Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Tanuló vezetők, friss jogsisok gyertek csevegni! fórum

Tanuló vezetők, friss jogsisok gyertek csevegni! (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ... ❯❯
23316. Ted_a_macko (válaszként erre: 23315. - Görögtánc)
2020. nov. 18. 15:58
Nekem a covid miatt kimaradt 3 hónap, emiatt pár hét kivételével végigvezettem a nyarat, klíma nélkül, hát egy élmény volt.😁 Vizsgán (szept.eleje) is dög meleg volt, de az már nem érdekelt.😎 Egyszerűen nem volt hajlandó klímázni az oktató, de ahogy hallottam, máshol is ezen spórolnak. Hát köszi.
23315. Görögtánc (válaszként erre: 23314. - Dávid928)
2020. nov. 18. 15:40
Ez is igaz.😁 a hőségben nekem sem lenne nagy kedvem még órákra is járni. Tavasszal lesz több időm (is) elkezdeni, mondjuk úgy esélyes, hogy beleesik a nyár is.😅😆 De így talán még sikeresen végzek a következő télre!
23314. Dávid928 (válaszként erre: 23312. - Görögtánc)
2020. nov. 17. 22:29

Na én pont fordítva akartam,télen elkezdeni hogy nyárra legyen meg😁

Nyár ne menjen már rá ilyenre,még munkába is nehéz menni joidobe nem hogy még delutan szenvedni.😁

23313. Csilla88 (válaszként erre: 23309. - Mimi66)
2020. nov. 17. 21:40
Szia! Szurkolok neked! Az jó tanács, hogy a kis hibákat el kell engedni és csak menni és az adott helyzetre koncentrálni. A sikeres vizsgám első felében egy 50-es szakaszon 52-vel mentem, mikor ránéztem az órára, majdnem kiesett a szemem a helyéről, szinte biztos voltam benne hogy nekem annyi. De mivel nem szólt senki, gyorsan elkezdtem fékezni de csak alig észrevehetően, nehogy pont ezzel hivjam fel a figyelmet a hibámra.. aztán egy parhuzamos úton, ahol tudtam hogy nehéz besorolni, rögtön bevágódtam a belső sávba, hogy túl legyek a nehezén -na ezt meg is jegyezte a vizsgabiztos a végén, hogy az mégis mi volt XD de KRESZ-t nem szegtem, így nem vághatott ki érte. Szóval a lényeg hogy szabad hibázni, de csak kicsiket ;)
23312. Görögtánc (válaszként erre: 23304. - Bogyoka89)
2020. nov. 17. 20:40

Jó tudni, mert én tényleg abban a hitben éltem, hogy csak 1 évem van. Ma utánaérdeklődtem és tényleg 2! Pedig egy barátnőm is megesküdött rá, hogy sietnem kell, nehogy kicsússzak az egy évből. 😃


Én is szeretnék majd sokat vezetni ha megcsinálom egyszer. Talán egy kicsit félek tőle, azért is halogatom, meg nyáron nem tűnik annyira macerás műveletnek.

23311. bogyoka89 (válaszként erre: 23309. - Mimi66)
2020. nov. 17. 19:49
Ügyes leszel, menni fog, meglesz az a vizsga! :) Szorítok
23310. Dávid928 (válaszként erre: 23309. - Mimi66)
2020. nov. 17. 18:31

Sok sikert menni fog.

Ha úgy érzed hibázol vizsga alatt engedd el,ha akkora hiba lenne úgy is mondaná hely csere.

Sokan itt rontják el hogy nem engedik el ami persze nagyobb eséllyel újra hibát szül..

23309. Mimi66
2020. nov. 17. 18:15
Sziasztok! Nagyon kedves tőletek, hogy bíztattok! Ma ügyes voltam, azt mondta az oktató, ha így megy holnap is akkor sikerülni fog! Nem voltam izgulós, a kreszvizsgán is csak három pontot rontottam, vezetni is vidáman jártam... nem is értem mi ez a pánik nálam?! Mint ha gyomorszájon vágtak volna. Mindegy, holnap lesz ami lesz, én odateszem magam aztán, ha mégsem sikerül legalább megtapasztalom milyen ez a vizsga!! 14.20-kor kezdek, drukkoljatok! Vigyázzatok magatokra, szép estét kívánok! 😘
23308. Ted_a_macko (válaszként erre: 23305. - Mimi66)
2020. nov. 17. 10:29

Szia Mimi! Először is, NEM vagy öreg, se ehhez, se máshoz! Tessék elengedni ezt a gondolatot!!! Én elmúltam harminc, magával az oktatással kínlódtam sokat, nehezen éreztem rá, stb. Aztán a vizsgán valahogy minden negatív dolgot elengedtem, kifejezetten jókedvű voltam, és bár lettek hibapontjaim, de elsőre sikerült. Ja és a vizsga előtti alkalmakkor rengeteget bénáztam...

Az oktatás során volt szerencsém egy 44 éves hölgyhöz, hasonlóan küzdött, sok-sok plusz órát vett, de átment elsőre. Több fiatalról meg hallottam (mindig kérdezgettem az oktatómat), hogy többedjére. Lehet, hogy a vizsgán számít az, az ember idősebb, érettebb, és össze tudja magát szedni a fontos pillanatokban, én így éreztem a vizsga után, hogy baromira fegyelmezett voltam.😀

Ahogy Andi is javasolta, úgy vezess, mint egy sima órán, és ne arra gondolj, hogy vizsgabiztos ül mögötted, hanem családtag, vagy valakit viszel haza vezetés után.

Mivel vizsgázol, mindent tudsz ahhoz, hogy sikerüljön, fel vagy készülve. Egy hatalmas kalappal, és várjuk izgatottan a híreket. Hajrá, ügyesen!😊

23307. Ted_a_macko (válaszként erre: 23302. - Andi1988)
2020. nov. 17. 10:19

Na, a türelmetlenségről én is tudnék mesélni.😀 Igazad van, muszáj egy kicsit lökdösnöd magad, hidd el, az is számít, ha kisebb távokon vezetsz.

A sávváltás nehézségein ne keseredj el. Első pár alkalommal én is hasonlóan éreztem, de már most jobban megy, úgy értem, nem parázok rajta. Azt nem szeretem, ha rövid a felhajtó a pályára, és sokan jönnek, de azért azt tapasztalom, nem célja senkinek a másik feltartása. Amikor megkaptam a jogsit, azt mondtam, sokáig nem fogok előzni. Most már ezt is gyakorlom, de csak pályán, többsávos úton, viszont csak akkor, ha nincs nagy forgalom.

Én azért is "hajtom" magam, meg párom is mondja, menjünk, vezessek, ismeretlen helyeken is, mert csak így lesz rutin. Múltkor egy ismeretlen városban elsőbbségadást gyakoroltam, egy fura kereszteződésben.😀

Szóval hajrá, ügyesen, fokozatosan, menni fog!😊 Itt van ez a fórum is, ahol tudjuk egymást biztatni, és megértjük a másik paráit, nehézségeit.

23306. andi1988 (válaszként erre: 23305. - Mimi66)
2020. nov. 17. 08:24

Szia,

nyugi mindenki átmegy szerintem ezen , stressz, ideg , izgulas .

Nekem anno azt mondták, vezessek úgy mintha egy családtagomat vinném .... Na gondoltam magamban ...ha ezt anyám látná 😀😀😀😀

Én konkrétan a vizsga előtti napon hibát hibára halmoztam 😔 Ha elsőre nem is sikerül , akkor se aggódj , nekem azt mondta az oktatóm ,hogy az esetek 20%ban megy át valaki elsőre!

Próbálj meg úgy vezetni mintha egy sima óra lenne , nyugalom , nézz körül mindig legyél figyelmes, gyalogosokat figyeld és lássanak benned egy kis magabiztossagot ,hogy tudod irányítani az autót !


Hajrá ! Majd írd meg, hogy sikerült 😀

23305. Mimi66
2020. nov. 16. 21:00
Sziasztok! Üdvözöllek benneteket! Nagyon megörültem mikor megláttam ezt a fórumot! Adtatok egy kis önbizalmat! Szerdán vizsgázom vezetésből és soha olyan béna nem voltam, mint ma...talán csak az elején! Az oktatóm szerint csak vizsgadrukkom van...hát lehet de olyan mint, ha gyomorszájon vágtak volna, sa egy dolgot elszúrok, onnan már nehéz visszajönni...dől minden, mint a dominó!! Öreg is vagyok már ehez, (így ötven felett) de olvasva benneteket megnyugtatott, hogy a fiatalok is hasonló gondokkal és önbizalomhiánnyal küzdenek, mint én. Drukkoljatok nekem! Balesetmentes autóvezetés kívánok mindenkinek!!
23304. bogyoka89 (válaszként erre: 23290. - Görögtánc)
2020. nov. 16. 19:44

Szia. Én anno a 30 órát egy hónap alatt lezavartam, igaz bukás lett a vége.😁 Szerintem normális esetben 3-4 hónapot azért nem árt rászánni. Egyébként a sikeres kresz vizsgától számítva 2 éved van a sikeres forgalmi vizsgáig, de látom, ezt már leírták előttem is.

Többieknek azt tudom tanácsolni, ha már megvan a jogsitok, vezessetek minél többet, ne essetek ki a rutinból. Azt hiszem nálam nemsok nehezebben jogsit szerző ember van, de ennek már 3 éve, és azóta balesetmentesen levezettem sokezer kilométert. 😊

23303. Görögtánc (válaszként erre: 23298. - Ted_a_macko)
2020. nov. 16. 16:34

Tavasszal mindenképp elkezdeném, és ha 2 év, akkor remélhetőleg mindenképp bele fogok férni. Nem szeretném halogatni, de most tényleg kevés időm lenne eljárni, max esténként, viszont akkor szinte folyton sötétben vezetnék.

Köszi a válaszokat! :)

23302. andi1988 (válaszként erre: 23299. - Ted_a_macko)
2020. nov. 16. 11:29

Mindenki ezt mondja , hogy legyek lelkesebb meg türelmesebb 😀 na a türelem nem az erősségem 😀😀 , de erőt veszek magamon , mert nem akarok olyan lenni akinek megvan a jogaikat de évek óta nem vezet 😔


Anno nekem is ment az útvonal , de ha új terepen vagyok ramjon a para 😔 a sávváltásnál még a 12:00 buszt is megvárom , csak akkor megyek ha tiszta a terep és még a környéken sincs senki😀 szomorú de jót nevetek magamon néha.....

23301. andi1988 (válaszként erre: 23294. - Csilla88)
2020. nov. 16. 11:27
Valóban kicsit erőltetni kellene , érdekes mert a saját autóra se vágyom annyira már 😔 de nem engedem el a dolgot , mert elég sok lóvét beletoltam 😀
23300. Ted_a_macko (válaszként erre: 23293. - Csilla88)
2020. nov. 16. 10:03
Párszor vezettem eddig automatát (mostantól sokat fogok), viszont hosszabb úton. Így sok mindent nem tudok elmondani tapasztalatként, csak annyit, hogy számomra nagyon megkönnyíti az egész vezetést az, hogy nem kell a váltásra figyelnem. Aki rutinos sofőr, annak nyilván ez nem annyira gond, de én így sokkal jobban tudok minden másra figyelni, nem kell félnem, hogy lefulladok, stb.
23299. Ted_a_macko (válaszként erre: 23289. - Andi1988)
2020. nov. 16. 10:00

A magabiztosság azért várat még magára, mert nemrég óta vezetsz. Én a jogsi után 1-2 hétig baromi lelkes voltam, aztán nálam is jött az ingadozás. De ez szerintem nem baj, hisz teljesen új terepen próbálgatjuk magunkat. Ahogy Csilla is írja, ha rászánod magad, hogy legalább hetente egyszer vezetsz, akkor nem esel ki a rutinból. Nem kell nagy távokat, és ha pl. hétvégén jobban ráérsz, ott a délelőtt, amikor garantáltan világos van. Jó lesz az, hidd el!😎


Na igen, a vizsgára megtanítják kezelni az autót, az ismert terepen elboldogulni, aztán jön a mély víz. Nekem a sávváltás, pályára felhajtás volt nagyon para, de most már kezdek belejönni, mármint hogy nem félek tőle. Meg 90-nel mentem max. órán, először para volt a 110-120, aztán meg már nem. Bele lehet jönni. Még csak 2 hónapos a jogsim, de azzal, hogy sokat mentem, sokat fejlődtem is, ezt nemcsak én mondom, párom is (aki több mint húsz éve vezet).

23298. Ted_a_macko (válaszként erre: 23296. - Görögtánc)
2020. nov. 16. 09:49
Száz százalék, hogy a sikeres KRESZ vizsga után 2 éven belül kell meglennie a forgalmi vizsgának. Csatlakozom Dávidhoz, beleférhet fél évbe, de tényleg nem érdemes centizni, bármi közbejöhet, meg eleve sok mindentől függ, hogy tud az ember haladni.
23297. Dávid928 (válaszként erre: 23295. - Görögtánc)
2020. nov. 15. 22:03
Beleférhet de ne centizd ki hogy a végén kapkodás legyen.simán kellhet plusz órák azert ma már a 60-80ora se ritka ha pl oktató is lassan tanít stb...
23296. Görögtánc (válaszként erre: 23292. - Csilla88)
2020. nov. 15. 21:39

Köszi a választ!

Én is úgy hallottam, hogy 2 év, de aztán valahol olvastam, hogy szűkítették egy évre. Majd erre rákérdezek.

23295. Görögtánc (válaszként erre: 23291. - Dávid928)
2020. nov. 15. 21:38

Szia, én vidéki vagyok, de itt is nagyon változó.

Köszi a választ :)

De akkor fél év alatt esélyes, hogy beleférek?

23294. Csilla88 (válaszként erre: 23289. - Andi1988)
2020. nov. 15. 21:06
Szia! Szerintem azért legalább heti 1X próbálj meg menni egy kicsit. Nehéz lesz utána visszaülni ha hosszabb időt hagysz ki.
23293. Csilla88 (válaszként erre: 23287. - Ted_a_macko)
2020. nov. 15. 21:04
Hát mindenkinek ennyire bejön ez az automata?! :)) nekem meg senkinek nincs a közelembe, így sajnos ki se tudom próbálni... írnátok róla hogy mik a tapasztalatotok?
23292. Csilla88 (válaszként erre: 23290. - Görögtánc)
2020. nov. 15. 21:00
Szia! Nekem 2 hónap alatt lement 40 óra, utána mehettem az elsőre. De amúgy 2 éved van a sikeres Kresz vizsgától számitva, én legalábbis így tudom :)
23291. Dávid928 (válaszként erre: 23290. - Görögtánc)
2020. nov. 15. 20:17

Szia függ hogy hol.

Nekem kresz 1honap volt a vizsgával

Egészségügyi közbe kresz alatt meglett.

Vezetés heti 4-6orat tudtam venni.

40korulivel mentem mert a tavaszi covid betett.

Ez úgy kb 3hónap de covid közbe jött

Januarba kezdtem júniusban lett meg elsőre


Nagyon függ a város mennyire lehet órát venni illetve sulinak mennyi oktatoja van.pl Pesten jó ha heti 2 órát tudsz menni.

Na én 1 hét alatt mentem annyit mint más Pesten 2-3het alatt.

Szóval elég szélsőséges

2020. nov. 15. 19:24

Sziasztok!

Bocsi, hogy csak úgy ideírok, de lenne egy kérdésem. Már feltettem egy másik fórumban, de azt nem nézte senki.

Az érdekelne, hogy nektek mennyi időbe telt megtanulni vezetni? Tudom, hogy 30 órát kötelező levezetni, de ez hány hetet, hónapot foglalt magába? Szerintetek fél év alatt meg lehet csinálni? Mert most télen nem nagyon lenne lehetőségem/ nem is annyira szeretnék vezetni tanulni. A kresz vizsgámat szept4.-én tettem le, elvileg egy évem van rá, hogy sikeresen levizsgázzak. Hallottam már mindenfélét, de nem szeretném megint a legelejéről kezdeni, főleg a sok belegyilkolt pénz miatt.

Köszi ha válaszol valaki.

23289. andi1988 (válaszként erre: 23288. - Ted_a_macko)
2020. nov. 15. 19:16

Dehogy feletkeztem 😀


Nálam is hullámzó , de nagyon nagy szerepet játszik benne ,hogy nagyon nem vagyok magabiztos vezetés téren 😔 ...

Mondjuk, ha így haladok nem is leszek az .... 😀


Sokan mondják , hogyenem az órák alatt tanulsz meg vezetni,hanem csak utána . Az órákon az autó használatát sajátítod el


Valószínűleg az időjárás is közrejátszik , plusz mivel utálok sötétben korán sötétedik így esély sincs ,hogy beuljek😀


Jó persze ez is akarat kérdése ...


Ha egy ideig nem vezetek sokat felejt az ember ?

23288. Ted_a_macko (válaszként erre: 23279. - Andi1988)
2020. nov. 15. 17:57

Szia, féltem, hogy elfelejtkeztél a fórumról.🙂

Azon ne aggódj, hogy hullámzik a vezetési kedved. Van, hogy alig várom, mehessek valahova, máskor meg egyszerűen nincs kedvem hozzá. Az okát nem tudom. Meg van, hogy dekoncentráltnak, fáradtnak érzem magam, akkor se ülök volán mögé, lehet, túlóvatoskodom, de én nem kockáztatok.


A sötétet továbbra se szeretem, nagyon fontos lenne, hogy legalább egyszer-kétszer kivigyen akkor is az oktató, de hát a legtöbb helyen nem így van. Sokkal többet tanultam az elmúlt pár hétben, mint a 70 tanórán összesen. Mindenben.


Szerintem ez a nyomi idő is közrejátszhat, hogy nincs annyira kedved vezetni, nem? Korán sötétedik, jön a köd, más útviszonyok. Alig várom a tavaszt.😎 Szóval ne csüggedj, ha nincs kedved vezetni, és nem muszáj, akkor pihentesd a dolgot egy kicsit.

23287. Ted_a_macko (válaszként erre: 23283. - Dávid928)
2020. nov. 15. 17:48
Végül úgy alakult, került egy automata is a házhoz (úgymond céges kocsiként, nem "fiatal", de nagyon jó karban van), hát na... Szerelembe estem.😁 Úgyhogy maximálisan megértem, hogy ha lehet, autóba ülsz.😉😎
❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook