Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Torokfájásra és köhögésre a Fromilid filmtablettát kaptam. Ismeri valaki, mi a tapasztalatotok? fórum

Torokfájásra és köhögésre a Fromilid filmtablettát kaptam. Ismeri valaki, mi a tapasztalatotok? (tudásbázis kérdés)


2011. okt. 14. 11:02

Tapasztalat...kis helyet foglal a kukában.

Menj sétálni és keress mézet meg kamillát.

Ha éppen tél van a Glycosept is megteszi...

nem inni,öblögetni!

2010. dec. 10. 17:05

Aggodó Nagyi vagyok. 14 éves unokám a sérüléseken kivül nem volt beteg. Most torokgyuladás és a vele kapcsolatos dolgok. Házi Orvosunk - aki kitünő - Fromilid gyógyszert írt neki. Igaz a torokgyulladás elmult, viszont piros kiütések vannak a testén.


Ki mit tud róla - olvastam - mellékhatásként nem gyakori jelenséggel előfordulhat.?

8. SF
2009. jún. 30. 15:37

"A hörghurutra az antibiotikum egyenesen káros!!!"

Nem gondolhatod komolyan!

7. mimmo33 (válaszként erre: 1. - Nórii)
2009. márc. 25. 09:16

Nem mindegy, hogy torokfájásod van ami bakteriális, vagy hörghurutod ami vírusos eredetü.A hörghurutra az antibiotikum egyenesen káros!!!Hurutos köhögésre jó a vény nélkül kapható Paxirasol tabletta vagy szirup.

Ha az előbbi, akkor inkább torokfertőtlenítők

2009. márc. 25. 09:03
Állítólag jó a lándzsás útifű szirup is. Bár nem tudom, lehet, hogy az csak enyhébb esetekben hatásos.
2009. márc. 25. 09:03

torokfájást megszüntető gyógyszerek helyi érzéstelenítők. A helyi érzéstelenítők a fájdalmas területet elzsibbasztják, így a fájdalom megszűnik. Könnyítenek a tüneteken, de a torokfájás okát nem szüntetik meg. Kizárólag ideiglenes fájdalomcsillapításra használhatók kisebb torokfájás esetén. Ha a torokfájást nem nátha okozza, vagy lázzal, nyelési zavarral jár, főleg gyermekkorban, orvoshoz kell fordulni. A helyi érzéstelenítőket, szájfertőtlenítőket cukorka vagy spray formájában forgalmazzák.


Vény nélkül kapható:


Betadine torokfertőtlenítő oldat (polividon-jodin (PVP-jód))

Bioparox aerosol (fusafungin)

Dorithricin bukkális tabletta

Glycosept oldat (akriflavin, mentol, rezorcin)

Halset tabletta (cetilpiridin, mentol, borsmentaolaj, szorbit)

Mebucain forte tabletta (oxybuprocain, cetilpiridin, thyrothicinum tartalmú szopogató tabletta, segédanyagként mentolt, borsmentaolajat, szorbitot, szacharint tartalmaz)

Mebucain Orange szopogató tabletta ill. száj- és torokspray (benzoxónium-klorid, lidokain-hidroklorid)

Mebucain Mint szopogató tabletta(benzoxónium-klorid, lidokain-hidroklorid)

Phlogosol oldat (nátrium-szamárium-diszulfoszalicilát, hexaklorofén) Strepsils (összes készítmény)

Mucoangin 20mg szopogató tabletta (amroxol-hidroklorid)

Neo-Angin N cukormentes bukkális tabletta és Neo-Angin N bukkális tabletta (dibenol, amilmetakrezol)



Ezt találtam a torokfájással kapcsolatos gyógyszerekről.

Hörghurutra ACC jó lehet,a patikában megmondják.


Talán tudtam segíteni.

2009. márc. 25. 09:02

Köhögésre jó az Amroxol.

Ha fáj a torkod, egyél mézet.

3. gabi0630 (válaszként erre: 1. - Nórii)
2009. márc. 25. 09:02

Szia!


Épp most fejezte be a szedését a férjem, neki írta fel a doki. 2 nap után jobban volt, és semmi mellékhatást nem tapasztalt.

2. szép szájú (válaszként erre: 1. - Nórii)
2009. márc. 25. 09:01

Szia!


Én nem vagyok híve a gyógyszereknek. Nagyanyáink módszereit szoktam alkalmazni.

2009. márc. 25. 08:58
Torok fájásra és köhögésre a FROMILID filmtablettát kaptam, de rettentően tartok az ilyen erős antibiotikumoktól. Még nem mertem bevenni, sok mellékhatást írnak, nem egy olyan ami tartós maradhat. Azt szeretném kérdezni hogy szedett e már ilyet valaki közületek?? Mik a tapasztalatok??? Esetleg tudtok-e kevésbé erős de hatásos gyógyszert erős torok fájásra, kis hörghurutra, köhögésre. Köszönöm szépen

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook