Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Tanuló vezetők, friss jogsisok gyertek csevegni! fórum

Tanuló vezetők, friss jogsisok gyertek csevegni! (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 ... ❯❯
22086. vica66 (válaszként erre: 22082. - Micimacko62)
2018. szept. 13. 02:17

Micimackó, fel ne add! Olvastam, hogy nem sikerült a vizsga, de hát másokkal is előfordult ez, nem tragédia (csak anyagilag nem jön jól, azt megértem). Gondolj arra, hogy akkor lenne kidobott pénz, amit eddig ebbe invesztáltál, ha feladnád. Amint mások is mondták: ha eddig eljutottál, most már azért is legyen meg az a jogsi. Hidd el, ha abba hagyod, később bánni fogod.

Nem fogsz eljutni a PÁV-ig, de vannak akik még akkor sem adják fel, és végül megcsinálják. Te sem vagy rosszabb, gyengébb, vagy ügyetlenebb, mint más, csak gyakorolni kell a parkolást. Ha meglesz a jogsid, úgy parkolsz majd, ahogy akarsz, ahogy legjobban megy.

Tiszta röhej, de én pl. szinte bárhol tudok parkolni, csak a saját kapunkon nem tolatok be. :) Két oldalt árok van az utcán, és félek, hogy beleborulok. Tudom, hogy gyakorolni kéne, és menne, csak lusta vagyok, inkább mindig előre felé állok be, vagy megkérem a férjem.

22085. nagyhelga (válaszként erre: 22084. - Fzsuzska)
2018. szept. 12. 20:15
Köszi, amint lehet, megyek apával :D
22084. fzsuzska (válaszként erre: 22083. - Nagyhelga)
2018. szept. 12. 18:50
Gratulálok!sok sok vezetést☺
22083. nagyhelga
2018. szept. 12. 18:41
Végre megjött a jogsim :D
22082. micimacko62 (válaszként erre: 22081. - Lynella)
2018. szept. 11. 11:28

Mikor már át kerültem hozzá,akkor mondtam ,hogy nem érzem a parkolást főleg a tolatást:meg tudom csinálni,nem baj ha ferdén is!ez volt a válasz.

Most már akkor értem hogy miért csak 12 -ig számolta a hibákat a vb,mert ha 2-vel adta a vonalakat akkor hamar ősszejőtt.

Majd nov felé ujra probálkozom ha nem megy hagyon az egészet a fenébe mert már igy is túl futottam az anyagi keretemet,meg kedvem sincsen hozzá.Nem akarok 5 vizsgáig meg a páv-ig el jutni.

Akkor ennyi volt!!

22081. lynella (válaszként erre: 22076. - Micimacko62)
2018. szept. 10. 20:02
Ha úgy érzed nem megy jól a parkolás, akkor beszélj az oktatóddal, hogy gyakoroljátok többet. Végül is azzal a kocsival kell vizsgán is parkolnod. Ne hagyd rá, hogy ügyes vagy megoldod. Mert persze, meg tudod oldani, de nem árt ha zökkenőmentesen teszed. Annyira nem értek egyet ezzel a hozzáállásával, hogy azt 2-szor lehet javitani, azt megoldod... Elvileg 2-szer lehet, ha úgy sem sikerül bukó, de ha sikerül is, plusz két hibavonallal jár. És az sem baj, ha nem izzadsz le csatakokban mire sikerül.
22080. Kata7308
2018. szept. 10. 13:30
Kedves Micimackó! Ne add fel, bár tudom a sikertelen vizsga után nagyon nehéz továbbmenni. Nekem az ötödik sikerült. Ma egy hete kaptam meg a jogsim, azóta minden nap vezetek. Sokat számít a támogató közeg, a férjem nélkül én pl. még nem vezettem. A mi autónk nagyobb, mint amin tanultam és ez parkolásnál gondot okoz nekem. De bízom benne, hogy minden egyes nappal jobb lesz. A tolatásnál nekem azt mondta mindkét oktató (oktató váltottam közben), hogy csak lassan, simán kuplunggal engedjem be az autót. Stikában nem gyakoroltam soha a férjem nem engedte volna, de nekem sem lett volna bátorságom hozzá.
22079. Marcsi_BD (válaszként erre: 22076. - Micimacko62)
2018. szept. 10. 06:06

Igen.. Nekem van is 1 ismerősöm aki így gyakorolt. Megfogta a rendőr őket és a csaj aki jogsira járt kapott a rendőrségtől 1 papírt h 1 évig el van tiltva a vezetéstől, addig nem csinálhatja meg..

Valóban nem szabad ezzel játszani.

2018. szept. 9. 18:11
*hétvégén
2018. szept. 9. 18:10

Ha tudtok Budapesten automata váltós oktatót, aki normális és hétvégen vállal oktatást, légy szíves írjatok.

Előre is köszönöm.

22076. micimacko62 (válaszként erre: 22072. - Marcsi_BD)
2018. szept. 9. 13:41

Most már ha elkapnak valakit ilyenen,hogy jogtalanul átadja a vezetést, bevonják a jogsiját és meg büntetik mindkettőjüket.

Ezt nem várhatom el senkitől ,főleg ha nincsen ismerősőm.

Majd lesz valami!

22075. Gemmafortuna (válaszként erre: 22050. - Micimacko62)
2018. szept. 9. 10:05
Nagyon sajnálom. Legközelebb sikerülni fog!
22074. Gemmafortuna (válaszként erre: 22035. - Nagyhelga)
2018. szept. 9. 10:00
Gratulálok!
22073. Gemmafortuna (válaszként erre: 21968. - Lynella)
2018. szept. 9. 09:53
Az a gond, hogy most 1 hónapig nem ér rá az új oktató, így kiesik ez az időszak. Ráadásul csak hétvégente tudnék vezetni és akkor is a főiskolai óráimtól függően. Lehet, hogy mégis másik oktató után nézek. Gondolkodom az automata sebességváltós verzión is. Nehéz ügy.
22072. Marcsi_BD (válaszként erre: 22069. - Micimacko62)
2018. szept. 9. 06:20
Ha nincs kivel gyakorolni akkor inkább hagyd, mert tényleg nem érdemes kockáztatni. Én anno faterral gyakoroltam 1 elhagyatott úton, mit ad isten jöttek a rendőröket... Bejelentést kaptak h fát lopnak az erdőben... Még jó h ismerős volt a rendőr. Csak mosolygott és mondta h óvatosan gyakoroljunk 😊
22071. Andybanya82 (válaszként erre: 22069. - Micimacko62)
2018. szept. 8. 22:27
Ha az oktatód azt mondja hogy ügyes vagy, akkor hidd el neki. En sem gyakoroltam magán úton soha. Hanem miután meglett a jogsi. Szerintem csk az önbizalmaddal van gond. Hidd el magadról hogy menni fog. Tudom hogy nehez. En is tul vagyok ezen. Meg tudod csinálni. Felejtsd el a bukást. Hidd el az a ritka ha valaki nem bukik. Csak ne add fel. Amikor járni tanultál, szerinted hányszor estél el? Rengetegszer. És újra és újra felálltál. Mi lett volna ha az akkori éned ilyen lett volna? Biztos vagyok benne hogy legközelebb menni fog. Csak te is legyél benne biztos. <3
22070. nagyhelga (válaszként erre: 22069. - Micimacko62)
2018. szept. 8. 18:48
Hát áruház parkolóban lehet gyakorolni, az magánterület, meg régi rutinpályán is, ott se megy rendőr. elvezet oda az ismerősöd, ott meg te gyakorolsz, ennyi. Forgalomban én se gyakoroltam, csak ilyen helyeken és sokat segített. Meg nézz videókat, nekem is nehéz a parkolás. Vizsga előtt sokat gyakoroltam apával, aztán mikor 5-10-szer beálltam farral és jól, akkor elhittem, hogy ez nem véletlen.
22069. micimacko62 (válaszként erre: 22068. - Andybanya82)
2018. szept. 8. 18:35
Vezetnèk de nincsen kivel. Az oktató azt mondja hogy ügyes vagyok megcsinálom.ismerős vagy rokon nem lakik itt, meg senki nem kockáztat azért, hogy el egyék a jogsi át mièrt idegenek adja át a volànt.
22068. Andybanya82 (válaszként erre: 22067. - Micimacko62)
2018. szept. 8. 16:21
A parkolást gyakorolni kell. Máshogy nem megy. Amikor meglett a jogsim akkor kerültem a párhuzamos parkolós helyeket mert nagyon féltem. Se aztán rájöttem, hogy ugyanolyan egyszerű mint a merőleges. Aztan ezután tudatosan csak párhuzamosan parkoltam. Egyszer volt olyan hogy nem sikerült kiállni mert annyira ráálltak a kocsira. De azt is megoldottam. Megkértem egy kocsiból epp kiszálló pasit hogy álljon ki nekem. De pl a mai napig nem tankoltam. Mindig a kutast kérem meg.
22067. micimacko62 (válaszként erre: 22066. - Lynella)
2018. szept. 8. 10:17

Egy parkolàs sem megy, nem érzem hogy mikor kell alàszedni hogy befèrjek. Én is nézem de képben itthon el is raktàrozom de élesben meg megijedtek, hogy neki megyek a másik autónak. Még egyszer probàlkozom de ha akkor sem elég!

Feneketlen kútba nem dobàlom a pènzt. Kiskunhalason lakom.

22066. lynella (válaszként erre: 22064. - Micimacko62)
2018. szept. 7. 21:31

Ennek semmi köze a babonához. :) A 2 bukás tök atlagos, ha mindenki abbahagyná 2 után, mert az "égiek nem akarják", akkor nagyon sokaknak nem lenne jogsijuk.

Melyik hátra parkolás nem megy? Merőleges, vagy párhuzamos? A merőleges nem nehéz, csak arra kell figyelni, hogy jókor szedd jobbra a kormányt. A párhuzamos már kicsit összetettebb, de ha jó szempontokat ad meg az oktató, akkor úgy már szépen meg lehet csinálni. A parkolások nekem is mumusok voltak, én sem ereztem a kocsit úgy, nekem kellettek a pontos szempontok, hogy mikre kell figyelni, mikor, hova, mennyire tekerem a kormányt. Én youtube-on néztem videókat, azok nagyon sokat segítettek, hogy összeálljon a kép. Utána a parkolásokkal mar nem is volt gond.

22065. nagyhelga (válaszként erre: 22064. - Micimacko62)
2018. szept. 7. 21:16
Ne hagyd abba, ha ennyi pénzed ráment. Nekem is a tolatás a nehéz, de én úgy szoktam, hogy a tükrökből is figyelem és inkább nagyon lassan megyek, hogy jól lássak. Hol laksz? Hátha lenne itt valaki, akinek van olyan ismerőse, aki tud segíteni. :)
2018. szept. 7. 20:38

Az a baj most is 10 órat akartam venni de neki a szombat és a hétfő nem volt jó, nekem meg a kedd, mert dolgoztam. A vb azt mondta hogy 13 hibáig számolta. Kezdetektől nem ėrzem a tolatást, hiába mondom:majd megoldom ügyes vagyok mondja az oktató.

Gyakorolni meg nem tudok mert senki olyan ismerősőm nincsen aki tudna segíteni. Bennem is hiba van mert 2 ugyan azt húzni az már valamit jelent. SAJNOS A FÉRJEM MEGHALT aut0 maradt ezért szeretném a jogsit. De màr fàraszto nagyon, kicsit babonàs is vagyok, valamiért. nem akarjàk az égiek hogy meglegyen.

Lehet hogy jobban járok ha abba hagyom, nagyon olyan érzésem van.

22063. nagyhelga (válaszként erre: 22060. - Micimacko62)
2018. szept. 7. 19:58
Én is így voltam, mikor másodjára is buktam. Mondjuk én rengeteget gyakoroltam apával az órák mellett, az is sokat segített. Neked nincs valaki, aki nagyon jól vezet és tudna segíteni? Mert mondjuk a parkolásokhoz jó, ha van, aki megmutatja és magyarázza is. Mi kimentünk az Auchan parkolóba, ott gyakoroltunk, majd rutinpályán is, ott gumik közé kellett beállnom, jó magasra volt rakva. Szóval ne add fel, ha fogytán a pénzed, gyakorolj valakivel. Bele se merek gondolni, apával hány órát gyakoroltunk... A vizsgák előtt 3-4 órát. Szóval hajrá, menni fog :)
22062. lynella (válaszként erre: 22060. - Micimacko62)
2018. szept. 7. 19:27

A 3 alkalom nem kevés. Már most is közel voltál, hogy sikerüljön. Csak kicsit több gyakorlás kell. Ezek a nagy szünetek sem biztos, hogy használnak. Most is több mint egy hónap kimaradt, és vegül csak 2 alkalommal gyakoroltál a következő vizsga előtt, a megbeszélt 5 helyett. Ez azért kevés. Időbe le kell beszélni az alkalmakat, hogy beleférjen az időbe, amit szüksegesnek tartotok. Azért +3 gyakorlás sokat jelent. Szerintem elsimultak volna azok a pici hibák, és bőven 10 alatt maradt volna.

Nem szabad feladnod, nagyon közel vagy a célhoz.

22061. fzsuzska (válaszként erre: 22060. - Micimacko62)
2018. szept. 7. 18:41

A 3 vizsgalehetőség még rengeteg. 3 a magyar igazság☺

A pávra ne is gondolj!

2018. szept. 7. 18:31

Egyenlőre szüneteltettem a vezetést,nagyon le tagloz minden egyes bukás és van egy olyan érzésem ,hogy nem nekem találták ki a vezetést.Nem véletlenül nem sikerül, a v.b szerint nem vagyok esélytelen,gyakoroljak.Meg a másik dolog:még 3 probálkozásom van elvileg!félek ha az 5-túl vagyok mehetek páv-ra ,ott biztos hogy elbukok,meg megint kezdhetem előlről az egészet,és már nincs háromszázezer ft-m,ezt is már lassan tudom fizetni 4 óra meg a vdij 33500 ft-ba fájt!

Köszönöm hogy ennyien drukkoltatok nekem.

22059. nagyhelga
2018. szept. 7. 14:01
Fú, ez a jogsi ügyintézés hosszú menet volt. Tegnap bementem a kormányhivatalba, az ügyintéző mondja, hogy nem látja a vizsgaigazolást, menjek vissza a közlekedési felügyeletre megkérdezni, hogy mi lehet a baj. Jó, bemegyek, ott mondják, hogy bizonyítványt kell bemutatni, hogy átküldjék az okmányirodának. Ma bevittem a bizit, jó, mehetek az okmányirodába. Átsétáltam, húztam sorszámot, vártam egy órát. Aláírás, fotó, erre megint nem látszik az igazolás. Na itt már ideges voltam, erre az ügyintéző hölgy felhívta a felügyeletet, nem vették fel. Aztán megint próbálkozott, akkor felvették, elírtak egy adatot. Aztán kijavították és nagy nehezen végre elintéztem a jogsit, 8 nap múlva jön. A felügyeletnél nem szóltak, hogy vmi el lenne írva, vagy nézzem meg, hogy jók-e az adatok, ezt nem is értem... Na mindegy, ez se volt egyszerű menet.
22058. Kata8030 (válaszként erre: 22054. - Fzsuzska)
2018. szept. 7. 06:52
Köszönöm 😀nem adom fel,,te se tedd azt,,,minden jól fog alakulni.Semmi nem törtènik vèletlenül,,meg van a törtènèsek ideje,,oka.Elesünk,,,,felállunk ès így tovább.Valakinek könnyebben megy,,valakinek nehezebben,,èn is a "minden nehezen megy"táborba tartozom😉de várok most már türelemmel.
22057. Marcsi_BD (válaszként erre: 22050. - Micimacko62)
2018. szept. 7. 06:50
Sajnálom 😟😟😟
❮❮ ... 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook