Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Tanuló vezetők, friss jogsisok gyertek csevegni! fórum

Tanuló vezetők, friss jogsisok gyertek csevegni! (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 ... ❯❯
21876. fzsuzska (válaszként erre: 21875. - E2f062d598)
2018. aug. 14. 15:52
Milyen jó....nekem ezen nem is kell gondolkoznom...
21875. e2f062d598 (válaszként erre: 21874. - Marcsi_BD)
2018. aug. 14. 15:42
Igen, eddig nálam is ez volt, hogy az oktató intézte, csak változtak a szabályok.
21874. Marcsi_BD (válaszként erre: 21872. - E2f062d598)
2018. aug. 14. 08:58
Nekem anno az oktató intézte a vizsga időpontot. És oktató váltás után a második oktatómmal igen jó kapcsolatot sikerült kialakítani, és pont tegnap reggel találkoztam vele, mondta h 1 tanulót le kellett mondania mert 16 tanulojának kell vizsga időpontot kérni
21873. fzsuzska (válaszként erre: 21871. - E2f062d598)
2018. aug. 13. 22:00
Nem akarok, ha egyszer is folytatom, ugyanebben a városban fogom...ő meg az iskolavezető volt abban a suliban...
21872. e2f062d598
2018. aug. 13. 21:53

Én hívtam ma az oktatómat, hogy van-e új vizsgaidőpont szeptemberre?


Állítása szerint megint változtak a szabályok, különbség van első és pótvizsgás között, csak az iskolavezető, nem pedig az oktató intézhet időpontot.


Mivel megbízom benne elhiszem, de őszintén kezdem feladni, még 2 lehetőségem lenne, de szerintem november 10-ig ( a kresz vizsgám érvényességi idejéig) nem fog beleférni, emiatt a hosszú várakozási idő miatt.

21871. e2f062d598 (válaszként erre: 21870. - Fzsuzska)
2018. aug. 13. 21:49

Nem tudnál panaszt tenni ellene, hogy nem tájékoztatott megfelelően stb. a kormányhivatalnál, a közlekedési hatóságnál?


Kicsit a körmére kellene nézni....

21870. fzsuzska (válaszként erre: 21867. - Lynella)
2018. aug. 12. 21:23

Igen. Összeszövetkezett a rokon háziorvossal(a háziorvosom rokon neki)..és elintézte...

Közben meg dicsérte a vezetésem. Meg már mondogatta h. Minek a páv meg felesleges...

21869. fzsuzska (válaszként erre: 21868. - Sean Seth)
2018. aug. 12. 21:20

Nem pesti vagyok. De megkereslek. Ő nem üvöltött velem soha. Sőt a forgalomba is kivitt sokszor...a végén már manővereket kezdtük el mert már megkérdeztem...a vizsgahelyszinre a páv után mentünk volna mert már megkérdeztem...

Jövö héten már talán kiderül h. Egyáltalán folytathatom-e...pávra újból nem megyek ha arról lesz szó...inkább nem lesz jogsim...

21868. Sean Seth (válaszként erre: 21866. - Fzsuzska)
2018. aug. 12. 20:42

Tojd le, keress mást. Az én első oktatóm is ilyen volt. Elsőre megdicsért, meg mondta, hogy 2-3 óra és a forgalomban leszünk, aztán a 12. órán üvöltötte, hogy velem sose fog kimenni, mert annyira béna vagyok. Kb. ugyan úgy éreztem magam, mint most Te. Aztán elmentem másik oktatóhoz, ahol 2 óra után már kint voltunk a forgalomban.


Sok szemét oktatónak az a célja, hogy megtartson minél hosszabb időre, ehhez pedig egyenes út az, hogy lerombolja az önbizalmadat. Nincs jobban fizető diák a lerombolt önbizalmúnál. Gondold el, ezek ebből élnek. Nem érdeke, hogy levizsgázz, mert ha megteszed, akkor mész a pénzével együtt, amit még kiszedhetett volna belőled. Tényleg nonszensz, hogy az első oktatómnál mennyire leromlott a hozzáállásom, a tudásom, a képességeim, az önbizalmam, aztán az újnál pedig hogy visszajött.


Te budapesti vagy? Ha igen, akkor keress meg légyszi Face-n. Helmeczi Tomi néven találsz meg (baseball sapka, napszemüveg)

21867. lynella (válaszként erre: 21866. - Fzsuzska)
2018. aug. 12. 20:28
Akkor őmiatta kellett menned?
21866. fzsuzska (válaszként erre: 21865. - Lynella)
2018. aug. 12. 19:53

Elintézte hogy elmenjek pávra . Ahol alkalmatlannak nyilvánítottak. Mindez 47 óra után...közben meg a vizsgát szervezgette. Azt mondta lehet. Elejétől fogva nem volt őszinte...

Amikor megirtam neki a pávrol az sms-t ő eltűnt...elötte már azt mondta minek nekem a páv.. holott ő intézte el...

Elintézte hogy ne legyen kedvem vezetni, szorongás alakuljon ki a vezetéstöl..pedig juni 18 ,íg ment és szerettem...

21865. lynella (válaszként erre: 21855. - Fzsuzska)
2018. aug. 12. 18:51
Mivel vert át az oktatód?
21864. Marcsi_BD (válaszként erre: 21863. - Fzsuzska)
2018. aug. 10. 06:53
Tudom h az oktatási stílusra értette, de eleve... Gondolj bele h mással is meg teszi ezt... Az ilyen eleve egy "nem jó ember"
21863. fzsuzska (válaszként erre: 21862. - Marcsi_BD)
2018. aug. 9. 11:13
Oktatási stilusára értettem csak hogy jó...
21862. Marcsi_BD (válaszként erre: 21855. - Fzsuzska)
2018. aug. 9. 06:20
Az nem jó oktató aki így hátba támadja a tanulókját...
21861. fzsuzska (válaszként erre: 21860. - Sean Seth)
2018. aug. 8. 14:54
Nem biztos hogy folytathatom..ha újabb páv (hála a volt oktatómnak) akkor végképp sztornó mert nem megyek el mégegyszer..
21860. Sean Seth (válaszként erre: 21858. - Fzsuzska)
2018. aug. 8. 14:36
Mindenképpen folytasd! Én sem akartam aztán úgy voltam vele, hogy ha már beleöltem az energiát és a pénzt, akkor nem hagyom abba, mert előbb-utóbb úgy is kell a jogsi, és akkor nem lesz vicces az egészet elölről kezdeni.
21859. nagyhelga (válaszként erre: 21857. - Sean Seth)
2018. aug. 8. 12:02
Hát én miskolci vagyok, szóval Pest nem játszik :) Ugyanannál a sulinál lenne egy másik oktató, de már ikészít ez a sok pénz, ami elment rá, meg hogy nem megy. Apa szerint jól megy, de mindig félek, hogy nekimegyek vminek, meg nem tudom belőni, hogy most befér-e a kocsi vagy nem. Bár sztem ez az évek alatt alakulna, hogy látom, hova férek be. De neem, most kell tudnom, ez meg kikészít... Szar időszakom van most, semmi nem jön össze, ez is hozzátesz, hogy úgy érzem, nem fog menni :/
21858. fzsuzska (válaszként erre: 21856. - Nagyhelga)
2018. aug. 8. 11:58
Kölcsön adom apum biztatását. Ő mindenáron arra biztat hogy folytassam....én meg nem tudom hogy akarom.e..óránként változik kb...meg még azt se tudjuk ha akarnám is folytathatnám...e...hála és köszönet... a volt oktatómnak....
21857. Sean Seth (válaszként erre: 21856. - Nagyhelga)
2018. aug. 8. 11:04

:( Sajnálom, hogy ilyen helyzetbe kerültél :( Tényleg nagyon sok múlik az oktatón, és ha nem érzed jól magad a mostanival, akkor mindenképpen válts, még mielőtt a Pályaalkalmassági vizsgán találod magad. :)


A parkolások nekem is mumusok voltak, de szóltam Tündinek, hogy ezt nem érzem elég erősnek, úgyhogy kitűztünk egy napot, amikor csak a parkolást gyakoroltuk. Ha bármiben úgy érzed, hogy nem vagy biztos, akkor Vele pl. meg lehet beszélni, soha nem fogja azt mondani, hogy "de ezt már tudnod kellene!". Ha fáradtan érkezem azt is szoktam jelezni, és akkor olyan helyekre megyünk, ahol kevés a forgalom, vagy 30-as övezet van egy csomó egyenrangú kereszteződéssel és ott el tudok szüttyögni. :) Volt olyan is, hogy a régi oktatómnak szóltam, hogy már nem vagyok képben és hagyjuk abba, erre üvölteni kezdett, hogy minek mentem oda fáradtam. Tündinek ha szólok, hogy fáradok és megkérem, hogy menjünk vissza a pályára, akkor zokszó nélkül irányba állít és már megyünk is "haza" és nem erőlteti, hogy még vezessek kicsit, meg "teher alatt nő a pálma".


Ha budapesti vagy, akkor javaslom, hogy beszélj Tündivel, ha más nem, akkor legalább megnyugtat. :) A 21-es dátum túl közeli ahhoz, hogy válts, bár 3 nap alatt meg kellene kapnod a képzési igazolásodat és még talán beférsz egy másik suliba, de most inkább koncentrálj a vizsgádra, és max készítsd elő a terepet az esetleges iskola váltásra ha szükséges.


Az én első éles közúti vezetésem egyébként dokumentálva is lett :D Nézd meg, a Csajszinál így telik egy óra :)


[link]

21856. nagyhelga (válaszként erre: 21853. - Sean Seth)
2018. aug. 8. 10:46
Hát már egyszer váltottam, mert az első sose ért rá és a 2. ra után azt mondta, hogy meleg van a rutinpályán, nem kell odamenni. A másodiknál vagyok most, az elején jófej volt, de már kétszer buktam nála, mert túlizgulom. Szóval már nem olyan rendes, meg leszid, ha nem megy vmi és megint rossz vezetni. 60 órán túl vagyok, és egyszerűen nem megy, lehetetlennek érzem, hogy levizsgázzak. Megint félek vezetni, pedig 21-én vizsga és megint úgy érzem, hogy nem fog menni. Már apa is cseszeget, hogy mennyi pénz elment rá és most már meg kell csinálni, ami jó lenne, ha menne. De ha egyszer jön egy párhuzamos parkolás, nekem végem van. :/ Lehet, hogy reménytelen vagyok, sehogy se megy :/
21855. fzsuzska (válaszként erre: 21854. - Marcsi_BD)
2018. aug. 8. 07:51
Nekem jó oktatóm volt, mert tanítani jól tanított a hangját se emelte fel egyszer se..azt hittem milyen jó lesz...csak a háttérben átvert és végig nem volt őszinte....
21854. Marcsi_BD
2018. aug. 8. 06:39

Birkin, Nagy Helga!!!


Sorra jönnek a bíztatások, szóval hajrá 😊😊😊

21853. Sean Seth (válaszként erre: 21848. - Nagyhelga)
2018. aug. 7. 22:57

Szia Helga,


Válts oktatót. Én egy vadbarommal kezdtem, 12 órányi vezetésnél ott tartottam, hogy soha többet nem akarok kocsiba ülni és ha már így 36 évesen nincs jogsim és eddig kibírtam, akkor a maradék 40 év is menni fog így... Aztán vettem egy mély levegőt, bementem a suliba és felmondtam a tanulmányi szerződésemet, pláne, hogy 12 óra után még mindig a tanpályán üvöltözött velem a "tanár"... Átmentem egy másik suliba, ami távolabb van ugyan tőlem, de jó visszajelzéseket hallottam Róluk (Csajszi Autósiskola). Itt automatát választottam, 4 óra tanpálya után már a forgalomban voltunk. Eleinte izgultam, de az oktatóm (Tündi) nagyon könnyen feloldott (régebben pedagógus volt). Mostanság úgy várom a vezetési órákat, mint egy gyerek a vidámparkot :D Ma is voltam, imádom. Amíg a másik suliban voltam rettegve mentem, manapság az az én kis "relax time"-om, amikor vezetés oktatáson vagyok. Szeptemberben fogok vizsgázni, már csak az utolsó simításokat csináljunk, nagyon élvezem és fura ezt leírni, de baromira fog hiányozni, mert az oktatómban nem csak egy tanát, de egy igazi barátot is megismertem, akivel minden gondomat át tudom beszélni. Jah igen, mert nagyon rossz élethelyzetben vagyok, és sokat segít, hogy vezethetek, kimozdít a mindennapok sz*r helyzeteiből.


Summa sumarum nagyon sok, az egész élmény és tanulási folyamat az oktatón múlik és nagyon nem mindegy, hogyan mész órára, és hogyan fogsz a kocsiba ülni, amikor meglesz a jogsid. Volt anno egy barátnőm, aki ha mentünk valahova kocsival és vezetnie kellett azonnal refluxot kapott. Volt egy rossz oktatója, aki egy életre megutáltatta vele a vezetést, meg is lett az eredménye. Ez nekem is majdnem összejött, de aztán szerencsére máshogy lett és most már tényleg egy baromi nagy élmény :) Ha félsz a sebességváltástól, akkor pedig nyugodtan automatázz, a forgalmat nagyon jól lehet vele érezni és tanulni, aztán ha az már megy max csinálsz egy különbözeti vizsgát a kuplungosra is, ami kb. 10-15 óra plusz, meg a vizsgadíj.


Drukkolok Neked és fel a fejjel! :)

21852. anna_baba
2018. aug. 7. 09:26

Még annyit mondanék mindenkeinek aki vizsga előtt áll ès teljesen jogosan izgul (én is izgultam nagyon), hogy igaz a mondás, hogy az java csak azután jön, hogy elkezdetek autózni. Mert mindenki saját magáért és a környezetéért is felel ès százezerszer jobban kell mindenre figyelni, mint a vizsgán, nincs aki segítsen. A helyzeteket önállóan megoldani sem könnyű mindig, èn pl pár napja meredek utcából kellett kitolatnom, mert nem találtam parkolóhelyet meg ehhez hasonló dolgok jöttek csak az elmúlt 3 napban. 😆😀

Mindenki eljut egyszer ide, aki tanul vezetni most, sztem elég hamar. 🙂😉

21851. anna_baba (válaszként erre: 21847. - E2f062d598)
2018. aug. 7. 09:11

Nekem is amiatt volt bukás a vizsgán, mert izgultam meg amiatt is, mert ráparáztam, hogy mit gondolnak majd a barátaim, családom vagy esetleg a munkahelyemen, ha nem sikerül. Ezen valahogy túl kell jutni, mert bármennyire felkészülhetsz a vizsgára, ha stresszelsz akkor benézel egy helyzetet vagy kihagysz vmi fontosat és máris meghúznak.🙁

Még az lehet segítség, hogy vizsgaidőpontnak olyat választotok az oktatóval, amikor jobbam tudsz figyelni. Nálam a kora reggel volt az alap a munka miatt, de én kora reggel általában használhatatlan vagyok és ez a vizsgán se volt jó. Emiatt javasolta az oktatóm hogy vegyek ki szabadnapot és délelőtt pihentebben menjek vizsgázni, na úgy sikerült.

Az is jó, ha átbeszéled a helyzetet az oktatóddal, hogy mi az amitől a legjobban félsz vizsgán és vizsga előtt arra rámentek, hogy magabiztosabb legyél. Mi ezt csináltuk.

Én drukkolok neked nagyon🙂🍀

21850. Marcsi_BD (válaszként erre: 21847. - E2f062d598)
2018. aug. 7. 06:53

Szia!!!

Annyira nem irreális elvárás, hiszen ha bele gondolsz ez miatt buktál meg háromszor. A vizsgabiztosnak figyelnie kell mindent amit csinálsz. Hiszen azért a vezetés nem gyerek játék, ha be ülsz egy autóba akkor már úgy mond nem csak magadra kell figyelni és vigyázni hanem a körülötted lévőkre is. És hidd el h neked is sokkal könnyebb lesz. Az első vizsgámon én is azért buktam meg mert nagyon izgultam... A másodikra pedig össze szedtem magam, és sikerült is!

21849. fzsuzska (válaszként erre: 21847. - E2f062d598)
2018. aug. 6. 15:13
Nekem jövő év szeptemberben jár le a kresz még nem voltam vizsgázni és 47 órával vizsga közelében sem voltam...
21848. nagyhelga (válaszként erre: 21847. - E2f062d598)
2018. aug. 6. 15:08
Már egy oktatóváltás volt, de most legyen még egy? :/ Bár egyre ridegebb meg egyre többször szól be az oktatóm, szóval nem tudom, hogy váltsak vagy ne... Nekem decemberben jár le a KRESZ, addig meg kéne csinálni. Csak megint befeszülök és szorítom a kormányt... Sosem lesz meg :(
21847. e2f062d598 (válaszként erre: 21845. - Nagyhelga)
2018. aug. 6. 15:00

Szia! Én hasonló cipőben járok mint, te. Nekem is a vizsga katasztrófa. 3 x buktam, az utolsó alkalommal a vizsgabiztos azt mondta görcsös vagyok, nem is értem mit várt 2 bukással a hátam mögött, meg, hogy akkor menjek vizsgázni, amikor már annyira rutinusan megy minden, hogy nem görcsölök rá az autó technikai kezelésére, de véleményem szerint ez irreális elvárás.


Szerintem az oktatóváltástól ne félj (nekem bejött) az első alkalommal úgy vezettem, mintha ismertem volna már az autót, pedig előtte másik márkájú volt az akkori oktatóm autója.


Nekem még 2 lehetőségem van + novemberben lejár a kresz vizsgám, szóval ha addig nincs meg, már nem is lesz, belefektettem rengeteg pénzt, energiát. Szerintem még max 1 vizsgalehetőségem van, mert, ahol én vizsgázok rengeteget kell várni.

❮❮ ... 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook