Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Egyszerű receptek amit bárki meg tud csinálni? A barátnőimmel hétvégén akarunk valami jót főzni. Még soha nem csináltunk semmit.. fórum

Egyszerű receptek amit bárki meg tud csinálni? A barátnőimmel hétvégén akarunk valami jót főzni. Még soha nem csináltunk semmit.. (tudásbázis kérdés)


1 2 3
79. Pné Veronika (válaszként erre: 78. - Supin)
2009. ápr. 3. 18:25
Nekem a naplómban van a gyűjteményem. Aki akarja, nézzen be... :-)
78. supin
2009. ápr. 2. 18:16
Az indítója nincs már a Hoxán. De azért írhattok!!!!
2009. ápr. 2. 18:13
Mi a helyzet a FŐZŐCSKÉVEL? HAHÓ?!
76. MelisUK (válaszként erre: 71. - Serendipity)
2009. márc. 26. 10:53

No ez a kakaskodni szó megint bántja a szemem kicsit, de már csak mosolygok. :P

Amúgy tényleg kíváncsian várnánk a te ötleteid is itt a fórumon belül, had lássuk, milyenek is azok az egészséges alapanyagokból készült ételek még, amik nagyon gyorsan elkészíthetőek és nem félkész, agyon tartósítószerezett és ételszínezékezett dolgokból vannak.

Segítsünk a kezdőknek amiben csak tudunk.

75. MelisUK (válaszként erre: 69. - Serendipity)
2009. márc. 26. 10:48

Bocsánatkérés elfogadva, sőt, én ezelőtt se haragudtam, csak zavart, hogy folyamatosan félreértjük egymást.


Te is tuti szupi szakács és háziasszony vagy, én sem akartalak megbántani semmivel és kérlek, ne menj el innen, maradj és adj tanácsokat másoknak, hisz hatalmas tapasztalatokkal rendelkezel.


Ennyi kis vita simán belefér, hogy néhányan elsőre a műkaját ajánlják, te meg nem. Tényleg, nehogy elmenj, nem akart senki megbántani téged sem.

A fórum épp arra való, hogy vitázzunk egy kicsit, hogy mindenki elmondja a saját véleményét és próbálja is azt megvédeni, vagy legyenek egyezkedések, stb.

74. MelisUK (válaszként erre: 65. - 874eb11dfd)
2009. márc. 26. 10:43
Nem a karfiol volt a hibás. Készítsd legközelebb az én módszerem szerint a levest. Ha a paprikát megdinszteled, attól is másabb ízű a leves, levesekbe általában egészben szokták beletenni a fej hagymát, tedd te is így. És ami keserűvé tette, az a pirospaprika. A hagymához tetted, gondolom kicsit kevergetted is vele, lehet, hogy nagy is volt a tűz a fazék vagy lábas alatt és bizony a pirospaprika nagyon könnyen odaég, észre se veszed és keserű lesz tőle az étel. Erre nagyon figyelj oda. Ha teszel bármikor is a hagymára pirospaprikát, akkor előtte már vedd le a gázt az edény alatt, sőt, jobb ha el is veszed az edényt a tűz fölül. De a legbiztosabb az, ha nem is teszed a hagymára a paprikát, hanem már akkor teszed a leveshez, amikor van egy kis lé is rajta.
73. supin (válaszként erre: 71. - Serendipity)
2009. márc. 25. 19:44
A te receptedből is biztos készítenék . Örömmel veszem a fiatalok tapasztalatait....
72. Pné Veronika (válaszként erre: 71. - Serendipity)
2009. márc. 25. 18:07

Na azért!:-P :-D Már kezdtem megijedni... :-))


Nem akartam bántó lenni, csak arra gondoltam, ha az én fejem felett "vitáznának" a főzésről a csajok, nem sok bátorságom lenne beleugrani egy nagy főzőcskébe.

Remélem, nem ment el a kedve ennek a lánynak a főzéstől. :-)


Csibész14 mi a helyzet? :-)


A recepteket meg nyugodtan megoszthatod akár velünk is, hátha mást is érdekel ezen a topikon. Nekem személy szerint lyukas már az oldalam... :-D

De komolyan. Előre is köszi. Puszi neked is.

71. serendipity (válaszként erre: 70. - Pné Veronika)
2009. márc. 25. 16:25

Szia Veronika!

Nem sértődtem meg, tényleg nincs okom rá... Én is azt gondolom, hogy nem arról szól ez a topic, hogy ki a jobb szakács... Nem is én kezdtem ezzel kardoskodni... Olvass vissza mindent alaposan, és talán nem így fogod gondolni, ahogyan most...


Mivel előttem már adtak több tippet a lányoknak, ezért nem is kezdtem bele a receptek leírogatásába... Egyik hozzászólásomban írtam is, hogy ha valaki szeretné elkészíteni úgy, ahogyan én szoktam, akkor szóljon, és nagyon szívesen leírom a receptet... :)


Egyszóval nem sértődtem meg, nem vagyok én olyan! :)


Puszi Neked!

70. Pné Veronika (válaszként erre: 69. - Serendipity)
2009. márc. 25. 15:47

Szia. Végigolvastam minden hozzászólást, de szerintem nincs okod a sértődésre!

Ugyanis ez a fórum alapból nem arról szólt, hogy melyikőtök a jobb szakács, vagy ki miből főz jobban, vagy (persze ez nem kérdéses) hogy melyik egészségesebb. A kérdés az volt: "Egyszerű receptek amit bárki meg tud csinálni?" Miért nem ötleteket írtál? Akkor legalább lenne választási lehetősége ennek a lánynak...Meg vállalkozhatna a barátnőivel egy egészséges, fincsi kajának az elkészítésére.

2009. márc. 25. 15:13

Bocsánatot kérek mindenkitől, akit megbántottam... MelisUK, Tőled külön bocsánatot kérek, amiért a Te hozzászólásaidra írtam a műkajás dolgokat...


Supin!

Nem kellett a védelmére kelni, mert nem bántottam, egy szóval sem mondtam, hogy nem kiváló szakács... Ti nem akartok megérteni engem...


Sajnálom, hogy más véleményét nem fogadjátok el... Bármit mondtam, bárhogyan mondtam, mindig ott lyukadtunk ki, hogy elsőre főzzenek csak szirszar-szószt... Én elsőre sem főztem ilyesmiből, sőt, még a mosogatás sem riasztott el... Szerintem az ne is álljon neki sütni-főzni, aki megijed a mosogatástól...


Melis, szuper szakács vagy, biztos vagyok benne! Süss-főzz a Párodnak minél többet!


Bocsánatot kérek Tőletek, hogy ide jöttem, és én is bekapcsolódtam a beszélgetésbe... Többé nem teszem!


Minden jót Nektek!

68. szabot.88 (válaszként erre: 65. - 874eb11dfd)
2009. márc. 25. 14:46
Nem lehet hogy a pirospaprikát kapattad meg? Az szokott megkeseredni.
67. erikpipi (válaszként erre: 65. - 874eb11dfd)
2009. márc. 25. 14:44

Én lightosan, nincs se hagyma se olaj,se paprika. Megfőzöm a karfiolt, ízesítem,amikor puha összeturmixolom,és teszek hozzá főzőtejszínt. pirított kenyérkockával szeretjük.

Anyukám főzte így hagyományosan, hiányzik is a főztje.

66. Anka71
2009. márc. 25. 14:32

Hú, jót vihogtam az isteni szakács dolgon:))

Engem a férjem nemigen szokott dícsérgetni, befalja a kaját, utána még rájár a maradékra. A legnagyobb elismerés ez volt: "Ha megnyernénk a lottón az ötöst, Annának akkor is főznie kellene." (Külön örültem, hogy ez vendégek előtt hangzott el.)

65. 874eb11dfd (válaszként erre: 64. - MelisUK)
2009. márc. 25. 14:31

én úgy szoktam csinálni,hogy hagymát üvegsre dinsztelem, belerakok egy pici pirospaprikát, aztán belerakom a karfiolt, és felengedem vízzel. Utána amikor már megpuhult a karfiol, csinálok egy kis tálkában tejfölt és egy kis lisztet, meg egy kis leves levét is hozzáadom, és összekeverem csomómentesre, és belerakom..

És kesernyés lett..de arra gondoltam,hogy a karfiol már öreg volt, és azért lett olyan..dehát tök szép volt..

64. MelisUK (válaszként erre: 55. - 874eb11dfd)
2009. márc. 25. 14:25

Nincs ötletem, hogy mitől lehet kesernyés. Ha leírod, hogy hogy készítetted, akkor tudunk segíteni.

A karfiolleves az egyik nagy kedvencem egyébként - nem vagyok leveses, csak karfiolleves, gyümölcsleves és bableves jöhet, néha gulyásleves.

Nagyon egyszerűen el lehet készíteni.

A felszelelt karfiolt sós vízben egy fej vöröshagymával, 2 evőkanál rövid szemű vaskos szemű rizzsel tedd fel főni, esetleg kevés kaprot tehetsz bele, ha szeretitek. Kb 10 percig kell így főzni, de kóstold meg a rizsszemet, ha nem vagy biztos benne.

1 evőkanál olajat hevíts fel, tegyél bele 1 evőkanál lisztet, pirítsd kicsit, majd tegyél bele sót, borsot, pirospaprikát, ételízesítőt és 2 dl tejfölt. Jól keverd ki csomómentesre, majd a leves levéből mindig tegyél hozzá, keverd lazára, csomómentesre és majdhogynem hígra, majd add hozzá a leveshez, keverd meg és kész is. (Így nem lesz darabos tőle a leves.)

63. 874eb11dfd (válaszként erre: 62. - Erikpipi)
2009. márc. 25. 14:20

tényleg, igazad van, hogy a sajt amúgy megégne :D Ez eszembe se jutott.. Akkor csak a végén adom hozzá.

Köszi a válaszod :)

62. erikpipi (válaszként erre: 58. - 874eb11dfd)
2009. márc. 25. 14:17
Sajtot? A húsnak legalább 50 perc kell, letakarva. Ha sajtot szeretnél rá akkor a végén, amikor leveszed a fóliát, mert különben megég a sajt. Gondolom szeletelve akarod. Akkor inkább combot,mert a lapocka zsírosabb, azt igazán pecsenyehúsnak jó, amikor zsírt is akarsz belőle.
61. MelisUK (válaszként erre: 57. - Supin)
2009. márc. 25. 14:16
Köszi, ez kedves.
60. MelisUK (válaszként erre: 49. - Serendipity)
2009. márc. 25. 14:14

Szándékom nem a magam istenítése volt, csak valahogy próbáltam kifejezni, hogy nem "műkajákat" eszünk és hiába írtam, hogy normális hozzávalókból főzök és csak az első néhány ételem készítettem ilyen befőttesüvegben kapható kész szószból, akkor is folyamatosan az én hozzászólásaimra írtad vissza, hogy miért ajnározzuk annyira körbe a "műkajákat". Tehát azért írtam le többször is, hogy igenis jó szakács vagyok és még szakácsként is dolgoztam, hogy mutassam vele, hogy nem ilyen sz@rokat eszünk, de ennek ellenére mégis én is csak ajánlani tudom, hogy elsőre készítsenek nyugodtan ilyen ételt, azzal biztos - vagy mondhatni biztosabb - lesz a sikerélmény. Nem kell hozzá annyi mindent csinálni, nem kell rengeteg dolgot szeletelni, pucolni, nem kell annyi edényt használni, nem kell annyit mosogatni, tehát az első főzés nem veszi el az ember kedvét ezek által, hanem inkább meghozza a saját próbálkozásokra is.

A hozzászólásaid folyamatos gúnyt sugallnak/sugalltak - nem foglalkozva azzal, hogy a hozzászólásaimban mit írtam, annak ellenére is, hogy többször újra megismételtem magam elszálltak a szavak, pedig az írott szó ott van.

Remélem, hogy most már érthető a kérdésedre a válasz, mármint a kérdésed: "Nem értem, hogy Te miért bizonygatod ezt ennyire? Talán akkor többnek, jobbnak érzed magad?" Azért bizonygattam sokadszorra is, hogy ne nekem írd a műkajás dolgokat.

De végre úgy érzem a vita lezárult és rájöttél, hogy nem a magam istenítése végett írtam le többször is ugyanazt.

Tökéletesen egyet értünk a műkaják kerülésében, csupán én első főzéshez ajánlom, míg te nem - de ez nem olyan nagy ellentét, nem igaz?

59. erikpipi (válaszként erre: 54. - Serendipity)
2009. márc. 25. 14:14
"Azt hiszem a hatosra nem is megy a négyes, és fordítva... :)" Ha bizonytalan vagy, hogy jól zár, én is az vagyok,egyszerűen betöltés után (persze lezárva:))megfordítom az üveget pár percre, akkor kiderül, hogy ereszt vagy sem.
2009. márc. 25. 14:04

nem ír nekem senki?? :(

Még azt szeretném megkérdezni,hogy setés lapockából/ vagy combból nehet tepsis husit csinálni? arra gondoltam,hogy beleforgatom sajtba, és úgy beteszem a sütőbe..?

57. supin (válaszként erre: 49. - Serendipity)
2009. márc. 25. 13:52
MelisUk védelmére!!!!Már 4 receptjét elkészítettem és nagyon finom!!!!!!
56. 874eb11dfd (válaszként erre: 51. - Serendipity)
2009. márc. 25. 13:50
anyósomék is így csinálják, tartósítószert raknak a tetejére, de picit csak..
2009. márc. 25. 13:48

sziasztok csajok :)

végigolvastalak Titeket, és tök jó ötleteket adtatok nekem is :D

De lenne egy kérdésem.. csináltam tegnap karfiol levest..és nem tudom miért ,de mintha picit kesernyés lenne..ez létezik? Nem tudom,mit rontottam el, hátha tudtok segíteni..

54. serendipity (válaszként erre: 52. - Erikpipi)
2009. márc. 25. 13:45
Ez szuper! Nem is gondoltam volna, hogy így is eláll... Igaz ami igaz, én is hallottam már róla, de eddig nem mertük kipróbálni... A befőttes-üveg tetőkkel való variálást én is ismerem... Azt hiszem a hatosra nem is megy a négyes, és fordítva... :)
2009. márc. 25. 13:26
Majdnem minden évben, 70-80 üveg lecsót rakok el így, + cseresznye, meggy befőttet is, sárgabarack és szilva lekvárt.
52. erikpipi (válaszként erre: 50. - Serendipity)
2009. márc. 25. 13:23

"A befőttekhez és a lecsóhoz, paradicsomléhez nem főzzük hozzá a tartósítószert, csak a tetejére szórjuk, és ezt egy laza mozdulattal ledobjuk róla,"

Anyósomtól tanultam, hogy a befőttes üvegek annyira jól záródnak, meg kell nézni, mennyi csík van az oldalán, annyi kis bütyök a tetején, hogy stimmeljen, akkor zár vákuummentesen.

Semmiféle tartósítószert nem alkalmazunk, a tetejére sem.egyszerűen a forró üveget lezárjuk, és én pl. még nem is dunsztolom, mert nincs rá lehetőségem.

2009. márc. 25. 11:36
Úgy értem, hogy minden egyes üveg lecsó, lekvár, befőtt tetejére teszünk egy pici kanállal, és amikor kibontjuk az üveget, akkor egy jókora kanállal kimerünk belőle (többet, mint amennyivel a tartósítószer érintkezhetett), és már kész is... :)
50. serendipity (válaszként erre: 48. - MelisUK)
2009. márc. 25. 11:29
A befőttekhez és a lecsóhoz, paradicsomléhez nem főzzük hozzá a tartósítószert, csak a tetejére szórjuk, és ezt egy laza mozdulattal ledobjuk róla, amikor kibontjuk a befőttet... Mondjuk biztosan így is beleoldódik egy kevés, de az elenyésző ahhoz képest, amilyen tartósítószer-adagot egy bolti befőttel, lekvárral kapunk... :)
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook