Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Használt-e valakinek az alábbiak közül bármelyik?:barátcserje, cickafarkfű, palástfű? Hogyan szedtétek, mikor? fórum

Használt-e valakinek az alábbiak közül bármelyik?:barátcserje, cickafarkfű, palástfű? Hogyan szedtétek, mikor? (tudásbázis kérdés)


❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
195. metoyou.22 (válaszként erre: 194. - Panna07)
2019. ápr. 9. 22:31

Egyébként én vagyok az ellenpélda :D ugyanis elmentem dokihoz 2017 május elején, hogy barnazok mensi előtt és a ciklusom össze vissza van és szeretnénk baba projektbe kezdeni. Elmondta, hogy szerinte peteeresem sincs. Elmentem rá két napra másik dokihoz aki clostyt írt fel úgy hogy csak szedjem be... Miután utána olvastam, hogy amúgy csak orvosi felügyelet mellett lehet szedni ki sem váltottam. Bőgtem a férjemnek és mondtam neki, hogy kezdjünk bele a baba projektbe hiszen azt mondják úgysem lehet.. Stb. Május közepén fogant a fiam, pedig sejtheted milyen lelkiállapotban voltam.


Írok mindenképp, jövőhéten szerdára sikerült egyeztetnem időpontot a vérvételre, du már lesz is eredmény.

194. Panna07 (válaszként erre: 193. - Metoyou.22)
2019. ápr. 9. 10:42

Szerintem is sok múlik azon, hogy fejben mi zajlik, az a baj, hogy sokat agyalok, parázok, hogy mi van ha ez vagy az a baj, plusz türelmetlen típus vagyok. Hátra kéne dőlnöm, és élvezni az életet, hisz egyikünkkel sincs baj. Tényleg azt látom, hogy akkor szokott sikerülni, amikor elengedik magukat, csak hát az nem megy mindenkinek könnyen.

Majd írj, ha megvan a vérvétel eredménye.

193. metoyou.22 (válaszként erre: 192. - Panna07)
2019. ápr. 9. 10:32

Én is jövőhéten hétfőn megyek a második vérvételre. Kíváncsi vagyok milyen arányom lesz.


Az egyik ismerősöméknél 2,5 év volt mire az első baba összejött. Voltak sok kivizsgáláson, mondták hogy jaj ebből hogy lesz baba stb. Aztán amikor egy olyan orvoshoz kerültek aki érti is a dolgát nem értette mit keresnek ott mert minden rendben volt mindkettőjükkel... Egyből utána fogant a baba. Szóval agyban dől el nagyrészt.

Ugyanígy egyik barátnőmnek azt mondták meddő. Férjhezment aztán egyszer csak terhes lett, két egészséges gyerek van.

192. Panna07 (válaszként erre: 191. - Metoyou.22)
2019. ápr. 9. 08:45

Tök jó, hogy rövidül a ciklusod. :)

Én megvagyok, majd jövő héten megyek dokihoz ultrahangra, megnézi, hogy a peteérési folyamat rendben zajlik-e, meg legalább látni fogjuk, hogy minden rendben van-e, nincs-e ciszta, méhnyálkahártya milyen.. Aztán majd megyek 21. napi vérvételre, abból kiderül, hogy valóban megrepedt-e a tüsző, és hogy a progeszteron szint megfelelő-e.

Olyan jó lenne már egy pozitív teszt, próbálok optimista lenni, de nehéz. Félek, hogy mi van, ha nem tudok teherbe esni, vagy ha még évekig tart, mire sikerül, nem tudom, hogy azt hogyan bírnám lelkileg.

191. metoyou.22 (válaszként erre: 183. - Panna07)
2019. ápr. 8. 22:14

Nekem ma lett pozi ez LH, holnap már valószínűleg negatív lesz. Ez azt jelenti ebben a második hónapos baratcserje hónapban a ciklusom 32 napos. Nagyon örülök neki. Ma egész nap enyhén fájt az alhasam szóval sejtettem hogy nem sokára ovu lesz.


Te hogy vagy?

190. metoyou.22 (válaszként erre: 189. - Ágio8405)
2019. ápr. 5. 12:05
Köszönöm a válaszod, megírom majd a dokim mit mondott.
189. Ágio8405 (válaszként erre: 188. - Metoyou.22)
2019. ápr. 5. 11:52
Persze bármikor kialakulhat sajnos. Tunetek meg van akinek van van akinek nincs tejesen egyéni. De ha csak ennyi rá utaló jel van simán lehet nincs. De soknak meg nem is látszik a leleten mégis van pco. Hívják ezerarcú boszorkánynak is pont azért mert ahány ember annyi féle.
188. metoyou.22 (válaszként erre: 185. - Ágio8405)
2019. ápr. 5. 06:43

Igen, este én is után olvastam de magára a betegségre rakeresve egyáltalán nem jellemzőek rám a tünetek. Vagy pl erős szőrzet, zsíros bőr, pattanások stb. Nincs rajtam felesleg. Illetve többször voltam már uhn, soha nem látták cisztat. Szóval nem tudom lehetséges e hogy ne legyek az ezekkel az eredményekkel, vagy fordítva ezekkel a tünetekkel.


Igazából nem akarok rastresszelni mert sztem semmi bajom nincs, de akinél szültem orvos a kaali intézet igazgatója és nagyon neves endokrinologus, hozzá fogok visszamenni. Remélem csak jó hírrel szolgál. Teljesen véletlen hogy ő lett a fogadott dokim a kisfiammal mert ő elsőre megfogant.

Lehetséges hogy később gyerek után alakul ki ilyen betegség?

Bocsánat hogy itt zagyvalok se agyalok folyton.

187. Panna07 (válaszként erre: 186. - 56e9f0e63b)
2019. ápr. 5. 06:39
Pozitív terhességi teszttől nem lehet szedni.
2019. ápr. 4. 22:30
Még próbálkozasnál is lehet szedni a barátcserjét vagy csak akkor amíg tevrezzük? Meddig lehet?
185. Ágio8405 (válaszként erre: 184. - Metoyou.22)
2019. ápr. 4. 22:28
3. Napi vérvètelnèl a kétszer annyi Lh pco-ra utal.
184. metoyou.22 (válaszként erre: 183. - Panna07)
2019. ápr. 4. 20:30
ahhaa és nekem az lh az duplája, na erre mindeképp rákérdezek. Köszi! Igen szedem 3000el naponta , kiváncsi vagyok a kövi vérképen látszik e majd.
183. Panna07 (válaszként erre: 182. - Metoyou.22)
2019. ápr. 4. 20:04
Megnéztem az értékeidet, csak azt tudom mondani, amiket a hormonos oldakon írnak, hogy az LH és FSH aránynak 1:1-nek kell lennie ideális esetben, nem jó, ha az LH duplája az FSH-nak. De nyilván az orvos jobban tudja, hogy mekkora eltérés a gond, a helyedben mindenképpen rákérdeznék erre a kettő hormonra, meg az ösztradiolra, tényleg kicsit alacsony, de nem hiszem hogy az nagy baj. A D vitamin szinted alacsony, szeded azóta?
182. metoyou.22 (válaszként erre: 181. - Panna07)
2019. ápr. 4. 18:48

Sajnálom! Igen , igen bár tudom milyen ez. Csalódottság. :( de pár nap és elmúlik.

Nekem tegnap volt elsőnek nyákom, mától lh tesztelek. Kíváncsi vagyok mikor lesz pé, mert múlthónapban az első napon megjelenő nyák után 4. napra volt, ha most is így lesz akkor azt jelenti, hogy ebben a hónapban 29 napos lenne a ciklusom, sztem életemben egyszer volt ilyen.

Ez a Zafír nekem nagyon nagyon sokat segített. Bár azt gondolom hormonálisan nincs bajom, nem tudom láttad e amit feltöltöttem. Dokihoz még nem mentem vissza vele mert megvárom az ovu utáni vérkép eredményét is, de ahogy néztem laikusként nem láttam nagyon eltérő dolgot, bár az ösztradiol épp határon van.

181. Panna07 (válaszként erre: 179. - Metoyou.22)
2019. ápr. 4. 13:02
Hát valóban megjött ma. :( Nem baj, új hónap, új remények.
180. Panna07 (válaszként erre: 179. - Metoyou.22)
2019. ápr. 3. 22:31
Igen, Pesten végeznek ilyet, nem olcsó a díja, ezt az OEP nem fizeti sajnos. Jó lenne, ha nem kellene sort keríteni semmilyen átjárhatósági vizsgálatra, és nemsokára beköltözne a pocaklakó. :)
179. metoyou.22 (válaszként erre: 178. - Panna07)
2019. ápr. 3. 22:21

Hát nagyon sajnálom ha tényleg megjön :(

Jó sok vizsgálaton vagy akkor túl,remélem mihamarabb kiderül mi lehet a probléma. Pesten végeznek? Vagy hol ilyen átjárhatóságit?

178. Panna07 (válaszként erre: 176. - Metoyou.22)
2019. ápr. 3. 15:28
Még csak 10 napja használom, de még nem használ, ma már elég sötéten barnázok, ebből sanszos, hogy holnapra vérzés lesz. Amit lehetett, már megnézettem, hormonok, IR, pajzsmirigy, AMH, spermium elleni antitest, méhnyálkahártyám mérete is jó szokott lenni, férjem spermatogramja is jó lett, már csak a petevezeték átjárhatósági vizsgálat van vissza, amit az orvosom laparoszkóposan szeretne csinálni, viszont a műtéttől félek. Létezik ultrahangos petevezeték átjárhatósági vizsgálat + 3D méhtükrözés, ambulánsan megcsinálják, azért inkább arra mennék, mint egy műtétre, csak azt nem értem, hogy sem Pécsen, sem az egész dél-dunántúli régióban nem csinálnak ilyet.
177. metoyou.22 (válaszként erre: 175. - 56e9f0e63b)
2019. ápr. 3. 15:04
Nem tudom terhesség alatt lehet e szedni, de szoptatás alatt nem mert a macskagyökér átmegy a tejbe. Szóval lehet terhesség alatt sem ajánlott.
176. metoyou.22 (válaszként erre: 171. - Panna07)
2019. ápr. 3. 15:02

Azért még nem biztos. Amíg nem jön meg van remény. :)

Használ valamit az a progeszteron kenőcs? Én is sokszor gondoltam rá de végülis most lesz majd pé után a kövi vérvételem és addig nem akarom magam kenegetni nehogy befolyásolja az eredményt.

2019. ápr. 3. 08:01
Szed valaki valeriána (macskagyökér) kapszulát? Terhesség tervezési fázisánál még lehet szedni? Hat valahogy pl.folsav fekszívódására?
174. 56e9f0e63b (válaszként erre: 168. - Panna07)
2019. ápr. 3. 08:00
Én csak pár hete szedem,de pont bele esett egy ciklus és ugyanezt taoasztaltam. Nekem is bagyon gyenge volt és normalizálódott. Remélem a továbbiakban is így marad
173. Panna07 (válaszként erre: 172. - Ágio8405)
2019. ápr. 3. 07:44
Már vettem, peteérés után 3 nappal vettem és kezdtem kenni.
172. Ágio8405 (válaszként erre: 171. - Panna07)
2019. ápr. 3. 07:30
Használj természetes progeszteron krémet. Pl ciklusbarat krem. Peteérés utántol kell kenni.
171. Panna07 (válaszként erre: 170. - Metoyou.22)
2019. ápr. 2. 21:44
Aranyos vagy, de nem tesztelek, szerintem úgyis meg fog jönni csütörtökön, megint barnázás van.. :(
170. metoyou.22 (válaszként erre: 168. - Panna07)
2019. ápr. 2. 21:17
Sokszor eszembe jutsz, hogy mikor tesztelsz már :D hogy vagy? Csütörtökön tesztelsz? Vagy előtte? Szorítok :)
169. metoyou.22 (válaszként erre: 168. - Panna07)
2019. márc. 28. 22:06
Nálam pont fordítva, eddig volt erős most gyenge. Hmm érdekes. Na mindegy nem is érdekel ha a babóca összejön :D
168. Panna07 (válaszként erre: 167. - Metoyou.22)
2019. márc. 28. 19:39
Nekem is kicsit intenzívebb lett a vérzésem, a barátcserje előtt kimondottan genge volt, szerintem most a normális, mivel a hormonok is jól működnek.
167. metoyou.22 (válaszként erre: 166. - Panna07)
2019. márc. 28. 18:45

Nekem még csak most múlt el a vérzésem ami mindig erős az első 3 napban most meg nagyon gyenge volt. Nem tudom, hogy a baratcserjének köszönhető e. De csak erre tudok gondolni. Neked nem lett tőle más a vérzés? Nagyon kíváncsi vagyok ebben a hónapban hány napos lesz a ciklusom.

Szorítok neked nagyon :)) amikor terhes voltam nem tudtam aludni úgy fajtak a melleim. :)

166. Panna07 (válaszként erre: 165. - Metoyou.22)
2019. márc. 27. 23:09
Jövő csütörtök a nemvárt napja. Viszont már nem tudom mi van a szervezetemmel, múlt hónapban végre lecsökkent a vérzés előtti mellfeszülés ideje 3 napra, erre most megbolondult a testem, múlt szombat óta feszül a mellem. Kezd elegem lenni. Veled mi újság?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook