Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Milyen ételeket lehet Pászkából készíteni? fórum

Milyen ételeket lehet Pászkából készíteni? (tudásbázis kérdés)


2010. szept. 17. 19:38

Hamisvelős rántotta:

A pászkát kisebb db.-okra tördelve tejben megáztatjuk, majd kicsavarva a felvert tojásokhoz keverjük és sütjük, mint a rántottát.

2010. szept. 11. 18:31
Kóstoltad már avokádókrémmel? :P nyami
16. szimba (válaszként erre: 3. - Minya)
2010. szept. 11. 18:29
én kenyér helyett eszem, szendvicsnek.
2010. szept. 11. 18:28

Pászkából gombócot főzni és cukrozott dióban megforgatni, amibe reszelnek még egy pici citromhéjat!

Pászkagombócba húsleves zöldségeket apróra belevágni, bors, zöldség zöldje és úgy kifőzni, mint a grízgaluskát...

A pászkát fogyasztják tej, tejeskávé, kakaó mellé, de mézet, vajat is lehet rákenni.

Az egyik legjobb diétás kenyérpótlék.

2008. nov. 25. 22:08

A pászka az nem azonos a fonott kaláccsal.

A pászka az víz, liszt és só alapanyagokból készül, és forró lapon sütik.(sütőbe is lehet, villával meg kell szurkálni.

A fonott kalács élesztő, tej, liszt tojás.A kettő nem ugyanaz

2008. jún. 13. 10:38
Pászka ebihallal
2008. ápr. 26. 06:30

- rántotthúsos pászkaszendvics paprikával

- mákospászka

- pászkapörkölt

- kirántottpászka

- sültpászka jól átsütve (vagy ki hogy szereti)

- bundáspászka


Lányok mi is az a pászka???

2007. okt. 6. 23:17
10. erikpipi (válaszként erre: 2. - Leleszi)
2007. okt. 6. 23:17
Az a fonott, omlós kalács teee:DDDDDDDDDD
2006. dec. 28. 12:45
Húsleveslébe , közvetlenül evés előtt beletördelni ,és úgy enni ,valami fenséges !
2006. dec. 1. 07:27

Maceszos tarhonya


Hozzávalók: 2 egész maceszlap, 2 kanál zsír, 1 kis fej hagyma, 2 tojás, kevés víz.


A maceszlapot mozsárban összetörjük, a zsírban megpirítjuk a kockára vágott hagymát, belerakjuk a maceszt, kevés vízzel puhítjuk, majd hozzáadjuk a villával felvert tojásokat.

Párolt marhahúshoz, szaftos húsokhoz kitűnő köret.

2006. nov. 30. 08:35

Maceszgombóc receptje


Hozzávalók: 2 db tojás, 2 csapott evőkanál zsír, kb. 6 evőkanál maceszdara ( vagy 1-2 lap apróra összetört pászkalap), só, bors, őrölt gyömbér, 1 gerezd fokhagyma


Elkészítés:

A tojásokat jól kikeverjük a zsírral, beleszórjuk a fűszereket, és hozzáadjuk a maceszdarát. Fél órát állni hagyjuk, majd vizes kézzel gombócokat formázunk, és a forró levesbe vagy külön vegetás vízben kifőzzük. Néhányszor megforgatjuk, kb.15 perc alatt megfő és máris tálalhatjuk.

2006. nov. 14. 21:28
Mi is fogyasztjuk,natúr.Azt hallottam,hogy akinek candidája van azoknak nagyon jó.Fogalmam sincs,hogy mit lehetne vele csinálni.
2006. nov. 14. 21:19
Én nagyon szeretem a pászkát. Ez egy "zsidó" étel - kovásztalan. Igazán nem tudom, hogy mit készítenek belőlle, én kakaóval csak úgy kenyér, vagy zsemle helyett eszem...:)
4. Margitnéni (válaszként erre: 3. - Minya)
2006. nov. 14. 20:49

Én egyszer régen láttam a tv-ben, hogy a Kudlik Juli készített belőle valami édességet. Valamiben egy kicsit megáztatta, aztán püspökkenyérformába rakta, valami főzött krémszerűséget rakott rá. Szóval semmire nem emlékszem már, de a lényeg, hogy valamit lehet vele kezdeni, engem is érdekelne, hogy mit.

Egyébként ez zsidó étel úgy tudom, ez a zsidók kenyere mivel hogy kovász nélküli. Szokták még ledarálni is, a lisztjéből is készítenek valamit. Hát sokat nem tudtam segíteni, de teljesen felcsigázódtam.

3. Minya (válaszként erre: 2. - Leleszi)
2006. nov. 14. 20:36
Amit mink kaptunk az olyan ostyaszerű valami és csak annyi van ráírva,hogy Pászka és búzalisztbőlmeg ivóvízből készült semmi más.Van vagy 4 csomag és nem tudom mire használjam fel azt hittem lehet készíteni belőle valamit azért köszi:))
2006. nov. 14. 16:10

A Pászka édes kalács amit a katolikusok husvétkor megszentelnek.

Fustölt fött sonkával,fött tojással kell enni.

2006. nov. 11. 20:21
Milyen ételeket lehet Pászkából készíteni?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook