Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Magyar vizslások ide! fórum

Magyar vizslások ide! (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
3455. 26ca082ee5 (válaszként erre: 3453. - Andussz)
2019. jan. 28. 20:05
Ez normal, nalunk is igy volt, en oszinten szolva meg se probaltam ot egyedul hagyni, annyira mozgasigenyes es hisztis, nyugodtabb vagyok, ha kutyanapkoziben van, amikor nekem irodai napok vannak (szerencsere csak heti 2x). Azert fokozatosan lehet novelni az otthon magara hagyott idot, ha lemozgatom reggel koran, kibirja mar a delelottot siman. Egesz napra nem hagynam egyedul, inkabb legyen felugyelet alatt vagy tarsasagban. A kertben rendezkedik, par orara otthagyva a szunyoghalo banta... nem szeret sokaig egyedul kint lenni. A vizsla alapbol nagyon tarsas leny, kell nekik a kozelsegunk... van esetleg napkozi a kozeletekben vagy kutyasetaltato aki lemozgatja amig ti dolgoztok? Tapasztalat, hogy faradtan mar csak alszik, nem rongal :)
3454. Guruljka (válaszként erre: 3453. - Andussz)
2019. jan. 28. 19:53

Én nem vagyok vizslakölyök, de ha a meleg lakásból kihajítanál a kertbe, én ios olyan hisztit vágnék le, hogy csak úgy porzik.

Persze hogy szenvedés neki, bundája sincs, csak borostája. Majd a nyáron szoktasd ki, ne a tél közepén, és egy jó bélelt házikóba!

3453. Andussz (válaszként erre: 3452. - 26ca082ee5)
2019. jan. 27. 21:47
Ha egy szóval kellene jellemeznem nem tudom mi lenne a megfelelő. Imádnivaló megzabalom kis szeretetgombóc. Tényleg mint egy ember. Hihetetlen. Ugyanakkor embert próbáló sok mindent szétszedett a lakásban. Most próbálom a kertbe szoktatni de ilyet mèg nem láttam akármikor egyedül hagyom a kertben hiszti koncert és be akar jönni. Pedig a későbbiekben ha dolgozunk az lenne a cél hogy a kertben legyen. De pár perc is szenvedés neki. Mi a megoldás? Nem jobb egy mozgás igényes vizsinek a kertben mint 4 fal köze bezárva amíg dolgozunk? Természetesen mikor itthon vagyunk továbbra is bent lenne velünk.
2019. jan. 27. 18:00
Itt vagyunk, ragyogunk :) lassan másfél éves lesz Nina vizsink, imádjuk! Hogy megy a kis öthónapossal?
3451. Andussz
2019. jan. 27. 12:45
Sziasztok! Jó régen volt mozgás ebben a fórumban :) hol vagytok vizsisek? Nekem egy 5 hónapos rosszasagom van :) jó lenne beszélgetni
3450. katykóca
2015. jan. 28. 18:21

:DDD Bakker!!! Tényleg!! Csak nálunk ost van félév kicsit havas vagyok..de oksi

Szóval ..Pannika: Gyönyörű kis dagadt babám fogyott 1.5 kilót,és már látszik a dereka:D Mondjuk olyan kis szottyos a hasa mint a szült nőké ,de miután még csak 3 éves lesz így remélem a fiatal bőre mint az embereknél is majd visszamegy:D

Hát ha nem meg így szeresssük:D

Lucám a bolondnő:Na ő se javult semmit se,ellenben még félősebb,már nem csak a kukta a nagy fétise hanem minden ami forr a konyhában...valamint arra szokott rá hogy ha főzök átmegy a Papához ,mert túl hangos vagyok:DD De az evésnél már ácsingózik!!Újév normálisan lement ,itt volt mintegy huszonvalahány younger a kertben lévő kis házban,ahol zenéztek és partyztak...ház neve egyszerűen Barakk:D Nos Panni végig partyztak,Luca meg végig labdázta kb 12 ig az eseményt miután 25 embernek külön vitte oda alabdát egyenként senkit nem zavart,de ő boldog volt,aztán elájultak...a petárdát már nem várták meg:D Én is nehezen...rájöttem hogy én nem szeretném jövőre megvárni az éjfélt mert semmi értelme ,ellenben halálosan unom az összes műsort amit adnak..leépült az agyam mire eljött az éjfél:DD vagy el kell menni bulizni ,vagy aludni:D De miután a csajokat nem merem otthon hagyni maradni fog az alvásos verzió:D

Bírjuk,hogy nincs igazi tél,így sokat lehet labdázni a parkban és nem kell ruha!!! Remélem mindenki nek csak ilyen kis esemény nélküli volt az elmúlt fél éve:DD

3449. Moncsicsa (válaszként erre: 3448. - Katykóca)
2015. jan. 26. 20:19
Khm-khm... Azt hiszem elmaradt valami! Nem szeretnéd pótolni? :D
3448. katykóca
2015. jan. 24. 21:06
Váááá ! Holnapra összeszedem magam,és igazatok van:D Jelentkezem!!!
3447. Moncsicsa (válaszként erre: 3446. - Miszti3)
2015. jan. 24. 18:31

Szia Miszti! Igazad van, nem kéne hagyni, hogy teljesen "elkutyátlanodjon" ez a fórum. :)


Biztos jó lehetett a túra, én is élveztem mikor annó itt voltak falka-túrák, de sajnos a vizslatúra nagyon messze van. :( Jó az a kutyáknak is, mert időnként rájönnek, hogy nem csak ők vannak kutyák a világon, hanem van más rajtuk kívül is. :)


Mi egyébként jól vagyunk, Nyafócát kell rendszeresen 2 havonta a valagrendjét kinyomatni, mert ha kicsit belecsúszunk a 3 hónapba, már a fülére húzódik, az kezd begyulladni. Most is így voltunk vele, decemberben kellett volna menni, csak ez az ünnep teljesen bekavart, így január elejére csúszott. Láttam már, hogy kezd a füle begyulladni, gyorsan el is vittem, a fülére nem kapott semmit, mondta a doki, hogy várjunk 2-3 napot, ha nem javul, menjek cseppért. Kitöröltem neki 2x ezüstkolloiddal, rendbe is jött neki. Egyszerűen nála ez a héthavontai valag-karbantartás kell sajnos.


Bonbon változatlanul jól van a drágám, vele az ég egy adta világon semmi gond nincs, kop-kop-kop, erős és egészséges. :)


Nálunk telnek a napok, dolgozunk szépen, munka van, sose legyen kevesebb. :)


Kati a következő, akinek írni kell! :)

3446. Miszti3
2015. jan. 24. 17:11

Nagyon sajnálom hogy elfogy a szó, nekem ez a fórum volt az egyetlen kedvencem. :-)) Olyan jó volt itt Veletek mindent megbeszélni, megosztani a problémákat, nincs is más vizslás ismerősöm rajtatok kívül.


22-én voltunk a kamaraerdei vizslatúrán, majdnem 300 vizsla jött el, kellemes kiránduló idő volt. Prézlike kicsit félt is, hogy elveszik, ezért vagy a lábunk alatt volt, vagy Mesike látószögében - 5 méteren belül - futkározott. Deményékkel is találkoztunk, a gazdi dedikálta a könyvét.

Jó az a könyv, de azért volt benne egy-két unalmasabb, kicsit talán erőltetett rész, de volt sok humor is benne. Azért volt, hogy fennhangon kellett mosolyognom rajta! :-)


Katykóca, azért láttad a vizslamentés oldalon a Prézlikét, mert lányom időnként hírt szokott adni róla, mint ahogyan a többi mentett kutyáról is néha dobnak be képet, és pár sort. (A Facen).


Ha Ti sem akarjátok, hogy elhaljon ez a fórum, egy pár sort írjatok.

3445. Miszti3
2015. jan. 9. 17:40

Szia Moncsika! Kicsit későn reagálok, sűrű volt a program, de mostmár végre a laza, hétköznapi sineken járunk.

Neked is Boldog újévet kívánok!

Volt petárda, a terasztól néztük a kuttyokkal együtt a tűzijátékokat, durogtatásokat, az is bőviben volt. Nem volt félelem.


A karácsonyi ünnepek is elmúltak valahogyan, 3x is ünnepeltünk, úgyhogy hosszan tartott. (gyerekekkel, egyéb rokonokkal, közeli barátokkal.) Sok munkám volt benne, meg izgalom, de jól zajlottak.


A kuttyok is kaptak ajándékot, persze becsomagolva, mert annyira tudják, hogy valami különös nap van, és mindenki ajándékot bontogat... Várják izgatottan a sorukat, annyira drágák!!! Én úgy meg tudok hatódni az észjárásukon, és hitetlenkedek rajta, de aztán meggyőznek. :-))))


Itt reggel jégpálya volt, azóta meg minden saras. Megint megy a nagy lábtörlés, és a takaritás is turbóra van ilyenkor kapcsolva. Folyamatosan cserélem a lepedőket, takarókat az ágyon, mert azért a lábaik köze nem tisztul annyira ki.

3444. Moncsicsa
2014. dec. 28. 19:29

Boldog új évet kívánunk mi is Lányok, és petárda mentes nyugodt Szilveszter éjjelt a kutyafüleknek. :)


Felénél tartok a Demény könyvnek, nagyon tetszik. :) Volt szerencsém Deményhez személyesen is, mikor Veszprémbe voltak dedikálni. :) Jó fej kutya, hirdette a "zigét" rendesen, nem győzték töpörtyűvel betömni a száját. :D Gazdi mondta is a lelkes deményistáknak, hogy kéri a töpörtyű mennyiségét csökkenteni, mert hazafelé összehányja Demény a kocsit. :DDD


Hogy telt Lányok a Karácsony? Nálunk a Csajok szárított nyuszifület kaptak a kis zacsijukba, plusz egy-egy jutalom rágcsát. Tudták a szarosok, hogy az övék, ültek szorgalmasan a fa előtt. :D


Leesett az első hó ma, most este kergetőztek kint egyet a Csajok, tetszik nekik. Elkezdtünk apával futni, na, azt nagyon élvezik, a kis Nyafóca, aki alapjáraton működik általában, még ő is felpörög. :D


Nálatok mi újság, minden rendben van? Szép csendben elteltek az ünnepek?

3443. katykóca (válaszként erre: 3442. - Miszti3)
2014. dec. 28. 11:07
Már kiolvastam:D
3442. Miszti3 (válaszként erre: 3441. - Katykóca)
2014. dec. 27. 22:56

Jó helyre került, imádjuk. :-)


Én is mindenkinek az új évben sok örömteli "vizsuzást" kívánok!


Olvastátok már a Demény könyvét?

3441. katykóca
2014. dec. 27. 17:35

Miszti!!

Láttam Prézlit a Vizslamentés lapon:D

MInden Kutyafülnek,és Fültulajnak boldog g újévet:DDD

3440. katykóca
2014. dec. 21. 19:42
Olyan okosak :D Imádnivalóan cukikák ! De tény a macskák nemm a barátaik....
3439. Miszti3
2014. dec. 16. 19:47

Még egy sztori jutott eszembe Mesikéről, ez is mostanában történt, egy héten belül.

Séta közben kiszúrt egy kertben egy macskát, és végeláthatatlan ugatásba kezdett. A macsek a keritésen belül volt 1 méterre tőle, de abszolut nem zavartatta magát, mozdulatlanul maradt, oda se neki viselkedett. Na ezen Mesike nagyon berágott, nem tetszett neki, hogy rá se hederítenek. Jól elmaradt tőlünk, ott szobrozott még sokáig Mesike a ház előtt, ugatva a macsekot. Már el is kanyarodtunk az utcából. Aztán csak jött utánunk.


3 nap múlva is egy ilyen családiházas környezeten vittük keresztül a futtatóig, más irányból, más utcákat érintve, de azon a bizonyos utcán is áthaladva, ahol múltkor a "macskás ház" volt. Egy csomó eső volt a napokban, szagot nem tudom honnan kapott, vagy megismerte a házat? Mindenesetre macsek sehol, de Mesike lecövekelt a ház előtt és lesett, láthatóan várta a macskát. Két lábon állva lesett be a kerítésen, hosszasan. ugatott közben - hívta... Csalódottan jött tovább, persze megint jól lemaradva tőlünk, jó sokáig várt a macsekra.


Amiért leírtam ezt a kis esetet is, azért volt, mert nagyon meglepődtem, hogy ilyen biztosra megismerte a házat, visszaemlékezett (!) a macsekra, és várta az újabb találkozást. Ez nekem így "sokk" volt egyszerre. :-)


Olyan kis okoska. :-))))

3438. Miszti3
2014. dec. 16. 19:29

Ujjabban Mesike önként elvonul "számüzetésbe", ha valami rosszat tesz. Hihetetlen, hogy egy állatnak ekkora büntudata legyen, és hogy szégyenében elbujjon...

A minap kicsit odapisilt egy lepedőre egy délutáni szieszta alatt, aztán szinte észrevétlenül eltűnt egy szék alá. Mi nem is láttuk, hogy mi történt, azután kezdtük el keresni az okot, miután láttuk, hogy száműzetésbe vonult. Mit csinálhatott? Szétrágott valamit? (elő szokott fordulni, legutóbb egy szeműveget rágott miszlikbe) Behordta megint a diót a konyhából? ... ? Aztán láttuk meg a foltot.Annyira tudja szégyellni magát, (!)szinte emberi módon, hogy hiába hívjuk ilyenkor magunkhoz, leszegi a fejét, lapul, kerüli a tekintetünket, és kéreti magát egy csomó ideig, hogy "na gyere már ide Mesike, nincs semmi baj, szeretünk". :-))) Mire nagy nehezen engedi magát simizni...

Annyit mosolygunk rajta, hihetetlen dolgai vannak. És nem az első eset!

3437. Moncsicsa (válaszként erre: 3436. - Katykóca)
2014. nov. 29. 22:51

Na igen, látod ez nem jutott eszembe! :D Így már érthető. :D Anyósoméknak van westi kutyusuk, szegényt könnyebb átugrani mint megkerülni, mert ha a mama eszik, a kutya is eszik. Napjában ugyan csak 1x, de az reggeltől-estig. :D


Akkor most rend van Nálatok, szigor, és fegyelem? :D Stikába kutyafül etetés? Csak egy kicsit? :DD Mert szegény pára a végén el fog fogyni, anya annyira szigorú. :DDD

3436. katykóca
2014. nov. 29. 20:19
Nem az a kérdés én mennyit adok neki:DD Hogy együttesen a család mennyit ad neki:DDD Most mindenki le van tiltva..csak én etetek!!!
3435. Moncsicsa (válaszként erre: 3434. - Katykóca)
2014. nov. 27. 18:07

Na bammeg... Pannika ennyire összekapta magát? Mennyi kaját adsz most neki?

A múltkor, mikor mi is voltunk dokinál, Bonbonra mondta, hogy picit vegyek vissza a kajából. :) Pár dkg-mal kevesebbet kap. :) Most kap Boni annyit, mint a Nyafóca kapott már egy ideje.

Nálunk a lányoknak a napi adagja 21 dkg/kutyafül, plusz délután a rágócsont.


Milyen a napi mozgatás? Mentek futni vele? :)

3434. katykóca
2014. nov. 26. 20:23
Pannika 26.7 volt 9 napja..azóta minden nap van mozgatás és naggggyon kevés a kaja..70 dekát fogyott::DD Már csak 6 kilócska van hátra!!! Úgy elég nehéz hogy Lucust meg túl kell etetni mert zörög..és így is 3x többet kap...MINDEN diétázó élőlénynek üzenem küldjék el a k.. anyjukba a genetikai örökléstant:DDD Szegény Pannika!!! :D
3433. MelisUK
2014. nov. 16. 21:50
Koszi szepen a valaszt. Nem nez ki tulsulyosnak egyaltalan, de ugy se nez ki, mint altalaban egy vizsla. O egy hatalmas, izmos, eros, felelmetes kinezetu kutya, a szokasos vajszivu belsovel. Az emberek altalaban megijednek tole a merete es ereje vegett. De egy imadnivalo kis edibaba, az egesz csalad szeme fenye.
3432. katykóca
2014. nov. 15. 21:03

Ja ..nagydarab..még erre muszáj nekem reagálnom....:D Két vizslalánylényem van...egy kicsi 53 marmagas ámde 25 kilós tömörgyönyör...és egy 65 marmagas sudár csodám 26 kilóval ..két egyéniség ..a kicsi egy Garfield lusta macskadög..és kövér:DDD Pannika.. alig etetem de hízik...

és ott a Luca az elegancia csúcsa Nos ő nagydarab ...nőnek mindenképp ,a férjem csak buuzinőnek hívja:DDDD Mind a kettő csodáslatos:DDDD Imádom őket...más és másért..

3431. katykóca (válaszként erre: 3430. - MelisUK)
2014. nov. 15. 20:55
Szia Meli! Szemre még mindig túlsúlyosnak tűnik????Mert a többit szard le...ha egy emberre nézel nem az alapján ítéled-e meg hogy túlsúlyos -e hogy hogyan néz ki??? ha pedig diéta közben van és fogy ..inkább arra fókuszáljatok hogy nehogy túlfogyjon a trend nevében!!! Nálunk embereknél is mást jelent egy 160cm/60 kilós ember különböző aspektusokban...testépítő???akkor sovány...balettos ..akkor kövér....alma vagy körte alkatú..:DDD A lényeg hogy szeresd:DDD és én úgy látoma törődésedből hog bagyon szereted::DDD és ez a lényeg!!
3430. MelisUK
2014. nov. 15. 15:32
Sziasztok! Van egy gyonyoru him vizslank, 3 eves. Nemregiben kerult hozzank, kicsit tulsulyosan. Dietan tartjuk es rengeteg mozgast kap, nagyon szepepen alakul at a teste. Jol kiizmosodott es latvanyosan fogyott, mar csak a bore nagyobb mint a teste, de gondolom az is hamarosan visszamegy. Voltunk vele allatorvosnal, megmertek es igy is 39 kilo, hogy mar fogyott. Nem hinnem, hogyennel tobbet fogyhatna, a bordai mar kiallnak es csupa izom a teste. Normalis, hogy ilyen nagydarab? Magas is egyebkent.
3429. Miszti3
2014. okt. 27. 12:18
A Betadintól teljes mértékben meggyógyult Prézlike bőre. Már csak azt sajnálom, hogy feleslegesen adtam ki 16ezret (félrekezelés, + hatástalan gyógyszer, spray, kenőcs) az állatorvosi költségekre.
3428. Miszti3
2014. okt. 15. 21:13

A Betadintől tényleg szépen javul Prézlike, sehol nem jött új folt rajta, és eltűntek a korpaszerű, hámló tünetek is a szőrhiányos helyeken. Most már nagyon bizakodó vagyok.


Mesike megszállottsága is valamit javult, talán többet alszik napközben. (Ha nincsenek vendégek, nyugis nap van). Azt az egy pontra fokuszálást már csak nagyon ritkán csinálja, ami a fő tűnete volt. Helyette viszont időnként a nyelvkiöltögetést veszem észre rajta, ami szintén a megszállottság egyik tünete. Amikor nagyon izgatott, akkor csinálja. Mesike már 3 és fél éves, lehet, hogy magától is csökken - a kor előrehaladtával - a szuper aktívítása, túlfűtöttsége.


Prézlike leírhatatlanul aranyos, annyira jó, hogy befogadtuk! Olyan sok élményt ad, mosolyt fakaszt, és nagyon kis ragaszkodó, bujós. :-)

3427. Miszti3
2014. okt. 12. 12:35

Egy hozzáértő tanácsára - akinek volt ugyanilyen problémája a kutyatenyészetében - Betadin oldattal kezeltem végig Prézlikét. Azt mondta az illető, hogy a Nizoral semmit sem ér, csak jódos kezeléssel fog javulni. És tényleg, 2 nappal azután, hogy hazajöttünk a kontrollvizsgálat eredményével, hogy minden rendben van, legalább 20 új folttal tovább terjedt... Ennyit az orvoslásról.


Most olyan vörös a kezem, mint a húsvéti pirostojás, de van remény, hogy ezzel gyógyulni is fog. Azért legközelebb neylon kesztyűvel fogom végig "agyusztálni", mert ez gond ilyen veres kézzel járni-kelni.


Most lecseréltem az adatlapomon az előbbi képet olyanra, ahogyan most néz ki.

3426. 99279bb06f (válaszként erre: 3423. - Miszti3)
2014. okt. 10. 17:27

Ha nem néztem volna meg, hogy miért csak a teste van a képen, akkor azt hittem volna, hogy őzike. :)

De így tényleg csúnya lehetett. Látszik, hogy időben elkaptátok. Most már csak gyógyuljon!

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook