Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 14 hónapos kisfiam éjszaka még kétszer felkel, és az ennivalóért ordít. Mit tehetnék, hogy végig aludja az éjszakát? fórum

14 hónapos kisfiam éjszaka még kétszer felkel, és az ennivalóért ordít. Mit tehetnék, hogy végig aludja az éjszakát? (tudásbázis kérdés)


2009. dec. 29. 22:27

Kinek, hogy sikerült a leszoktatás? Én most vagyok abban a gödörben, amit valahogy én ástam magamnak, csak kikászálódni nehéz belőle.


Az első lányom nem volt ott alvós mellettünk. A másodikat már odaszoktattam, de aztán szépen fokozatosan leszoktattuk, és meglepően jóll sikerült olyan 2 éves korára. Most 4 éves lesz márciusban, és most kezd neki hiányozni a közelségünk. De a fő "probléma" a 14 hónapos fiammal van.


9 hónapos koráig szopizott, ő fordult el, egyszer csak abba hagyta. Aztán adtunk neki ködönböző tápszereket, de egyiksem jött be neki nagyon, talán a legjobb a banános ízű volt. De aztán az sem kellett neki. Olyan 10,5 hónapos korától iszik felforralt majd visszahűtött tehéntejet. Nem sokat, nap közben 2 x aludt az utóbbi időban: délelőtt úgy 1 órát, aztán délután is, és este 8-9 között fekvés. Éjszaka 1x ébredt fel, ha nőtt a foga többször. Alkalmanként olyan 100-200 ml tejet iszik meg, mikor hogy. Este elalvásnál az ölembe vettem, kapta a tejet, aztán vagy közben aludt el, vagy ha leraktam a kiságyba. Sokáig úgy sem aludt el, de aztán rájöttem, ha hasra teszem, akkor alszik mint a bunda. Az első alkalommal, pedig még csak fél éves volt, 6 órát aludt egy huzamba, és akkor még szopizott. :)


Aztán olyan 1 éves körül hiába tettem az ágyába, nem maradt fekve, sírt utánam, és nyújtotta a kezét felém, hogy vegyem fel. Szépen apránként megszokta az illatomat, és csak úgy tudott elaludni. A kiságyat eladtuk, vettünk egy kényelmes matracot a földre (szőnyegre), és azon oda tudtam már feküdni mellé. Úgy altattam, hogy lefeküdtünk a tej után, és mikor elaludt eljöttem mellőle. Az éjszaka közepén felébredt, átmentem hozzá a szobája, kapott megint tejet, és mellé feküdtem. Aztán már a fél éjszakát is mellette töltöttem, és most már a férjemmel átköltöztünk a szobájába a matrac mellé a földre. Jókat alszik így mindenki, de hogy meddig lesz ez így? Főleg, hogy szóba jött, hogy talán szeretnénk egy 4. babát is. És most napok óta mikor megkapta a tejet, leteszem hasra, ahogy szoktam és lefekszek mellé, ő felül, és nem akar lefeküdni aludni. Kiabál, aztán sír. Én kitartóan visszateszem mindig magam mellé, és így nyőszőrőgve elcsicsiskál mellettem idővel. A második lányom mellett megtanultam, hogy onnantól kezdve, hogy fel tud állni, mindig kitartónak kell lennem. De hogy ez most mi a fiamnál napok óta? Miért nem akar elaludni? 3 napja este 11-kor is fenn volt, és az apjával néztek farkas szemet. Most még nem gond, mert téli szünet van, de 4.-én már ovi és suli, és akkor már a férjem is megy dolgozn i, és ő hajnal fél 3-kor kel. Próbáltam ma azt, hogy bizos nem álmos, és akkor nem teszem le már napközben 2x, hanem csak 1x. A kisebbik lánoym is 1 éves kora óta már nem alszik nappal, gondoltam hátha... Ma csak 1x tettem le ebéd után, és most este megint birkóznom kellett vele. Miért lehet ez?

23. KLMárti (válaszként erre: 19. - 8a8125e283)
2009. márc. 24. 13:39

Azzal még nem próbálkoztam, hogy abszolút ne adjak neki enni éjjel. Valahogy bennem van az, hogy én is megéhezek reggelre, még akkor is, ha később eszek, mint Kristóf. Mindig attól félek, hogy éhen hal szegénykém (na jó, azt csaknem). Mondjuk mi este 6-7 között vacsizunk. Ekkor szokott laktató főzeléket kapni a védőnő tanácsára, 7-fél8 között fürdetünk, majd fürcsi után szopi és alvás. Legkésőbb 8, max. fél9-kor már alszik. Eleinte számoltam, hogy az utolsó evésétől számítva 6 órán belül ne adjak neki enni, de aztán nem bírtuk. Mondjuk éjfél és 1 között szokott először ébredni. Csak utána kelt kb. óránként.

Az ordítással meg az a gond, hogy nem egyedül vagyunk. Férjemnek korán kell kelnie, hogy munkába menjen, apósom is gyakran alszik itthon, és nagyon kegyetlennek érzem magam (főleg apósom előtt), hogy óránként hagyom ordítani a bébit. Férjem mindig mondja, hogy ne aggódjak emiatt. Apósomnak is vannak gyerekei. Ha itt alszik, fogadja el, hogy nem biztos, hogy az éjszakát alvással tölti majd. De én azért rosszul érzem magam miattuk is.

Egyébként mostanában azt csinálom, ha túl gyakran ébred fel, hogy sétálgatok vele, karban ringatva, míg el nem szenderül. De azért egyre fáradtabb vagyok én is, és nem mindig bírom ezt az éjszakázást. Csak a gyenge láncszem az, amikor a kiságyba be kell tenni. Na, ez az, ami nem nagyon szokott menni.

Egyébként a mostani hétvégén terveztem, hogy "Na, akkor most megtanulunk aludni, kicsim!", mivel csütörtöktől kettesben leszünk Kristóffal. Párom elutazik, és csak vasárnap délután jön haza. Remélem, elég lesz ez az idő a leszoktatásra.

Egyébként köszönöm a tanácsot. Azt hiszem, szívem mélyén én is tudom, hogy ez inkább csak rossz szokás. Köszi.

2009. márc. 24. 13:33
az Én kislányom is ezt csinálta.Jól bevacsorázott és éjjel 2*150ml tápszert evett még meg.Aztán sajna elkaptunk egy vírust(kalici)amivel 3 napra kórházba kerültünk és azóta nem kéri.
21. 274c9996b8 (válaszként erre: 20. - Ildiko0914)
2009. márc. 24. 13:21

Az en kisunokam 20-honapos es ugyanez a tema vele , ejjel szopizik , nappal virgonckodik ! /Pedig nem is Kristofka a neve, de talan eleg ha , kisfiu ?...D/

A lanyom sajnalja ha sir .... igy aztan hozzaszokott a napi ill ejjeli max 3-oras alvashoz,mert a gyermekecske az edesanyjan terpeszkedve alszik !(amikor nem szopizik?)

20. ildiko0914 (válaszként erre: 18. - KLMárti)
2009. márc. 24. 13:11

Na ezek a Kristófok, tudják, hogy kell csinálni.

Az én Kristófom 15 hónapos, éjszaka minimum négyszer felébred szopizni.Hiába próbálkoztam, vizzel, teával semmit nem fogad el, követelőzik a ciciért, most már lassan oda jutottunk, hogy nem is szopja csak cumizik.Én már lemondtam arról, hogy letudnám szoktatni erről, egyszerűen nem látok megoldást rá, nem tudom, hol tudnám kezdeni.

Felébred, követeli és amig meg nem kapja üvölt, és ha nem akarom, hogy a család többi tagja is felébredjen, akkor igyekszem minél,hamarabb rendelkezésére állni.Egy reményem van - kinövi

Én hogy meddig birom, az más kérdés

2009. márc. 24. 12:29
Szerintem ez egy ekkora gyereknél szimplán rossz szokás. Amiről úgy gondolnám mielőbb leszoktanám, mert még rosszabb is lehet a helyzet. Próbáltad már mit reagál az ordításon kívül ha nem adsz neki semmit? Én a nagyobbik lányomnál a cumival meg az ágyból való kiszoktatássaé küzdöttem meg. És tapasztalatam, néha eeéjesnek kell lenni, nem szabad elgyengülni hog szegény gyerek ordít mert ezt ő érzékeli és még többet próbálkozik. Igazából csak pár nap a neheze szerintem és minden jobb lesz.
2009. márc. 24. 12:23

Mi is hónapok óta kínlódunk az alvással a 11,5 hónapos kisfiammal. Ő még szopizik, és éjjel 5-6-szor is felkel, és felordítja az egész házat, ha nem kapja meg a cicit.

Ha esetleg szopi közben elalszunk (gyakran előfordul), és ott marad velünk a nagy ágyban, akkor lényegesen ritkábban ébred fel (3-4-szer), de ahhoz meg azért nem akarom hozzászoktatni.

Már sokszor írtam különböző fórumokra, hátha valahol tudnak segíteni, de eddig üdvözítő módszert senki nem adott. A leghatásosabb a Suttogó módszer volt. Azzal legalább a nappali alvásunk elég szépen beállt, de hát az éjszaka... És ráadásul a Suttogóval is nagyon nehéz lelkileg, mert Kristóf akkor is szinte teljesen végig sír, amíg el nem alszik.

Ha valaki tud adni tanácsot, hogy mit tehetnék, nagyon hálás lennék.

2009. márc. 23. 20:42
és ezzel az álometetéssel szoktassam le? vagy hogyan?
16. drnéni (válaszként erre: 15. - 901c5389fe)
2009. márc. 23. 20:39
Csak rajtad múlik, mikor szokatod le erről. Tapasztalatból mondom: én is csak akkor szántam rá magam, amikor már ki voltam készülve.
2009. márc. 23. 18:45
A z én kisfiam 16 hós, és mai napig fölkel éjszaka minimum 3szor. este 9kor elalszik tápszerröl, éjfélkörül ébred elöször inni, utána általában fél 2kor kell odavenni közénk, 4-fél5kor kap megint tápszert és igy alszik 7ig. ha nem kap hajnalba tápszert 6kor fölkel.. volt olyan hogy csak 2szer kelt teázni, 2kor meg reggel 6kor (hatkor is vettem oda). de most hogy jönnek a rágófogai van ugy hogy óránként fölkel, ...és én hulla fáradt vagyok már :-((
14. husi5 (válaszként erre: 8. - Drnéni)
2009. márc. 23. 18:02
Előre is köszönöm a segítségedet, kipróbálom remélem beválik.
2009. márc. 23. 15:22

a gond,hogy a gyerekeket nem tudom szétszórni,viszont a nyár elején a férjemmel kettesben elmegyünk 5 napra (még soha nem voltunk),akkor lesz minden rokon megkérve a felügyeletre,na ebben bízok,hogy ha hamarabb nem,akkor talán sikerülhet.

Pedig olyan büszke voltam a fiúkra,hogy milyen jó alvók és hogy én "bezzeg" nem kapattam oda őket...

hóhér akasztása... sokat volt beteg és nekem a kényelmem nagy úr lett,hogy ágyamban fekve szoptatok,és elaludtunk... na ,mindegy,gondoltam majd holnap már nem úgy lesz... aha,még jobban odakapott.

Így jártam. de nem marad így örökké.

12. drnéni (válaszként erre: 11. - Jázminka)
2009. márc. 23. 15:18
Hát erre előbb-utóbb sor kerül. Esetleg tavaszi szünet?
11. Jázminka (válaszként erre: 10. - Drnéni)
2009. márc. 23. 15:16
persze,én is szeretném.csakhogy felkenek a fiúk az ordításra.
10. drnéni (válaszként erre: 9. - Jázminka)
2009. márc. 23. 15:14
Feltehetőleg ideje lenne megtanítani a saját ágyában aludni. Szerinted?
2009. márc. 23. 15:12

az én nagylányom is kész gáz.

Elkövetteük azt a hibát,amit az első kettőnél nem tettem,nos ő velünk alszik,ha felkel szopni.18 hós,csak az a baj,hogy mostmár nem csak odafordul,hogy kéri a cicit,hanem kinyitja a szemét,azonnal ordít és két kézzel üt,míg meg nem kapja.Éjjel 2-3 szor.

Próbálom nem odaadni,még jobban ordít,vagy az ágyában hagyni,ordít,teát vagy tejet adni,hozzám vágja.-és ordít.

Eközben azon bosszankodom,hogy jól eltoltam,és hogy mindjárt felkel a másik 2 gyerek,ha folytatja...

Ezért megkapja amit akar... és én tűröm,mert nem hagyhatom,hogy a többiek igyák meg a levét annak,amit én nagyon elrontottam.

8. drnéni (válaszként erre: 5. - Husi5)
2009. márc. 23. 14:53

Ha a tápszert cumisüvegből kapja, próbáld meg az álometetést. Ennek az a lényege, hogy mielőtt lefekszel (fél 11-11 körül) csinálsz egy üveg tápszert, odamész a babához (felébreszteni nem kell), picit megcirógatod a száját a cumival. ha bekapja, meg is tudja inni - hidd el nekem - álmában. Az én kislányommal 1 évig csináltuk ezt 8a Suttogó könyvvből tanultam). Ha ezután nem ébred fel éjszaka, akkor tényleg éhes volt. ha mégis felébred, csak rossz szokás. Pár hét után az álometetést egyre korábbra kell hozni, végül beolvasztani a vacsorába.


Ha már nem eszik cumiból, vagy nem kapja be álmában, ne próbálkozz szerintem. Ha álaometetés mellett is felébred éjjel, rossz szokásról van szó, ekkor le kell szoktatni róla, amit úgy tudsz megtenni, hogy nem adsz neki semmit, nem jöhet ki az ágyból, csak megnyugtatod, és kimész. De erről van egy csmó fórum.

2009. márc. 23. 14:42
Es baloban biztos,hogy ennivaloert ordit?Szerintem nem lehet ehes ejjel egy ekkora baba,plane ha napkozben ezeket eszi.
6. husi5 (válaszként erre: 4. - Uracsvivi)
2009. márc. 23. 14:25
Valószínű, hogy nem, mert már ezt is próbáltam. Amikor felkelt vizet adtam neki(mert csak ezt hajlandó meginni)ivott egy keveset és tovább ordított addig még a tápszert meg nem kapta.
5. husi5 (válaszként erre: 2. - Drnéni)
2009. márc. 23. 14:23
Napközben: reggelizik, gyümölcsöket eszik, ebédre főtt ételt kap (leves + második),estére is főtt ételt eszik és egésznap rágcsál valamit, lefekvés előtt tápszert kap. Éjszaka így is felkell kétszer és addig ordít még nem adok neki megint tápszert.
2009. márc. 23. 14:18
Nem lehet hogy csak szomjas?
2009. márc. 23. 14:10
Este táplálóbbat kellene ennie.
2009. márc. 23. 14:09
Mit eszik napközben?
2009. márc. 23. 13:36
14 hónapos kisfiam éjszaka még kétszer felkell és az ennivalóért ordít. Mit tehetnék, hogy végig aludja az éjszakát?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook