Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Ha egyedülálló (45) éves lennél, garzont vagy másfél szobás lakást vennél? Gondolva öreg napjaidra is, ha nem akarsz otthonba menni. fórum

Ha egyedülálló (45) éves lennél, garzont vagy másfél szobás lakást vennél? Gondolva öreg napjaidra is, ha nem akarsz otthonba menni. (tudásbázis kérdés)


2014. szept. 19. 19:28
csakis másfél szobást
21. globus (válaszként erre: 3. - Anyuca66)
2014. szept. 19. 11:05
Ha viszont idősen egyedül maradunk, netán ápolásra szorulunk, jó dolog ha van az ápoló személynek is egy kuckója.
2014. szept. 19. 11:04

Másfél szobásat, egyrészt egy negyvenes hölgy még nem öreg, sokan még 50 éveikben sem. Másrészt nem biztos hogy mindig egyedülálló leszel ;)

..és végül jól esik az ember lányának ha van egy külön háló és egy nappali ahol gyakorlatilag az életed éled amikor otthon vagy.

Hidd el, nem puccosság a másfeles pecó, kényelem és jó érzés inkább.

19. Regin_a (válaszként erre: 17. - Xti_)
2014. szept. 18. 21:57

Ez a nagy igazság

B.nőm a rózsadombi lakását adta el nagy siránkozva. Vett egy másfél szobásat.

Ugyanolyan 9lakásos fenyves kertes társasházban és 5-10 percre van a bolt, aaz orvos az uszoda a közlekedés, alacsony első emelet.

A Rózsadomb tetjén csak autóval lehet "megélni"

Most már örül neki



Az öregkori otthon meg nem ezen múlik sajnos

A szomszédjai közül ketten mentek otthonba, lakás meg ki lett adva bérbe

2014. szept. 18. 18:41
Csakis másfél szobásat. Én 35 évesen vettem a másfél szobást (40nm-es) lakásomat, szüleim beszééltek rá, mert gazrint akartam. Majdnem 20 évig egyedül éltem, a barátom csak hétvégén látogatott, közel a 60-hoz összeköltöztünk. Sosem lehet tudni, mit hoz az élet, egy garzon minden sze,pontból nagyon kicsi és kényelmetlen. Persze,ha nagyobbra nincs pénzed, az más kérdés, de ha már feltetted a kérdést, akkor mindenképpen a másfél szobást válaszd !!
17. xti_
2009. szept. 15. 09:28
ha már ennyire előre gondolkodsz, esetleg az is lényeges lehet, hogy kádas vagy zuhanyzós, emeleti-e, ha igen, van-e lift, milyen magasak a lépcsők, mennyire közel van bolt, gyógyszertár, orvosi rendelő, milyen a közlekedés, stb.
2009. szept. 15. 08:53

Mindenképpen másfél szobásat!

Én már laktam garzonban korábban fél évig, nagyon zavart, hogy a dolgaimat egyszerűen nem tudtam normálisan elrakodni, mert nem volt hely, ha vendéget fogadtam, nem tudtam normális körülmények között fogadni, mert a szobát elfoglalta az ágy, szekrények, számítógépasztal, étkezőasztal, tv állvány, ruhaszárító. Meg még sorolhatnám a hátrányait! Szerencsére csak albérlet volt, és gyorsan továbbállhattam...

2009. szept. 15. 08:30

másfél szobásat:)


-még fiatal vagy simán lehet még férjed,élettársad

-vendégszobának

-esetleg ha öreg és beteg leszel 100 év múlva akkor az ápolód is lakhat ott:gondozás ottlakásért...vagy ilyesmi okból

persze ne légy soha beteg!

14. Szuszy
2009. márc. 27. 13:42

Én laktam minigarzonban 4 évig, szerencsére sikerült eladnom és egy másfél szobásat venni helyette.

Szörnyű, hogy a szobában van a konyha, ott eszel ahol alszol, szárad a ruha, főzöl, mindent egy helyen. Tapasztalatból mondom, hogy inkább a másfél szobás :)

A rezsim alig több, sőt a garzonban csak 2 főzőlapos rezsón lehetett főzni, sütni semmit, és boyler melegítette a vizet.

Most gáztűzhelyem van, tudok sütni husit, sütit, bármit, a fűtésem picit több, de a villanyszámlám meg sokkal kevesebb.

Szóval, én mindenképpen másfél szobás mellett voksolnék. Nekem 1 millióval kellett pótolnom a garzon árát, és mindekettő (amit eladtam és amit vettem) szép állapotú lakás.

13. bomee
2009. márc. 26. 18:33
lakást. most úgyis lent vannak az ingatlanárak.
2009. márc. 26. 13:09
másfél szobásat.
11. Yulcsy
2009. márc. 26. 12:45
Másfél szobásat!
10. Dite
2009. márc. 25. 15:47
Én is azt javasolnám, hogy másfél szobásat. Egyéb okok miatt a többiek már meg indokolták.
2009. márc. 25. 13:53
Azért csak megy hozzád rokon? Ennyíre nem lehhetsz egyedül????
2009. márc. 25. 12:47
mindenképp másfél szobásat. legyen egy háló és egy nappali. úgy egészséges...
2009. márc. 24. 20:27
másfél szobásat, az élet még hosszú, mit lehet tudni :)))
2009. márc. 24. 20:21

másfél szobásat.

mindenféle szempontból jobb, ha az ágy amiben éjjel alszol külön helyiségben van.

2009. márc. 24. 20:12
Mindenképp másfél szobásat:)Nem biztos hogy egyedül éled le az életed.
2009. márc. 24. 20:07

Inkább másfél szobás lakást,mert nem sokkal nále.Azért az embernek idősebb napjaiban is vannak vendégei(nagyobb,mint egy garzon,de mégis élhetőbb élettér.(volt a családban ez is,az is.)

Külön lehet egy hálószoba,a nagyobbik nappali...

2009. márc. 24. 20:06
1 szobásat. Egymagunknak elég...
2009. márc. 24. 20:05

másfél szobást vennék.45 évesen még nem vagy idős!

Abban meglesz a pénz és sokkal később vehetsz garzont.(szerintem)

2009. márc. 24. 20:03
Ha egyedülálló (45) éves lennél, garzont vagy másfél szobás lakást vennél? Gondolva öreg napjaidra is, ha nem akarsz otthonba menni, mert ninc

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook