Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Túlzott stresszes izzadás! Mit lehet ellene tenni? fórum

Túlzott stresszes izzadás! Mit lehet ellene tenni? (tudásbázis kérdés)


❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
394. Szatimy (válaszként erre: 392. - Nickname24)
2012. máj. 11. 10:05
Szia!Szerintem várj még mert nekem sem rögtön szűntette meg az izzadást,igaz más másnap éreztem hatását kis folt volt még egy darabig de már nem akkora mint régebben.Most meg már kis foltom sincs pedig passzos felsőkben bringázom úgy érzem sokszor na most tutira leizzadtam de nem!Szóval várj még én azt mondom és ha úgy érzed tényleg neked nem jó akkor kérdezz rá a gyógyszertárban mondd hogy neked az SA nem használt és tudnak-e valami más hatékony szert ajánlani.:)Remélem tudtam segíteni valamit.
393. Szatimy
2012. máj. 11. 09:59

Sziasztok!

Mint írtam már nekem is bevált,április 16.-án kezdtem használni pedig bevallom nem hittem az SA-ban csak gondoltam mit veszíthetek,kipróbálom.:)Azóta hiába vannak ezek a nagy melegek felvehetek színes felsőt is mert nem lesz foltos.Megszokásból oda szoktam nyúlni meg is nézem de folt sehol.Annyira örülök!:)Akinek nincs ilyen baja nem érti meg biztos de nekem ez tényleg nagy öröm.Azt viszont sajnálom ha valakinek nem használ.:(Nekem a patikában azt mondták ha ez nem használna vannak más szerek is amik jók és nem is drágák érdeklődni kellene és talán akinek ez nem válik be más szer lehet jobban hatna.A gyógyszertárban biztos segítenek.

392. nickname24 (válaszként erre: 391. - Tt29)
2012. máj. 9. 17:45

Természetesen este csináltam alapból az általad leírt módon, csak még pluszban egyszer kipróbáltam reggel is mert valaki korábban azt mondta ő indulás előtt csinálja. Az eredmény mindkét esetben egy hatalmas nagy nulla volt sajnos.


Előfordulhat, hogy csak mondjuk jó sok hét múlva fejti ki a hatását? Csak mert a legtöbben azt írtátok már másnap ég és föld volt a különbség.

391. tt29 (válaszként erre: 390. - Nickname24)
2012. máj. 9. 13:06
Szia, csak reggel kented be? mert ha igen, kend be estére! lefekvés előtt meleg szappanos vízzel leöblíted előtte, és egészen szárazra törlöd...utána kend be. Használnia kell ha ezt a procedúrát jól csinálod. Nekem kb. 2-3 hete van meg, és már ajánlottam négy másik, ebben a problémában szenvedő ismerősömnek, és mindenkinek bevált. próbáld meg még egyszer, lehet...
2012. máj. 8. 18:04

Sziasztok!

24 éves srác vagyok, nekem is évek óta van ilyen problémám, de nemrég eldöntöttem, hogy utánanézek a neten, tuti van megoldás... erre megtaláltalak titeket és a sok infót, és rögtön megcsillant a remény :)

Viszont már lassan 1 hete használom az AS-t, és számomra ez nem más mint tündérmese. Mások írták, hogy annyira kiszárítja a hónaljat, hogy "porzik", meg 1 nap alatt csodákat művel, nálam minden ugyanolyan...

Itthon semmi gond (de eddig se nagyon volt) de pl metróra szállva egyből indul az egész, és onnantól kezdve meg úgy végigkíséri az egész napomat bárhová megyek. (Még mondjuk lekopogom, hogy legalább a szagtól sosem szenvedtem, csak a foltoktól)


Volt aki írta, hogy ő reggelente használja indulás előtt és mást nem is használ: nálam ez is hasonló eredménnyel zárult, reggeli bekenés, majd indulás után 10 perccel már ott voltak a foltok.


Tudom, hogy nagyrészt fejben dől el ez az egész, de hogy ennyire hidegen hagyja a saját szervezetemet ez a "csodaszer" és ugyanúgy működjön mint eddig...

Azt hiszem jövő hónapban megnézem a C.D.-t, és reménykedem tovább.

389. Szatimy
2012. ápr. 29. 13:58

Sziasztok!

Úgy néz ki jó ez az SA.Nem izzadok már annyira.Nekem nem is csíp.

2012. ápr. 24. 19:36
iontoforézis gépet lehet használni hátra, fenékre ,combra? én kb mindenhol izzadok :( és kipróbálnám.
387. judy1974 (válaszként erre: 385. - Tt29)
2012. ápr. 23. 22:47
nem pirosodik ki, csak viszket rövid ideig
386. Lilibeth59 (válaszként erre: 380. - 2d4552fca0)
2012. ápr. 23. 18:00
Ha kertes házban laksz, szívesen küldök zsálya palántát, de szerintem erkélyen is lehet nevelni cserépben, nagyobb edényben idővel, ha kinőtte a cserepet.
385. tt29 (válaszként erre: 384. - Judy1974)
2012. ápr. 23. 15:10
és neked pirosodik is, vagy csak csíp és viszket? Köszönöm a válaszodat :)
2012. ápr. 23. 14:40
Nekem nagyon bevált az SA. Igaz, hogy a mai napig csíp és viszket a bekenés után kb fél-egy órát, de ez a kis kellemetlenség megéri! kb. egy éve használom, hibátlanul működik, most már kb csak havonta 1x kell használnom!
383. tt29
2012. ápr. 23. 13:19
Sziasztok! Én azt hiszem már egyszer kipróbáltam az SA-t de akkor azért nem használtam tovább, mert csípett nagyon, és bevörösödött a hónaljam...de most újra szeretném megpróbálni hígítva, hátha bejön. Viszont a kérdésem az, ha még úgyis fog csípni, és vörösödni, akkor is bírjam ki? Hozzászokik egyáltalán egyszer az ember? Vagy nem múlik el a csípős fájdalom?
2012. ápr. 21. 17:30
Hello. Valaki próbálta már a galvánfűrdős kezelést az izzadás elmulasztására? Elvileg az is úgy működik mint az iontoforézis készülékek. Ha próbálta valaki vannak tapasztalatok?
381. Szatimy
2012. ápr. 17. 11:13

Sziasztok!

Vettem Sa-t a gyógyszertárban mert megelégeltem az állandó izzadást hogy nem vehetek fel akármilyen felsőt stb.Télen-nyáron mindegy milyen idő van.Olvastam sok negatív és pozitív véleményt erről megkérdeztem a patikust is direkt azt mondta ha tényleg rákkeltő lenne betiltanák és nem több benne a káros anyag, mint bármi másban.Szóval megvettem,nem csípett de a gyógyszertárban azt mondták ha csípne hígítsam fel.Igaz tegnap próbáltam először de észre vehető hogy nem izzadok.Úgy örülök.:)Aztán megvárom a 3 napot..mert minden csoda 3 napig tart!...Vagy mégsem?Majd kiderül.:)

2012. ápr. 11. 13:42
És a zsályateát is ajánlják az izzadás csökkentésére. Tegnap akartam venni, de nem volt a drogériában.
2012. ápr. 11. 12:40

ja, azt hozzá kell tennem, hogy akinek nem stresszes alapú az izzadás, annak igencsak nehézkesen sikerülne agykontrollal legyőzni ezt a problémát, ez nyilvánvaló :( (én is ettől félek, hogy ezzel sem sikerül majd)

nem az észt akarom osztani, csak vélemény és tapasztalat, amiket leírtam

2012. ápr. 11. 12:37

Sziasztok sorstársak! Még új vagyok a fórumon, de nagyon sok hozzászólást visszaolvastam.


Kicsicsoki007: sportolás közben természetes az izzadás, de ez elég durván hangzik, ami nálad van. Többen írták korábban hogy pajzsmirigyvizsgálaton voltak pl. Szerintem nyugodtan keress fel egy orvost ezzel a problémával,testi/szervi eredetű lehet a probléma.

Orvosi vizsgálatok elvégzésével el lehet indulni egy nyomon.


Nekem több észrevételem is van ezzel az egész dologgal kapcsolatban. pl:

- Meggyőződésem, hogy igenis agyban IS eldől ez az egész. Tiniként a fiatalok izzadnak, ez egy természetes folyamat. Mivel már akkor is zavaró ez az egész, beépül a tudatalattinkba, és ha láthatatlanul is, de ott van, és mikor azt hisszük, hogy nem stresszelünk rajta, akkor is ott motoszkál bennünk. Át kell programozni az agyat. Én fontolgatom, hogy kineziológushoz fordulok. Régebben pánikbetegségem volt, és ez a módszer segített leküzdeni, erre a problémára is biztos tud segítséget nyújtani.


- Sajnos testi "adottság" kérdése is a dolog. Az izzadás természetes folyamat, valakinél láthatóan jelentkezik, és vannak azok az istenáldotta szerencsések, akiknél nem.


- Használam korábban Cert... D-t (nem akarom kiírni én sem, hátha reklám....) Az első pár hónapban szárnyaltam a boldogságtól, mert nem izzadtam (engem ez csak hónaljban érint). Aztán kb fél év elteltével egyszer csak észrevettem egy pici foltot a ruhámon (egész napos rohangálás után...). Bepánikoltam, és nem volt megállás. Jajj neeee, megint visszatért, sosem szabadulok már meg ettől? :( 3 dologra tudom visszavezetni azt, hogy miért tért vissza: pszichés magyarázat, hozzászokott a szervezetem, és a szőrtelenítési mód. Ez utóbbinál érdekes dolgot figyeltem meg: a C.D. használata alatt epiláltam a hónaljamat. Nem volt semmi gond (csak amikor az epilátor becsípte és felsértette a bőrömet, és sebes lett - de ezen nem is csodálkozok)! De mivel nagyon fájt, visszatértem a borotvára. És innentől kezdve nem használt a C.D. Biztos vagyok benne, hogy a folyamatos szőrnövekedés is hatással van a mirigyekre, és a borotválás ha láthatatlanul is, de felsérti a bőr felső rétegét. Na én ezért rászántam magam a végleges (tartós) szőrtelenítésre. IPL-es kezelésen voltam, 1 hete, eddig nincs eredménye, de azt mondták 2 hetet kell várni, hogy elkezdjen hullani a szőr. Tudom ez a téma nem ide tartozik, de szerintem összefüggésben van vele.


Az SA-t nem merem elkezdeni használni, félek, hogy ennél is hozzászokik a testem. És akkor már semmi megoldást nem tudok (műtétet nem szeretnék, se botoxot, márcsak az ára miatt sem)

Még bízok ebben a szőrrel kapcsolatos elméletemben , és az agykontrollban. :D Lehet, hogy hülye vagyok. De abból indulok ki, hogy nekem régen nem volt ennyire vészes a dolog. Csak mióta nap mint nap ezzel foglalkozok, és ideges vagyok miatta. Mondanom se kell, otthon semmi gond nincs, akkor sem, ha a konyhában sürgölődök a meleg tűzhely mellett, vagy épp takarítok, ami ugyebár mozgással jár.


Gondoltam megosztom veletek a gondolataimat.


Amy

2012. ápr. 4. 16:28
Sziasztok! Én is elég izzadós vagyok de nem csak a hónaljamba és a tenyeremen,lábamon hanem az egész testemen szinte. Meleg hatására vagy ha elkezdek mozogni valamilyen fizikai tevékenységet folytatok akkor jön elő. Pl kondizás közbe ahol nem vagyok se ideges se nem izgulok szakad rólam a víz a fejemről hátamról mindenhonnan.A legjobban az zavar mikor biciklizni megyek hogy a hátsóm beizzad pedig nem is ülök hanem csak állok rajta mert picike bicikli (bmx) és állva tekerek.De mégis úyg be tud izzadni hogy meglátszik a nadrágon akár a farmeron is :(. Azt figyeltem meg hogy télen ilyen 5 fokba pl nem izzadtam ennyire. Valami gáz lehet velem mert ha kicsit mozgok vagy már melegebb van pl 20 fok mozgás hatására nagyon hamar melegem lesz olyan mintha 40 fok lenen szinte ég a bőrőm és emiatt kezdek el izzadni. tehát én arra gondolok hogy valami baj lehet a "hőérzékelőmmel". Próbáltam az A.S.-t hónaljban használt most fogom újrakezdeni használni de a többi testrészen nem annyira, de nem is kenhetem be magam vele tetőtöl talpig! Van még valakinek ilyen problémája? Hogy nem csak 1-2 helyen izzad hanem mindenhol és úgyérzi hogy majd meg sül egy kis mozgástol is?
376. ilike46
2012. márc. 29. 00:05

Patikában lehet venni és nagyon hatásos. Nem drága.

Anti.....rika. Nem merem kiírni, mert reklámnak minősítik.

375. lányka
2012. márc. 28. 14:35
AnitaN en ugyanebben szenvedek:S:S kezem labam izzad ha kell:S:S egyelore semmit nem tettem ez ugyben de mostmar nagyon szeretnek ezen tullenni, olvastam a galvanelemes keszulekrol de az is sztem max enyhiti az izzadast veglegesen nem szunteti meg:S:S a botox is maximum 6 honapig fejti ki hatasat ket tenyeren 110 ezer ft, viszont a mutetrol csak olvastam ezt azt amazt es fogalmam sincs h mennyibe kerul de eleg felelmetes lehet sztem:S:S
374. noname
2012. márc. 25. 17:00

Sziasztok!


Sajnos én is ebbe a "dologban szenvedek" !Nálam elöszőr olyan 11 éves koromba jelentkezett a túlzott mértékű izzadás főként a hónaj területén.Lassan 2 éve viselem el.Társaságban,suliban jelentkezik tesin mondjuk nem érdekel de viszont órákon,igen.Itthon is néha ha chatelek vagy telefonálok.Nem kelemetlen szagú,de volt már rá példa hogy lehet az is.Reggelente megmosom a hónajam majd szárazon befújom vagy bekenem,ez után várok még nem szárad meg és utána veszem fel a főleg fehér,v. fekete pólom.Sa-ról láttam bejegyzéseket de én ehez úgy gondolom hogy "kicsi vagyok még".Valaki tudna olyan gyúgymódot vagy terméket ami pár nap után láthatóan segít?Köszönöm előre is! :)

2012. márc. 9. 21:51

Sziasztok!


Hihetetlen, hogy egy ilyen oldalra találtam. Hasonló poroblémáktól szenvedek én is, de nekem a kezemre és lábamra koncentrálódik és igen intenzív...amióta az eszemet tudom van ez a problémám. Egy papucsot nem merek utcára felvenni nyáron, csillog a lábam, a tömegközlekedésről meg amikor kapaszkodni kell ne is beszéljünk (már nem tudom hova bebújtatni a kezem hogy ne lássák...) Ilyenkor úgy érzem mindenki engem néz, de lehet ez már csak egy berögződés...ha csak az izzadásra gondolok elkezdődik...lehet tél vagy nyár, a tünetek nem enyhülnek...megkeseríti az életemet. Hallottam erről a mellkason át végezhető műtétről, ami segíthet...erről valaki tud bármit is? Hol végeznek ilyet Magyarországon és mennyibe kerül? Komolyan én már nem látok más kiutat..esetleg még a botox, de az meg nem végleges.

372. lily555
2012. márc. 8. 20:02

Sziasztok!


A botox és a műtét kivételével már az összes létező izzadás elleni szert kipróbáltam -hatástalanul. Gyrekkorom óta hyperhidrózisban szenvedek, ami a kézre és a lábra lokalizálódik.Egyenesen borzasztó! Otthon vagy egyéb nyugalmi környezetben csontszáraz vagyok, de a stressztől (munkahely, közlekedés, stb.)jön egy hőhullám-szerű valami és onnantól kész... csak a szappan és víz segít - otthon. Kérlek Benneteket, ha valaki hasonló gondokkal küzd, jelentkezzen!

371. dharma (válaszként erre: 370. - Szilnetti)
2012. febr. 29. 23:28
Szia! Gyógyszertárban pár száz forint.
2012. febr. 27. 16:23
Sziasztok! Először írok,de szoktam olvasni ezt az oldalt és sok érdekesség van itt! Szeretném kérdezni,hogy ez az SA-t_hol lehet venni?,és mennyibe kerül?
2012. febr. 27. 16:08
Helló! SA-t hol lehet kapni?,és mi ateljes neve vagy ez csak így létezik,hogy SA? Ez golyós vagy spray formában van?
368. wendy90
2012. febr. 13. 12:41
Sziasztok! Ma vettem meg az első SA-t, nagyon remélem, hogy használni fog :) Esetleg nem tudjátok, hogy más szedett gyógyszerekre milyen hatással van? Gondolok itt főleg a fogamzásgátlóra...
367. doress
2012. jan. 31. 20:17

Sziasztok!


Valaki megmondaná nekem minek a rövidítése az LA?


Mert nem tudom..

és hatásos? segít nektek?

366. Robianya (válaszként erre: 365. - SeaSun)
2012. jan. 4. 17:44

Szia!

Köszönöm szépen, hogy leírtad nekünk a tapasztalataidat. Már vettem sószappan.

Szia

365. SeaSun
2011. dec. 29. 12:43

Sziasztok!

Végigolvastam pár hozzászólást, illetve más oldalakon is jártam. Szinte már-már szakértő vagyok a témában, de hát akinek évek óta van (volt) "izzadós" problémája (mint itt sokaknak) azok ezt tudják.

Az én esetemben szorongás váltja ki, erre rájöttem az évek alatt. Állandóan keresünk, újabb és reményt keltő termékek, gondolatok után. Nehéz:-) Mert mire megveszel egy dezodort, izzadásgátlót és rájössz, hogy még sem jó, akkor jöhet a többi és így évek mehetnek el.

Nálam 14 évesen kezdődött az egész, mikor középsuliba kerültem. Az első héten még ráfogtam az idegességre, meg hogy új a suli, gondoltam majd elmúlik. Hát nem múlt el és 4évig szenvedtem. Ezt már ti is tudjátok (sajnos) mit jelent: állandóan fekete ruhát húzni, illetve olyat amin nem látszik az izzadság. Vékony, jó alakú nő vagyok,igenis nagyon fájt, hogy nem öltözhetek olyan szépen mint a többi barátnőm. A nyár is "fájt", zokogtam hogy nem mehetek sehova mert mindig látszik, ha strandra mentem csakis reggel indultam mikor még nem volt olyan meleg és nem sokan voltak, a vízben meg ugye nem látszik. Szörnyű volt. Mindig csak azon gondolkodtam, másnak hogy hogy nincs ilyen problémája, és még a legnagyobb melegben sem izzad úgy, mint én a -10fokban a kabát alatt. Pasim sem volt, nem is kerestem, ugyan ki járna így velem...Na mindegy, 4 év elment, ezt el kell fogadni.

Az érettségi idején találtam rá egy szerre, sokan már írták is a SA, na az bevált, tudom h gáz mert káros, de más nincs akkor jó ez is. (használata: éjjelre bepamacsolod magad, reggel lemosod és használsz normál deot, később elég volt 1 hetente is használnom) Most már elég 2 hetente használnom.


VISZONT! Amit azóta tapasztaltam azt szeretném veletek megosztani, talán segít. Többször észrevettem, főleg nyáron, ha nem gyantázom a szőrt, hanem borotválom akkor jobban izzadok. Hogy miért? Mert a borotvával eleve végig vágom a bőr felső rétegét, megnyitom. A másik pedig hogy nem borotvahabot, hanem , és most figyeljetek, tusfürdőt használtam. Ugyan nem pattogott ki, és sima is lesz tőle a bőr, jobb mint a hab,DE! nemrég olvastam, hogy habzóanyagokat tartalmaz és ha ez bejut a bőrbe akkor "izgatja" és oldja a váladékokat. Egyszóval, minél több tusfürdőt használsz, minél többször borotválkozol, annál jobban fogsz izzadni, mivel a borotvával utat nyitsz ezeknek a káros anyagoknak. Én azóta csak kecsketejes szappant használok zuhanyozáshoz, és csakis gyantázom magam, azóta máshol sem izzadok annyira. A tusfürdőhöz még annyit, hogy mivel nyákoldó...talán azoknak a lányoknak akiknek folyásuk van abba kéne hagyni a telikádas fürdést és helyette zuhanyozni természetes szappannal, és így TALÁN nem kéne annyit járni nődokihoz h úristen mi bajom van, mert mindig folyik...:-) Sajnos ez is saját tapasztalat, de legalább megoldva.

Lelki fronton pedig rendbe kéne tenni magunkat. Nekem a homeopátia (alkati szer) segített sokat az évek alatt, már nem izzadok annyira mint régen, könnyebben beszélek az emberekkel, jobban elviselem a tömeget, kezdeményezőbb vagyok.

Amúgy azt észrevettem a tengeri nyaralások alkalmával hogy nem izzadok annyira mint itthon. Eleve a sós víz kiszívja a bőrt, másrészt meg a levegőben is só van, ami ugye megakadályozza az izzadást. Nem véletlenül különböző sokat használnak a deokban, csak azok ugye károsak.


Homeopátiában az alkati szer segíthet a lelki blokkokat oldani. Igazából az izzadás egy tünet, lelki szinten megkell keresni az okot.


1. Milyen körülmények között, miatt izzadunk meg? (meleg, sok ember, felelés, egyedül mész végig az utcán)

2. Azok a szituk amikor nem izzadunk, mit csinálunk olyankor "jól" h nem izzadunk? (pl beszélgetés egy jó baráttal, vagy pl amit észrevettem ha a hátamon fekszem akkor nem izzadom...ha kozmetikusnál vagyok nem izzadok, ha műkörmösnél akkor igen, érdekes nem? Dehát a suliba nem lehet feküdni:-)


Szóval:

- természetes szappanokat használjatok

- borotva helyett gyanta

- sószappan (himalaya) használata fürdés után (ezt nem kell lemosni, csak áttörölni türüvel)

- SA

- homeopátiában alkati szer (ez több hónap mire hat)

- nyáron ne igyatok hideg italt, gondoljatok csak bele, ha van egy fél literes hideg ásványvized, azzal mi történik a melegben, bepárásodik kívül az üveg, "izzad" az üveg, ha te ezzel lehűtöd magad belülről, akkor kívül meg izzadni fogsz, nekem is így volt, azóta csak langyi vizet iszom.

Más most nem jut eszembe. Ha lesz más tapasztalat, megosztom. Ti is tegyétek ezt, segítsetek másoknak.


Kitartás! És soha ne adjátok fel, ti is megérdemlitek a szebb életet!

❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook