Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Piros foltok a mell alatt + apró pattanások. Mi lehet ez? fórum

Piros foltok a mell alatt + apró pattanások. Mi lehet ez? (tudásbázis kérdés)


2009. márc. 31. 21:16
Sikerült megvennem a Pimafucortot, tesztelem és majd írom a változást.
21. 764e80f0a0 (válaszként erre: 18. - Miniszter)
2009. márc. 24. 11:18
Igen,de nem kell így megijedni,nem egy atombombáról van szó!Enyhe gyulladáscsökkentő,antimikotikus hatás.Kinek ez,kinek az használ.Tényleg az a lényeg,h száraz maradjon.
2009. márc. 24. 10:26
A lényeg, hogy a melled alatti területet szárazon kell tartani. Valószínű, hogy kipállott, vagy gombás lett. Ez a nagy mellűek átka. Használj rá gomba elleni krémet vagy spray-t és figyelj oda, hogy szárazon tartsd innentől kezdve a melled alatti területet. Mindig hordj melltartót és reggel-este használj hintőport.
2009. márc. 24. 10:21
Nekem is szokott,én be szoktam babahintőporral szórni a területet,és a probléma megoldva.:))
18. miniszter (válaszként erre: 16. - 764e80f0a0)
2009. márc. 24. 10:08

Gombaellenes ez a kenőcs is ? ? ?

Oké, ezt nem tudtam, nekem a bőrgyógyász egy szóval sem említett gombát.

Amúgy volt, hogy a combtövemnél is viszketett, meg egyszer a szeméremdomb is, na arra én is rögtön a Canestennel próbálkoztam -de sikertelenül.

Aztán eszembe jutott ez a kenőcs, meg hogy mondta is a bőrgyógyász, hogy nem csak mell alá lehet, hanem bárhova, ahol jelentkezik ugyanez a tünet.

Szóval bekentem vele az érintett területeket, és megint azonnal elmúlt minden probléma!

Szóval lehet, hogy tényleg gombaellenes, csak épp máshogy támad, mint a Canesten.

17. miniszter (válaszként erre: 15. - Mandulaszem)
2009. márc. 24. 10:02
Igen, fel kell iratni, recept alapján keverik ki a gyógyszertárban.
16. 764e80f0a0 (válaszként erre: 10. - Miniszter)
2009. márc. 24. 09:24
Való igaz,hogy mindennapi eset,de attól még gomba.Meleg,párás/izzadt/hely,néha viszkető piros folt jelenik meg.Éppen ezért nyáron gyakoribb.Amit te írtál receptet,az is enyhe gomba ellenes.Ezért még a háziorvosnál is felesleges időt tölteni.
15. mandulaszem (válaszként erre: 8. - Miniszter)
2009. márc. 24. 08:54
Tulajdonképpen ezt is fel kell iratni?
2009. márc. 24. 08:49

Köszönöm! Már van két krémtippem, utánanézek és döntök, +kikérem a háziorvos véleményét.

Az jót tesz, ha addig kamillateával nyugtatom? Vagy hozzá se nyúljak?

2009. márc. 24. 08:15

Menj el a háziorvoshoz, hozzá hamarabb bejutsz, és ezt a problémát ő is tudja orvosolni!

Vidd el neki a receptemet, kérdezd meg tőle, mi a véleménye róla, egy ismerősödnek ez segített.

12. miniszter (válaszként erre: 9. - Mandulaszem)
2009. márc. 24. 08:12

Nem, én sem használok a mellem alatt izzadsággátlót, nem is kell!!!

Ez a dolog lehet akár attól is, hogy pl. a ciklusod miatt egy kicsit megborult a hormonháztartásod, de akármi mástól is!

Én abszolút nem éreztem konkrét izzadságot, nem is verejtékeztem ott, nem is volt befülledve -de látod, mégis azt mondta a doki, hogy izzadság.

A lényeg, hogy napi 3-szor kellett (volna) kenegetnem magam, de nekem már elsőre el is múlt a probléma, így épp csak amikor eszembe jutott, még pár napig kenegettem.

Azóta tünetmentes vagyok.

De látod, mondta a bőrgyógyász is, hogy elő fog ez még jönni máskor is.

2009. márc. 24. 08:06
nekem is egyből a kidörzsölés vagy az izzadság jutott eszembe.
2009. márc. 24. 07:56
Nagyobb a valószínűsége az izzadságnak, mint a gombának! A bőrgyógyász nekem azt mondta, hogy ez "mindennapi" eset, nem kell megijedni.
2009. márc. 24. 07:55

A mellemnél nem hazsnálok izzadásgátlót. Ti igen?

Melltartótól nem lehet, mert minden nap másik van rajtam. Öblítőt sem cseréltem.

A Canesten nem tesz vele semmit.

Mennék bőrgyógyászhoz, de ha 2 nap alatt egyszer sem kerülök sorra, akkor inkább megkérdezem itt, hogy a többiek mit tudnak.

Köszi mindenki válaszát.

2009. márc. 24. 07:53

Nekem (terhesen) dettó ez a probléma jött elő, de nekem meglehetősen viszketett is! Tán három hétig is halogattam a dolgot, szenvedtem, aztán végre elindultam bőrgyógyászhoz, és délutánra már kutya bajom se volt! Valamit az izzadságmirigyekről magyarázott, nálam nem gomba volt!

Egy ártalmatlan gyulladáscsökkentő kenőcsöt kellett kikevertetnem a gyógyszertárban, amit amúgy háziorvossal is fel lehet iratni (hamarabb eljutsz hozzá, mint a bőrgyógyászatra, ahova 3-4 hét az előjegyzés, legalábbis nálunk):


Magisztrális készítmény

Alkcema kenőcs 25g 1.0 DBZ

Ung. Boraxatum FONO VII. 25g

Kb. 1.500 Ft volt tavaly


Ezt a blokkról másoltam, a bőrgyógyász azt mondta, hogy ez alapján a blokk alapján kérjem legközelebb a háziorvost, hogy írja fel.


(EZ RÉSZEMRŐL CSAK EGY JAVASLAT VOLT, DE MINDENKÉPPEN JOBB LENNE, HA SZAKEMBER LÁTNA!)

2009. márc. 24. 07:48
Miért nem nézeted meg bőrgyógyásszal, minthogy kísérletezel?!
2009. márc. 24. 07:21
Gomba,patikában kérjél rá krémet.Nem írom le a nevét,de ott fogják tudni.
2009. márc. 24. 06:38
Melegkiütés. Hintőporozd be.
2009. márc. 23. 22:28
Szerintem az izzadságtól van.Nekem is volt, de probléma nélkül elmúlt
2009. márc. 23. 21:51
Nem vettél véletlenül új melltartót, amit nem öblítettél ki, és úgy vettél fel. Az az anyag, amivel keményítik, okozhat akár ilyet.
2009. márc. 23. 21:50
Nekem is szokott lenni, főleg, ha nem veszek fel melltartót. Szerintem az izzadástól kipálik, de konkrétat nem tudok róla. Lehet még gombás fertőzés is.
2009. márc. 23. 21:43
Piros foltok a mell alatt + apró pattanások. Mi lehet ez?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook