Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Tanuló vezetők, friss jogsisok gyertek csevegni! fórum

Tanuló vezetők, friss jogsisok gyertek csevegni! (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 ... ❯❯
22116. nagyhelga (válaszként erre: 22114. - Vica66)
2018. szept. 17. 23:21

Hát a kedved kezd elmenni, pedig úgy mennék egyedül, akár csak vásárolni is, zenét be és nyugisan. Az is baj, ha lassan megyek, meg az is, ha gyorsan, ne menjek a szélén, de a közepén se. Franc érti már :/

Saját kocsira nincs lehetőségem, mert ők pénzt nem adnak, meg most fogok kezdeni egy OKJ-s tanfolyamot, ami mellett nem lehet dolgozni. Meg anyával lakok, egyedül se vezethetek, hol itt az önállóság... Gondolom apa fél, hogy baja lesz az autójának meg nekem, mert unokaöcsém egyedül vezet és töri a kocsit.

Pedig úgy vártam, hogy vezessek, de így csak szenvedés lesz és marad a busz még hónapokig... Ugyanott vagyok, mintha nem lenne jogsim -.- Ez meg idegesítő.

22115. vica66 (válaszként erre: 22113. - Nagyhelga)
2018. szept. 17. 23:12
Ha nincs baj veled, ahogy mondja, engedjen egyedül vezetni, ha csak rövid távra is. Pl. vásárolni, ide-oda, ismert útvonalakon, helyekre. Ha látja, hogy épségben hazaérsz, idővel jobban bízik majd benned. Puhítsd meg valahogy, magyarázd meg neki, hogy ha ő nem bízik benned, akkor te hogyan bízzál magadban?
22114. vica66 (válaszként erre: 22108. - Nagyhelga)
2018. szept. 17. 23:08

Amit apukád csinál a lehető legrosszabb. Elveheti az önbizalmad és a kedved a vezetéstől teljesen. Nincs lehetőséged saját kocsira? Vagy esetleg türelmesebb baráttal, rokonnal nem vezethetnél? Valahogy meg kéne magyaráznod apukádnak, hogy ezzel az ordítással, meg türelmetlenséggel csak árt. Görcsös leszel, stresszelsz = hibázol. Rövidebb távokon kéne eleinte sokat gyakorolnod, s talán legjobb lenne egyedül. A sávtartáshoz is az kéne, minél többet menni.

Néha a férjem is előadja a profit (bár ő nem ordít legalább), kis apróságokért beszól, amelyek sokszor nem is hibák, csak ő másként csinálná. Na, ha olyan kedvemben talál, akkor kiosztom. Nem várhatja el, hogy úgy vezessen valaki rövid idő alatt, mint ő több évtized óta. (De persze, növeli az önbizalmát, hogy ebben jobb lehet nálam. :) ) De még ő is (mindenki) vét hibákat, meg is mosolygom, amikor rajta kapom.

22113. nagyhelga (válaszként erre: 22112. - Lynella)
2018. szept. 16. 21:20
Hát az, amit vezethetek, apa nevén van. És igen, a megfelelési kényszer... Na az nem tesz jót. Legyek lazább, figyeljek, menjek gyorsabban, figyeljek a szegélyre meg mindenre... Na ez egy kicsit sok. Nem is vezethetek más kocsit, csak azt és csak apával... Egyedül nem mehetek addig, amíg ő azt nem mondja :/ Közben ordít, utána meg azt mondja, nincs baj velem. Szerintem csak rutin kell, azt vezetéssel szerzem, azt meg csak vele lehet... Ördögi kör :/
22112. lynella (válaszként erre: 22108. - Nagyhelga)
2018. szept. 16. 21:14

Sajnálom. De ne hagyd, hogy elvegye a kedved. Tök normális, hogy nem ugy vezetsz, mint egy több éves rutinos. Csak sajnos igen, a rutinosok már elfelejtették, hogy ők is így kezték. Az nem jó, hogy ordibál, azzal tényleg csak görcsössé tesz, és pont amiatt hibázol még többet. Így lehet elérni azt, hogy el is menjen a kedved, és ne merj beülni...aztán évek telnek el, és nem szerzel rutint.

Tényleg egyedül a legjobb "gyakorolni".

Nekem a férjem mondjuk türelmes volt, viszont észrevettem, hogy azért feszengek, ha mellettem ül. Olyan megfelelési kényszer lesz rajtam, és amiatt hibázom. Úgyhogy csak az első 2-3 alkalommal jött velem, azóta jobb szeretek egyedül menni.

Saját kocsira nem lesz a közeljövőben lehetőséged?

Amúgy meg ha nincs záróvonal, akkor a jobb tükörbe látod mennyire vagy az út szélétől, az segit.

22111. nagyhelga (válaszként erre: 22109. - Dd9dec5381)
2018. szept. 16. 14:43
Ja meg be se köti magát, mert őt zavarja, na az se nyugtat meg. Barátom is csak úgy indul el, ha mindenki be van kötve, na ez nálam is így lesz. De nekem nem hiszem, hogy bekötné magát...
22110. nagyhelga (válaszként erre: 22109. - Dd9dec5381)
2018. szept. 16. 14:41
Abszolút nem mehetek egyedül, pedig jó lenne. És minden csak úgy jó, ahogy ő mondja, minden megszólalásom hiszti szerinte. Hát azért ordít, mert ő ilyen, de akkor se jó így vezetni. Amúgy eddig is kiabált, csak nem ennyire. Ja meg ne menjek se az út szélén, se a közepén, na ez se megy még. Na mindegy, valami majd lesz, csak ne kiabálna vezetés közben folyamatosan.
22109. dd9dec5381 (válaszként erre: 22108. - Nagyhelga)
2018. szept. 16. 14:33

De eddig nem ordított, nem? Írtad hogy szépen gyakorolgattatok. Most mi lelte?

Amúgy ez egy nehéz műfaj... Az én párom egy higgadt ember, de a közös vezetések volt hogy ajtócsapkodassal értek véget. Nekik sem könnyű, kezdők vagyunk, ügyetlenebbek, bármennyire bíznak bennünk, nem tudhatják, mit veszünk észre, mit nem, mi a saját stílus, mi a hiba... Megszokták a jól bejáratott módszereiket, nem véletlenül egy külön szakma ez, nagyon keveseknek van hozzá türelme és lélekjelenléte.

Én tudom, hogy bántó, de fél szerencsétlen, nem tud közbeavatkozni, ettől meg még frusztráltabbá válik, mondjuk kiabálni akkor sem szabadna.

Én Faterommal semmi szín alatt nem vezetnék, mert kinyirnánk egymást már az első 5 méteren.

Próbálj meg kisebb távokon egyedül menni, pihentesd most ezt a közös gyakorlást.

Nehogy elkampicsorodj, ezen sokan átmentünk. Férfiak na, mindent jobban tudnak ;)

22108. nagyhelga (válaszként erre: 22107. - Lynella)
2018. szept. 16. 12:51
Hát olyan 17 km-ig nagyon jól ment, a 25.-nél már cseréltünk, mert ha nincs záróvonal középen, egyszerűen nem tudom tartani a jobb oldalt, apa meg elkezdett ordibálni, hogy mindenkit megölök. Meg vezessek úgy, ahogy ő, és egyedül nem mehetek, amíg azt nem mondja. Szóval megint rájöttem, hogy nem tudok vezetni és tök béna vagyok. Meg az a baja, hogy túl görcsös vagyok és miért nem megy helyből jól. Hát megint nem szeretek meg azon görcsölök végig, hogy neki megfeleljek. Remélem majd egyszer megint élvezni fogom neg nem félek ennyire. Főleg az a rossz, amikor ordít...
22107. lynella (válaszként erre: 22105. - Nagyhelga)
2018. szept. 16. 12:09
Na milyen volt az első utad? ☺
22106. lynella (válaszként erre: 22098. - Kiscica3)
2018. szept. 16. 11:31

Nem megy mindenkinek olyan könnyen, itt a fórumin is többen tudnának mesélni, szóval nem vagy egyedül. Ott rontottad el szerintem, hogy nem váltottál oktatót. Rajta nagyon sok múlik.

Ne add fel, ha már ennyit küzdöttél, próbáld meg a páv-ot.

22105. nagyhelga
2018. szept. 15. 12:04
Én meg ma megyek apával vezetni. Oda-vissza olyan 50 km lesz, remélem tetszeni fog meg jól fog menni :D
22104. dd9dec5381 (válaszként erre: 22103. - Kiscica3)
2018. szept. 15. 10:12

Bátorság! Ha meglesz, elfelejted az egész tortúrát és imádni fogod a vezetést.

Nekem egyéb okokból, de majd másfél évig tartott a folyamat, suliváltás,rengeteg várakozás, 3 oktató, iszonyúan elegem volt már a végére. De sosem bocsájtottam volna meg magamnak ha föladom, és hát az a szabadság, amit a vezetés ad... :)

22103. Kiscica3 (válaszként erre: 22102. - Dd9dec5381)
2018. szept. 15. 10:08
Kösszi remélem énis igy leszek ha mar ennyi pénzem és energiam időm benne van .
22102. dd9dec5381 (válaszként erre: 22100. - Kiscica3)
2018. szept. 15. 10:00
Egy ismerős srác (footsal-os kis csajok kedvence) is 6-odjára ment át. A PAV nem könnyű, de megcsinálható simán, onnantól pedig határ a csillagos ég nameg a pénztárcád. :) Lényeg, hogy úgy felszabadult ő is, hogy simán sikerült neki, egyszerűen elengedte lélekben a dolgot,a megfelelést.
22101. fzsuzska (válaszként erre: 22100. - Kiscica3)
2018. szept. 15. 09:03
Én is autós iskolát váltok.majd meglátom mikor vizsgázhatok le...kezd vissza térni az önbizalmam.
22100. Kiscica3 (válaszként erre: 22099. - Fzsuzska)
2018. szept. 15. 08:58
Köszi a biztatást,ha páv sikerül nekem biztos hogy oktatót váltok!
22099. fzsuzska (válaszként erre: 22098. - Kiscica3)
2018. szept. 15. 08:39
Nyugi, nem megy mindenkinek olyan könnyen. Hála a volt oktatómnak 47 óra vezetéssel vizsgázni se voltam és 3 hónapja áll a vezetés.
22098. Kiscica3
2018. szept. 15. 08:25
Hát én mar telejesen arra juttotam hogy fel kellene adnom elment a kedvem az egésztől masnak olyan könnyen megy én meg itt szenvedek!
22097. Sean Seth (válaszként erre: 22077. - Gemmafortuna)
2018. szept. 14. 23:53

A Csajszi Autósiskolát szívből ajánlom, ott van automata oktatás is (Toyota Auris), de nem tudom, hogy hétvégét vállalnak-e, meg kell tőlük kérdezni.


Én náluk tanultam, elsőre meglett a forgalmim, szóval csak ajánlani tudom őket. Egy másik suliból mentem át oda, olyan lelkiállapotban, hogy igazából már soha az életben nem akartam többet vezetni. Most meg... IMÁDOM! :)

22096. Kiscica3 (válaszként erre: 22094. - Lynella)
2018. szept. 14. 06:36
Igen anyira nem voltak szertem nagy hibaim egyszer nem anyira forditottam el a fejem hogy nekik teccedjen masodik amikor elindultam a parkolobol abban az idoben egy nő ult a kocsiba ea ram nyitootta az ajtaját es nem fékezek le le viszem az ajtaját hat ezert is bukas volt mert hogy én mert nem vettem eszre hogy kiakkar szalni a nő meg ilyenek
22095. annainked (válaszként erre: 22082. - Micimacko62)
2018. szept. 13. 20:42
Én is a 3. vizsgán mentem át, előtte ugyanilyen gondolatok kavarogtak a fejemben, hogy úristen már csak 3 esélyem van és PÁV. Végül csak sikerült, aztán megvettem az autómat és a 400 m-re levő sparba meg aldiba úgy mentem el egyedül, hogy 3x lepergett az életem a szemem előtt. Bent a boltban nem is bírtam arra koncentrálni, hogy mit kell vennem, mert még mindig sokkhatás alatt voltam és tudtam, hogy még haza is kell jutnom. A második hónapban egy parkolásnál leszedtem a kocsi jobb elejéről a festéket, stb stb..Szóval annak aki nem úgy nőtt fel kiskora óta, hogy autó, meg apa segít és benne van a vérében ez valóban egy rettenetes rémisztő tortúra sok-sok bizonytalansággal, félelemmel..így, hogy fél éves a jogsim és eddig kb 2000 km-t vezettem, most kezd tusztulni a kép igazából, hogy amikor tanultam erre meg arra miért kell figyelni, már rutinból csinálom őket. A parkolás szintén mumus, de a merőleges amúgy sokkal könnyebb, mint a párhuzamos. Valaki írta, hogy youtube videokat kell nézni, így van! Ott meg tudod jegyezni, hogy milyen pontokat kell nézni é ha ezt megtanulod menni fog! Nekem így is tanították, viszont a tananyagból két féle parkolást kihagytak, szóval azt én is youtube-ról néztem. Szóval mindent összefoglalva mocskosul nehéz az elején, de meg lehet csinálni, tényleg és két bukás még nem para! Az egyik legjobb barátom pl az 5.-en ment át, és azóta is heti több száz spt néha több ezer kilométert vezet gond nélkül. :)
22094. lynella (válaszként erre: 22092. - Kiscica3)
2018. szept. 13. 19:35
Vegig egy oktatonál voltál? Hány órát vettél? Milyen hibaid voltak?
22093. fzsuzska (válaszként erre: 22092. - Kiscica3)
2018. szept. 13. 17:05
Nem tudok nyilatkozni, nem vizsgáztam még.
22092. Kiscica3
2018. szept. 13. 16:27
Olyan nagy hibat sose hibaztam legutobb azért huzztak meg mert nem raktam fel 4 esbe a sebeség váltót de végig vezeztem a 50 percet es be is vittem a központba
22091. fzsuzska (válaszként erre: 22090. - Kiscica3)
2018. szept. 13. 15:15
Nem tudhatom. Nem vagyok a helyedben.
22090. Kiscica3
2018. szept. 13. 14:59
És szerinted van értelme megcsinálnom?
22089. Kiscica3
2018. szept. 13. 14:58
És vezetnem is kell?
22088. fzsuzska (válaszként erre: 22087. - Kiscica3)
2018. szept. 13. 14:57
Mindenféle reakciidős meg ilyesmi vizsgálat..no meg pszichológiai...enni innivalóval készülj..
22087. Kiscica3
2018. szept. 13. 14:41
Sziasztok!nagyon szegyelem magam de tegnap 5 vizsgám sem sikerült már nem is tudum hogy van e kedvem ujra neki vagni most páv vizsgat kellene tennem es ha az sikeül akkor folyhatom a vizsgat de nem tudum mire számithatok mar anyira szégyelem a csádom elott is magam ráadásul az omtatom a kepembe mo.dta hogy tiszta szégyen vagyok.
❮❮ ... 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook