Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Tanuló vezetők, friss jogsisok gyertek csevegni! fórum

Tanuló vezetők, friss jogsisok gyertek csevegni! (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 ... ❯❯
22626. buzastimea (válaszként erre: 22624. - Wannabeconfident)
2020. jan. 3. 05:41
Szia! E hónapban lesz új oktatóm+új autós suli. A gyerekem óvodai beszoktatása vègett,mèg nem voltam vezetni az új oktatóval,de pár hèt ès remèlem már kezdhetem,bár feltètel,hogy előtte ki fizessen egy összegben az 50 rugót,addig nem vezethetek. Kicsit furcsálom,mert 10 óránkènt kène fizetni,èn mèg 1-et sem vezettem le az új oktatóval,itt ezek szerint előre kell fizetni,ez fura,de mindegy muszáj leszek,mert ketyeg Május..... Az előző oktatóval az volt a bajom,hogy csak rutin....
22625. buzastimea
2020. jan. 3. 05:34
Boldog Új Èvet Kívánok Nektek!
22624. wannabeconfident (válaszként erre: 22618. - Buzastimea)
2020. jan. 3. 00:06

Én már írtam ide bejegyzést a nyár folyamán, egyébként én is ebben a városban tanultam vezetni. Választ nem igazán tudok adni, nekem az 1. Vizsgán ZS betűs, a másikon talán Z betűs volt a vb-m. Mindkettő kedves volt és viccelődött is, nekem a 2. alkalommal elnézte hogy a balra index visszaugrott a kormány miatt és elfelejtettem visszakapcsolni ( éppen kanyarodtam es nem arra digyeltem h kattog e még,ritkan ugrott vissza ) Azóta találtál egy megfelelő oktatót? Olvastam a történeted.

Engem igazabol az foglalkoztat, hogyha azt mondják, az átlag 40-50 ora utan megy át, más meg többől, akkor annak valóban teljes mértékben mi vagyunk az okai? En is teljesen kezdokent indultam, na de a teljesitmenyem rengetegszer hullamzott az alapjan h mennyire voltm feszult a kormany mogott. Egy ido utan mar azzal rontottam a sajat teljesitmenyem hogy csak ne hibazzak mert akkor tavolabb kerulok a jogsitol. Hat persze hogy hibaztam.😅 Egy barátnőm szintén elkezdte a vezetést, most szuneten van mert nem egri , de neki 30 valamennyi ora utan azt mondta korulbelul az oktatoja , hogy innentol kezdve nagyon oda kell figyelnie, vagy o is konnyen atcsuszhat a 60 oras tartományba. Én meg csak lesek hogy most ez komoly? Ezt ilyen biztosra jelentik ki. Masik ismerosom szinten itt tanult, o neki is 60 ora utan lett meg. A barátom par eve megcsinalta 30 órából.. de ő tényleg jól is vezet.

Kezd elmenni a jogsi abba az irányba, hogy lassan a 300 ezer lesz az alap, 40-45 perces orak meg mellette 5000 Ft-os díj...é n elismerem hogy a gyakorlas fontos de a pénztárca se feneketlen.

22623. Csilla88 (válaszként erre: 22621. - Pasionella)
2019. dec. 20. 20:29
Nekem pont a korábban leírt sztorik miatt azért megfordult a fejemben, de azok után, hogy egy biztosítási csekk miatt el se indulhattam... talán ez is egy jel, hogy változik a rendszer, ha lassan is és most már tényleg a szabályok betartása kezd el dominálni a vizsgabiztosoknál is. 3 hét múlva vizsgázom és nagyon jó lenne ha önerőből sikerülne
22622. Epresturmix (válaszként erre: 22621. - Pasionella)
2019. dec. 18. 21:33
Én râkêrdeztem az oktatómnâl, kíváncsisãgból. Azt mondta, eszembe ne jusson!
22621. Pasionella (válaszként erre: 22620. - Csilla88)
2019. dec. 18. 09:22
Nem tudom, az én vizsgabiztosom nagyon szigorú volt, igaz, eszembe sem jutott lefizetni sem bár az olyan fajta embert szerintem nem is lehetne. Olyannyira nem kaptam segítséget, hogy amikor egyszer annyit mondott az oktatóm, hogy nyugodtan... már azért is rászólt, hogy hagyjon békén meghozni a saját döntéseim. Van nekem is egy ismerősöm akiről majdnem biztos vagyok, hogy lefizette a vizsgabiztost.
22620. Csilla88 (válaszként erre: 22618. - Buzastimea)
2019. dec. 17. 17:18
Szia! Én abszolút megértem a frusztráltságodat az igazságtalanságok miatt. Én is annyi sztroit hallottam már... volt olyanm akinek annyi volt a vizsgája, hogy konkrétan hazavitte a vizsgabiztost. ?ásnak 20 percig tartott és átment, holott ugye alapból 60 percig kéne tartania. Volt akinek vizsga közben belenyúlt az oktatója a kormányba, ami elvileg instant bukás és ő is átment.. A legdurvább amit hallottam, hogy egy csajnak az oktatója konkrétan az apja volt, mindezek ellenére lefulladt egy kereszteződés kellős közepén, majdnem tömegbalesetet okozva, de persze apuka a kapcsolatai által mégis elintézte, hogy ez ne kerüljön be sehova, és meglett a vizsga. De ez így is fog maradni, amíg itthon is be nem vezetik azt, hogy kamerával rögzítsék a vizsgát. Azt meg nem fogják hagyni, mert onnantól aztán vége lenne a jó világnak, nem lehetne pénzzel meg ismeretséggel biztosra menni. Úgyhogy szoktassuk magunkat a gondolathoz, hogy ami a vizsgán történik, az ott is marad :)
22619. Epresturmix (válaszként erre: 22618. - Buzastimea)
2019. dec. 17. 08:11
Szia. A váltásokat magadtól kell csinálni. Nem bonyolult amúgy, csak az elején. Nekem annyira nem ment, hogy be kellett vetni trükköket ahhoz, hogy magamtól csináljam. De egy idő után már rögzül, többmindenre tudsz figyelni ahhoz, hogy tudd, mikor kell. Többmindenen értem. A forgalmat, a fordulatszâmot, és hallani, hogy mikor kell váltani. A sorrendet meg úgy is tudod majd, meg érzed a kezed alatt, a váltó állását, hogy hányasban vagy. Oda se kell nézni. :)
22618. buzastimea
2019. dec. 17. 05:41
Sziasztok! Egy ismerősömöm,aki ott kezdte az autós sulit,ahol èn,már 1 ève gyakorol vezetni az oktatóval, kisebb-nagyobb kihagyásokkal,családi okok vègett+ sajnos a fèrje meghalt a nyáron:( betegsègben),így azóta szinte csak 1-2 alkalommal volt vezetni,közte volt 1 fogalmi vizsgája,ès az idegessèg vègett(akkor mèg èlt a fèrje),nem tudott úgy koncentrálni,megbukott forgalomból. A köv.vizsga úgy volt,hogy Novemberben lesz,de vègül is December elejère esett. Van saját autójuk,de azt mondta,hogy sok a baj vele,nem gyakorol a sajáton,majd ha megcsináltatta akkor használja az autót.Azt sajna nem tudom hogy vizsga előtt gyakorolhatott e az oktatóval,mert nem beszèltünk,nem is kèrdeztem. Csak egyszer csak jön nekem Tőle egy üzenet Messengeren,hogy ma volt vizsgázni(múlthèten),ès,hogy vègre sikerült! De tudja,hogy a vizsgabiztosnak köszönheti,mert mindenben segített Neki,mindig mondta mikor-mit csináljon,a parkolásban is sokat segített Neki,ès így sikerült,amúgy nem ment volna át,azt mondta,meg,hogy nem volt városi vezetèse,csak ki kellett mennie egy faluba. Magamban gondoltam ez igen,úgy lehet már nekem is meg lett volna,lenne így!! Meg így könnyű. Bevallom,èn mèg nem hallottam senkitől,hogy a vizsgabiztos ilyen módon segít,azt mondhatja,hogy most itt forduljon...parkoljon le itt...de azt mèg nem hallottam,hogy mondja is mit hogy csináljon! Nekem úgy jön le az írásából,mintha rendes oktatás lett volna, szerintetek lehetsèges,hogy a váltásokat is mondhatta?? Èn tudtommal azt már vizsgán nekem kell fejből tudni, vagy rosszul tudom!? Nem tudom mèg,mert sajna mèg nem jutottam el vizsga szinthez. A fiam ovi beszoktatáson van,úgy lehet majd csak Januártól tudnèk vezetni,majd megèrdeklődöm,hogy esetleg az ünnepek közt,de addig nem vezethetnek,míg az 50.000 Ft.be nem fizettem.Amúgy Egerben volt a vizsga.Ki tudja,lehet le fizette a vizsgabiztost,csak legyen már túl rajta,mert Ápr.le tellik vagy Márciusban Neki a 2 èv,igen ám,hát nekem is Májusban bakker! Köszönöm szépen előre is a válaszokat!! :) ;)
22617. Epresturmix (válaszként erre: 22616. - Csilla88)
2019. dec. 4. 22:20
Még nem tudom.
22616. Csilla88 (válaszként erre: 22615. - Epresturmix)
2019. dec. 4. 19:53
Lesz még idén órád?
22615. Epresturmix (válaszként erre: 22614. - Csilla88)
2019. dec. 4. 15:16

Úgy van, hogy jön a vizsgabiztos, elkêri a személyidet, megkérdezi, hogy kábítószert, vagy más tudatmódosîtot hasznâl ok-e?

Aztán kéri az 5 kötelezőt. Gumik, lámpák (féklâmpát az oktató nyomja, hâtramêsz), rendszâm, kormány holtjâtêka, fêkpróba. Majd amikor megvan a fékpróba, mondod, hogy az autót rendben találtad. Aztán húzol kétszer, de nem nézheted meg. Oktató megnêzni, onnantól ő navigál merre. Parkolâshoz helyet neked kell keresni, ő csak mondja, hogy mit húztál. Röviden ennyi. Ja meg vizsgabiztos annyit kérdezett indulás előtt, hogy ha az oktató nem szól, merre mész? Mondod, hogy egyenesen. Ennyi asszem, ami hirtelen frissen eszembe jutott. :)

22614. Csilla88 (válaszként erre: 22613. - Epresturmix)
2019. dec. 4. 15:04
Így van! Nézd a jó oldalát, legalább elindulhattál, és tudod hogy kb. mire számíthatsz legközelebb. Előrébb vagy nálam :)
22613. Epresturmix (válaszként erre: 22611. - Csilla88)
2019. dec. 4. 14:42
Én ezt így nem tanultam. Vagyis nem így, de ugye mindenki máshogyan tanít. Vizsgán ha nem éred el az 50-et,legalább a 49 et... Mindegy. Elbaltâztam majd legközelebb. Lehet sajnos én is már csak jövőre megyek. 😴
22612. Epresturmix (válaszként erre: 22610. - Pasionella)
2019. dec. 4. 14:40
Mindig be kell tartani. Ha lassú vagy az a baj (megértem, hisz ez is balasetveszêlyes) ha gyorsabb az is. Szóval...
22611. Csilla88 (válaszként erre: 22609. - Epresturmix)
2019. dec. 4. 14:11
Az én oktatóm ráadásul mindig is azt mondta hogy a megengedett sebességhatár alatt kell menni vizsgán (és ez normál, száraz körülmények között), mégpedig 30as táblánál 20al, 40es táblánál 30al... stb. Oké, órán volt hogy 70es táblánál már 80al repesztettem hogy ne késsük le a zöldhullámot, de az se az én ötletem volt :)) Komolyan nem értem, hogy miért kell összezavarni az embert.
22610. Pasionella (válaszként erre: 22609. - Epresturmix)
2019. dec. 4. 14:06
Nem kerdezted az oktatot megis mi volt a baj?
22609. Epresturmix (válaszként erre: 22607. - Csilla88)
2019. dec. 4. 13:54
Na ezaz! Ugye elsőbbségadás kötelezőm volt, így elengedtem mindenkit, senki nem is jött, kikanyorodok jobbra, utána mentem 40-nel és azt mondta veszélyeztettem másokat. Folyamatosan figyeltem, senki nem jött mögöttem. Akkor kit? Na mindegy.
22608. Epresturmix (válaszként erre: 22606. - Pasionella)
2019. dec. 4. 13:36
Ugyanezt mondom itthon. Ha szól, kicsit rákapcsolok.
22607. Csilla88 (válaszként erre: 22605. - Epresturmix)
2019. dec. 4. 13:16
Most ez komoly? És akkor mi van azzal hogy az út- és látási viszonyokhoz megválasztott sebességgel?? Eszem megáll..
22606. Pasionella (válaszként erre: 22605. - Epresturmix)
2019. dec. 4. 13:12
Emiatt??? Legalabb lehetett volna benne annyi h azt mondja temposabban.
22605. Epresturmix (válaszként erre: 22604. - Csilla88)
2019. dec. 4. 12:42
Ó megvágtak! Pedig olyan jókat húztam. Egyîvben megfordulás, és párhuzamos, jobbra előre. Az Egyîvbent úgy megcsináltam, hogy az oktató ehhez külön gratulált, mert abból a helyzetből amibe kerültem, így kivinni a kocsit, padkázás nélkül, nem gondolta. Viszont ezt hallgasd. 13 perc után, ködben és csúszós úton 40-nel mentem 50 helyett, szerinte indokolatlanul mentem lassan. Helycsere. Kiakadtam.
22604. Csilla88 (válaszként erre: 22588. - Epresturmix)
2019. dec. 4. 07:11
Sok sikert mára! Majd írj, hogy mi volt :)
22603. mmeki24
2019. dec. 3. 21:57

Nekem már megvan a jogsim, kb. 3 hete ,de nem ment parkolás és felkerestem így körbe érdeklődtem sok helyen foglalkoztak jogsi utáni képzéssel ,de nekem rájuk eset a választásom.

[link]

Vezettem velük 10 órát ez idő alatt megtanultam parkolni és autópálya amit soha nem gyakoroltam az is szuper volt. Aki ilyet keres annak biztos szível tudom ajánlani.

22602. Epresturmix (válaszként erre: 22600. - Pasionella)
2019. dec. 3. 19:09
Köszi! Megnéztem őket. :) Igaz a parkolásról más videóit. Szuperek vannak, most már csak gyakorlatba kéne vinnem őket! 🙏😁
22601. Csilla88 (válaszként erre: 22600. - Pasionella)
2019. dec. 3. 17:45
Ennek az oktatónak már én is nézegettem pár videóját, tényleg hasznosak
22600. Pasionella (válaszként erre: 22598. - Epresturmix)
2019. dec. 3. 14:26

Arra nem emlékszem oktat-e konkrétan parkolásokat is a videóiba de youtubeon van egy oktató aki számomra nagyon szimpi volt és vizsga előtt sok videóját megnéztem, ha ráérsz nézz bele:


[link]

22599. Epresturmix (válaszként erre: 22591. - Csilla88)
2019. dec. 3. 11:03

Amúgy megkérdeztem az oktatómat erről, ő azt mondja 30 nap.


Még mást is akartam egy ideje, de nem jut eszembe mire beülök mellé. Na mindegy.

22598. Epresturmix (válaszként erre: 22596. - Csilla88)
2019. dec. 3. 10:50
Eskü a parkolásnál még az is jobb amikor forgalomban vagyok. Később átnêzem a kreszkönyvet, megnêzek pár videót, hátha valami holnap eszembe jut belőle és tudom hasznosítani.
22597. Epresturmix (válaszként erre: 22595. - Pasionella)
2019. dec. 3. 10:48

Köszönöm, egy jókor irányzott hozzászólás. 😘

Persze, megtanulom majd, csak addig is jó lenne átmenni a vizsgán. Már most olyan stresszben vagyok, hogy az nem igaz!

❮❮ ... 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook