Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Tanuló vezetők, friss jogsisok gyertek csevegni! fórum

Tanuló vezetők, friss jogsisok gyertek csevegni! (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 ... ❯❯
21966. Gemmafortuna (válaszként erre: 21962. - Nagyhelga)
2018. aug. 29. 23:26
Köszönöm a bíztatást! Remélem, hogy a végére érek, mert új munkahely és fősuli mellett nehéz ezzel is foglalkozni.
21965. fzsuzska
2018. aug. 29. 21:34
Minden tanulónak, vizsgázónak drukkolok. Figyellek azért titeket. De részemről csak ennyi lesz.
21964. Kata8030
2018. aug. 29. 20:40
Sziasztok.Új vagyok itt a fórumon.Hétfőn voltam benn a suliban oktatót váltani,,remélem ez jó lesz.Többször megfordult a fejemben ,hogy abbahagyom a vezetést.Több,mint egy hónapja nem voltam vezetni,várom,hogy az új oktatóhoz kerüljön a kartonom.Nektek hogy megy a parkolás,,,váltás,,stb..?
21963. lynella (válaszként erre: 21960. - Gemmafortuna)
2018. aug. 29. 13:27

Vizsgára még nincs időpontod? Mert azt azért le lehetne fixálni, és akkor addig meg gyakoroltok, meg meglátod mennyi kell.

Milyen hiányosságaid vannak?

21962. nagyhelga (válaszként erre: 21960. - Gemmafortuna)
2018. aug. 29. 10:34
Én 60-70 órával, 800 km-el a hátam mögött tudtam levizsgázni, meg még apával is gyakoroltam elég sokat. Nekem is elegem volt már, de végül csak meglett valahogy. Szóval kitartást, a következő vizsga sikerülni fog ;)
21961. Gemmafortuna (válaszként erre: 21960. - Gemmafortuna)
2018. aug. 29. 10:29
*vizsgára engedni
2018. aug. 29. 10:28

Sziasztok!


Én is megszívtam a korábbi oktatómmal, direkt keresztbe tett, hogy ne sikerüljön az első forgalmim, kéziféket se használhattam vizsga előtt (nem "telt" rá, hogy megcsináltassa), második vizsga előtti órán mikor megtudta, hogy nem tudok kenőpénzt fizetni, mindenbe belekötött, így nem is mentem el a vizsgára. Otthagytam a fenébe, van új oktatóm. 47 órányi vezetéssel a hátam mögött levezettem plusz 10 órát, de az oktató még nem akar viszgára engedni, még tízet szeretne. Ez így már 67 órát jelentene. Tudom, hogy vannak hiányosságaim (köszönhetően a volt oktatómnak), de kezdek belefáradni az egészbe. Rengeteg pénz és idő ment el a vezetésre, nem látom a végét.

21959. Marcsi_BD (válaszként erre: 21958. - Nagyhelga)
2018. aug. 29. 08:07

Az elsősegély tényleg nem nehéz, ha minden más meg van azt már "röhögve" meg csinálod 😉😉😉

Aztán sok sikert a tovabbiakhoz 😊😊😊

21958. nagyhelga
2018. aug. 28. 23:14
Köszi nektek :) Jövő szerdán lesz a vizsga, csütörtökre már időpontot foglaltam a jogsi készítésére, hátha meglesz :) Akkor nem izgulok, párszor elolvasom a könyvet és kész, meg nézek videókat. Aztán ha megkapom a jogsit, vezetek minél többet, hogy gyakoroljak.
21957. lynella (válaszként erre: 21944. - Nagyhelga)
2018. aug. 28. 22:51

Nem lesz gond, az elsősegély könnyű. Ha megvan mehetsz egyből az okmányirodába, csak a forgalmi után kell par napot várni, mert az elektronikusan töltik fel.

Szerintem kérd postán, általában kijön egy hét alatt.

Én pénteken igényeltem, aznap el is utaztunk, következő pénteken jöttünk haza, és már itt volt. Egyből "használatba is vettem." ☺

21956. anna_baba (válaszként erre: 21944. - Nagyhelga)
2018. aug. 28. 22:31

Szia Helga!

Én pont ebben a helyzetben voltam, hogy a sikeres vizsgát követően mentem elsősegélyre, imádkoztam, hogy elsőre meglegyen és meglett. Ha rendesek, akkor az újraélessztésnél segítenek, hogy a kezed tutira jó helyen legyen. Nálunk voltak nagyon bénák és azok is átmentek :) Nézz meg előtte pár videót a neten, nekem az is segített vizsga előtt.

Drukkolok hozzá neked nagyon! :))

Azonnal tudod intézni utána és onnantól pedig változó, hogy mennyi idő múlva lesz kész a jogsid. Nekem 1 héten belül megvolt és 1 napos josival vezettem is :)

21955. Dredd
2018. aug. 28. 21:18
nő vagy férfi oktatóhoz menjek ? hmm ?
21954. fzsuzska
2018. aug. 28. 20:48
De le is zárom a témát...inkább jönnek a sikeres jogsisok...csendben figyellek titeket.
21953. fzsuzska (válaszként erre: 21951. - Lynella)
2018. aug. 28. 20:33
Nem folytatom addig semmiképp amíg nem derül ki mi van a pávval és szakemberek nem véletlenül mondják hogy felesleges volt a páv. Még a másik autós iskola vezetője is.Szimulációkba mindig is rossz voltam.
21952. fzsuzska (válaszként erre: 21951. - Lynella)
2018. aug. 28. 20:29
Tévedés, voltam komolyabb forgalomban, de csak az időhúzás ment az egészbe. Igaz a vizsgahelyszínen nem voltam, de nem rajtam múlt.
21951. lynella (válaszként erre: 21945. - Fzsuzska)
2018. aug. 28. 20:09

Korábban azt írtad, hogy a 47 orával még a vizsga közelében sem jártál. Meg sokszor megjegyezted, hogy a hirtelen helyzetekre nem tudsz reagálni, és az oktatód komolyabb forgalomba ki se visz, amíg ebben nem javulsz. Szoval annyira jól azért nem ment, de kinek mi, lehet te ezt jónak élted meg. Lehet ezér érezte indokoltnak páv-ot, nem a pénz miatt. Azt akkor is megkapta volna, ha rendesen végigvisz téged a sikeres vizsgáig. Sőt, még többet "nála hagytál" volna, ha nincs a páv.

Tényleg nem megbántani akarlak, de ha tényleg felesleges lett volna, akkor nevetve átmész rajta. Ez azért nem egy olyan dolog, hogy szándékosan nyílvánítanak alkalmatlannak. Pláne hogy ezekről te magad is ugy nyilatkoztál, hogy gondjaid vannak vele.

De nekem mindegy, ha ugy erzed jól ment, és erdemes folytatnod, akkor folytasd. Csak döntsd el mit akarsz, mert egyenlőre össze-vissza beszélsz.

Megjegyzed, hogy tutira nem fogod megismetelni a pav-ot. De lehetőséged lenne folytatni, miközben meg gőzöd sincs róla, hogy akkor újabb alkalmassági nelkül levizsgázhatsz-e.

Akkor először is derítsd ki, hogy tényleg milyen lehetőségeid vannak, aztán folytasd. Mert most megint bele kezdeni egy másik oktatóval, honapokig vezetni, csomó penz, idő, energia, aztán kiderül, hogy nem mehetsz vizsgázní, vagy esetlwg megint nem sokerül a pav.

21950. fzsuzska (válaszként erre: 21949. - Gabbbicica)
2018. aug. 28. 16:35

Lehetséges hogy csak januárban vizsgázhatok le.csak azt nem tudjuk még kikerülhetem e a pávot mert arra nem vagyok hajlandó.


Úgy küldhet el hogy csak pénzem kellett neki, mert hír hallatán azon nyomban el is tűnt...

21949. gabbbicica (válaszként erre: 21948. - Fzsuzska)
2018. aug. 28. 16:27

De nem ertem hogy kuldhet egy oktato pávra...


Mondjuk azt sem, hogyha nem sikerult a pav, hogyan folytathatod.


De ha folytatni szeretned, akkor szerintem mar ne a multon ragodj, hanem elore nezz.

21948. fzsuzska (válaszként erre: 21946. - Gabbbicica)
2018. aug. 28. 16:24
Persze nem a pénzen múlt...a drága oktatóm nem volt őszinte és végig átvert...nem volt őszinte...ennyi volt az ok.
21947. gabbbicica (válaszként erre: 21942. - 4db861fb54)
2018. aug. 28. 16:24

Sajnalom... nem tudod megbeszelni a paroddal? Hogy mashogy kommunikaljon?

Vagy mikor tudsz autot venni, amin gyakorolhatsz?

21946. gabbbicica (válaszként erre: 21945. - Fzsuzska)
2018. aug. 28. 16:19

En nem ertem, hogy miert kellett vizsga nelkul pávra menned.


Ha van penzed, juss el az uj oktatoval az elso vizsgaig szerintem.

21945. fzsuzska (válaszként erre: 21941. - Lynella)
2018. aug. 28. 15:05

A jogsi azért is kellene mert apa se fiatal ki tudja mikor lesz rá szükség...

47 órát levezettem és jól ment ezt se felejtsd el....mindenki azt mondja a szakemberek is hogy felesleges volt a páv...

21944. nagyhelga
2018. aug. 28. 14:10
Sziasztok, az elsősegély vizsgám vhogy kimaradt, ha jövő szerdán meglesz, csütörtökön mehetek a jogsit intézni? És hogy kapom meg leggyorsabban? Meg persze mi volt az elsősegélyen, mert az újraélesztést rég gyakoroltam :/
21943. sage55
2018. aug. 28. 13:38

Sziasztok, olvasgatom ezt a forumot mostanaban, es mindenek elott sok sikert es kitartast kivanok mindenkinek, aki most csinalja a jogsit. En pont egy eve tettem le - nem volt egy egyszeru dolog, de elobb utobb mindenkinek meglesz :)

Es szeretnek segitseget is kerni - amiota megvan a jogsim, igazabol kb. semmit se vezettem, viszont most osztol mar kelleni fog mindenkepp, ezert gyakorlo orakat szeretnek venni. En anno a Duna plazanal csinaltam a jogsit, az ottani oktatoval teljesen meg voltam elegedve, viszont kozben elkoltoztunk. Most igazabol a Budapest XI, XII. kerulet kornyeken keresek oktatot, aki gyakorlo orakat ad mar jogositvannyal rendelkezoknek. Tud valaki esetleg ajanlani valakit ezen a kornyeken? Nagyon koszi elore is, ha barki tud segiteni :)

21942. 4db861fb54 (válaszként erre: 21918. - Gabbbicica)
2018. aug. 28. 10:46

Mondjuk ahogy beszólt azzal volt a gond. Meg ő a 20 éves vezetési rutinjával persze h tud, de konkrétan azt szűrtem le, h miért nem tudom már ezt meg azt. B@zd meg... Talán így tanították, meg az volt a vizsga utáni első vezetésem.


Ez novemberben volt, azóta csak az anyósülésen ülök. Vezessen ő ha annyira tud. Elkezdem, ha nem lesz mellettem meg saját autóval.

21941. lynella (válaszként erre: 21940. - Fzsuzska)
2018. aug. 28. 09:52

És feltétlenül szükséges a jogsi? Úgyértem munkába járáshoz vagy a mindennapokhoz? Mert ha nem, akkor nem biztos, hogy erőltetni kéne, amig ilyen bizonytalan vagy.

Nem kell örökre szólnia, ha most hagyod pihenni a dolgot. Bármikor újra kezdheted, mikor tényleg készen állsz rá. Tekintve, hogy még amúgy is sok órát kéne venned, max a kreszt bukod, és kell újra csinálnod, az nem vészes.

Addig is utána nézhetsz, kérdezhetsz milyen gyakorlatok, lehetőségek vannak a figyelem fejlesztésére, reakcióidő gyorsítására, mert ezek tényleg nagyon fontos dolgok a vezetésben, és nem véletlen lett sikertelen a páv. Nem megbántani akarlak, egyáltalan nem vagy elveszett ember, ezek a dolgok biztos, hogy fejleszthetők, lehet, hogy első menetben érdemes lenne erre ráfeküdni, akár szakorvosi segítséggel. Mellette parhuzamosan akar mehetne a vezetés is. Vagy ahogy gondolod, érzed.

Nem akarlak se lebeszélni, se rábeszélni. Neked kell tudnod, hogy jelenleg akarod-e folytatni, vagy inkább pihentetned. Csak tudd, hogy nem áll meg az élet attól, ha most jegeled a témát. Fiatal vagy, bármikor dönthetsz úgy, hogy "na mostmár megcsinálom!".

21940. fzsuzska (válaszként erre: 21937. - Lynella)
2018. aug. 28. 07:25
Úgy néz ki hogy igen, de hogy akarom...e...
21939. lynella (válaszként erre: 21938. - Barbii0)
2018. aug. 27. 23:55
Persze, bunkó volt, az nem kérdés.
21938. Barbii0 (válaszként erre: 21936. - Lynella)
2018. aug. 27. 22:53

Persze, de ezt finoman is lehetne közölni az emberrel. Arról nem beszélve, hogy egy pénzéhes majomról van szó. Volt olyan vizsgám, hogy szinte ő beszélte rá a vizsgabiztost, hogy buktasson meg. :D

Mondjuk én is hülye voltam, hogy nem váltottam oktatót...

21937. lynella (válaszként erre: 21931. - Fzsuzska)
2018. aug. 27. 22:49
D mar biztos, hogy folytathatod? Mert eddig meg nem tudtad mi lesz a PÁV-val.
❮❮ ... 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook