Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Tanuló vezetők, friss jogsisok gyertek csevegni! fórum

Tanuló vezetők, friss jogsisok gyertek csevegni! (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 ... ❯❯
22266. Kormi1985 (válaszként erre: 22265. - Pasionella)
2018. nov. 21. 19:33

Kérd át magad a csoporttársad oktatójához! Lehet várnod kell kicsit, hogy mehess hozzá, de ha ő jó oktató, akkor megéri várni!


Drukkolok!! 🍀🍀🍀

22265. Pasionella
2018. nov. 21. 08:31

Sziasztok.

Ma megyek vezetni, igazából semmi kedvem... már most ideges vagyok miatta.

Egyáltalán nem érzem, hogy haladnék :-( a héten tökre elkeseredtem, hogy egyik csoporttársamnak elsőre sikerült, persze nyilván enm akartam neki rosszat h ne sikerüljön csak én tartok tőle nekem másodjára sem fog ha ennyire rágörcsölök. Más volt az oktatónk is, illetve több órát vett, nagyon irigylem, hogy már túl van az egészen.

Amúgy az előző idegbeteg oktatóm mint kiderült korházban fekszik, stroke-ot kapott. Nyilván ilyet nem kívántam neki de meg sem lepődöm, hogy ide jutott. Hátha leckének veszi az élettől és megváltozik majd, bár igazából kétlem...

Mikor leszek kész ezzel a jogsi mizériával? Mikooooooor? :-(

22264. Sosanna75 (válaszként erre: 22263. - Vica66)
2018. nov. 17. 19:31
Köszönöm a biztató szavakat. A páromnak is van jogsija, igaz, neki sem sok tapasztalata van, mert évekig nem vezetett, de nem vezet rosszul. Szerintem csak ideges lett (amúgy én is), de utána bocsánatot kért. Ma elmentünk kicsit messzebb a lakóhelyünktől, előtte paráztam, végül nem sikerült rosszul, ment a sávváltás is (nálam a parkolás után az a mumus). Most már látok arra reményt, hogy menni fog ez jobban is :)
22263. vica66 (válaszként erre: 22262. - Sosanna75)
2018. nov. 16. 21:07

Nem értem a párodat. Ahelyett, hogy segítene, leteremt?! Valóban bárkivel előfordulhat ilyen baki, akkor mit vár egy pár napja vezető (ráadásul új autó) sofőrtől? Neki van jogsija?

Jól tetted, hogy utána mentél újra. Csak úgy lesz gyakorlatod, csak úgy szokod meg, ha vezetsz. Fel a fejjel!

22262. Sosanna75
2018. nov. 16. 17:05
Sziasztok! Én pár éve kezdtem vezetni tanulni, elsőre egy nagyon rossz női oktatót fogtam ki. Végigbeszélte az órát a parkolóban, szinte egy percet nem vezettem, viszont tudtam az egész életét, így elment vagy 16 órám. Aztán mindig lemondta valamiért az órát, teltek a hónapok, közben terhes lettem és alig vezettem, aztán már nem fértem oda a hasamtól a volánhoz és jött a szülés is, így abbahagytam. Amikor újrakezdtem semmit nem tudtam és egy elég türelmetlen oktatót fogtam ki, volt, hogy leidiótázott. Állandóan belenyúlt a váltóba, elkapta a kormányt (indokolatlanul), szidott, nagyon elvette a kedvem az egésztől. Aztán eljött a vizsga, valahogy átmentem, bár 80 órát vezettem, de nem ment jól, annyira stresszeltem. Utána jó sokáig nem is vezettem, majd jött az ötlet, hogy vegyünk autót. Elmentem gyakorló vezetésre, ami nagyon jó volt, csak az volt a baj, hogy kevés döntési lehetőséget hagyott az oktató, mindent mondott mindig, hogy mikor váltsak, mikor válthatok sávot stb... De azért sokat fejlődtem. Megvettük az autót, pár napja használjuk. Most még csak a környéken merek vezetni, ismerős útvonalon, a gyerekeket viszem oviba, bölcsibe. Az a terv, ha majd ez jól megy, akkor lehet majd másfele is menni fokozatosan. Első nap annyira stresszeltem, hogy aludni sem tudtam. Aztán napról napra enyhébb lett a stressz, viszont sajnos ma két rossz dolog is történt. Reggel észrevettem a parkolóban, hogy a másik autó nagyon rámállt és amikor ki akartam állni és kicsit visszatolattam, kicsit nekiértem. Igazából nem is vettem észre, mert épp, hogy hozzáértem az autóhoz, csak a párom látta, a másik autónak nem lett baja. Aztán később, amikor mentem be a parkolóba, egy szabálytalanul parkoló autó miatt kicentizve tudtam csak befordulni és meghúztam az autónkat, a másiknak nem lett baja. Mi lakótelepen élünk és katasztrófa, hogy parkolnak itt, nagyobb autó nem is fér el és a mienk nagyobb. A párom nagyon leteremtett és ma nagyon rosszul éreztem magam. Mivel rutinom nincs (3. napja vezetek önállóan) és az autónk is új, nem érzem a méreteit. Arra gondoltam, hogy feladom az egész vezetést, aztán mások megnyugtattak, hogy ilyen azzal is előfordul, aki már 100 éve vezet. Így hát erőt vettem magamon és remegő gyomorral elmentem a gyerekekért délután, mert valahogy éreztem, ha nem teszem meg, soha nem fogok merni vezetni. Most is voltak hülyén parkolók, de most sokkal óvatosabb voltam, nagyon lassan mentem át, rám is dudáltak, de kit érdekel (kint van a T betű ). Amíg nem érzem jobban az autót, így fogom csinálni, aztán dudáljanak, le van ejtve. A parkolás már megyeget, bár szűk helyre nem merek beállni, szerintem venni fogok még pár órát direkt a parkolás miatt. Sajnos a mai események megint elvették a kedvem, pedig már épp kezdtem volna élvezni....
22261. Kormi1985
2018. nov. 14. 17:38

Nekem is volt az oktatóval gondom, nem szólt pl, hogy a kéztartásra figyeljek a vizsgán, mert belekötnek, pedig direkt kérdeztem!

Aztán pl a sávváltást nem tanította, nem hagyta hogy egyedül csináljam, mindig belesegített, ez azóta is nagy mumus!

Főútra egyszer mentünk, autópálya éjszakai vezetés nuku!


Engem is csak 3-4 útvonalon vitt, persze, hogy a vizsga nagy része nem arra ment!


De valahogy csak sikerült a jogsi, igaz másodikra! Az első vizsgán egy helyen figyeltem a zebrára, de (ne kérdezzétek hogy)a piros lámpát már nem vettem észre!

22260. Kiscica3 (válaszként erre: 22258. - Pasionella)
2018. nov. 14. 11:35
Igen velem ugyan ez volt,remélem a másij oktató jobb lesz
22259. Pasionella (válaszként erre: 22254. - Kiscica3)
2018. nov. 14. 10:56

Abban egyetértek az oktatókkal, hogy a kötelező 30 óra sajnos semmire sem elég.


az éjszakai vezetést mindenkinek csak feltüntetik...bár most hogy ilyen hamar sötétedik én az óra második felét már sötétben vezetem le, nem annyira szeressem :-)

22258. Pasionella (válaszként erre: 22255. - Telefon33)
2018. nov. 14. 10:55

Az előző oktatóm is állandóan mondta mit csináljak hogyan, illetve állandóan belenyúlt.

A mostani pedig azt mondja csak akkor nyúl bele és mond bármit ha rosszul csinálom, azt akarja, hogy egyedül hozzam meg a döntéseket, azaz valóban tanít vezetni...


Tegnap mondja, hogy menjél, mi a baj?...

Mondom semmi csak erre még nem jártam... na ja, az előző csak a 6db vizsgaútvonalon vitt, csak és kizárólag.

Ő pedig összevissza, hiszen ha majd vezetek sem csupán a vizsgaútvonalakon fogom menni...

22257. Kiscica3
2018. nov. 14. 10:53
Igen nekem is váratlan helyzetel van bajom mert mindig ő oldotta meg és még csak most jöttem rá ,én hülye nagyon kell figyelno ha at akkarok menni vizsgán és nem be sreszelni, és ezt ha hiszitek ha nem pesten tanultam meg a páv 4 en.persze eddig is tudtam hogy nagyin fiGyelni kell 😀de páv on pont adodott wgy olAn szitu amit meg kellett oldanom
22256. telefon33 (válaszként erre: 22254. - Kiscica3)
2018. nov. 14. 10:44
Nekem azt mondta oktató, hogy éjszakai vezetés csak papíron... Pedig én éjszaka járok dolgozni, tudta, és mégse voltam. De papíron nálam is szerelt. Első vizsga 30 óra, második 37, harmadik 47. Harmadik sikerült.
22255. telefon33 (válaszként erre: 22250. - Pasionella)
2018. nov. 14. 10:42

Én is így érzem, csak én már jogsival a zsebemben.

Én oktatóm nem kiabált, stb, csak épp úgy érzem semmit se tanított.

A rosszul tanított dolgokat nekem nagyon nehéz, hogy ne úgy csináljam. 47 óra volt, de az utolsó órán is mondta, hogy mit kell csinálni. Sose hagyta, hogy egyedül csináljam, csak a 3 vizsgán. Nekem furcsa is volt, de gondoltam, hogy csak tudja mit csinál. Hát rájöttem, hogy pl a váratlan helyzeteket lehet meg se tudom oldani, mert ha olyan volt, belenyúlt, ő csinálta meg.

22254. Kiscica3
2018. nov. 14. 10:40
És ráadásul az 5 bukasomba vam 30 óra és hat ugye bar ez kötelező lett volna levezetni ,de hat valahol az én hibam is hogy enyi orával mentem vizsgazni és hat most hogy kikértem a kartom pairom még északai vezetés us fel van tüntettve peddig soha nem vezettem északa
22253. Kiscica3 (válaszként erre: 22252. - Pasionella)
2018. nov. 14. 10:36
Nem is tudum.méirt vártam eddig nagyon későn kaptam észbe peddig lattam hogy nagyon sokkan megbuknak nala es csak a pénzre megy ,de pl engem nem tudutt behuzni mint a többit és örül is szerintem neki hogy én nem vagyok nala ,🤣🤣
22252. Pasionella (válaszként erre: 22251. - Kiscica3)
2018. nov. 14. 10:26

Oh :-( látom te is túl sokáig vártál az oktató cserével. De miért vártál amúgy ennyit?

El ne hidd amit mondott

22251. Kiscica3
2018. nov. 14. 10:16
Sziasztok halistenek a pav4 sikerült elsem hiszem mar uj oktatót is választottam de még vezetni nem voltam ,remelem a kovetkező vizsgám sikeres lesz ,persze a régi oktatóm jol lecseszett hogy hat ez mind az én hibam hogy eddig nem mentem at meg ugyse fog sose sikerülni hat nem mo dom nem valami jol esett de nem érsekel mar .és veletek miujság?
22250. Pasionella
2018. nov. 14. 09:01

Sziasztok.

A tegnapi vezetésem katasztrófa volt, én mindenképp így éreztem.

Most először volt halálfélelmem, hogy annyira béna vagyok, hogy balesetet fogok okozni, örültem, hogy vége lett az órámnak.

Az a baj, hogy annyi sok sz@rt ültetett belém az idióta előző oktató és olyan szinten elvette az önbizalmam,hogy már azt érzem én ehhez teljesen alkalmatlan vagyok.

Direkt kérdeztem a mostani oktatót mennyire gondol reménytelen esetnek és mondta, hogy nem csak az az én fő problémám, hogyha valamit elrontok nem tudom magam túltenni rajta és folyamatosan azon kattogok, amiből kifolyólag nem veszem észre időbe a következő megoldandó helyzetet.


Sík ideg vagyok vezetés közben, egy merő görcs.

Mondta, hogy próbálom már elengedni magam, megérti, hogy az előző oktató milyen volt dehát Ő nem olyan, nem fog ordítani stb...próbáljam már élvezni és hogy mindaddig amíg a feszültséget nem tudom elengedni addig nem fog jobban menni.

Azt is mondta az a baj, hogy túl nagyon az elvárásaim magammal szemben.

Ugyebár frusztrál, hogy már 54 órát levezettem, rengeteg, pénz és idő és úgy mond nem haaldtam sehova...lett egy sikertelen vizsgám és ennyi. ok, legalább "láttam" már hogyan zajlik egy vizsga. Frusztrál, hogy az emberek állandóan kérdezik tőlem, hogy na? hogy haladsz? mikor lesz vizsga? mikor lesz jogsi?...

54 óra igen pedig tudom ebből legalább 25 óra teljesen elpocsékolt idő és pénz volt mert semmi másról nem szól mint hogy a szemétláda próbált kiborítani és ideges volt meg feszült, illetve semmit sem tanított csak idegelt és kiabált meg ilyenek. Nagyon sokan eljöttek tőle, teljesen alkalmatlan oktatónak, én túl sokat vártam mert azt is belém ültette, hogy full béna vagyok...


Szóval elkezdtem kételkedni hogy egyáltalán nekem való-e a vezetés... mondtam páromnak is, hogy szerencsére nem igyenes mert ha az lenne már rég feladtam volna. A belefektetett pénz miatt nem adhatom fel tudom.


Fogalmam sincs, hogy felejtsem el azt a sok rosszat amit a másikkal éltem át, illetve a rosszul megtanult dolgokat levetkőzni...és elengedni magam meg kicsit is élvezni :-(

22249. vica66 (válaszként erre: 22246. - 1d334fe33f)
2018. nov. 14. 03:31

Ja, igen, már valahol a KRESZ elején van szó a "bizalmi elv"-ről. Már akkor röhögtem azon, hogy vajon hányszor szenvednék balesetet - akár gyalogosként, akár autósként -, ha mindig bíznék abban, hogy a többiek betartják a szabályokat?

Mert ugye látjuk, hogy hányan, hány helyen nem adják meg az elsőbbséget, a sebességkorlátozásokat, és a többi szabályt is kb. addig tartják be az emberek, amíg le nem vizsgáznak (ugyanakkor azért elvárják, hogy mások szabályosak legyenek velük szemben.

Szóval én inkább mindig arra számítok, hogy esetleg nem adják meg az elsőbbséget, stb...

Mondhatnám, nekem bizalmatlansági elvem van... ;)

22248. fzsuzska (válaszként erre: 22240. - Nicol.Gy)
2018. nov. 13. 14:19
Muszáj volna menni, ha tudnék de ez hosszú történet...
22247. telefon33
2018. nov. 13. 13:49

Sziasztok!

Tegnap végre sikerült vezetni, igaz jött velem férjem. Mondtam neki segítsen, hogy mikor mit néz, stb. Remegett kezem, lábam, mondta is, hogy a hangomon hallotta, tiszta ideg vagyok.

De sikerült minden, próbáltam mindenre kétszer annyira figyelni... Menni fog ez, muszáj a pozitív gondolkodás hozzá.

Út közben mondta férjem folyamatosan, hogy nyugalom, próbáljak megnyugodni, stb.

Úgyhogy ma egyedül megyek. Igaz kb 6 kilóméter, jó hosszú szakaszon 30-as tábla, világítás alig, és... sok gyalogos az út szélén. Hiába van a járda. De meg kell próbálni, különben tényleg hiába volt minden, a sok pénz, idő, a kétszeri bukás...

Köszönöm mindenkinek a biztatást, tanácsot, sokat segített!

22246. 1d334fe33f
2018. nov. 13. 13:11

Sziasztok!

Nekem 4 éve van jogosítványom,napi szinten vezetek.


Ha elfogadtok egy jó tanácsot,nagyon figyeljetek mèg akkor is ha nektek van elsőbbsègetek.


Fél óra alatt kétszer volt olyan helyzet,hogy nem álltak meg a Stop táblánál,a jó reflexen mûlott hogy nem jöttek belèm, ráadásul pont ahol a kislányom ül.

22245. Kormi1985 (válaszként erre: 22244. - Pasionella)
2018. nov. 13. 10:40

Nekem is ezt mondják mindig, hogy ha itt megy a vezetés, akkor bárhol, de nagyon-nagyon sok az autó és ezzel együtt több a figyelmetlen vagy bunkó söfőr is!

A múltkor is volt egy tirpák, a kanyarodó sávból bevágott elénk úgy, hogy erősen fékeznünk kellett, a párom ledudálta, erre a következő pirosnál kiszállt és majdnem betörte a párom felőli ablakot, mert még neki állt fejjebb, hogy le mertük dudálni!

Ugyan aznap meg egy vén tata kezdett sávot váltani, de se index, se tükörbe nézés, megint nekünk kellett fékezni, mert ránkhúzta volna az autót!

Az egy dolog, hogy mondja a párom, hogy ilyenkor, ha ütközünk, ő a hibás és a biztosító fizet és nem megyünk azért olyan sebességgel, hogy baj legyen, de akkor is, félek, hogy ezeket nem jól reagálom le, nem elég gyorsan és nem akarom összetörni az autót...


Mindegy, apránként majdcsak menni fog, de lehet veszek majd pár ismétlő órát is oktatóval!

22244. Pasionella (válaszként erre: 22238. - Nicol.Gy)
2018. nov. 13. 08:12

Basszus, azért Pesten vezetni... szerintem aki ott megtanul vezeti tud is :-D most magam ellen beszélek mert ilyen kis városban mint Szolnok mit tudok én? :-D


Remélhetőleg már nem sok választ el a jogsi szerzéstől de tutifix hogy teljesen kész leszek amikor egyedül kell majd vezetnem.

22243. Pasionella (válaszként erre: 22242. - Kormi1985)
2018. nov. 13. 08:08

Kormi! Azért kaptad a jogsit mert tudod mindazt ami szükséges, hogy biztonságosan vezess. Az, hogy nincs rutinod teljesen normális, az is normális, hogy félsz.

Nekem párom kapásból mondta, hogy első pár alkalommal egyedül nem enged majd el, és nem azért mert béna vagyok.

Nyugi, menni fog. Csak szoknod kell, rutint még nagyon sokára fogsz szerezni.

Én azon gondolkodom ha végre meglesz majd a jogsi, hogy egy ideig a kezdetben ugyan azokon az útvonalakon fogok menni, meló majd haza... illetve bevásárló központ. Most így gondolom...aztán majd látjuk mit hoz ki belőlem a jogsi tudata, nem tudom :-D

Nyugi, menni fog, ha úgy érzed gyakorolnod kell akkor menjetek nyugodtan gyakorolni amennyit csak szeretnél!

22242. Kormi1985 (válaszként erre: 22238. - Nicol.Gy)
2018. nov. 13. 08:04

Nicol nem tudom mi volt tegnap, mert egyébként nem szokott a lefulladással gondom lenni!


De mondtam a páromnak, hogy kimegyünk majd a Hajógyári szigetre gyakorolni!


Az agyamban kell rendet raknom, mert egyébként a vizsgáztató azt mondta, hogy nagyon ügyes vagyok!!


Na meglátjuk, elhatároztam tegnap, hogy vezetni fogok, ha már pénzt és energiát fektettem a jogsi megszerzésébe!!

22241. Kormi1985 (válaszként erre: 22237. - Vica66)
2018. nov. 13. 07:55
Köszi Vica igyekszem majd gyakorolni és bízni magamban, mert egyébként szeretek vezetni...
22240. Nicol.Gy (válaszként erre: 22239. - Fzsuzska)
2018. nov. 13. 07:47
FZsuzska muszáj menni😊
22239. fzsuzska (válaszként erre: 22238. - Nicol.Gy)
2018. nov. 13. 06:48
Ügyesek vagytok....gyakoroljatok ha csak lehet....
22238. Nicol.Gy (válaszként erre: 22234. - Kormi1985)
2018. nov. 13. 05:21

Kormi ügyes vagy...a lefulladással ne foglalkozz..tudom elég stresszes😁 Azt is tudom könnyű mondani, hogy semmi baj...nagy levegő és indulj újra..Egy hét telt el, igyekszem sokat gyakorolni..most már egyedül megyek dolgozni. Tegnap korábban mentem, hogy kikerüljem a 7:30-as bedugul Vác sztorit.Viszont este 18:00 óra után sikerült ráfutni..úgy remegett a lábam mint egy Parkinson kórosnak😁😁😁 Forgalom irányító közlekedésilámpák..millió autó fényekkel...aztán én zöldet kaptam nagy levegő és gyerünk 😁 Hazaértem...parkolás😱😱😱Első nekifutás akkor úgy éreztem 2-es alapjáraton menni fog...nem sikerült szépre...aztán felfújtam magam😁Hátramenetben..ki..egyesben vissza...már majdnem jó...áááá😂Mondom ez így nagyon ciki...mindenki szépen beparkol 2 autó közé...hát akkor fussunk neki még egyszer.3. parkolás...2 felfestésre közé szépen😊Büszke voltam magamra👍

A lefulladás ellen még azt tudom tanácsolni, keress egy elhagyatott út szakaszt ahol nem járnak...rutin pálya.

Gyakorlat a következő: gondold azt, hogy dugóban kerültél..tehát egyesben be indulás pár méter után kuplung fék..és lassan újra indulsz..ezt lehet majd kiegészíteni..egyes..kettes..fékezel mert lelépett a gyalogos...és már teszed is egyesbe..lassan indulsz..én jókat mulattak ezen a játékon nekem sokat ért..aztán 3. Változat..1,2 kuplung..fék valaki satuzott előtted és tolatni kezd...te is hátramenetbe kapcsolsz..majd kicsit hátra...aztán egy indulás előre..

Kitartás napról napra jobb lesz!😘👍

22237. vica66 (válaszként erre: 22228. - Kormi1985)
2018. nov. 12. 22:26

Kormi, próbálj előbb kisebb forgalmú időszakokban, rövidebb távokon, ismert útvonalakon gyakorolni. Aztán mindig egy kicsit többet, messzebbre. Menni fog az.

Ha a párod a kezedbe akarja nyomni a kulcsot, akkor bízik a tudásodban, hogy nem lesz bajod. Már csak neked kell bízni egy kicsit jobban magadban.

❮❮ ... 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook