Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Bioptron lámpa! Melyik szín mire jó? fórum

Bioptron lámpa! Melyik szín mire jó? (tudásbázis kérdés)


101. cc9cb5793a (válaszként erre: 98. - 2f4fe453b8)
2009. máj. 15. 22:28

Nem. Félreértesz :)

Ha a hátad lámpázod vagy a tarkód, olyankor se látod a fény színét... ha ezt veszed alapul akkor a fényterápia a vakokra és a gyengén látókra hatástalan lenne. :)

A Bioptron fényterápia is a sejtekre fejti ki a hatását.. :)

100. Pirosalma (válaszként erre: 99. - Cc9cb5793a)
2009. máj. 15. 22:28
A csukott szemet IGSZ nem így érti (ha te miatta írod a csukot szemet).
99. cc9cb5793a (válaszként erre: 97. - Zsuzsi56)
2009. máj. 15. 22:24

Bocsánat hogy még csak most válaszolok.

Zsuzsi56 azt tanácsolom, hogy (csukott szemmel természetesen) a műtét helyét lámpázd... illetve a halántékodnál, a tarkódnál és a homlokodnál. Mivel a színterápia csak közérzet javító, így szerintem most elhanyagolható, de ha szeretnéd azt is belevenni a kezelésbe, akkor a citromsárga vagy a narancssárga színt javaslom. :)

98. 2f4fe453b8 (válaszként erre: 93. - Cc9cb5793a)
2009. máj. 10. 15:26

"A színterápia NEM orvostechnikai, hanem jó közérzet termék. Ezzel betegséget gyógyítani nem lehet, csak Közérzet javító hatása van."


Ha jól értem, akkor maga a gyártó is elismeri, hogy csupán a különböző színek látványa fejt ki placebo-hatást. Csukott szemmel nem működik a dolog. Ugyanezen okból vakpróba is felesleges.


Lehet benne valami, pl. kimutatható, mérhető, hogy a gyógyszereknél is számít a tabletta, vagy folyadék színe.

97. Zsuzsi56 (válaszként erre: 95. - Cc9cb5793a)
2009. máj. 8. 21:00
Három hete csinálták. Még mindig érzem. Képernyős munkaköröm van, estére már szúr. Meg persze kicsit szeretek este netezni is, tudom inkább sötétben kellene rádióznom...
96. krautmanno (válaszként erre: 93. - Cc9cb5793a)
2009. máj. 5. 20:50
Köszönöm szépen a priviben küldött válaszodat.A fiam már lámpázza is a lábát.
95. cc9cb5793a (válaszként erre: 94. - Zsuzsi56)
2009. máj. 5. 20:23
Mikor történt ez a műtét, és jelenleg milyen stádiumban van a gyógyulás?
94. Zsuzsi56 (válaszként erre: 93. - Cc9cb5793a)
2009. máj. 5. 19:40
Ambuláns szemműtétem volt, betokozódott árpákat vettek ki. Van lámpám, mit tanácsolsz?
2009. máj. 4. 21:44

Sziasztok!


Én a Zepternél a Medical (Orvostechnikai eszközök) divízióban dolgozom. A Bioptron lámpákkal, Therapy Air termékekkel kapcsolatos kérdéseket nyugodtan tegyétek nekem fel itt, szívesen segítek bárkinek. Azért kérem hogy itt kérdezzetek, mert akkor más ugyan azt a kérdést már nem teszi fel. Persze ha nagyon személyes jellegű a kérdés, arról üzenetben is adok választ.

Elöljáróban a színterápiáról eloszlatnék egy téveszmét.

A színterápia NEM orvostechnikai, hanem jó közérzet termék. Ezzel betegséget gyógyítani nem lehet, csak Közérzet javító hatása van...

A _vörös_ szín aktivizál, élénkít.. ha valakinek pl. alacsony vérnyomása van, akkor ezt a színt használja lámpázáskor. A _narancs_ segíti a felépülést, pl műtét után oldja a görcsöket, antidepresszáns hatású.

A _citromsárga_ erősíti a gyenge folyamatokat, az idegrendszert. A _zöld_ kiegyensúlyoz, megnyugtat. A _kék_ szintét nyugtat, hűt.. pl. gyulladás tüneteinek enyhítésénél nagyon jó ( DE ha égési sérülésről van szó, azt szigorúan csak az égést követő második naptól lehet lámpával kezelni, addig nem. Addig az oxy spray-vel kell fújni.)

Az _indigókék_ inspirál, nyugtat, csökkenti az idegfeszültséget. Az _ibolyakék/lila_ egyensúlyba hoz.


Remélem tudtam segíteni, és eloszlatni a félreértéseket... :)


Mystral

2009. febr. 22. 00:29
A fehér fény olyan elektromágneses hullám, ami az összes színt tartalmazza. A színszűrő ebből csak bizonyos hullámhosszú (színű) fényt enged át. Tehát éppenséggel nem hozzátesz a dologhoz, hanem elvesz belőle.
2009. febr. 1. 23:57
A keresődbe beírod - bioptron lámpa- és nagyon sok oldalt találsz ahol a színek hatásait leírja.
2008. dec. 4. 10:16
Sziasztok! Nekünk is van kicsi lámpánk, színekkel. Elolvastam a hozzászólásokat és próbáltam rájönni, melyik színt is kellene használnom, ha az anyatejettermelést szeretném serkenteni. Úgy gondolom, hogy a narancsot. Szerintetek? Mennyi ideig? Naponta hányszor? Köszönöm
2008. nov. 30. 19:59
Sziasztok!Nekem van bioptron lámpám,olvastam a szinterápiáról.A szines lencsékkel akupunkturás pontokat lehet stimulálni és nem beteg testrészeket.A beteg testrészekre nagyon jó a sima fehér fény.
2008. nov. 30. 17:52

Haligali, Valaki!


Anyósomnak a lábfején lévő fekélyt lámpázom. Nagyon csúnya neki, egyik estétől a másikig egyszin genny. Lehet- e mondjuk a lámpázás előtt vizben kiáztatni, hogy a csúnyaság leázna kicsit. Köszi a választ.

2008. nov. 29. 15:17

Sziasztok.

Kérdésem:

Melyik szín a jó aranyér kezelésére, és hogyan?

2008. nov. 24. 12:52

Sziasztok!

A Férjemnek térd műtéte volt szalag szakadás , és csontot is faragtak.A műtétből kifolyólag véraláfutásos egészen a combjától lefelé a lábszáráig, és nagyon duzzadt az egész térd. Szeretnénk megtudni melyik színnel lámpázzuk.

2008. nov. 16. 11:09
Sziasztok! Van-e valakinek tapasztalata az Active Light lámpával kapcsolatban? (Hasonló a Bioptronhoz).
2008. nov. 2. 22:39

Bioptron Compact III. lámpámhoz nincsen használati (kezelési) útmutató.

Tudja valaki, hogy honnan lehetne beszerezni, esetleg letölteni?

83. neger
2008. okt. 27. 09:04

üdv !

kérdés herpeszre melyik szín jó ??

köszi

82. Shally (válaszként erre: 81. - D7a877f5ec)
2008. aug. 31. 11:53

Szia!


Köszi a válaszod! Kicsi lámpám van!

A kék színről is olvastam, hogy gyulladáscsökkentő, az is jó lehet az orromra?

81. d7a877f5ec (válaszként erre: 80. - Shally)
2008. aug. 30. 10:17

1.Az összes allergiát az immunrendszer"hibája"

okozza.

2.Oki kezelés: immunrendszer erősités

Tüneti kezelés: gyulladás csökkentése pl.az orr

nyálkahártyája esetén : ZÖLD

színnel.

4.Persze, hogy ki kell venni az eredeti betétet,

hiszen másképpen nem lehet beletenni az új színt.

Írd meg, hogy mekkora lámpád van, s megírom, hogy naponta hányszor, hány percig kell használnod, hogy hatékony legyen.üdv.

80. Shally
2008. aug. 29. 10:42

Sziasztok!


Gyakorlott lámpázók segítsetek, házipor allergiára melyik szín lenne jó? Az orrnyálkahártyám eléggé gyulladt.

Még van egy kérdésem, az eredeti lencse bennemarad a készülékbe, és úgy kell ráhelyezni a színt? Csak kölcsönbe kaptam, és még nem jöttem rá hogy is kell...

2008. aug. 27. 10:14

Sziasztok!


Van egy fél éves nagy lámpám,kérlek beneteket segítsetek eladni,anyagi okok mitt.Ár megegyezés szerint.

Előre is köszönöm ha tudtok segíteni.

2008. aug. 24. 11:00
A közepes készülékhez nem muszáj a szinterápia mert a sárga lencsével is lehet eredmény elérni .Mivel nagyobb igy erőseb a hatása a szervezetre.A szin azért ha van hozzá az jó mert gyorsabb a gyogyulás Nem olcsó de nagyon jó.Lehet részletre venni és ez nem is.olyan drága igy ,ráadásul ha több pénze van az embernek akkor fizethet bele többet is ..Ha valakit több minden érdekel a készülékkel kapcsolatban szivesen válaszolok
77. sodrak (válaszként erre: 75. - Badonyimariaeva)
2008. máj. 27. 18:51
A közepes lámpa most már lassan 2 éve lesz, hogy megújúlt. Új fejlesztés, forma, stb... Így kifejlesztettek hozzá 7 színből álló csakraterápiás programokat(cserélhető lencsék!) is, melyet kézikönyv alapján lehet elvégezni-mint a kicsinél-, de sajnos még én sem láttam ezeket a programokat. A kicsi mellé pedig bevezették a 7. csakraterápiás színt-ha érdekel teszveszen megtalálod. Én a színeket csak a programokkal együtt használom, mert nagy bajt is lehet velük okozni, ha nem a megfelelőt alkalmazod.
76. badonyimariaeva (válaszként erre: 74. - CILLI)
2008. máj. 24. 22:00

Erről még nem hallottam, de engem nem is érdekel.

Én Zepter lámpákról tanultam és ezek már nekem, családomnak, barátaimnak, ismerőseimnek nagyon sokat segítettek a betegségek leküzdésében.

Neked és másoknak is nagyon ajánlom, még ha részletre is.

A gyógyszerek árai és nem beszélve a mellékhatásukról, már felháborító.

Amit havonta a gyógyszertárakban költenek az emberek ilyen olyan tablettákra, azt simán befizethetnék a részletbe és lenne egy lámpájuk.

Én a közepes lámpát szeretem a legjobban..8 percre beállítom és tv nézés közben, ide-oda pakolászom. Még ha úgy érzem, hogy semmi bajom sincs, akkor az immunrendszert erősítem.

Sok sikert kívánok neked a lámpa vásárláshoz bárhogy is döntesz!

75. badonyimariaeva (válaszként erre: 73. - Sodrak)
2008. máj. 24. 21:35

Nem hallottam még arról,hogy a közepes és a nagy lápákhoz lenne színterápia!

És Te melyik színnel lámpázod a csakrákat?

Nekem is van kicsi és közepes lámpám,de csak a kicsihez van színterápia!

Külömben a színekkel vigyázzatok,mert ha nem a megfelelő színnel lámpáztok,több kárt csináltok mint hasznot.

Ha nem vagytok biztosak,hogy milyen színnel kell lámpázni,akkor csak a saját lencsét használjátok,a színeket hanyagoljátok!

74. CILLI (válaszként erre: 70. - Badonyimariaeva)
2008. máj. 24. 21:23

Azért érdeklődtem, mert találtam egy lámpát, aminek 99%-os a polarizációs foka (állítólag a zepteré 95%) és 6,5 cm-es szemben a nálam is lévő 4cm-rel. Új fejlesztés van rá engedélyszám és 7 színnel + állvánnyal együtt kínálják, picit olcsóbban, mint a zeptert. Igaz, nincs rá otp-s hitel lehetőség...

A Deák könyv tippet köszönöm, már közben más is ezt javasolta, van nálam egy Deák féle füzet, de az csak a kiegészítő füzet a színterápiához, meg fogom venni az eredeti könyvet is, és hát valamilyen lámpát is, de egyelőre pénzt kell rá átcsoportosítani.

73. sodrak (válaszként erre: 69. - Badonyimariaeva)
2008. máj. 23. 22:29
Az új közepes lámpához már vannak színek: 7 darab és a csakrákat lehet velük lámpázni.
2008. máj. 23. 22:01
ÉRDEMES MEGVENNI A KÖNYVET, AMIBEN MINDEN LE VAN ÍRVA. EGYÉBKÉNT NAGYON JÓ A LÁMPA HATÁSA!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook