Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Tanuló vezetők, friss jogsisok gyertek csevegni! fórum

Tanuló vezetők, friss jogsisok gyertek csevegni! (beszélgetős fórum)


2466. moncsicsi83 (válaszként erre: 2460. - Ametiszt19)
2010. febr. 18. 13:11

Körforgó, ez aranyos :D Sok sáv nálunk is ezerrel van, Szeged elég jó tanulóhely közlekedés szempontjából, itt aztán minden van. De legalább nem ér meglepetés. Amúgy a dupla körforgalom szerintem nem agyrém. Először én is féltem tőle, de aztán amikor közlekedtünk arra, rájöttem, hogy nem is gáz.

Most épül a lámpás körforgalom, ami 3-4 sávos lesz. Na attól fosok rendesen. Ha kíváncsi vagy rá, nézz be a naplómba, felraktam mutiba :D

2010. febr. 18. 13:09

Excica, nem vagy te liba. Az mi, hogy esténként keresztet csinálsz? Azt nem vágom... Amúgy nekem az oktatóm anno azt mondta, hogy ne nagyon agyaljak azon, hogy az adott szituban -amit elrontottam- hogy kellett volna, mert sosincs két egyforma szituáció. Oké, persze az, hogy gyalogost elengedni, elsőbbséget megadni, adott. De egyik szituáció sem olyan, mint a másik. Pl ma -igaz bringával voltam- de hiába volt egyenrangú kereszteződés és nekem lett volna elsőbbségem, a sárga trabant lassítás nélkül átszáguldott a kereszteződésen. Még szerencse, hogy hallottam, és lassítottam, nem rutinból mentem át a kereszteződésen. Szasza szentírása tényleg szentírás. Annak van elsőbbsége, akinek megadják :D


Az oktató nekem is mindig hirtelen befékezett, ha baromi nagy butaságot csináltam, de hidd el, ő tudja, mikor lehet ilyet csinálni, mikor nem. A tükrökből mindent lát. Nem olyan hülye, hogy veszélyeztesse a maga és mások testi épségét, meg a kocsiját, ami a kenyérkeresője...


Az oktatód, meg a leírtak alapján jó oktatónak tűnik, főleg ha tényleg elmagyaráz mindent, meg visszavisz olyan helyekre, vagy hasonlóakra, ahol sorozatban rontassz. Így tanulod meg. Nekem egyébként sokat segített az is, ha valamit nem értettem, vagy a könyvben valamit nem tudtam értelmezni, vagy láttam egy szitut és kíváncsi voltam a helyes közlekedési módra, megkérdeztem, ő meg elmagyarázta. Sokat lehet tanulni másokból is...

2464. Ametiszt19 (válaszként erre: 2463. - SzaszaBaba22)
2010. febr. 18. 12:54
Legyen igazad :)
2010. febr. 18. 12:30

Van erre egy nagyon jó mondás amit én úgymond "szentírásként" tekintek: Csak akkor van elsőbbséged ha megadják! :)


Am nekem is jobban megy a kresz tesztben mint a való életben :D Ott nincs idő gondolkodni, de majd ha meglesz a rutin akkor nem fog gondot okozni! :) Mindenbe bele kell tanulni! Az oktató meg azért fékez mert ez a "dolga"! Nyugi sztem mindenkinél előfordul, nálam is volt h beletaposott mert elbambultam vagy nem figyeltem eléggé és olyankor cselekedni kell a balesetmegelőzés végett.


Ametiszt! Én is így vagyok valahogy.. mármint ha vmi hirtelen dolog történik totál leblokkolok pár percre és olyankor azt sem tudom mivan.. se figyelni se koncentrálni nem tudok utána mert kizökkent az addigi légkörből, de sztem ez is majd csak megszokás kérdése! :)

2010. febr. 18. 12:23
Nekem is mindig elmagyaráz mindent. Ha valamit elrontok, képes addig visszavinni oda, amíg meg nem tudom csinálni. Az autósiskolában, ahová járok, ő a legszigorúbb oktató. Legalábbis azt mondják
2461. Ametiszt19 (válaszként erre: 2459. - 74af68e220)
2010. febr. 18. 12:00
Kezdetben nekem is belefékezett ha nagyon bementem a kereszteződésbe, vagy nem néztem körbe tolatásnál, akkor mindig elszégyelltem magam. Nekem sem esett jól, olyan hülyének éreztem magam. De nem kell megijedni tőle, csak a nyomatékosítás miatt csinálják szerintem,hogy tuti megjegyezd. Amúgy nekem is néha okoz fejtörést, hogy kinek van elsőbbsége, meg aztán van mikor van és nem adják meg pl telizöld van, mennék egyenesen, és bekanyarodnak elém a szembe sávból,ilyenkor pánikba tudok esni hogy akkor megálljak, vagy mi legyen? Ma reggel is volt ilyen,még vizsga előtt, az oktatóm oda is kapott a kormányhoz. Az a baj,hogy ha megijedek akkor kapkodok. Ha előbb körbenézek, akkor viszont van időm átgondolni a dolgokat, ha tudom ki jön mögöttem,mikor vált a lámpa zöldre (ha a gyalogosoknak villog már) ilyesmi... Szóval menni fog, gyakorolni kell sokat. Meg az oktatóm mindig úgy segített,hogy folyamatosan kérdezett, na most kire kell figyelni, na itt kinek lessz elsőbbsége, látod milyen színű a következő 2 lámpa?... Rákényszerített, hogy nézzek messze. De kezdek ráállni. Remélem hamar sikerül a papírokat intézni,meg kocsit kölcsönkérni,hogy nehogy elfelejtsem, most hogy kezdek belejönni :)
2460. Ametiszt19 (válaszként erre: 2456. - Moncsicsi83)
2010. febr. 18. 11:54
Dunaújváros. Körforgó meg több sáv, illetve hülye emberek itt is vannak, de villamos meg sínek nincsenek. Fú, Érd felé vannak olyan dupla körfogók, az agyrém :D
2010. febr. 18. 11:52
Nektek is csináltak ilyesmit?
2010. febr. 18. 11:51
Mikor nem jól csinálok valamit, az oktatóm hatalmasat fékez. Egyszer majd belénkjön hátulról valaki. Sokszor nem merek megcsinálni valamit, akkor sem, ha jó, mert már félek, hogy mikor fékez megint....
2457. 74af68e220 (válaszként erre: 2451. - Ametiszt19)
2010. febr. 18. 11:48
Az a város sem nagy, ahol én tanulok.És lehet, hogy kiröhögtök, de esténként kresztesztet csinálok. És mindig tudom,kinek van elsőbbsége. De ha vezetek, nagyon nehéz eldöntenem.Mert ott nincs 1 perc rá hogy kigondoljam, mire odaérek, már fejben kell lenni a dolgoknak. Istenem, mekkora liba vagyok!
2456. moncsicsi83 (válaszként erre: 2451. - Ametiszt19)
2010. febr. 18. 11:47
De puncsos vagy :D Nálunk dupla villamos sínek, vasúti átjáró nem egy, dupla körforgalom, hatalmas forgalom, dugók :) Melyik városban laksz? :)
2455. moncsicsi83 (válaszként erre: 2450. - Ametiszt19)
2010. febr. 18. 11:44
Gyanús vagyok? :D Ajjajj, lebuktam :DDDD
2454. moncsicsi83 (válaszként erre: 2449. - 74af68e220)
2010. febr. 18. 11:44
Na kedves párod van. Nem hogy bíztatna, még ilyeneket mond? Vágd már nyakon helyettem is :D Igen is lesz jogsid, meg fogod csinálni, csak neked kicsit több időbe telik, mint másnak. Változó, hogy kinek milyen gyorsan sikerül... Pl van ismerősöm, aki 30 órából csinálta meg a rutint, aztán még jó sok sok forgalmi óra után lett meg a jogsi, de megcsinálta. Nem szabad feladni, bízz magadban! Mi bízunk benned, MEG FOGOD CSINÁLNI!
2010. febr. 18. 11:43
Na látod, már a múltkor beszéltük az oktatóval, hogy az első vizsgán olyan sebességel akartam bekanyarodni, hogy nem is csoda, ha a kereszteződés túloldalán találtam magam. Megint elvitt oda, szép lassan befordultam, és nem érintettem az elzárt területet.
2010. febr. 18. 11:41
Nálam is az előrelátással van gond.
2451. Ametiszt19 (válaszként erre: 2449. - 74af68e220)
2010. febr. 18. 11:20

Ez hülyeség. A pasiknak csak nehéz elviselniük,hogy (bármit is) nem ők irányítanak, hanem TE. Képes vagy rá!! Nekem is ment, pedig nem vagyok egy őstehetség :D Kezdek eljutni odáig, hogy már tudom az autóval mit, mikor és hogy kell csinálni, most már tudok "előrelátó" lenni,ahogy z oktatóm mondja mindig. Nekem segített, hogy végiggondoltam milyen szituban mit kell csinálni, mondtam magamnak, hogy gyalogos jön, akkor lassítok,visszakapcsolok, lassan elcsorgok,ha kell megállok, egyes, ha elmentek akkor kuplung fel pici gáz, felváltok megyek tovább... mondtam hogy most nekem van elsőbbségem,nincs busz, nincs gyalgos, körbenéztem, még mindig kinn van az irányjelzőm, nagy ívben kanyarodok, a külső sávba kell mennem, nézza tükörbeeeeee...így végig... Mindig átgondoltam,hogy mit rontottam el. Még most is az volt az oktatóm utlsó tanácsa, hogy ne ezerrel tépjek be a kanyarba, valamiért sose lassítok ott :D Meg mindig inkább elengedek mindenkit, de aztán rászoktam,hogy ha elsőbbségem van,akkor IGENIS adják meg.

Aztán majd megint kezdhetem előről a kedves autójával (kíváncsi vagyok ő hogyan fogja viselni,ha én vezetek :). Szóval ne add fel semmiképpen. Mondjuk nekem az is szerencse, hogy a mi városunk nem túl nagy, a forgalom se vészes, nincs villamost, meg vasút (legalábbis benn a városban nincsen)... Veled vagyok :))

2450. Ametiszt19 (válaszként erre: 2448. - Moncsicsi83)
2010. febr. 18. 11:14
Köszikösziiiiiii :D POnt ezt mondta a vizsgabiztos is! Gyanús vagy TE nekem :D
2449. 74af68e220 (válaszként erre: 2443. - Ametiszt19)
2010. febr. 18. 11:08
Rendes az oktatóm, csak olyankor majd szétveti a düh, mikor hülyeséget csinálok. De azért még egyszer sem emelte fel a hangját, csak látszik rajta, hogy ingerült.A vizsga után beültette a páromat.és elvittük egy körre, lássa ő is, hogy vezetek. Hát nem valami jól ment. Erre azt mondja nekem ma reggel egy veszekedés után, hogy ő már lemondott róla, hogy nekem jogsim lesz. Basszus, jól megvigasztalt a következő vizsgámnak az időpontját sem fogja tudni. Üljön itthon a gyerekekkel,én meg csakazértis átmegyek.Az oktatóm szerint viszont biztos hogy lesz jogsim, de azt nem tudja, hány órát kell még vennem, de megígéri hogy lesz.
2010. febr. 18. 11:04

Jaj, ma ilyen szuper nap van. Ametiszt, szívből gratulálok, nagyon ügyes voltál! JAj de jó :) Még jobb kedvem lett, mint volt :) Aztán hétvégén tessék méltóképp megünnepelni a szülinapot és a jogsit is ;)

Már csak 1 max 2 hét és mehetsz az utakon!


Balesetmentes, biztonságos közlekedést! :)

2447. Ametiszt19 (válaszként erre: 2446. - SzaszaBaba22)
2010. febr. 18. 10:35
Köszi :))
2010. febr. 18. 10:30

Jajjj Ametiszt GRAT!!! :D Ügyes vagy! Ugye milyen jó érzés végre letudni? :D Én is úgy megkönnyebbültem anno! Most már nyugi! :D Én akkor kaptam pippet mikor már azt vártam h kiküldjék.. olyan soknak tűnt :D Remélem hamar meg is érkezik hozzád! :) Még1x szívből gratulálok és sok örömöt a vezetéshez :P


Excica, nyugi meglesz az! Kicsit próbálj magabiztosabb lenni, hidd el sokat számít! :)

2445. Ametiszt19 (válaszként erre: 2444. - D5e70f9842)
2010. febr. 18. 10:27
Nagyon-nagyon köszönöm :D Igen, majd hétfőn megyek intézni, azt javasolta az oktatóm, hogy előbb nem érdemes. Tényleg el sem hiszem :D Ráadásul holnap lesz a szülinapom, úgyhogy piszkosul örülök, a hétvégén lesz mit ünnepelni :D ANNYIRA JÓL ESIK CSAJOK WÁÁÁÁ ({) Öleleten Netek :)))))))))))))))))))))))))))))))))))
2444. d5e70f9842 (válaszként erre: 2441. - Ametiszt19)
2010. febr. 18. 10:17
Ametiszt Szívből Gratulálok!!!!!!!!!!!! Ügyes voltál!!!! Tudom milyen érzés, múlthéten én is átéltem.... :-) Nagyon nagyon örülök hogy sikerült, gondoltam Rád már reggel!!!! Most már fújd ki magad, pár napig még úgysem hiszed el. :-) Most már csak a jogsit kell intézni meg várni hogy megjöjjön. Gondolom nálatok is holnap lehet majd menni a pappirért amivel lehet igényelni....
2443. Ametiszt19 (válaszként erre: 2442. - 74af68e220)
2010. febr. 18. 10:16
Biztosan menni fog, ezerrel szurkolok :) Tiszta köd volt minden, de jó volt,mert olyan helyeken mentünk a városban ahol eddig is, tudtam mire kell figyelni. Jó az oktatód? Az enyém nagyon rendes, bár mindig megkaptam,hogy ha hülye voltam,te megtette a hatását :))) Irtó hálás vagyok neki!!
2442. 74af68e220 (válaszként erre: 2441. - Ametiszt19)
2010. febr. 18. 10:07
Gratulálok. Milyen jó lenne már nekem is átmenni végre. Jövő héten veszek 10 órát. Remélem, az segít
2010. febr. 18. 09:49
SIKERÜÜÜÜÜÜÜÜÜÜÜÜÜÜÜÜÜÜÜÜÜÜÜÜÜÜÜÜÜÜÜÜÜÜÜÜÜÜLT :D:D Jaj csajok,majd ki ugrom a bőrömből :D Pedig reggel úgy reszkettem,mint államvizsga előtt :D De aztán lenyugodtam és nagyon ügyes voltam, járt a fejem mint a Terminátornak, figyeltem, elengedtem a gyalogosokat, nem fulladtam le, kikerültem még a hülye kátyúkat is. Annyira örülök! Megdicsért az oktatóm is. Jaj de örülök :DDDDDD Nagyon köszi, hogy szurkoltatok, jó volt tudni, hogy sokan szurkolnak nekem :)))) Dejódejó :D (Most megyek enni,mert eddig egy csomóban volt a gyomrom :D) PUSZAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA
2440. katus3 (válaszként erre: 2438. - Moncsicsi83)
2010. febr. 18. 08:49

Sziasztok!


Ametiszt! Ügyes legyél!


Moncsi! Ez majd akkor lesz (szerencsére) ha jön a jobb idő. Szeretettel várlak!:-) Én még nem vezettem le egyben ennyit,nem tudok mit mondani,de őszig még sok időd van gyakorolni.

2010. febr. 18. 08:15
Javítás :) Ő átvenné... Még így is :)
2010. febr. 18. 08:14

Sziasztok Csajok!


Ametiszt, kalappal ;)


katus, így már könnyű, ha szakember van... :) Majd megyek én is hozzátok kerékcserére gyakorlásra ;) Viszem a járgányt is... :DDD Na majd mesélj, milyen volt, mennyire ment, kíváncsi vagyok. Szorítok. ;)



Tényleg, csajok -akik már rutinos vezetők-, mennyi idő után vezettetek le mondjuk 2-300 km-t egybe? CSak hogy szerintetek mennyit kellene gyakorolnom, hogy ez menjen? Csak mert párom olyan kirándulást tervez őszre, ahol a határig nekem kellene levezetni, vagy legalább Pestig és utána ő átvenni, még is is maradna 500 km-re biztos. Csak hát ha már van jogsim, könnyítsek rajta, ha már nem lehet még vezetni külföldön...

2437. SzaszaBaba22 (válaszként erre: 2435. - D5e70f9842)
2010. febr. 17. 19:30

Na látod így kell ezt! :) Ügyes vagy! :))) Nyugi mikor én is beültem a mi autónkba azt mondtam úristen.. Mint egy tök kezdő! :D De egy 10-20 perc után kezdtem ráérezni! Majd megszokod és akkor azzal is minden prímán fog menni! :)


Ametiszt drukkolok! :) Hánytól kezded?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook