a33d)
2010. nov. 8. 22:21
Nyugodj meg, csak felkavartak a rossz hírek, események. Nem szabad ezekkel azonosulnod, minden rendben lesz. Nekem is három gyerekem van :)
24. Bekomi (válaszként erre: 22. - 8bd254a33d)
2010. nov. 8. 21:45

ja, igen. ÍRtam egy smst nekik hogy megyünk szülni, segítsenek eldönteni a baba nevét, és azonnal hívtak mobilon,Kriszti hogy nemsokára adásba kerülök, és beszélünk.

Aztán előszőr be sem mentünk a kórházba, kinn hallgattuk a rádiót, és jókat nevettünk.

aztán mikor döntött a csapat, körbejárta a dolgokat, akkor újból hívtak és elmondták a döntést. A Balázs, Feri, és a Jani:-)))))

23. Bekomi (válaszként erre: 22. - 8bd254a33d)
2010. nov. 8. 21:43

nem tudtunk dönteni a Lara, Mirtill,és fú a 3: név nem jut eszembe:-)))

és kielemezték, hogy a Lara, az olyan schobert norbis:-)))

a másik név nem hangzik jól a vezetéknévhez...:-)))

és azt tanácsolták hogy Mirtill legyen(bár nekünk is efelé hajlott a döntésünk)

ők megerősítettek benne minket:-)))))

22. 8bd254a33d (válaszként erre: 20. - Bekomi)
2010. nov. 8. 21:30

Szia neked is!!


Hát ez tényleg gyors volt!!Balázsék??:))Mi lett a kislányod neve??Híresek vagytok ám akkor :DDDDD


Köszi hogy írtál és köszönök minden jót!!!:)))

21. Bekomi
2010. nov. 8. 21:28
ja 3150gramm volt és 50cm:-)))))
20. Bekomi (válaszként erre: 13. - 8bd254a33d)
2010. nov. 8. 21:27

Szia! Nekem 6 terhességem volt,4 szülésem, 3 gyerekem:-((((((((((

az utolsó szülésem. ..:

reggel negyed 6 körül kezdtem érezni, mintha fájna de baromi rendszertelen volt, 1-3 percenként jöttek és 1-2 percig tartottak a fájások,nem fájt különösebben.

lefürödtem, hívtam a dokit negyed 7kor, mondta azonnal kórház indul ő is.odaértünk 7re,bejelentkeztünk de közben kijöttünk, mert a Danubiussal beszéltünk segítettek a Balázsék a névválasztásban, röhögtünk+minden:-))). aZtán 3\4 8 körül felkerültem a szülőágyra NST hallgattak meg megvizsgáltak. 4 újnyira nyitva voltam és nem is éreztem:-)már nem engedtek le az ágyról....

kaptam infúziót ,mert gyengék voltak a fájások.

hogy ott hogyan kapkodott a szülésznő,mindjárt szülök.3szor bökött mellé:-))))

8.43kor megszületett a kislányom:-)))


Kívánom neked hogy ilyen gyors,és kevésbé fájdalmas szülésed legyen:-)))))))

19. 8bd254a33d (válaszként erre: 18. - Martin3)
2010. nov. 8. 21:27

Szia!


Köszönöm hogy írtál!:)))Nagyon jó volt olvasni!!!(kis lelkierő majd későbbre :))


A lányomat igaz nem volt nagy baba (3350gr és 50cm) vágással szültem és a vajúdási szakasz volt hosszú de az kellemes volt (séta a városban, kaja a nagyszülőknél stb stb) szóval nem terhelt le!

A fiammal NST-re mentem be és nem engedtek haza!5 perces fájásokkal és 3 újnyival kerültem fel a szülőszobára!De váratott magára mert nagy baba volt!4150gr és 54cm!!Nem volt beilleszkedve és a fájások elég későn értek utól ahoz hogy minden menjen a maga mondján!Burkott is repesztettek de az nem folyt el épp hogy csordogált!De nem volt hosszú a vajúdási és a toló szakasz (délbe vettek fel a szülőszobára, délután 3-ra keményedtek a fájások az kemény volt már aztán nem tudom mikor repesztettek burkot de azt igen hogy 16-55-re lett meg)!Nagy baba volt de szerencsém volt hogy részesültem a gátvédelembe!!Hihetetlen de megszültem egy 4150gros babocát így tudom milyen szülés után szaladgálni úgy hogy nincs se varrat se semmi!Igaz a lányommal ahogy írtam vágtak de felszívódó varratom volt és azt se éreztem meg!


Én már a fájdalomtól félek inkább, és hogy nem lesz olyan gyors!!

Igaz még csak ketten írtatok de nagyon remélem hogy tényleg gyors és komplikáció mentes szülés lesz majd!!


Mégegyszer köszönöm!!:))))

18. martin3 (válaszként erre: 13. - 8bd254a33d)
2010. nov. 8. 20:33

szia! nekünk 4 baba van, mindig is 3-at akartunk, a 4.véletlenke...de nem bántam meg, annyira édesek, és még picik(5,5éves, 4, 2 és 3,5hónapos a legkisebb)Annak ellenére, hogy 4 van, a negyediknél is ugyanúgy végigparáztam az egészet, mint az elsőnél! már mndenki rajtam röhögött, hogy én rutinból csinálom, mit idegeskedem...pedig így volt, sőt lehet a 3. 4.-nél izgultam a legjobban.

amúgy az első babát érzéstelenítővel szültem és rendes volt a doki, a végén is beadta, így semmit nem érzetem, a másodikat mikor beértünk, közölte a doki, hogy itt a feje, ugrás az ágyra...mondom mi van?! aztán 10 perc múlva minden nélkül megvoltunk... a harmadiknál az első fájásra ugrottunk a kocsiba, hogy még kapjak érzéstelenítőt, erre az ügyeletes közölte, hogy már itt is van mindjárt, mondom ne már!!!!!az első fájástól kb 1 óra telt el!!! viszont ez volt a "legkellemesebb" szülés, az ügyeletes olyan szuperül vezette le(pedig egy fiatal doki volt), hogy szinte alig éreztem és gátvédelemmel csinálta( a dokim az úgy ért be, hogy annyit láttam, hogy húzzák a kezére a kesztyűt és már el is kapta a bébi fejét...kint volt..) A negyedik pedig baromi rossz volt, de ezt most nem írom le, szerintem dokin múlik! viszont a gátvédelem szuper dolog, pár óra múlva rohangáltam, el sem hitték, hogy szültem...

szóval hajrá!!!!!! és nagyon szuper a 3baba, jó dolog, a mieink nagyon szeretik egymást, jó testvérek(néha persze van hajbakapás, ez természetes) nem önzőek, imádják egymást, és ezt annyira jó látni! (mondjuk remélem felnőttként is ilyenek lesznek)

17. 8bd254a33d (válaszként erre: 16. - Detti05)
2010. nov. 8. 19:29

Hinni kell!!Muszáj!!!


Nagyon szépen köszönöm a biztatást!!Messze még a vége de azért elkél az erő!!:))

16. Detti05 (válaszként erre: 15. - 8bd254a33d)
2010. nov. 8. 19:26

Hallani sajnos sok mindent,de te most ezeket a híreket inkább ne nézd meg.Döntsd el,hogy minden rendben lesz és beszélj sokat a babához.Nekem bejött az,hogy beszélgettem vele esténként.

1 faros volt,de végül megfordult.Azt mondta a dokim,hogy 3-ra a faros babát is meg kell szülni simán,na itt sokkot kaptam és minden nap kérleltem,hogy könnyítse meg a dolgom és forduljon meg.

2 az első két gyermek indítással született és kértem Levit,hogy a 38. héten spontán szülessen.És bejött.Lehet,hogy ezek hülyeségnek tűnnek,de én hiszek benne.


Szerintem utána nehéz egy ideig,míg összerázódik a család.

15. 8bd254a33d (válaszként erre: 14. - Detti05)
2010. nov. 8. 19:17

Szia!!!!


Köszönöm szépen!!!Nem tudom mi van velem de igen félek!Eddig nem volt ilyen bennem de már annyi rosszat hallani mostanában.........jaj!

Már bennetek bízok már páran mondták hogy gyorsnak kell lennie a kivezhető útnak :))))

14. Detti05 (válaszként erre: 13. - 8bd254a33d)
2010. nov. 8. 19:13

Szia,örülök,hogy visszatértél.

Ne félj,nem lesz semmi baj.

Nekem a leggyorsabban a 3.baba lett meg,igaz fájt nagyon,de csak az utolsó 25 perc volt durva.Bármikor szívesen végigcsinálnám újra.

2010. nov. 8. 19:07

Sziasztok!


Millió és millió kérdésem van és hihetetlenül parázok már!Annyi rosszat hallok mostanában a szülésekről és a 3.babát szülő anyákról, hogy rossz lett a vége!


Szeretném ha leírnátok az élményeiteket a 3.babával a szüléssel, vajúdással kapcsolatosan!!


Nem kénne tévét és netet néznem!!Nem voltam ilyen parázos pedig!


Köszi ha válaszoltok!!

12. rencsilany (válaszként erre: 11. - Debóra)
2009. máj. 12. 21:34
köszönöm!!:)
11. debóra (válaszként erre: 8. - Rencsilany)
2009. máj. 12. 12:25
Szépek a gyerekeid. Gratulálok a harmadik kisfiúhoz.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook