Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Tanuló vezetők, friss jogsisok gyertek csevegni! fórum

Tanuló vezetők, friss jogsisok gyertek csevegni! (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 ... ❯❯
22716. Dani1987 (válaszként erre: 22701. - B69d9603f5)
2020. jan. 22. 14:11
Köszönöm, kedves vagy. Nem akarom feladni. Jövőhét után vizsga... Sajna elég sok tényleg a negatív tapasztalat, és a rendszerrel is van baj bőven. De amit írtál a 22.eves lányról, azon mosolyogtam. Van még remény akkor😀
22715. Zselykebaba (válaszként erre: 22713. - B69d9603f5)
2020. jan. 20. 22:32
Igen ezt sajnos halotam én is és akik elöttem vizsgáztak azok is vagy is 2-3om embert látam mind meg bukot😑😑
22714. b69d9603f5 (válaszként erre: 22712. - Dávid928)
2020. jan. 20. 22:24
A próbavizsga után mentünk nyaralni, utána lett volna rögtön időpont, de korainak tartottam, mert még keveset gyakoroltam. Pontos számokat nem tudok mondani, mert nyáron volt, de egy héten át napi kb. 15 próbavizsgát csináltam, mert nagyon le akartam tudni elsőre. A próbavizsga mellett a tematikus teszteket is nyomtam abban a témában, ami kevésbé ment, illetve a 3 pontos teszteket is, ezekből is jópárat. És igen, totál ugyanazok a kérdések jöttek, mint a titánon. Csak a felület, a képernyő más, ennyi a különbség. Úgyhogy minél többet tudod gyakorolni, annál biztosabb a siker. Meglesz elsőre, nyugi 😉. Olyanoktól hallottam "kudarcot", akik nem igazán foglalkoztak vele.
22713. b69d9603f5 (válaszként erre: 22711. - Zselykebaba)
2020. jan. 20. 22:15
Sajnos igen,teljesen rossz ez a rendszer. Én megkérdeztem az oktatót, igaz-e, hogy egy nap x százaléknak "buknia kell", azt mondta, igaz. Ez marha biztató... És ha mindig ilyen napot fogok majd ki? Szorítok, hogy mihamarabb túl legyél a sikeres vizsgán, és köszi a biztatást!
22712. Dávid928 (válaszként erre: 22700. - B69d9603f5)
2020. jan. 20. 22:00
Így tettem.Szerdán viszem be a suliba az orvosit.És ők intézik az időpontot ami elvileg két hét is lehet (Cegléd).Addig még tudok gyakorolni szerencsémre folyamatosan jön a minimum 70pont remélem ott is:) Te hány órát toltál a próba vizsgákba mire elmondhattad vizsga után hogy kb minden kérdéssel találkoztál? Sokan irták más oldalakon a kérdések full azonosak igaz ez?
22711. Zselykebaba (válaszként erre: 22709. - B69d9603f5)
2020. jan. 20. 20:44

Kôszônôm Kate77 a vezetésel semi pogrémám nicsen mivel hogy 2szer buktam és az utolsónál párom nagyon ki borult és fel hivta a régi oktatomat és kérdezte hogy mi lehetet a baj nem tud vezetni monta nem le a kalapal elôttem nagyon szépen vezetek ..

..szerintem a mai világba nem ara menek hogy sikerûljôn hanem minél tôbb pénzt csavarjanak ki az emberbôl és amedig el lehet huzni ôk huzák

Remélem minélhamarabb túl leszek ezen

Neked is sok.eröt és ki tartást kivánok

22710. fzsuzska (válaszként erre: 22709. - B69d9603f5)
2020. jan. 20. 18:18

Amig nincs érvényes pávom nem iratkozhatok be az autósiskolába, meg nem is vezethetek....

De belevágok újra és megcsinálom. 47 órát levezettem és kb. bedobtam a kútba....

22709. b69d9603f5
2020. jan. 20. 16:53

Fzsuzska: Őszintén sajnálom, hogy így alakultak eddig a dolgaid. Az mit jelent pontosan, hogy másfél évig nem vezethettél? Persze csak ha publikus... Viszont az jó, hogy ismét belevágsz! 🙏


Zselykebaba, az nagyon rossz lehet, hogy a vizsga végén ment el a dolog, pedig előtte levezettél több mint 50 percet jól. Szorítok, hogy az új oktatód jó legyen! Te hogy érzed, hogy megy a vezetés, az oktatód véleményétől függetlenül? Nem mehet olyan rosszul, ha mindkétszer az utolsó percekben ment félre valami. Lehet, lelki dolog az egész, és az új oktató mellett megnyugszol, és végig ki fog tartani a koncentrációd. 😉


Én még nem is gondolok a vizsgára, annyi még a hibám, pedig a 28. óránál járok. Ilyenkor rossz érzés, úgy érzem, de béna vagyok, más simán átmegy 30 óra után. Aztán persze helyrerakom magamban a dolgokat, hogy de ez egyén- és korfüggő, nem szabad máshoz mérni magam, stb. Egy lány (22 éves) 90 óra után, többedik vizsgán ment át. Volt kitartása, nagyon akarta. Az akarat, kitartás bennem is megvan, de néha elszomorodom, miért nem megy picit jobban.😊 Szóval, nem egyszerű.

2020. jan. 20. 14:00

Sziasztok én 2szer forgalmi vizsgáztam mind a 2szer sikertelenül mindig az utolsó 3-4 percben huztak meg

66óra vezetésel az oktatóm mindig csak több óra és ki jelentete ha nem veszek több órát akkor bukás sajnos ez igy is lett😢 Most várom az uj oktatot remélem ez jobb lesz mint a másik.

22707. fzsuzska (válaszként erre: 22704. - Epresturmix)
2020. jan. 19. 11:07
Nem nem fizetem le, nem is vizsgàztam még vezetésből.
22706. fzsuzska (válaszként erre: 22705. - B69d9603f5)
2020. jan. 19. 10:49
Igen pàvra kellett mennem vizsgàzni még nem voltam vezetésből egyszer sem. Pàvra kell mennem újra aztán újra a kresz mivel letelt a 2 év. Aztàn a vezetés de azt gyakorlatilag újra kell kezdenem mert 1,5 éve nem vezethetek.
22705. b69d9603f5
2020. jan. 19. 09:57

Epresturmix: Köszönöm szépen, igyekezni fogok, nagyon elszánt vagyok :). Holnap vezetek, aztán sajnos a héten már nem, mert az oktatómnak vidékre kell mennie. Az a jó, hogy hetente 3, néha 4 alkalom mindig megvan. Te mikor mész legközelebb vizsgázni? Nagyon ledöbbentett, amikor olvastam, hogy kaptál karácsony előtt egy ronda üzenetet az oktatódtól. Azért ezt nem tudom, hogy a fenébe engedik meg maguknak emberek...


Fzsuzska, a Te történetedről lehet bővebbet tudni? Mert ahogy visszaemlékszem a hozzászólásokra, annyit olvastam, hogy PÁV-hoz kell(ett) menned. Persze nem erőltetek semmit, csak akkor avass be minket, ha gondolod ;).

22704. Epresturmix (válaszként erre: 22703. - Fzsuzska)
2020. jan. 19. 09:10
Ezt hogy kell érteni? Lefizeted a vizsgabiztost?
22703. fzsuzska
2020. jan. 18. 15:06
Nekem is meglesz ezen a nyàron csak némi kerülő úton 🙂
22702. Epresturmix (válaszként erre: 22701. - B69d9603f5)
2020. jan. 18. 13:33

Jajj most olvasom. Köszönöm szépen, nagyon kedves vagy! :)

Igen, néha elszakad a cérna közben, de nem szabad feladni! Sikerülni fog nekünk is! Élvezed amúgy? Jaj én nagyon szerettem vezetni. És szeretni is fogok szerintem, hisz régóta vágyom rá! Sok sikert kívánok neked! Írj majd, hogy mi a helyzet, merre tartasz. :)

22701. b69d9603f5
2020. jan. 17. 23:24

Mindenkinek szorítok, annak, aki vizsga előtt áll ugyanúgy, mint annak, aki bizonytalankodik a tanulás során. Én a 26. óránál tartok, és nem szégyellem egyáltalán, hogy még messze a vizsga 🙂. Elmúltam 40, tudtam, hogy nehéz menet lesz, de már kezd egyre jobban összeállni az egész, és elhiszem magamról, hogy egyszer lesz jogsim. Kifogtam egy remek oktatót, tudom, nagy mázli. Olvasom egy ideje a fórumot, Epresturmix, Csilla, nagyon-nagyon szorítok nektek is, a következő vizsga biztos meglesz mindkettőtöknek 😉. Hajrá, sosem csüggedni! Voltak borzalmas mélypontjaim, abba akartam hagyni, de túl kell lenni ezen is. Sosem adnám fel. Dani, hajrá, ne vegye el a kedved egy-egy kevésbé sikerült óra! Egyre jobb és jobb lesz!

Szóval, mindenkinek kitartás és hajrá 😊🙏!

22700. b69d9603f5 (válaszként erre: 22698. - Dávid928)
2020. jan. 17. 23:12

Szia Dávid!


Szerintem hívd fel a sulit a továbbiakkal kapcsolatban, az a biztos. Nálam pl.úgy volt, egyeztettem az ügyintézővel, melyik vizsgaidőpont lenne megfelelő, a többit intézték. Az jó, ha gyakorolsz, én is rengeteget toltam, így nem is volt olyan kérdés, amivel ne találkoztam volna. Sok sikert! 😊

22699. Csilla88 (válaszként erre: 22697. - Nadett123)
2020. jan. 17. 16:14
Gratulálok! Hol vizsgáztál, milyen feladatokat húztál?
22698. Dávid928 (válaszként erre: 22697. - Nadett123)
2020. jan. 16. 22:03

Gratulálok! Ügyes vagy:)

Elsőre minden?

Akkor ahogy te végeztél az 5 fejezettel meg a próbavizsgával utána semmi dolgod nem volt? Nem kell semmit igényelni?

22697. Nadett123
2020. jan. 16. 21:23

szia Dávid928!

Én is az E-titánon tanultam de nekem nem kellett kinyomtatnom semmit. kaptam egy emailt az irodától hogy mikor lesz a vizsgám és ennyi valószínű neked is ez lesz.

Egyébként most vizsgáztam le forgalomból :)

22696. Dávid928
2020. jan. 15. 20:14

Sziasztok!

Azoktól kérdeznék akik etitánon tanultak.Tegnap befejeztem az 5 fejezetet.Ma megcsináltam a próba vizsgát ami elsőre 71pontos lett (nyilván gyakorlok tovább).Kaptam is egy emailt hogy sikerült az oktatás,sikeresen részt vettem rajta.Ez után mi a teendő?Ezt kinyomtatni és mikor úgy érzem hogy készen állok bevinni a sulinak és ő lejelent vizsgára?

22695. Epresturmix (válaszként erre: 22694. - Csilla88)
2020. jan. 12. 12:43
Marad ez.
22694. Csilla88 (válaszként erre: 22693. - Epresturmix)
2020. jan. 12. 12:40
Keresni fogsz másik oktatót vagy kitartasz a mostaninál?
22693. Epresturmix (válaszként erre: 22691. - Csilla88)
2020. jan. 11. 17:27
Látod milyenek. :@
22692. Aira29
2020. jan. 11. 16:13

Sziasztok!


November közepén lett meg a jogsim, automata váltós autóra.A környeztem nem értette, miért erre esett a választásom, szinte mindenki rá akart beszélni a normál, manuális váltós oktatásra.Óriási félelemmel vágtam bele az egészbe így is, világéletemben azt gondoltam, nekem soha nem lesz jogosítványom. A forgalomtól és az önálló közlekedés gondolatától nagyjából a halálfélelem kerülgetett.Aztán az utóbbi egy évben több barátnőmnek, és a barátomnak is meglett a jogsija, barátom noszogatott is, hogy nekem is meg kellene próbálnom.Szép lassan elkezdtem vágyni rá, illetve ha őszinte akarok lenni, inkább a bizonyítási vágy dominált igazán, hogy leküzdjem életem legnagyobb félelmét, magamnak, és másoknak is megmutassam, hogy képes vagyok ezt legyűrni. Nem tudnám megmondani, miből ered ez, hál istennek balesetem, igazán negatív tapasztalatom senki mellett nem volt, csak őszintén nem hittem el, hogy a közlekedésnek nevezett káoszt én valaha is képes lennék átlátni, és pillanat töredéke alatt lereagálni helyzeteket. Épp elég volt utasként látni és tapasztalni, hogy más sofőrök milyen balesetveszélyes, "épp hogy nem jött belénk szemből" és társai manővereket tudnak végrehajtani. Mindig úgy voltam vele, hogy én ennek nem akarok részes lenni:D Pedig a tömegközlekedést világéletemben gyűlöltem, de a vezetéstől való félelmem eddig visszatartott attól, hogy belevágjak.Nem mondom, hogy nem volt küzdelmes a megszerzés folyamata, bár utólag megszépülnek valamelyest az emlékek..Az oktatóm hogy is fogalmazzak..Nem a "leüvöltöm a fejedet okkal-ok nélkül, mert gyűlölöm amit csinálok, kiégtem és idegösszeomlásom van" kategóriába esett, de ideálisnak semmiképp nem mondanám. Kimért, picit flegma, alapvetően nyugodt, de mégis kötekedésre hajlamos, ha valamit kérdeztem tőle, amiben bizonytalan voltam, elintézte egy „ilyet már nem kérdezünk KRESZ után” illetve „ezt már tudni kéne”beszólással. Sokszor volt rá példa, hogy felemelte a hangját, ami az én érzékenységemnél már elég volt egy instant sírógörcshöz. Nem üvöltött artikulátlanul, de pont elég volt ahhoz, hogy a labilis lelkivilágomat felbolygassa. Na mindegy, nem is akarok ebbe jobban belemenni, már így is borzasztó hosszan írtam, lényeg, hogy meglett a forgalmi, 1 hónappal később vettem egy régi kis automata autót. Sajnos egyelőre többet van a szerelőnél, mint nálam, de egy kb 8-10 alkalommal használtam már(természetesen mindig volt mellettem valaki, még az is egy új fejezet lesz az életemben, hogy teljesen egyedül merjek elindulni), és meg kellett hogy állapítsam, hogy még mindig bizonytalan vagyok. Ami tudom, hogy friss jogsinál normális úgymond, csak nem tudom eldönteni, hogy túlzottan az vagyok, vagy "csak annyira, amennyire ilyenkor belefér".Voltam 3 alkalommal jogsi utáni oktatáson is,(persze nem a régi oktatómnál), szerinte nincs itt semmi baj, jól vezetek, csak merjek menni, és a rutinnal majd jönni fog minden.A teljesítményem hullámzó, van amikor egész határozottnak érzem magam, máskor meg kb ugyanabban a helyzetben nem tudom, mit lépjek. Amit leginkább problémának érzek, hogy ha sok autó van, nehéz a körforgalomnál felmérnem, hogy beférek-e, illetve ha le van kopva a felfestés, baromi nagy kérdőjelek tudnak lenni a fejemben, főleg ha hirtelen válik többsávossá az út, mint amilyen eredetileg volt.A sávváltás is bizonytalan, nehezen ismerem fel, hogy akkor tutira beengednek-e..(mondjuk ma ezzel pont nem volt gondom). És még ugye számtalan olyan előre kiszámíthatatlan helyzet adódhat, ami egy tapasztalatlan vezetőnek sajnos nem egyértelmű..Mondjuk itt ahol én gyakorolgattam többnyire, (Bp. melletti, szinte bp-i mértékű forgalommal rendelkező város) kb mindig csúcsforgalom volt, plusz ugye a karácsony előtti idegbeteg időszakát élte egész hónapban a kedves emberiség…

Ha van itt valaki hasonló helyzetben, és lenne valami hasznos tanácsa, örülnék ha megosztaná velem:)


Szép napot mindenkinek!

22691. Csilla88 (válaszként erre: 22690. - Epresturmix)
2020. jan. 11. 15:46
Hűha, ez elég rosszul hangzik :( tényleg nem értem ezeket az oktatókat, akik ilyet megengednek maguknak
22690. Epresturmix (válaszként erre: 22689. - Csilla88)
2020. jan. 11. 13:35
Nem találkoztam vele. Ráadásul karácsony előtt küldött egy ocsmány üzenetet. Nem kellett volna.
22689. Csilla88 (válaszként erre: 22688. - Epresturmix)
2020. jan. 11. 11:28
Amúgy Te találkoztál azóta az oktatóddal? Meg tudtátok beszélni a vizsgán történteket? Én picit tartok a következő órámtól, hogy mennyire tudok higgadtan viselkedni.
22688. Epresturmix (válaszként erre: 22687. - Csilla88)
2020. jan. 10. 21:18
Ah, nem ez fog! Nyáron szeretnék lobogó hajjal a Balatonra menni úgy hogy már én vezetek. :D
22687. Csilla88 (válaszként erre: 22686. - Epresturmix)
2020. jan. 10. 21:13
Legalább volt egy sikerélményed, ami erőt a következőhöz!
❮❮ ... 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook