Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Tanuló vezetők, friss jogsisok gyertek csevegni! fórum

Tanuló vezetők, friss jogsisok gyertek csevegni! (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 ... ❯❯
22206. 1d334fe33f (válaszként erre: 22205. - Pasionella)
2018. nov. 9. 13:39

Vannak 2 sávos körforgalmak,pl Debrecenben is,ott gyakran vezetek.


A gyalogosnak abban az esetben van elsőbbsége,ha azon az úton halad át,amire te rákanyarodsz,és természetesen a zebrán.

Sok gyalogos ugye ezt nem tudja és csak áll,úgy kell inteni nekem is hogy menjen nyugodtan.

22205. Pasionella (válaszként erre: 22204. - Telefon33)
2018. nov. 9. 13:22

Körforgalom jót mosolyogtam, az idióta oktatóm akit lecseréltem az meg azt mondta a körforgalom csak külső sávját használhatom, bármi történjék...a belső semmire való... szerinted? :-D


Jesszus...idióta egy oktatód volt neked is, nem csodálom, hogy úgy érzel ahogy... kresz szerint mégis valahogy azt írják a gyalogosnak elsőbbsége van ha nem gyalogátkelőn megy át elsőbbséget kell adni kanyarodó főútvonal esetében a jobbra vagy balra bekanyarodó járművel annak az útnak az úttestjén áthaladó gyalogos részére, amelyre a jármű bekanyarodik.


Szóval nem értem... :-D


Igen, az előző oktatóm nekem is tollbamondást csinált sajnos, sőt még rohadék is volt közben mert állandóan idegesített és felidegelt úgy meg nem lehet vezetni.


A mostani teljesen más, csak akkor szól bele ha nagy hülyeséget csinálok.


Én sajnos azzal a gyökérrel 54 órát vezettem + vizsga...

Jelenleg 56 leoktatott óránál járok, mostmár az új oktatóval terveim szerint 10-15 órát fogok levezetni második vizsga előtt.

sajnos nem váltottam időben, ez van...pénzem bánja.


az 54 rengeteg...mégis szerintem legalább 20 pocsékba ment, amikor nem magyarázott semmit csak elvárta hogy csináljam pedig el se magyarázta, vagy amikor kiabált vagy dührohamot kapott.

Egyszer a forgalom közepén majdnem leállítottam már az autót és kiszálltam és én is elkezdtem vele ordibálni, hogy mé4gis mit képzel magáról, hogy megengedheti magának ezt a stílust? Fizetek egy szolgáltatásért, nem vagyok hülye azért mert Ő valamit nem magyarázott el és nem tudom megcsinálni... egy barom állat volt, több embertől is ugyan ezeket hallottam, megnyugodtam utána hogy nem velem van a baj.

Az önbizalmamat teljesen elvette ez a seggfej...


Benne van a pakliban hogy a tied nem tanított meg sok mindenre, mond a férjednek, hogy nem zavar, menjetek inkább kihaltabb helyekre, kérd, hogy türelemmel magyarázzon, mondja el mit kellene máshogy csinálnod esetleg.

Ne félj mert az nem jó, rutinod nagyon sok megtett km után lesz.

22204. telefon33 (válaszként erre: 22203. - Pasionella)
2018. nov. 9. 13:10

Férjem is ezt mondta, ült is mellettem, de úgy vette észre, zavar a jelenléte. Volt, hogy jött mögöttem, akkor azt mondta, mindent jól csináltam. Lehet megfelelési kényszer, nem tudom, én nem vettem észre, hogy zavarna, sőt, szeretem ha mellettem ül.

Én 47 órát vettem, és a harmadik vizsga sikerült. És úgy veszem észre, semmit sem tanultam.

Sőt, egyik ismerős ugyanennél az oktatónál volt, neki kb teljesen mást tanított...

Oktató szerint minden körforgalom két sávos, ha áll a körforgalomban a forgalom, én külső íven elmehetek mellettük. Igazából bárkinek mondtam, mindenki csak nézett.

Többször volt, sőt mindig, hogy oktató rádudált a szirénázó, villogó mentőre rádudált. Annak van elsőbbsége, akinek megadják. Ha gyalogos nem a zebrán megy, fékezés nélkül el kell ütni...

És még sorolhatnám.

Nekem pl végig mondta, mikor mit kell csinálni, egy pillanatra sem hagyott magamra, csak a vizsgákon.


És most jöttem rá, hogy nem tudok vezetni. Illetve nem tanultam meg

22203. Pasionella (válaszként erre: 22202. - Telefon33)
2018. nov. 9. 11:33

Nekem párom azt szokta mondani, hogy fejezzem be, legyen meg a jogsi és majd Ő megtanít...

Sajnos a suliban valóban millió dolgot nem tanítanak meg és én nem hiszek abban, hogy azért nem mert nincs rá idő, túl sok órát vettem már ahhoz, hogy ne legyen mindenre idő.


Nincs valaki akivel tudnál gyakorolni még ha bizonytalannak érzed? Hogy üljön melletted egy tapasztalt vezető párszor és még elmondjon hasznos dolgokat?


Tudsz vezetni különben nem sikerült volna a vizsgád, rutinod nincs de az nem is lehet ennyi idő alatt.

22202. telefon33
2018. nov. 9. 11:19

Sziasztok!

Kezdő jogosítvány. 2 hónapja vezetek, kisebb nagyobb sikerrel. Utólag belegondolva az oktató semmit sem tanított meg...

Tegnap nagyon megijedtem, kilépett elém, illetve inkább mellém a sötét utcán egy teljesen fekete ruhában egy nő. Szerencse az, hogy nekem tábla volt, meg kellett állni, és épp elindultam, kanyar... Mentem vagy tízzel. Persze kiabált, én meg leblokkoltam.

Ez olyan negatív élmény volt, hogy hazafelé a munkából (kb 6 km) tiszta stressz volt, és elgondolkoztam, hogy egyáltalán nekem való e a vezetés.

Azt a kis önbizalmat is lerombolta az eset, amit felépítettem magamban.

Már elgondolkoztam azon, másik iskola, másik oktató, és veszek pár plusz órát.

Rengeteg dologra kell figyelni...

Pl világítás (éjszaka dolgozok) sokszor elfelejtem, ezt sem tanította,illetve nem mondta el, hogy mikor, stb.

Kezdem azt érezni, hogy nem tudok vezetni, nem tudok mindenre figyelni. Figyelek, csak ez az eset...

22201. Pasionella (válaszként erre: 22200. - Nicol.Gy)
2018. nov. 9. 08:39

Jelenleg én dieseles autóval tanulok de párommal időnként kimegyünk vezetni, a saját autónk benzines. Ne aggódj menni fog, én első 2 alkalommal lefullaszottam a benzinest de azóta nem :-D párom is megvan rajta lepődve, valahogy ráéreztem Joe-ra (ez a beceneve a Fordunknak), a saját autóm pedig szintén benzines.

Meglehet szokni csak türelem kell hozzá :-)

De várom már amikor én is elmehetek az első utamra :-D de tény, hogy nem fogok egyedül menni.

22200. Nicol.Gy (válaszként erre: 22198. - Vica66)
2018. nov. 9. 05:33
Vica nagyon köszönöm 😊 Hát jelenleg én is azon gondolkodom, hogy mire is kaptam jogosítványt😁 Jelenleg próbálom megtalálni az egyensúlyt a mennyi gáz...hol mennyire engedjem fel a kuplung idegjátékkal😁 Kicsit be vagyok tojva...De aranyosak vagytok, hogy itt vállalja mindenki a kezdetek félelmeit és tovább adjátok a tapasztalatokat.Köszönöm még egyszer❤
22199. vica66 (válaszként erre: 22196. - Pasionella)
2018. nov. 8. 22:12

Sajnálom, hogy így jártál. Bizony, előbb kellett volna oktatót váltani.

Remélem, az új jobban beválik, és sikeres vizsgát teszel.

22198. vica66 (válaszként erre: 22194. - Nicol.Gy)
2018. nov. 8. 22:10

Szia, Nicol!

Hasonló tapasztalatom volt. Dízel tanulókocsi, benzines saját. Első utamon a benzinessel arra gondoltam, hogy kaphattam én jogosítványt... Folyton lefulladtam én is. Mára már azért összeszoktunk.

A titok: gázt! :)

22197. Nicol.Gy (válaszként erre: 22195. - Andybanya82)
2018. nov. 8. 13:01
Első alkalommal egyedül indultam neki a nagy világnak... ijesztő volt számomra..Konstatáltam a tényt, hogy kezdő vagyok..gyakorolni, gyakorolni...😊 Lehetőség szerint egy gyakorlott, türelmes jogosítvány tulajdonossal..😊
22196. Pasionella
2018. nov. 8. 11:46

Sziasztok.

De kár, hogy nem találtam korábban rá erre a topikra...

Februárba kezdtem a "mizériát", a kresz gyorsan lezajlott, sikerült is elsőre, áprilisban tudtam először vezetni, sikerült egy full seggfej oktatót kifognom de gyakorlatilag belém ültette sokáig, hogy én vagyok a béna...

Sajnos hallgattam másokra, hogy tartsak ki, stb...de volt 1-1 óra amikor normálisabb volt. Ma már bánom, hogy vele szenvedtem végig 54 órát és egyedül a vizsgámon élveztem eddig a vezetést. Ettől függetlenül az első forgalmi vizsga nem sikerült. Mikor vége lett volt pofája azt mondani, hogy jééé te így tudsz vezetni? Nagyon sajnálja, hogy olyan dolgon bukott meg a dolog amit 10 gyakorlott vezetőből 9 nem vette volna észre... de mindegy is.

Gondoltam magamban ja, tudtam normálisan vezetni mert a vizsgabiztos előtt nem ordított, nem beszélt csúnyán és nem volt seggfej, azaz nem idegesített folyamatosan.


Akkor eldöntöttem váltok, így váltottam, tegnap volt az első óra a második oktatómmal, nagyon sajnálom, hogy nem az első pár óra után váltottam és ennyi pénzt és felesleges időt áldoztam arra a seggfejre...nem akarom elkiabálni de a második oktatóm úgy tűnik normális. Teljesen ellentettje az előzőnek, türelmes, normálisan magyaráz, nem emeli fel a hangját stb...


Az előzővel volt már, hogy vezetés közbe visszakiabáltam rá, hogyha nem hagyja abba a kiabálást meg a szemétkedést akkor a forgalom közepén kiszállok...sajnos nagyon sok embertől utólag visszahallottam, hogy mindenkivel ekkora szemétláda csak én sokáig azt hittem ennyire béna vagyok, teljesen elvette az önbizalmam.


Nonszensz, hogy itt átlagban 70 óránál sikerül megcsinálni a vizsgát, az első 30 óra csak a pénzlehúzásról szól gyakorlatilag.


Idén már nem hiszem, hogy levizsgázok de remélem max januárban sikerül.


Olvasom itt a hozzászólásokat, nem értem hogy lehet ennyi tuskó oktató, hogy képzelik a sulik, hogy ezt el kell viselnünk...ez egy szolgáltatás amiért fizetünk, nem keveset... vicc...

22195. Andybanya82 (válaszként erre: 22194. - Nicol.Gy)
2018. nov. 8. 09:55
Gratulálok! Ne izgulj, hamar megszokod a benzinest.a vezetés pedig minden nap egyre jobban fog menni, észre se veszed és már élvezni is fogod. Nekem kb 1 honap kellett hogy ne legyek ideges ha autóba ülök. Csak ne add fel, mindenki hasonlóan kezdi.
22194. Nicol.Gy
2018. nov. 8. 07:03
Sziasztok😊 Friss jogosítvánnyal az első élmény...Kinek milyen volt? Én most szereztem jogosítványt.Hát, kicsit elbizonytalanodtam.Dízel autón tanultam, kaptam egy benzines autót a kezdő női szettnek.Sokat kell gyakorolni a lefulladás nélküli elindulást 😂😂😂
22193. Epresturmix (válaszként erre: 22170. - Elkeseredett eszter)
2018. nov. 2. 11:55
Nem béna vagy. Ostoba. Már bocs, de Nincs az a szituáció amikor az oktató kezet akar rád emelni, és azt mondd, hogy megérdemled. Pff... Most ez komoly?
22192. telefon33 (válaszként erre: 22182. - Micimacko62)
2018. nov. 1. 16:03
Én hétfőn mentem be reggel intézni, pénteken pedig személyesen vettem át az okmányirodában a jogosítványt.
22191. telefon33 (válaszként erre: 22176. - Micimacko62)
2018. nov. 1. 16:02
Gratulálok
22190. vica66 (válaszként erre: 22187. - Micimacko62)
2018. okt. 31. 22:55

Próbálj azért minél gyakrabban vezetni, hogy belejöjj.

Ha téged megnyugtat, tedd ki a T betűt.

Megoszlanak a vélemények, van, aki szerint jó, ha kint van, mert jobban figyelnek a többiek, és elnézőbbek, mások szerint meg bevonzza a bunkókat, akik szívatják a kezdőket. Ki mit tapasztalt, aszerint vélekedik.

22189. lynella (válaszként erre: 22188. - Elkeseredett eszter)
2018. okt. 31. 22:14

Dehogy szégyen. Még nagyon az elején vagy.

Az oktatóddal mi a helyzet, még mindig türelmetlen?

2018. okt. 31. 20:05

Én a 7.órán vagyok túl.

A városban egész jól megy a vezetés,de a tanpályán egyszerűen nem tudok beállni pont egyforma távolságra a 2 bólya közé.

Szerintetek ez így a 7.óra után szégyen?

2018. okt. 31. 17:47

Ma voltam bent érdeklödni az okmányirodába,csak nem vittem magammal a papirokat.Igy majd hétfőn megyek bő 1 hetet mondott a úgyintéző.

Elöször csak egy-két hétvégén mikor kevés a forgalom,aztán majd egyre többet és messzebb merészkedek.Nem akarok száguldozni az 50-s tempo bőven elég lesz,egyenlöre.

A T betüt kitettétek?Segit valamit.?

22186. 046e32495c (válaszként erre: 22185. - 046e32495c)
2018. okt. 31. 11:27
Mármint az igényléstől számítva, az lemaradt. :-)
22185. 046e32495c (válaszként erre: 22182. - Micimacko62)
2018. okt. 31. 11:26
Nekem pontosan a 8. napon hozta a postás (múlt héten). Sok sikert, a neheze tényleg csak most jön, vigyázz magadra! :-)
22184. vica66 (válaszként erre: 22176. - Micimacko62)
2018. okt. 31. 02:39

Na, ugye! Megérte kitartani. :) Gratulálok!

A neheze most jön... ;)

22183. lynella (válaszként erre: 22182. - Micimacko62)
2018. okt. 30. 13:34
Nekem nyáron pont egy hét alatt ért ki.
22182. micimacko62 (válaszként erre: 22181. - Lynella)
2018. okt. 30. 12:38

Igaz ez megfizethetetlen érzés.

Hát ha még majd vezetek is.Alig várom hogy megkapjam a kis kártyámat és utnak induljak.

Nem tudja valaki mennyi idő után küldik ki a jogsit?

22181. lynella (válaszként erre: 22180. - Micimacko62)
2018. okt. 30. 12:34
Gratulálok! Látod kár lett volna feladni. ☺
2018. okt. 30. 11:21

Köszönöm mindenkinek,ki egy kicsit hozzá járult a kitartásomhoz!!


Köszönöm...

22179. fzsuzska (válaszként erre: 22176. - Micimacko62)
2018. okt. 30. 11:11
Gratulálok
22178. nagyhelga (válaszként erre: 22176. - Micimacko62)
2018. okt. 30. 10:44
Gratulálok 😊
22177. Dinka27 (válaszként erre: 22176. - Micimacko62)
2018. okt. 30. 10:18
Gratulálok:)
❮❮ ... 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook