Ahogy a legtöbb weboldal az interneten, ez a webhely is cookie-kat használ, melyekre szükség van a weboldal teljes működéséhez. Weboldalunk böngészésével Ön elfogadja a cookie-k használatát. További információ
FőoldalDiéta & FitnessBabák & MamákSzex & PszichéSzépség & EgészségHobbi & OtthonEgyéb témák
CikkekNaplókFórumokTudásbázisSzavazásokKépgalériaApróhirdetések
KépeslapokReceptekKlubokJátékokFórum játékokBannereinkFacebook
Belépés | Regisztráció | Elfelejtett jelszó

Fórum - Tanuló vezetők, friss jogsisok gyertek csevegni!

Kategória: Összes fórumtéma » Egyéb témák » Csevegős témák

A hozzászóláshoz be kell jelentkezned!

Amennyiben még nem regisztráltál nálunk, itt megteheted, ha pedig már van azonosítód, lépj be itt!

19806. Andybanya822017-07-26 10:13
Nem, azt használhatod addig amíg jogosult vagy rá, akkor is ha sikeres vizsgát tettél.
(válasz fzsuzska 19805. hozzászólására)

19805. fzsuzska2017-07-26 09:17
Semmi gond . Elökapok majd egy kresz könyvet 30-as övezet közepén :-)

Tényleg ti akik végeztetek az elméleti vizsga után rögtön elvették az e-learning jogosultságot?

19804. fzsuzska2017-07-25 22:10
Na pont ezekre gondoltam. Ezeket tanulom még.

19803. Tibe2017-07-25 21:41
Fzsuzska, a müszaki rész senkit nem fog érdekelni, a vezeteselmeletet azert tudd, de a forgalmi szitukat, elonyok, jobb kez stb stb ezeket kend vagd mert ha bent vagy egy 30as ovezetben ahol minden jobb kez, vagy egyenrangu utkeresztezodesben ezen mar ne kelljen gondolkodnod, mert lesz ott eleg bajod az auto megfelelo kezelesevel. Ha a forgalmi szitukat nem vàgod csipobol akkor hamar el tudodbizonytalanitani magad avolan mogott
(válasz fzsuzska 19801. hozzászólására)

19802. turkkati2017-07-25 19:02
30 éves jogosítványom van, és az utolsó 10 évben egyáltalán nem vezettem.
Aztán 2 éve újrakezdtem. Csak ülj be, és vezess! Ne agyalj rajta!
Megjön az önbizalom a gyakorlattal, ne aggódj!
Nekem szerencsém van, vidéki kisvárosban lakom, és a gyalog 5 perc, kocsival 10 percre lévő munkahelyemre is autóval járok.
De már bátran vezetek a megyeszékhelyen és autópályán is.
(válasz gas015 19781. hozzászólására)

19801. fzsuzska2017-07-25 18:46
Amikor vezetni tanultok mennyit igényelnek az oktatók hogy az e-learningben megtanultakat gyakorlatban tudjátok?

19800. fzsuzska2017-07-25 16:46
Szurikáta! Nem fog hiányozni a vezezés? Na mondha ezt az aki azon gondolkodik hogy kell e neki ez a vezetés...

19799. szurikáta1112017-07-25 15:00
Már 4-5 hónapja minden nap több száz kilométert vezetek itt Budapesten.

Ez alapján el tudom dönteni, hogy pont az életem ér a legtöbbet, főleg a gyerekeké.
(válasz Tibe 19798. hozzászólására)

19798. Tibe2017-07-25 13:03
Értlek, sajnàlom! Igen ma én is reggel a közvàgóhídnal kanyarodtam rà a hungàriàra és természetesen az utam folyamàn kénytelen voltam besorolni, ami egyedül nem mindig egyszerü. Én azt javaslom, ne add fel, vezess kisebb tàvokat, idövel belejössz. Kàr lenne a jogsi megszerzésébe fektetett idöért és pénzért. Bízz magadban. Sikerülni fog. Gyerekek is többször elesnek mire megtanulnak jàrni.
(válasz szurikáta111 19796. hozzászólására)

19797. szurikáta1112017-07-25 11:27
Ha tőlem kérdezed, ez a családi autó, amit eddig vezettem. Egy 16 éves Zafíra. Ebbe fér bele az egész banda. A férjemnek van saját autója. Szalonautót el sem tudnék én sem képzelni, annyira nem lehet jól vezetni :-))
(válasz fzsuzska 19794. hozzászólására)

19796. szurikáta1112017-07-25 11:25
Úgy akartam tegnap sávot váltani, hogy volt mellettem valaki. Aki nem vette jónéven, hogy egy őrült nő egyszer csak elkezd átjönni a másik sávba.. Ilyen szívtelen emberek vannak, képzeld.. Végül szerencsére nem lett baleset.

Ebben csak az a gáz, hogy én néztem, oldalra is, tükörbe is, és nem érzékeltem.. És ez nem először fordult elő, és az a gondom, hogy nem tudom, hogy hol a hiba. Vagy rohadt nagy a holtterem, vagy az agyam nem úgy lát, mint kéne.. Egyik se jó, nem akarom az életemet kockáztatni, a gyerekek is megijedtek. Itt Budapest közepén nem néha váltunk sávot, hanem percenként, telített sávokban, egymás mellett 3-4 sávval. Itt nem lehet ebben bénázni.
(válasz Tibe 19795. hozzászólására)

19795. Tibe2017-07-25 11:13
Szurikàta, mi történt, hogy erre jutottatok?

19794. fzsuzska2017-07-25 09:21
Én meg ha megszerzem a jogsit egy használt kis autót akarok venni.
A családi autót se fogod vezetni?

19793. szurikáta1112017-07-25 08:16
Gratulálok, óvatosan, de csinálgasd!!!
(válasz Tibe 19790. hozzászólására)

19792. szurikáta1112017-07-25 08:15
Nem. Autó nélkül még nekem sem megy, pedig ügyes gyerek vagyok :-)) Bár a férjem most azt mondja, nem adja el a kocsit, mert csak abba férünk bele hatan.

De legalább elmondhatom, hogy volt az életemben 4 hónap, amikor én is beszerző voltam, és napi 3-400 km-tert is vezettem Bp.-en...

Nem, nem ülök bele többet, ebben megállapodtunk.
(válasz fzsuzska 19789. hozzászólására)

19791. fzsuzska2017-07-24 20:26
Gratula :-)
(válasz Tibe 19790. hozzászólására)

19790. Tibe2017-07-24 20:14
Sziasztok! Sikeresen begyüjtöttem a jogsimat így elhoztam a kocsimat, túl vagyok az elsö útamon, fantasztikus érzés volt.

19789. fzsuzska2017-07-24 18:57
Szurikáta nem is fogsz vezetni?

19788. szurikáta1112017-07-24 16:41
Azért 6-8 órát nem tudnál venni oktatótól, hogy picit visszarázódj? Utána meg persze, jó ötlet a kisebb forgalomban való vezetés..

Hidd el, sok lánynak valójában sokkal szimpibb egy olyan srác, aki nem a menő cuccaival, meg anyucitól kapott lehetőségeivel virít, hanem vállalja önmagát.. A többiek meg le vannak sz.va.. Az autóvezetésen amúgy is az egyik legfontosabb dolog, hogy ezt megtanuld, mert ha nem sz.od le, ki mit gondol, és mások hajszolnak bele helyzetekbe, nem az történik, amit te akarsz, akkor nagyon hamar baleseted lesz..

Az egyetemről meg annyit, hogy ott azoknak volt autója, akik vagy anyucitól kapták, vagy ugyan már dolgoztak, viszont aki annyit keresett, hogy abból volt kocsija, az nem járt be a suliba, és igazán soha nem fejlődött a csúcsra, mert fontosabbnak tartotta a pillanatnyi dicsőséget. Ne legyél ilyen, mert sose leszek beléd szerelmes :-)))

19787. szurikáta1112017-07-24 16:33
Mi úgy döntöttünk, nem fogok vezetni, úgyhogy áruljuk az autómat..

19786. CIcó272017-07-24 15:34
En nezegetem mar az autokat. S bar zudom hogy egy nagxon olcso kategorias kellene nekem 1-2 evig amig begyakorlom a rutint, de a szervo kormanyrol nem szeretnek lemondani. Bar meg csak az oktatoautot vezdttem illetve a 14 eves opelunkkel bealltam a haz elott a szervo szerintem fontos.

19785. Bridzs872017-07-24 10:50
Egyet értek...szerintem k.urvára nem való friss jogsisoknak vadi új autó. Nekem egy 20 éves opelem van, semmi szervo meg eféle luxus. :D De szeretem és teljesen jó állapotban van, megbízható autó és csak ez számít. Egyáltalán nem érzem gáznak az újabb autók között. Vigyázok rá, meg sajnálom, ha olyat csinálok, de csak nem féltem úgy, mint egy újabbat. A férjem már mondta, hogy vehetnénk nekem helyette egy másikat, jobbat, de mondtam, hogy Isten őrizz! :D Nekem ez most még nagyon jó. Később már biztos örülnék, ha rutinosabb lennék, de most még nincs szükségem új autóra. :D :)
(válasz lizova 19784. hozzászólására)

19784. lizova2017-07-23 15:47
Ne már!
Van akinek autóra sem futja.en egy ősrégi suzukival kozlekedem 92es és k... nem érdekel ki mit gondol...elvisz ahova kell és ez a lényeg.tegnap 100km levezettem vele tök egyedül számomra ismeretlen úton!
Ne foglalkozz azzal hogy milyen az autó.en örülök hogy nem kaptam a seggem alá egy új hiper szuper járgányt,az elején főleg!hidd el ezt a kocsit legalább nem sajnáltam az elején mikor padkáztam vele vagy a második alkalommal nekimentem a ház falának! szóval fel a fejjel állj neki vezetni ha régi a kocsi ha nem.en is egy dizel autón vezettem Toyota Corolla aztán? kevesebb vagyok attól hogy"szar" kocsim van?nem.es ha szar ha nem megkönnyíti az életem hogy egyáltalán van autóm

19783. kishódi2017-07-23 15:34
Sziasztok!!! Egy kis biztatást szeretnék mert már most nagyon el vagyok kenődve... Kb 100 órát vezettem és kétszer buktam meg a forgalmi vizsgán...(47 éves nő vagyok) Van valaki akinek ennyire nehezen ment a vezetés?

19782. Tibe2017-07-23 13:16
Sziasztok! Kedden lesz 2 hete, hogy az okmànyirodàban intéztem a jogsim... Hétfön elmentünk nyaralni, de volt aki otthon àtvegye a levelem. Hétfön fél 1kor hatalmas boldogsàgom volt, hogy jött az sms, hogy kézbesítésre került az igényelt okmàny. Tegnap arra értem haza, hogy a postàs semmilyen levelet nem hozott de még értesítés sem kaptam... Mondanom se kell baromi pipa vagyok... Holnap valakire ràborítom az asztalt az tuti.

19781. gas0152017-07-23 11:37
Sziasztok! A napokban találtam rá erre a fórumra az újrakezdő vezetéssel kapcsolatos böngészéseim során és sajnos be kell hogy ismerjem - tudom elég nagy szégyen - 23 éves srácként a jogsiszerzést követően már 16 hónapja nem vezettem autót. Viszont mostanában van egy olyan késztetésem, hogy ezen a nyáron már muszáj lesz elkezdenem (akár balesetet vagy totál leégést kockáztatva is), mivel a nővérem rendelkezésemre bocsátja az 1.2-es benzinszörnyetegét és egyre frusztráltabb vagyok az egyetemi előadásokra járva a busz ablakából figyelni ahogy a korombeliek vidáman/gondtalanul közlekednek. De mulis lesz 1 évet kihagyva bűvészkedni a kuplunggal főleg, hogy 2.0-ás dízelen tanultam... :P
A vezetéssel kapcsolatos gátlásom részben abból adódik, hogy szüleimnek egy +20 éves agyonharcolt autója van, aminek hála simán előtörne a kisebbségi komplexusom a piros lámpa előtt egy csinos lány mellett várakozva (akiket amúgy sosem látok szakadt autóban). :D
De egy normális állapotú autó birtokában hátha magabiztosabb lennék ezen téren is.
Tudnátok nekem valami hasznos tippel/tanáccsal szolgálni? Szeretnék pár mondatot váltani hasonló cipőben járó sorstársaimmal. Egyébként a diszkréciót és biztonságot maximálisan előtérbe helyezve az a tervem, hogy eleinte hétvégente esténként, amikor szinte nulla a forgalom (vidéki kertvárosi övezet) kocsikáznék a kis utcák között illetve főútvonalon. Később pedig délelőttönként nappal is kimerészkednék a forgalomba, amikor már konkrétan vezetni is kell (sávváltás, alkalmazkodás, parkolás) és ekkor már remélhetőleg az autót normálisan tudnám kezelni és nem kellene Lars Ulrich-ot imitálva csapkodni a váltó, pedál, kormány szentháromság között. (̶a̶l̶i̶g̶ ̶v̶á̶r̶o̶m̶,̶ ̶h̶o̶g̶y̶ ̶e̶g̶y̶ ̶a̶u̶t̶o̶m̶a̶t̶aR
2; ̶k̶o̶c̶s̶i̶t̶ ̶v̶e̶g̶y̶e̶k̶)̶
A végén pedig remélhetőleg elég önbizalmam lesz bemerészkedni a belváros "négykarikás" és "kék-fehér propelleres" ragadozókkal teli világába. :D
Segítségeteket előre is köszönöm. :)

19780. fzsuzska2017-07-22 18:52
Sziasztok. Nem azon aggodom hogy sikerül-e.Hanem itt csak akkor kérnek idöpontot ha végzek az e tananyaggal.Szeretnék még a tanári szabi alatt levizsgázni. Ezért igyekszem nagyon az olvasással.

19779. fzsuzska2017-07-22 11:05
Köszönöm :-)

19778. Marianna Szolgáné Sági2017-07-22 08:52
Teljesen igazad .én ugyan igy csináltam.végén mar elolvatam a kérdést tudtam mi a jo válasz és csak kerestem a lehetöségek között a jot.3hönap alatt végig zongáztam a jogositványt .
(válasz CIcó27 19777. hozzászólására)

19777. CIcó272017-07-22 08:45
Fruzska egy kicsit tulparazod,hidd el.
Akkor elmo dom az en tapasztalatomat,hatha igy majd elhiszed hogy nem lesz gond es at fogsz menni.
Egy masfel es egy 4.5 eves kisgyerekkel es egy haztartassal a hatam mogott iratkoztam be 29 ebes fejjel. Amint masodik tanfolyami nap kezembe vettem a Kresz konyvet azt hittem elajulok.. Olvasgattam es folyton mondogattam a ferjemnek hogy annyira sok a tananyag hogy ez nekem nem fog menni.
Aztan amikor megkaptam a jogosultsagot az online feluletre onnantol csak azt toltogettem. Neha a konyvbol elolvastam ha valami nem volt vilagos.
1 honap mulva vizsgaztam es 100 %-os lett a tesztem. Hibapont nelkul. Es szinte csak teszteket toltogettem.
A tablakat tenyleg be kel magolni illetve a sebesseghatarokat es a jobbkez szabalyt, az egyiranyu utra vonatkozo dolgokat de a legtobb fontos elmeleti dolog a gyakorlati oran elokerul es hidd el akkor fogod atultetni a gyakorlatba.
Szoval nem kell ennyyire tul aggodni. Toltsd a teszteket es akkor atmesz.
(válasz fzsuzska 19776. hozzászólására)