Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Tanuló vezetők, friss jogsisok gyertek csevegni! fórum

Tanuló vezetők, friss jogsisok gyertek csevegni! (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 ... ❯❯
22686. Epresturmix (válaszként erre: 22684. - Csilla88)
2020. jan. 10. 21:02
Meg az egyîvben megfordulást. Olyat csináltam vizsgán, hogy a vizsgabiztos is pislogott. Ugyanis egy nagy fa volt szemben, és azt hitték neki fogok menni. De nem. :D
22685. Epresturmix (válaszként erre: 22681. - Csilla88)
2020. jan. 10. 20:58
Nem gondolom, hogy nekünk beleszólásunk van abban, hogy milyen útvonalon megyünk az órákon. Ne okold magad. Igazából senkit. Megcsinãljuk csessze meg!!! ;)))
22684. Csilla88 (válaszként erre: 22683. - Buzastimea)
2020. jan. 10. 20:54
Köszönöm a biztatást, nagyon jól esik! Szóval éppen a parkoláshoz kerestem helyet (tolatva párhuzamos) de nem volt, illetve ami jó lett volna, az kapubejáró volt. De szemből jöttek és le kellett húzódnom (szűk utca, neki volt elsőbbsége). De túl közel kerültem az előttem lévő parkoló autóhoz es vissza kellett volna tolatnom hogy kiállhassak. Viszont lejtőn voltam. Betettem hátramenetbe, át akartam tenni a lábam a fékről a gázra de annyira lejtett, hogy rögtön előregurultam, ott már az oktatóm is beletaposott a fékbe. Szóval a hivatalos ok a tervezett iránnyal ellentétesen haladás volt. Tényleg iszonyat pech volt. Igazából amikor megláttam hogy milyen útvonalat húztam, már legszívesebben a kocsit se indítottam volna be. Lecseszni nem akartam az oktatómat mármint azért hogy ezt a szitut kezelni meg se mutatta, mert nyilván én húznám a rövidebbet. Simán mondta most is hogy ugyanúgy kézifékkel kellett volna mint emelkedőn... De nagyon megingott a bizalmam benne és ez baj. A feladatok annyira jók lettek volna amúgy, a tolatva párhuzamost is agyongyakoroltuk meg az Y megfordulást is.
22683. buzastimea (válaszként erre: 22681. - Csilla88)
2020. jan. 10. 19:27
Szia! Sajnálom,hogy nem sikerült,a második biztos sikerülni fog!Vèlemènyem szerint,ha mindent jól csináltál,vagy nem is tudom,nèztek e parkolást? Ha nem,akkor legalább azt megnèzhettèk volna,hogy sikerül e,nem megbuktatni. Ha meg minden ok volt,akkor ez miatt èn nem buktattam volna... Az az ismerősöm,akiről anno írtam,hogy segített Neki mindenben a vizsgabiztos,ha nem lett volna ilyen segítőkész,nem lenne most jogsija,hátha legközelebb Te is ilyen vizsgabiztost fogsz ki.Ne add fel,szurkolok!!
2020. jan. 10. 15:32

Volt valaki vagy ismerőse a nagyon közel múltban PÁV-on az 5. bukás után?

Leírná hogy miből állt?

Köszönöm

22681. Csilla88 (válaszként erre: 22680. - Epresturmix)
2020. jan. 8. 12:53
Én is ezt kérdezem magamtól. Én vagyok a hibás hogy, legalábbis eddig, feltétel nélkül bíztam az oktatómban? Hogy nem erőltettem hogy többször menjünk arra? A sztori annyi hogy meredek lejtőn nem bírtam visszatolatni. Teljesen leblokkoltam. Mint kiderült ugyanúgy kézifékkel kellett volna mint emelkedőn. De ha egyszer sose csináltam, hogy jusson eszembe??
22680. Epresturmix (válaszként erre: 22679. - Csilla88)
2020. jan. 8. 12:47

Sajnálom! :'(

Én nem értem, bennünk van a hiba vagy a rendszerben?

Ne csüggedj!

22679. Csilla88
2020. jan. 8. 12:41
Megvolt a vizsga, nem sikerült. Olyan útvonalat húztam ahol csak egyszer jártunk órákon, így igazából esélyem se volt. Eléggé csalódott vagyok :(
22678. Dávid928 (válaszként erre: 22677. - Epresturmix)
2020. jan. 7. 15:48
De a végén az igazoló vizsga ami bemegy a rendszerbe hogy sikerrel végeztél az bármennyiszer kitölthető? Ahogy látom van olyan hogy tanfolyam igazolás igénylés ezzel indul el a vizsga időpont mikor már úgy érzem hogy megy?
2020. jan. 7. 14:37
Vizsga: személyi igazolvány szükséges! Vizsgabiztos kijön, mondja a neveket, egyesével kell bemenni. Elmondja, hogy kabátot, táskát hova tedd, adatot egyeztet, aztán mondja, hogy hányas géphez kell ülni. Leülsz ês vársz, ameddig mindenki helyet foglal. Elmondja amit ilyenkor kell, aztán van egy próbakérdês, mondja mit csinálj. Elindîtja a vizsgát. Lényeg : olvasd el figyelmesen a kérdést, mert belecsúszik, hogy szivatós. Máshogy fogalmaz, stb... Aztán nyomd a helyes választ. Ha nem tudod rögtön, tovább lépsz, mert minek is húznád vele az idődet? A megmaradt idő nem írható jóvá másik kérdéshez. Illetve ha visszatêrsz a végén ahhoz amit nem tudtál, nem indul újra a 60 mp. Onnan kezdi, ahol abbahagytad. Ha megvan minden, a végén kiîrja, hogy gratulálok meg hány %-os lett. Vissza is tudod nézni miket hibáztál. Hirtelen ennyi. Lehet valamit kihagytam.
22676. Epresturmix (válaszként erre: 22675. - Epresturmix)
2020. jan. 7. 14:29

Meg te is látod. Ezt így nehéz elmagyarázni. De sokkal könnyebben fogod érteni, ha már ott vagy. :)

Vannak szuper videók is, rövidek, mindent elmagyaráz, leír, megmutat.

22675. Epresturmix (válaszként erre: 22673. - Dávid928)
2020. jan. 7. 14:26

Nem tudom hány órát töltöttem vele. Sokat. Mondjuk úgy két napig mást sem csináltam, csak a legvêgên a tesztet töltöttem. Mert ugye modulokból áll. A modulok végén mindig van teszt, addig nem is enged ugrani, ameddig nem csinálod meg. Az összes modul végén van egy nagy komplex teszt. Na azokat nyomtam ezerrel. Persze, kellett kis szünet, pár perc.


Nem te döntöd el. Megvan adva meddig hasznâlhatod az e-titánt. Ha kicsúszol az időből, megveheted a kódot újra. Ők látják a rendszerben hol tartasz.

22674. Epresturmix (válaszként erre: 22672. - Pasionella)
2020. jan. 7. 14:19
Én sem. Szerintem adja magát.
22673. Dávid928 (válaszként erre: 22670. - Epresturmix)
2020. jan. 7. 14:15

Köszönöm biztos lesz. :)

Te mennyi eltöltött óra után mentél vizsgára?

Végig vetted szünetekkel majd teszt ezerrel?A végén mihelyst sikerül a vizsga utána én döntöm el mikor akarom beküldeni,mennyi teszt gyakorlás után?

22672. Pasionella (válaszként erre: 22671. - Epresturmix)
2020. jan. 7. 14:14
Én nem tudom elképzelni, hogy leszokjak róla, azt igen, hogy ezeknek túl nagy az egójuk... csak barmok mert így a saját biztonságukról is lemondanak.
22671. Epresturmix (válaszként erre: 22667. - Pasionella)
2020. jan. 7. 13:47
Ameddig járt vezetni, addig betartotta. Aztán elkezdett önállóan vezetni és leszokott róla. Csak ezt tudom elképzelni. Túl nagy az ego!
22670. Epresturmix (válaszként erre: 22665. - Dávid928)
2020. jan. 7. 13:41

Szia. Én is Cegléden vizsgáztam a vizsgaközpontban. :)


Szintén munka mellett csináltam. Azaz, nem elégszer, de így háztartás meg utazás, munka mellett nem igazán voltam magamnál esténként amikor kellett volna. Rá kell állni. Keményen. Minden nap! Ne olvasd el egyszerre. Sok lesz! Tarts szünetet is azért néha.

Ha van kérdésed a ceglédi vizsgával kapcsolatban, itt minden nap megtalâlsz. :)

22669. Dani1987 (válaszként erre: 22666. - Kinga08)
2020. jan. 7. 09:46
Köszi, Igyekszem. Mindig van min agyalni. Tegnap a kanyarjaimat jegyezte meg, és hogy ne húzzak balra.
22668. Pasionella (válaszként erre: 22665. - Dávid928)
2020. jan. 7. 08:50
Én az etitanon csináltam a teszteket de jártam kreszre, ott lényegében végig mentünk a könyvön, mindent elmondott amit a könyvben csak nyílván részletesebben. Én a helyedben legalább két alkalommal elejétől-végéig elolvasnék egy kreszkönyvet is.
22667. Pasionella
2020. jan. 7. 08:48

Tavaly április óta van jogsim, azóta folyamatosan vezetek, mindennap de valahogy nem felejtettem el amit belém "vertek"...

Komolyan mondom nem értem miért jó úgy közlekedni, hogy nem használják sem sávváltásnál sem kanyarodásnál az irányjelzőt. Azt nem véletlenül találták ki, tudja a másik barom is, hogy mire készülsz így védve a saját biztonságodat is. Ezt a részét nem tudom megszokni, annyi barom van az utakon, hogy szörnyű, volt már rá példa, hogy inkább lemaradtam mert láttam agresszívan vezetnek előttem és koccanás is lett a vége csak én ugye így kimaradtam belőle. Komolyan nem értem. Egyébként nem csak a vagány autókba nem "tesznek" már indexet...érthetetlen számomra. Na mindegy, én elképzelni sem tudom, hogy ne jelezzem a szándékom, igen, amikor tanultam hirtelen sok volt az infó egyszerre, sok mindenre kellett figyelni de az igaz, hogy egyszerűen csak rááll az agyad és teszed a dolgod, egyszerre sok mindent, természetesen jön, nem mindenkinek sajnos... de ez a sok barom mi alapján kapta a jogosítványát?

22666. kinga08 (válaszként erre: 22652. - Dani1987)
2020. jan. 7. 01:03

Ha úgy érzed hogy lefulladnál,nyomd be tövig a kuplungot.

:)

Egyébként ne ezen görcsölj,bárkivel előfordulhat.

Jogsit amikor csináltam nem igazán fulladtam le.(Dízeles kocsin tanultam vezetni) Aztán amikor a saját benzines autót akartam,sokszor lefulladtam,volt,hogy elsírtam magam. Azóta ennek sok éve és rutint szereztem. Szóval ne félj,menni fog!:)

22665. Dávid928
2020. jan. 6. 23:47

Sziasztok!

28évesen eldöntöttem lerakom a jogsit.Jelentkeztem Pénteken Kreszre de mivel munka is van így etitant választottam. Van esetleg aki ugyanígy otthon tanult? Hogy építette fel a tanulást?Jelenleg 10órát tanultam. (29%haladás/27%eredményesség)2. fejezet 3.moduljánál járok eddig minden modulzáró elég jól ment.Nem tudom időbe mennyire lesz ez így jó 2/3 még hátra és azt se tudom a többi milyen hosszú mennyire nehéz.Sok olyat olvasok egyszer végig olvasod az egészet, utána a teszteket gyakorlod és menni fog,vajon így megragad majd forgalomba a tanultak? Iskola azt mondta addig nem érdemes menni még fixen 70pont nem jön bármikor teszten,és1hónap alatt kellő tanulással lerakható.Ti hogy csináltátok? Ha sikerül a vizsga helyszíne és gyakorlása Cegléd lesz.

22664. Pasionella (válaszként erre: 22660. - Epresturmix)
2020. jan. 6. 21:40
A kocsikezelest ugy ertettem ahogy te leirtad.
22663. Dani1987 (válaszként erre: 22662. - Csilla88)
2020. jan. 6. 18:57
3het után meglepően jól. Nem fulladtam le🤣De azért akadt bőven hiba. Egy elsőbbséget nem adtam meg, de amúgy elengedett a srác. Túlmentem egy stop tábla vonalán, pedig azt nem szoktam. Mondjuk ez egy nagyon emelkedős utca volt, ahonnan ki kellet kanyarodni. Mondta is az oktató hogy azért rontottam el, mert már az emelkedő miatt aggódtam. Meg azt mondta még, azt tartja a legnagyobb hibámnak, hogy hajlamos vagyok balra húzni a sávomban, meg a kanyar lecsapások. Ne lógjak át a másik sávba,akármilyen kis utcába kanyarodok is be.
22662. Csilla88 (válaszként erre: 22657. - Dani1987)
2020. jan. 6. 17:28
Hogy ment a mai óra? Nekem tűrhetően, bár egy jobbkezest elég csúnyán benéztem :(
22661. fzsuzska
2020. jan. 6. 16:42
Legalább ti màr vizsga közelében vagytok. Nekem előbb újabb pàv újabb KRESZ. Nem szeretném részletezni miért kerültem ebbe a helyzetbe. Idén màr meglesz a vizsga màrpedig a sikeres 🙂
22660. Epresturmix (válaszként erre: 22659. - Pasionella)
2020. jan. 6. 16:01

Igen, így értettem, csak nem írtam le részletesebben.

Ha akar (márpedig igen) így is, úgy is lehúznak minket.

Nekem a kocsikezelêssel nem volt bajom. Leginkább azzal, hogy össze kellett mindent hangolni. :D

22659. Pasionella (válaszként erre: 22658. - Epresturmix)
2020. jan. 6. 15:55

Nem lőttek csak egy évre eltiltanak a jogsi szerzéstől.

Mi mentünk párommal olyan helyre ahol rendőr biztosan nem fordulhatott meg és volt értelme, szabályok szempontjából nem mivel max eljátszani tudtunk volna helyzeteket, de az autó kezelése miatt jól jött, ráadásúl már akkor bőven láttuk, hogy lehúzás az egész, a legtöbb oktató persze, hogy nem szereti ha máshol is gyakorolsz hiszen akkor talán kevesebb órából is megúszod :-(

22658. Epresturmix (válaszként erre: 22657. - Dani1987)
2020. jan. 6. 15:28
Én pl nem mentem soha sehová gyakorolni. Azt nem mondom, hogy nem jutott eszembe soha, de mindig úgy voltam vele, ha megfognak, jogsinak lőttek azelőtt, hogy elkezdenêm.
22657. Dani1987 (válaszként erre: 22656. - Epresturmix)
2020. jan. 5. 21:13

Sok oktató nem szereti, mert felvesznek rossz szokásokat, amiről nekik kell leszoktatniuk a Diákokat, igen... De hogy ki a fene?? Rengetegen mennek iskolán kívül is gyakorolni..

Forgalomtól elzart területeken, Kietlen területeken, parkolókban este, stb stb. December 27.én nálunk a rutinpályán nem kevesen voltak!!

❮❮ ... 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook