Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Túlzott stresszes izzadás! Mit lehet ellene tenni? fórum

Túlzott stresszes izzadás! Mit lehet ellene tenni? (tudásbázis kérdés)


2007. júl. 16. 19:56

Sziasztok! Én külföldön élek, így az SA-hoz sajnos nem tudok hozzájutni, amit pedig internetről sikerült rendelnem, az az ODABAN. Erre az van írva, hogy hetente kétszer kell használni és teljesen száraznak kell lenni a felületnek, amire spricceljük, tehát gondolom ez vízzel nem hígítható. Mi a véleményetek?

Azért kérdezem, mert ez is elég rendesen csíp, de az van ráírva, hogy ilyen esetben mossuk le és próbáljuk újra később... Én először lemostam, de többedik használatra is csíp, bár már nem mosom le.

Ha használom, reggelre csupa vörös tőle a hónom és kissé érzékeny, de már lassan megszokom.

Másnap úgy veszem észre, hogy nem izzadok tőle, de ha elhagyom a használatát, akkor újra tudok izzadni.

Az az igazság, hogy a külföldre költözéssel a stressz majdnem teljesen megszűnt az életemben, én inkább akkor izzadok már csak, ha fázom. Tudom furán hangzik, de a melegben alig izzadok, jobban elviselem, mint a hideget.

Tehát a kérdéseim:

Ismeri valaki az Odabant? Mi a vélemény róla? Ugyanolyan hatású, mint az SA vagy pl az Exodor?

Ha csak hetente kétszer lehet használni, akkor máskor kell-e dezodort használni, vagy valami mást, vagy egyáltalán semmit?

Előre is köszönöm a válaszokat.

63. csabi4
2007. jún. 27. 14:33

ez az első hozzászolás csak több forumba másoltam ez kimaradt!figyeljetek!!!!!!!!!!!!!!!!Angyalka válasz elment!

Na most leirom az elmult 5 nap tapasztalatát! Honalj 4 napja nem kentem:csont száraz!!!!!!

Arc : tegnap nem kentem izzadás minimális ,fizikai munka közben!!!!!!


Most ha ráérek kitaláljuk a drága patikusnénivel, az igazán izzadásgátló sprajt! Remélem bevállik annyira mint a krém!

Azonkivül de nem utolsó sorban itt adom a leirást!!!!!Figyeljetek



12G ALUMINIUM CLORÁTUM

10G DESZTILLÁLT VIZ

25G GLICERINKRÉM

25G HYDROFIL NOINON


HELYESIRÁSÉRT ELNÉZÉST HA NEM JÓL ÉRTETTEM A TELEFONBA!!


A VIRÁGOKAT AZ ÖLTÖZŐBE KÉREM HE-HE

SOK SIKERT MINDENKINEK !!! NEKEM MÁR A KÖVETKEZŐ ÚJITÁSON JÁR AZ ESZEM,MÁR AZ A KEVÉS AMI VAN

62. csabi4
2007. jún. 27. 11:32

KÜLÖNBEN SZOLTAM A PATIKUSHÖLGYNEK HOGY NAGYON SOKAN VIDÉKIEK ÉS KÉRDEZTEM A POSTAI KÜLDÉSSEL KAPCSOLATBAN AZT MONDTA HOGY SOKAN VITTEK MÁR KRÉMET ÉRDEKLŐDTEK DE A POSTÁS KÜLDÖZGETÉS NEM AZ Ő MŰFAJA EZÉRT MIVEL MÁR TÖBB HETE TESZTELEM ÉS CSAK JÓT TUDTAM MONDANI Ő AJÁNLOTTA FEL HOGY ADJUK KI AZ ÖSZETÉTELT!!

úGYHOGY MÉG A HÉTEN VISZEK NEKI EGY KOSARAS VIRÁGOT ÉS VALAMI FINOM CSOKIT!!!

SZERINTEM NAGYON MEGÉRDEMLI FŐLEG AMIKOR MEGKÉRDEZTEM MIT SZERET? AZT MONDTA HOGY AZ ELÉGEDETT BETEGET!!!!!

EZÉRT KÉREK MINDENKIT AKI KIPROBÁLJA A KRÉMET FELTÉTLENÜL IRJA MEG A TAPASZTALATAIT!!! MERT MÉG LEHET JAVITANI AZ ÖSSZETÉTELEN !!

ÉS NYUGODTAN FELVIHETŐ A KRÉM BÁRMELYIK TESTRÉSZRE MERT NEM CSÍP!!


VÁROM A VISSZAJELZÉSEKET ÉS MOST FUTÁS A PATIKÁBA

2007. jún. 26. 15:12
Hello! csak azt szeretném kérdezni hogy ezt a krémet hol lehet legközelebb megvásárolni? előre is köszi
60. molneremma (válaszként erre: 53. - Subi)
2007. jún. 20. 09:46
Nálam tényleg működött. Persze én 20 km-t tekerek reggelente (ha van időm) és utána egy darabig nem nagyon izzadtam s.a. nélkül sem. Vagy edzésre menet izzadtam, hazafele már nem...biztos a jobb közérzet miatt. De azért nagyon örülök, h rátaláltam erre, sokkal felszabadultabb vagyok, mondhatjuk, hogy megváltoztatta az életem.
59. csabi4
2007. jún. 17. 19:02
ha pesti vagy hivd a patikát és probáld ki a krémet!
2007. jún. 15. 20:13
pedig én már vagy 6 napja haszánlom a hátamra és ott nem hat:(
57. csabi4
2007. jún. 15. 19:02
még csak az as-t tudom ajánlani a spraj formátumban amit leirtam de legalább 3 nap mire használ! és kicsit csip
2007. jún. 15. 18:41
és a hátizzadásra mit ajánlasz h ne látszódjon meg a ruhán?
55. csabi4
2007. jún. 15. 11:46
Ja felmerült 2 gyogyszer fajta a másik forumon (tabletta) de nálunk nem kaphato sajnos de ha valaki ráér és tud németül a külföldi forumokat olvashatná a tapasztalatokról mert nemcsak idehaza vannak hiperhidrozisos betegek !Ha valaki megtud valamit kérem jelezze!Mert mi hamarabb találunk megoldást erre a korra!A krém ötlete és megvalosulása között 3 nap telt el!!És van egy hozzáértő szakemberünk is !
54. csabi4
2007. jún. 15. 11:26
Még valami !Az as-t higitva vizzel fele-fele beleönteni egy pumpás flakonba és kész is az izzadásgátló srpaj!ezzel este fürdés után,lefekvés elött befújni a kivánt testrészt ,ennek csak egy baja van hogy csippppp de kibirható!én használtam hátra melkasra és nekem jó volt a csipést leszámitva.Sokszor ugy érezni mintha izzadna az ember de mégsem izzad.Ezt hivják fantom izzadásnak. Ezzel kapcsolatban is van ötletem de ezt eggyeztetnem kell a patikus hölgyel!Nemsokára meglessz a megoldás egy igazán izzadásgátló sprajre! addig is kitartás!!
53. subi
2007. jún. 15. 10:03

Én is kipróbáltam a sudorica-t és nagyon jó. Nekem is az elején csípett kicsit, de ha nem kenitek olyan erősen nem fog. A hátam csak nyáron izzad, a hónaljam az minden évszakban. A hátamon kicsit több időnek kellett eltelni míg hatott. Általában a zárt helyen jön rám az izzadás pl. buszon, v. levegőtlen helyen.

Szerintem ha valaki reggel direkt leízzasztja magát, az egyáltalán nem azt jelenti hogy nem fog később izzadni, hisz akkor senki nem izzadna.

2007. jún. 11. 16:10
tudom h valamilyen szinten izzadunk 40 fokban, de már mondjuk 27- fokba izzad a hátam. és nemtudok már szinte milyen ruhát felvenni. Általában olyat hordok, amiből félig kivan a hátam, de azért meglárszik rajta:( és ez azért zavar. a reggeli mozgást meg még kipróbálom, de nemtom h használni fog-e, és köszi
2007. jún. 9. 12:11

Én is úgy gondolom, hogy az izzadságnak ki kell valahol jönnie. Mióta kenem a hónaljam a S.A.-val én is mintha kicsit jobban izzadnék máshol, de egyáltalán nem vészes olyan minimális.

Nekem bevállt még a S.A. elött:

Minden reggel sportolj valamit, akkor leizzadsz, távoznak a káros anyagok és a nap hátralévő részében nem lesz olyan vészes. Elötte be is kenheted magad vmi jó zsiros krémmel, úgy könnyebb. Meg persze senkinek nem árt 1 kis mozgás. Nekem bevállt és azóta is tartom magam ehhez az életmódhoz.

De ha nincs időd vagy kedved, tegyél krémet és csavard be magad folpackkal vagy vmivel, a lényeg, hogy előidézd az izzadást.

Biztos Ti is tapasztaltátok, hogy miután egyszer leizzadtatok egy aktív tevékenység közben, utána mintha abba maradna.

Lehet, hogy idétlennek hangzik az ötletem, de érdemes megpróbálnod, nem vesztesz semmit.

Sok sikert!

50. zse pi
2007. jún. 9. 09:45

én úgy gondolom, hogy az emberi testnek kell izzadnia. A túlzott izzadás megszüntethető, de ha 40fok van, akkor az a normális, ha izzadunk.


Én pl. a hónaljamat kenem, és észrevettem, hogy a tenyerem kezdett el jobban izzadni... Ami igazából nem is annyira zavaró, mint az állandóan foltos póló.


Szóval szerintem nem kellene a hátadat is kenni, mert nem biztos, hogy hatni fog, az előbb leírt okok miatt. Az izzadásnak valahol ki kell jönnie.

De ez csak az én véleményem, nem kell rám hallgatni. :-)

2007. máj. 31. 21:26
Sziasztok, én kb másfél hete olvastam neten a sudoricáról, aznap meg is vettem, és nagoyn örülttem hogy hat, hónaljra, tökjó h feltudtam venni rövidujjót, de a hátam még mindig izzad, pedig ugyanúgy ecseteltem mint a hónajamat, és most nemtudom mitcsináljak?:( még ugyanúgy haszánljam, vagy még csak később fog hatni? vagy használljak mást? Pedig már annyira örültem h nem izzad a hónaljam!! De a hátamra még mindig nem hat:(, lassan egy hete haszánlom irjatok vmi tanácsot köszi:)
2007. máj. 29. 09:24
Sziasztok! Csak ajánlani tudom mindenkinek!!! Már amikor először használtam este másnap egy picit sem izzadtam!!!Pedig elötte nagyon szinte csak fekete felsőket vettem fel!De ma már olyat veszek fel amilyet akarok és nem kell aggódnom,el is felejtettem hogy izzadtam valmikor!!!Nagyon örülök hogy rátaláltam erre a szerre és köszönöm mindenkinek aki ajánlotta! Aki kipróbálja nem fogja meg bánni!!! : )
47. zse pi
2007. máj. 26. 23:46

Sziasztok!

Ma én is vettem S.A.-t, és most kentem fel! :-)

Remélem, hogy használni fog, mert az utóbbi időben elviselhetetlen volt már az izzadásom.

Reménykedem.

2007. máj. 26. 10:31

Sziasztok!


Sajna én is nagyon izzadós típus vagyok. Szörnyű így élni, annyira feszélyez. :( Próbáltam már a Vichy-s dezodort meg minden egyéb drogériában kapható izzadásgátlót, de egyik se vált be. Egy másik fórumon olvastam a Solutio Antisudorica-ról így tegnap megvettem a készítményt. Remélem be fog válni. Ha nem válna be, akkor még kipróbálom az Exodort, mert erről is sok jót olvastam...

45. tneksz
2007. máj. 21. 21:09

Sziasztok!

Egy pár dolog a SOLUTIO ANTISUDORICA-ról.

Használata:én már 2 éve használom előszőr 2 naponta ma már eljutottam odáig hogy elég 2 havonta bekennem magam mert az a tapasztalatom,hogy mivel megszűnik az izzadás egy idő után én már el is felejtettem hogy valaha ilyen gonddal küszködtem pedig én is végigjártam mindent.Dokihoz elmentem elmondtam mi a gondom a létező összes vizsgálaton átestem:pajzsmirigy,vese,vérviszgálat,pszihológia(mivel én is úgy gondoltam hogy stresszes vagyok és ezért),voltam bőrgyógyászaton is sehol de sehol nem találtak semmit minden eredményem tökéletes mégis izzadtam.Ma már elmondhatom hogy eszembe sem jut még 40 fokban sem izzadok(persze csak annyira mint más természetes módon)de nem kell azon rágni magam hogy reggel 9-re már szinte pólót kelett cserélnem a hatalmas izzdságfoltok miatt.Kijelenthetem vége,nem mondom hogy nem nézem meg napközben a ruhám hogy milyen állapotban van de az eredmény mndig megnyugtató FOLTMENTES!

Az pedig hogy az alumínium milyen káros,tényleg minden izzadásgátlóban van valamennyi ha nem a akkor meg még rémesebb dolgok nem beszélve arról,hogy ma már minden teli van tartósítószerekkel meg egyéb rákkeltő finomságokkal.

Használata én így használtam(használom):vattakorongra öntök egy keveset a szerből pár csepp vízet engedek rá és így kenem fel az esti fürdés után a szárazra törölt testrészre.Így is csíphet egy icipicit de az velejár nálam legalábbis volt.Csak vékonyan kend hidd el úgyis használni fog.A lényeg hogy este kend mert nekem ha reggel kentem nem használt ugyanis nem volt ideje felszívódni mert egyből izzadtam.Nyugodtan használható a tenyérre és talpra is.Talpnál pedig lábfüdőt is vehetsz persze csak hígítva azt is mert nagyon kiszárítja a lábat és csíphet is vagy pedig úgy mint a hónaljnál vattakoronggal áttörölni.Reggelente én ugyanúgy bekenem magam Secret-tel is de csak vékonyan az illat miatt.

Örülök ha tudtam segíteni nektek aki akarja az próbálja ki,aki nagyon ellenzi de van jobb ötlete,tapasztalata szívesen vesszük azt is bár én megmaradok ennél 2 év alatt már igazán bizonyított ez a szer nálam és nagyon jó végre foltok nélkül stresszmentesen élni.

Patikában kapható 300-500ft között van.

44. algea (válaszként erre: 43. - Virágocskaaa)
2007. máj. 16. 18:52

Abból a szempontból normális, hogy ez egy erős anyag, a többségnél hasonló reakciót vált ki. De ez nem azt jelenti, hogy akkor tovább kell így használni, mert sebesre marhatja a hónaljad, viszked, elvékonyodik a bőr, emiatt egyre több alumínium jut a szervezetedbe, és ez már nem hiszem, hogy egészséges lenne.

Szerintem meg kéne próbálnod higítani, mondjuk először kétszeresére, desztillált, vagy forralt vízzel. Az is segíthet, ha nedves vattára öntöd, és így higítva viszed a hónaljra.

Ha így sem jó, akkor figyelmedbe ajánlom az Exodort, az gyendégebb, de hasonlóan hatékony, kisebb illatszerboltokban, Herbáriákban lehet kapni:)

43. Virágocskaaa (válaszként erre: 41. - Algea)
2007. máj. 15. 21:27
Szia! nekem nagyon csípi hazsnálat után a hónaljam! ez normális reakcio?
42. Virágocskaaa (válaszként erre: 41. - Algea)
2007. máj. 14. 21:14
Szia! Köszönöm szépen a segítséget!!! : )
41. algea (válaszként erre: 39. - Virágocskaaa)
2007. máj. 14. 20:13
Szia! Használhatsz, ha szeretnél egy kis illatot, de érdemes szerintem alumínium-menteset, mert a S.A.-ban már így is rengeteg alumínium van, a hatását nem kell már fokozni, teljesen megbízható magában is. Ha megszáradt, nyugodtan átkenheted valami kis illattal a hónaljad, ha akarod, én is úgy szoktam régebben:)
40. algea
2007. máj. 14. 20:11

At szeretném kérdezni, hoyg aki S.A-t használ, az mindennap használja? Én is ismerem a szert, és egy kicsit gyengédebb változatát, az Exodort szoktam használni. Ez utóbbi nem csíp - engem - de kicsit szárítja a bőrt, és rengeteg alumíniumot tartalmaz, ezért nem merem minden nap használni. Pedig a leghatásosabb eddig.

Ami egész jó még bolti dezodor, az az Adidas, én a Fresh fantázianevűt szeretem legjobban, de pl. műszálas felsőben ez sem tökéletes.

Sajnos az alum-mentes dezodorok egyike sem vált be eddig, próbáltam a Bionsent (még ez volt a legjobb, a stift, ill. a kristálydeója), CD-t, SebaMed-et, Alverde-t.

Régebben elég volt a Balea Sensitive golyós deója, lehet, hoyg vissza kéne térni rá.... kicsit megijesztett a sok cikk az alumínium káros hatásairól.... de az sem jó, ha nem merem meglendítenia karom.... átlagosan vagyok izzadós egyébként, legnagyobb problémám, hogy alig kapok tiszta pamut pólókat, a műszálas meg fokozza a problémát....

2007. máj. 14. 16:34
Sziasztok! Segítséget szeretnék kérni! Ha S.A-at szeretném hazsnálni attól izzadásgátló stiftet használhatok reggelenként?És ez tényleg hatásos? előre is köszi!!!!!!!!!!
38. Gyöngyi23 (válaszként erre: 37. - Jamaika)
2007. máj. 7. 21:00
Egyetértek, nekem is csak ez segített, iszonyatos, ha állandóan arra kell figyelni, hogy most vajon ki láthatja, hogy izzadok, és mindig foltos volt a felsőm. Arról nem is beszélve, hogy mostmár testresímuló világos felsőt is fel tudok venni, ami már tabu volt jó ideje.
2007. máj. 7. 20:47

Nekem is csak a S.A. szüntette meg az izzadást. Biztosan nem ez a legegészségesebb dolog, amit magunkra kenhetünk, de manapság már levegőt venni sem egészséges.

És csak az tudja, hogy ez mennyire kellemetlen, aki szenved ettől a dologtól, az ember próbál a tünetektől megszabadulni.

2007. máj. 7. 13:37

Sziasztok!

Én is nagyon izzadós voltam.Fél perc alatt le tudtam annyira izzadni, hogy hatalmas folt lett a hónaljamban(szerencsére csak az volt a problémás terület). Mire beértem a suliba, már "olyan" voltam. Mindig igyekeztem takargatni, én is rákaptam a fehér és a fekete ruhákra vagy a mintásakra,amiken nem olyan feltünő. Vásárlásnál is az volt a fő szempont, h melyik fölsőn nem látszik ha "vizes". Télen a kabát alatt a sálam végét dugdostam a pólóm alá, de sokszor zsepit vagy szalvétát tettem oda. Meg is lepődtem, hogy másoknak is ilyesmire kell vetemedniük. Azt hittem, hogy csak én vagyok ilyen reménytelen. Mindig irigykedve néztem a barátnőimet, hogy nekik nincs ilyen gondjuk és azt húznak, amit akarnak és nem azt amit lehet. Nagyon sok szép fölsőm van, amiket régen nem tudtam hordani, de ennek már vége :) Itt olvastam a megoldásról: S.A. Nem hittem, hogy beválik, de azért másnap vettem egyet(344Ft). Egyetlenegy használat után teljesen megszünt az izzadás. Nem akartam elhinni, de tényleg segített és azóta nincsenek ilyen gondjaim. Naturland nevű cég gyártja, ahonnan használok más terméket is, ami szintén nagyon jó. Szerintem, ha tényleg olyan veszélyes lenne, ahogy valaki itt írta, akkor nem engedték volna forgalomba.

Az én életemet megváltoztatta, másnak is segítene. :)

35. zse pi
2007. máj. 2. 23:59

minden golyósdezodor ilyen oldatot tartalmaz!

valószínű azok sem egészségesek, dehát mi az manapság???

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook