Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Túlzott stresszes izzadás! Mit lehet ellene tenni? fórum

Túlzott stresszes izzadás! Mit lehet ellene tenni? (tudásbázis kérdés)


154. c4f059c04b (válaszként erre: 141. - Andras77)
2008. aug. 29. 20:54
Rájöttem az idegességtől izzadó emberek nem idegesebbek másoknál csak rajtunk így jön ki.Valaki rázza a lábát, valakinek állandó gyomorgörcse v hasmenése van, szájszárázság, izomrángások stb..Akiknek meg ez sincs azoknak általában a szíve szúrkál v szenvedélybetegségekbe menekül a stressz elől v alvászavaraik vannak és nem említettem számos "csodálatos" tünetet.Senki sem bírja jól a tartós srtesszt. Szerintem ilyen "csodaemberek" nincsenek.
2008. aug. 29. 20:41
Az én életemet is eléggé megkeserítette a hónaljizzadás (kb.könyékig és a derekamig egy kis enyhe túlzással). Kicsit sem megalázó amikor 1km-ről látják hogy stresszes vagyok. Gondolkodtam ne vegyem-e föl a Megahónaljfolt nevet. Aztán rájöttem hogy én is ember vagyok és nem csak egy hónalj.Azért gyűjtöm a tippeket, ha valakinek van jó ötlete.
2008. aug. 23. 11:30
már tudom, hogy hol kell megvenni....most visszaolvastam, na azt hiszem, hogy hétfőn meg is veszem... :D
2008. aug. 23. 01:46
Hello. Az SA-t hol tudom beszerezni Miskolcon? nagyon fontos lenne, még suli kezdés előtt meg kéne vennem. előre is köszi :)
2008. júl. 27. 04:21

Sziasztok!

Én is hasonló gondban vagyok, mint ti.

Sajnos nekem még az Antisudorica sem volt jó. Hatott ugyan pár napig, de nagyon kimart és utána már nem hatott.

Csabi krémje pedig olyan volt, mintha semmit nem használtam volna.

Úgyhogy most az Odabant használom. Rendelem Angliából és szállítással együtt 2700 Ft volt.

Eddig jónak tűnik, de ha nem válik be, én is kipróbálom a Certain Dri-t. De remélem ez az Odaban beválik.:)

2008. júl. 24. 18:37

Sziasztok!

Mar regota latogatom ezt az oldalt mert nekem is nagyon nagy problemaim VOLTAK :D az izzadassal. En Romaniabol irok, itt lakom, es eddig nem volt lehetosegem ra h atmenjek hozzatok, h en is megvehessem a S.A.-t, de most hetvegen szert tettem ra es mar hasznalom is. Hihetetlen, de nem izzadok. Ajanlom mindenkinek es egyben megszeretnem koszonni h irtatok errol a szerrol, szivembol kosoznom !!!!

148. andras77 (válaszként erre: 147. - MelisUK)
2008. júl. 3. 14:31

Sajnos így van, minden drágább, de legalább a fizetésünk 10-ed annyi :)


Mindig ezt hozzák fel,h ha vmi drága, akkor a válasz,h nyugaton is ennyi, arról nem szól a fáma,h a fizunk pedig a töredéke...


De legalább a gazdaságunk dübörög :)

147. MelisUK (válaszként erre: 145. - Andras77)
2008. júl. 3. 14:03

Nem tudom megérteni, h Magyarországon miért drágább minden... Méghozzá sokkal drágább... Rengeteg személyes tapasztalatom van az árkülönbségekről. Nem is tudom megérteni, h hogyan tudnak megélni a szüleim. Pedig sikerül nekik, de én már annyi pénzből, mint amilyen a magyar fizetés és olyan magas árak mellett meg se tudnék élni...

Konkrét példa: itt is van Lidl, vettünk francia ágyhoz nagy takarót, ami 10 fontba került, azaz mostani árfolyam szerint 3ezer forintba. Voltam otthon látogatóba, mondtam is a családnak, h menjünk a Lidl-be, mert itt nálunk is az az egyik legolcsóbb bolt, erre ugyanaz a takaró 6ezer forint volt... Pedig totál ugyanazok a termékek vannak itt is, ugyanúgy még magyarul is rá van írva a termékekre az info... Ezek után úgy döntöttem, h inkább innen viszek ajándékokat haza, otthon inkább nem vásárolok, mert extra drága még az én külföldi pénztárcámnak is...

2008. júl. 3. 13:16

Ő az:

[link]

Nem tudom, h a linket kitörlik a moderátorok, de itt megtudjátok nézni, így talán könnyebb utána járni.

Beszéltem ismerősömmel és azt mondta, pár hónapja hozták be, úgyh még csak kevés helyen lehet kapni, de továbbra is fenn áll, ha vki nagyon nem talál, konkrétan megtudakolom,h hol lehet kapni!

145. andras77 (válaszként erre: 144. - MelisUK)
2008. júl. 3. 13:11

Amelyik éjszakára való, 3 naponta kell használni, nem nagy mennyiségben.

Hál'Isten a bőröm általában nagyon jól bír mindent, szal nekem semmi problémám nincs vele, csak száraz :) vagy nagyon enyhén "vizes", de messze van a ruhán való átütéstől, de régebben ekkor már szó szerint csorgott az izzadság a hónom aljáról...


Én úgy tudom, hogy ez Certain Dri elég drága, kb 4-5 ezer forint, ahol lehet kapni. De ennek a többszörösét is hajlandó lennék kifizetni érte, mint mondtam azóta... Happy van! :)

144. MelisUK (válaszként erre: 143. - MelisUK)
2008. júl. 3. 12:46
Eddig csak az eBay-ről lehet rendelni UK-n belül is, onnan nem tudom, h Mo-ra lehet-e postáztatni. Postaköltség 3 font...
143. MelisUK (válaszként erre: 136. - Andras77)
2008. júl. 3. 12:39

Melyiket használod belőle, azt, amelyik éjszakára v azt, amelyik nappalra való?

Azt olvastam egy amerikai lapon, h az éjszakai irritáló, de a nappali egyáltalán nem és gondolom, ha van ez is meg az is belőle, akkor a lejgobb eredmény úgy érhető el, ha mindkettőt használjuk.

Egyébként Amerikában ez a termék $5.99-be kerül, Nagy-Britanniában £4.75-be kerül. Jóval olcsóbb az amerikai, mert az angol/skót/ír fontban kb 3 font lenne, viszont nem találtam olyan lapot, ahol lehetne Amerikán kívül máshová is rendelni, de még megnézem, h Nagy-Britanniából lehet-e Mo-ra rendelni. Ha találok olyan lapot, akkor megosztom veled/veletek.

142. lily3 (válaszként erre: 138. - Andras77)
2008. júl. 3. 12:18
Köszi!Én is izzadok nagyon.Már kipróbáltam a Vichyt is,se nem jobb mint a többi olcsó.Vérvételen is voltam,hátha a pajzsmirigyem miatt van,de rendben találtak mindent.Most a fogászatra küldtek de azt mondta a doki ,hogy valószínűleg idegalapon izzadok.Hát nem tudom ,borzasztó.
141. andras77 (válaszként erre: 140. - Diagonalt)
2008. júl. 3. 11:33

Ez így van, ahogy mondod. Csak minden ember más és más, vki egy atomtámadás után is nyugodt, vki meg elmegy a boltba és ott is stresszel. De javítani mindenképpen lehet rajta.


Csak ez a "ne izgulj, nyugodj meg és ne stresszelj!" ez olyan, mint a ne gondolj egy elefántra, természetesen,h rá fogsz gondolni :)


De mint mondtam lehet sok mindennel tenni ellene, pl nyugtató, csak arra meg rá lehet csúnyán szokni...

2008. júl. 3. 11:11
Ki kell iktatni a stresszt okozó dolgot.Mert az egy dolog,hogy nem izzadsz tovább mindenféle kenőcsöktől és poroktól,de a szervezetednek csak része az izzadás.A stressznek a többi sem örül.
139. andras77 (válaszként erre: 138. - Andras77)
2008. júl. 3. 10:48

Vmit még lehagytam. Én is sok helyen próbálkoztam, műtétet is megnéztem, de több orvos - köztük rokon is - azt mondta NE! Ha azt megcsinálják és kisebb részbe tartozol - mert nem teljesen sikerül, talán a szervezeted miatt és nem sikerül... SOHA nem lehet már visszacsinálni, és az idegeidbe szólnak bele, amit - valljuk be - távolról sem ismerünk még.


Csak ennyit, én ezt tudom javasolni

2008. júl. 3. 10:45

Szia Lily3,


Sajnos még én sem tudom, ezt így "kézből" kaptam, de elvileg a béresen keresztül jön Amerikából. Némely patikában tudtommal lehet kapni, remélem egyre többe és vény nélkül.

Azt tudom most így ajánlani,h próbálkozz személyesen, telefonon, hátha, de ha így nem találod utána kérdezek (előbb utóbb nekem is kelleni fog majd megint, bár nem tom meddig tart ki, valszeg sokáig)


És még mindig azt tudom mondani,h nagyon nagyon jó, nem is hittem,h ilyen létezik. Ebben a nagy melegben, zakóban, gyaloglás és semennyire nem izzad a hónom alja, nagyon jó érzés :)

137. lily3 (válaszként erre: 136. - Andras77)
2008. júl. 2. 22:09
És hol lehet kapni?
2008. júl. 2. 20:15

Sziasztok!


Szintén nagyon izzadtam a hónomalján és szintén pokollá tette az életem...

Teljesen véletlenül ismerősöm ajánlott egy új izzadásgátlót, természetesen aluminium kloriddal, de egyik napról a másikra, mintha újjá születtem volna. Szinte öröm azóta minden nap!

Én is azok közé tartozom, aki a stresszelés miatt izzad.

Nem tudom,h kitörlik-e a hozzászólásomat, de aki teheti próbálja ki: Certain Dri, elvileg most kezdik forgalmazni, de iszonyat, nagyon boldgo vagyok, az első használat után vége lett a hónalj izzadásnak!


Csak ennyi :) Nagyon jól érzem magam :)

135. MelisUK (válaszként erre: 134. - Leda77)
2008. jún. 28. 17:20

Azt írják, h bárhol jó, lábra, tenyérre, hónaljra, hátadra, bárhová. Viszont ha kézre v lábra használod, akkor minden éjszakára be kell vele fújni kezdetben. De ha tudsz angolul, akkor olvasd el az infókat, amik a honlapon vannak, ha nem, akkor írj nekem és elolvasom, aznát leírom neked, h pontosan mit is írnak róla.

Egy utolsó próbát szerintem is megér, reméljük ez segíteni fog rajtad. Ha nem, akkor még mindig ott a műtét, hátha az beválik. (Viszont tényleg hallottam olyanról, akit megműtöttek és utána a lába kezdett el iszonyatosan izzadni...)

134. Leda77 (válaszként erre: 133. - MelisUK)
2008. jún. 27. 22:57
Köszönöm a segítséget! Kipróbálom, ezen már nem múlik!:)Ez a tenyérre is jó? Mert én sajnos ott izzadok, nem hónaljban! Na mindegy, majd megírom, működik-e!
133. MelisUK (válaszként erre: 130. - Leda77)
2008. jún. 25. 10:36

Műtét előtt szerintem próbáld ki az Odaban-t, ha ez se válik be, akkor válaszd csak a műtétet. Ezt netről lehet rendelni, ez egy deo spray, ami kegyetlenül tud csípni, de ha a befújás után behintőporozod a hónod, akkor nem csíp. Ezt éjszakára kell használni, az utasítás szerint hetente kétszer tökéletesen száraz hónaljra kell fölvinni, majd reggel letusolsz és használod a szokásos dezodorod. Állítólag azoknál nem működik, akiknek pajzsmirigy problémájuk van.

Ez az oldal címe, ahol olvashatsz róla infókat (angolul): [link] és rendelhetsz is innen, még én is innen rendeltem, de vannak olcsóbb lehetőségek is.

Remélem segítettem.

132. MelisUK (válaszként erre: 131. - Pityu0524)
2008. jún. 24. 23:42
Ezért hívják stresszes izzadásnak. Nem azért izzadsz, mert meleged van, hanem valamilyen stressz hatására jön elő, mint pl a főnököddel való beszélgetés. Nekem pl attól jött elő, h beléptem az egyetem folyosójára...
2008. jún. 24. 08:31
Sziasztok.Én észrevettem magamon,hogy nem is a meleg miatt szoktam izzadni.Hanem különböző élethelyzetekben,pl: 1 ártatlan beszélgetés a főnökömmel vagy valamelyik felettesemmel,ilyenkor folyik róllam a víz az arcomról,testemről.ha 1 kollégámmal trécselek ez nincs.vagy pl:ha pénztárnál sokat kell várnom, elindul róllam az izzadás,folyik az arcomon testemen, nagyon kellemetlen,ha ez télen történik akkor azonnal megfázok,nyáron 5 perc mulva megszáradok.na erre irjatok valami okosat . elöre is köszönöm.
130. Leda77 (válaszként erre: 129. - MelisUK)
2008. jún. 21. 13:53
Akkor esetleg van más javaslatod? Már kipróbáltam az erre a célra szolgáló hintőporokat, krémeket, folyadékokat. Csak ideig-óráig hatottak. Még a hiperhidrózis készüléket próbálnám ki, de kicsit drága. A műtétet egy bőrgyógyász javasolta.
129. MelisUK (válaszként erre: 128. - Leda77)
2008. jún. 19. 09:16
Általában akiknél műtétre kerül sor, azoknál utána ugyanaz az izzadság máshol fog kijönni. Tehát ha megcsináltatod, akkor lehet h a lábad, a hátad v a hónod v bármi másod fog sokkal jobban izzadni...
128. Leda77
2008. jún. 17. 22:47
Sziasztok! Nekem a tenyerem és a talpam izzad, de nagyon. Szó szerint folyik a kezemen a víz, az irodában már nem merek a papírhoz (sem) nyúlni. Most hallottam a műtéti megoldásról (ETS). Van valakinek ezzel kapcsolatban vmi tapasztalata?
127. MelisUK (válaszként erre: 124. - Kivi01)
2008. máj. 26. 12:26

Szia! Az első és legfontosabb, h reggel és este tusolj le v valamilyen formában tisztálkodj, de gondolom ha büdös vagy, akkor ez a minimum, amit megteszel azért, h megpróbálj ne az lenni:)

A szag ellen pedig tudom ajánlani neked is a kristálydezodorokat, amikből (mikor utoljára voltam Mo-on) 2 féle választék van a DM üzleteiben. Nem a legolcsóbb, de szagok nincsenek többé:) Se dezodorszagot nem érzel magadon, sem pedig a saját szagodat. Nap végén a tusi előtt szagold meg bátran a hónod, semmi szaga sem lesz. :)

A lényeg, h jó alaposan kend be vele a hónod. Először vízbe kell mártani (én a kupakjába engedek hideg vizet) majd jól bekenegeted vele a hónod. Nem 2-3 húzás kell, mint ami rá van írva, azért annál több.(Én 2szer 3szor is belemártom a vízbe, addig kenegetem, bár én a régi szagos deókkal is vastagon bekentem magam, mert féltem a szagtól és a folttól.)

Nyugi, ha alaposan bekened magad, akkor is sokáig kitart, nekem egy évnél is tovább tart egy ilyen dezodor, hacsak el nem törik:)

Azok a szerek, amik itt le vannak írva, nem a szagok ellen vannak, hanem a nedvességfoltok ellen. De ha kipróbálod, azzal sem veszítesz semmit.

126. MelisUK (válaszként erre: 125. - David815)
2008. máj. 26. 12:19

Szia! Én az Odaban-t használom, mivel nem Mo-on élek és csak ezt tudtam megrendelni neten keresztül, de nekem nagyon bevált. Igaz csíp, de behintőporozom a hónom miután befújtam az Odaban-nal és az megszáradt és akkor nem csíp.

Reggel természetesen letusolok és normál dezodort használok. Tudok neked ajánlani egy Mo-on is beszerezhető dezodorfélét, ami illatmentes, ezek a kristálydezodorok. Vízbe kell mártani, mivel attól oldódik és jól bekenni vele a hónodat. Sokkal jobb dezodor, mint bármi más, ha önmagában is csak kristálydeót használok, sokkal jobban érzem magam, mivel semmi szagom nincs tőle. Irtózom a többi dezodortól, mivel mindig éreztem a deó szagát, ami nagyon zavart és az is zavar, ha valaki (egy ismerős) pl megölel és érzem a dezodorszagot...

Ilyen kristálydeókat pl a DM-ben lehet venni, szerintem jók férfiaknak és nőknek is egyaránt. Lehet DM-eset is venni, annak Balea a neve és lehet másfélét is venni, úgymond márkásat, de azok kb 1600 Ft-ba kerülnek, a DM-es Balea pedig 600 Ft körül van. (Viszont nekem több mint egy évig kitart egy, ha nem törik el.)

De a lényeg, h kérdésedre válaszoljak, h nappalra kend be magad a szokásos dezodoroddal.

Nekem egyébként az is sokat segít, ha váltogatom a dezodort, így estére, amikor nem Odaban-nal fújom be magam, akkor más dezodort használok, mint amit nappalra szoktam, tehát nem a kristályt. Mint ahogy a krémeket is megszokja a bőr, ugyanúgy a dezodorokat is és kisebb lesz a hatása, ha mindig ugyanazt használjuk...

2008. máj. 21. 21:11

Hali!

ha este bekenem a hónaljamat valamelyi szerrel ( AS vagy exodor) reggel mivel kenjem be??

Egyébként én is izzadok:(

kiérek a kapun és már majdnem összeérnek a foltok a hónaljamon :(

remélem valahogy meg tufom szüntetni!!!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook