Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Bioptron lámpa! Melyik szín mire jó? fórum

Bioptron lámpa! Melyik szín mire jó? (tudásbázis kérdés)


❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
281. 8d16d49c24 (válaszként erre: 280. - Nincsu)
2012. júl. 25. 18:34

Szia!


Igen lehet évszaktól ,kortól függetlenül használni a készüléket!

Kezelésekkel kapcsolatban ha tudok segíteni valakinek csak irjon!!!

280. nincsu
2012. júl. 24. 09:35

Sziasztok!


Tudnátok segíteni abban, hogy a bioptron lámpát lehet-e használni nyáron is?

279. Sziszipapa (válaszként erre: 271. - Caca)
2012. júl. 5. 22:50

Kedves Caca


Egyébiránt fogadd mélységes együttérzésemet, a családban Nekünk is keletkezett egy ilyen Bioptron lámpa, Nekem meg egy Tescós Premium PR-4040 tip. hajszárítóm bánta.


Nem mondom, hogy nem venném meg a Bioptron lámpát, ha valami reálisabb áron adnák, mondjuk egy nagyságrenddel lejjebbről lehetne lealkudni a felét. Persze az Interneten találsz már harmadáron is, vagy méginkább a bolhapiacokon akár 40 körül is, ami azért már közelít. Mindenesetre egyáltalán nem zárnám ki a lehetőségét, hogy használni is fog, úgyhogy ha már megvan, örülni kell neki és használni!

2012. júl. 5. 22:03
Kedves Caca! Megértelek, ha elsőre, vagy talán sokadszorra is csak a folytatólagosan, bűnszövetkezetben, üzletszerűen elkövetett, különösen nagy kárt okozó csalás gyanúja merült fel benned :D, de a tudományos levezetéseddel azért vitatkoznék. A sejteknek is és a színeknek is van rezgésszáma, vagy frekvenciája, ha úgy tetszik, méghozzá színenként és sejtenként különböző. Wiki,fény: [link] Mondjuk a rákos sejteknek példának okádék más a frekvenciája, mint az egészségeseknek. A sugárterápia (aminek ehhez mondjuk semmi köze) például ma már nem nem számít kuruzslásnak, és egyéb módszerek is hasonló elven születtek: [link] (talán az elv miatt van köze mégis van köze). Tehát nem jelenthető ki, hogy csalás lenne. Javaslom a kedvenc klubomat, a szkeptikusok klubját, Neked is tetszeni fog: [link] Különösen Szabó Gábor: Fényterápia fizikus szemmel c. videóját javaslom. A gyakorlati megvalósításban és ennek költségeiben egyetértek, az adataid jobban megközelítik a valóságot, mint az ár amit elkérnek érte, ezzel teljesen egyetértek. Egy hajszárítót átalakítva 10e Forintos nagyságrendből megoldható egy legalább olyan hatékony lámpa, aminek nem a kreativitás, hanem csak a levédett szabadalom szab gátat. Amíg nem kereskedsz vele, az sem. Jobbulást, Üdv
277. Gorilla
2012. jún. 7. 10:14
Egyébként szerintem is csak pszichoszomatikusan hat a lámpa, legalábbis többségében. Ráadásul a feleségemnek súlyos alvszavarai vannak, mióta este 8 után tud csak lámpázni.
2012. máj. 20. 10:09

Sziasztok!

Visszér műtétem volt pénteken, a lábam be van kötve. Tudnátok tanácsot adni hogyan használjam a lámpát?

Négy kis vágás,de ágyéktól bokáig ki volt szedve az ér.

2012. máj. 19. 21:55

Sziasztok!


A színterápiával kapcsolatban többen írtatok igy egy -két dolgot megosztanák veletek:

A színterápiának a gyógyító hatását én kétfele osztanám:

1.Rásegít a betegségek kezelésére:pl:

zöld -fertőtlenítő,nyugtató hatású

sebek,hegeknél (amikor friss)előszőr pásztázunk zöld színnel (mennyiben kislámpa van)vagy ráirányítjuk a zöld színt(ha közepes lámpa van).

pattanások

torokgyulladás

szemölcs

A kék szín -hűsítő és nyugtató hatású

hőemelkedésnél

gyulladt terület kezelése

fogínygyulladás

izületi gyulladás

Lila szín:-a lélek színe,nyugtatja az idegeket

migrénes fejgörcs

álmatlanság

fejfájás

(segít ,,kikapcsolni)

Piros szín:-élénkítő hatású

vérkeringés javító

csak rövid ideig és keveset szabad használni !!!!

érszűkűletnél

Narancs szín:görcsoldó hatás és ,,bőrszépítő

vesegörcs

menstruációs görcs

szépítő hatását pedig ajánlom minden hölgy figyelmébe:ránctalanítás ,régi hegek,bőrfeszesítés!!

Citromsárga szín:szembetegségek kezelésénél segít sokat!!

A másik terület a 12 öngyógyító program (kislámpánál)vagy a csakra program (közepes lámpánál illetve a kislámpa ha már az újabb 7 db-os színlencsés változat!!)

Ezeket a kezelésket már ,,kúra,,szerűen kell elvégezni napi rendszereséggel kb 2-3 hétig programtól függően!Pl:

Pikkelysömörnél nem csak külsőleg kell kezelni azt a területet ahol jelentkezik a probléma hanem a méregtelenítő és immunerősítő programot is kell végezni !!(ez kislámpánál)csakrakezelést(közepesnél)!!

Ez csak egy kis ízelítő hiszen nagyon sokminden van még amit jó tudni a színek hatásáról ...Van egy könyv ami boltokban kapható és a legjobb leírást adja :Dr Deák Sándor könyve !!Olvasható és nagy segítség s nem is túl drága!!

274. tabletta (válaszként erre: 273. - Mónika1103)
2012. máj. 19. 00:43
Van Bioptron lámpám-szeretem is - egyetlen színt kaptunk hozzá, mert így olcsóbb volt, a sárgát. A tájékoztatón azt mondták, ez a szín, egy általános szín, - mindegyikben ezt az alapot használják. - eredetileg ez volt csak. Mi is megkérdeztük, hogy akkor ez most mire lesz jó, azt mondták, ez a szín általános gyógyító. A színek persze sokkal hatékonyabbak. azt nem tudom melyik mire, de leírtam amit tudtam, hátha...
2012. máj. 17. 19:56

Valaki segítsen nekem! Melyik szín mire jó? milyen betegségeket lehet vele kezelni és hogyan?

Köszönöm!

272. Ditta67 (válaszként erre: 271. - Caca)
2012. ápr. 27. 08:40

Elolvastam és megsajnáltam a feleségedet!

Düh és indulat."Tiszta baromság!"

Ja hát a hatását még nem próbáltad!

Tiszta baromság!

Arra nem gondoltál,hogy ennek a "bűnszövetkezetnek"lehetnek eredményei?

A magyar gyártású lámpa sokkal olcsóbb!Nem volt kötelező megvennie a feleségednek sem!

Valószínűleg jót akart szegény feleséged is!

De ha már megvan,kipróbálhatnád!:-))

271. Caca
2012. ápr. 26. 13:24

Friss Bioptron-károsultként írom az alábbiakat. (Ez úgy értendő, hogy a napokban palizták be a feleségemet, amíg én kórházban voltam.) Aztán elolvastam a Compact 3 géphez (+ ún. fényterápiás készlet) átadott ismertetőket. Alapszintű fizika-ismereten alapuló megállapításaim a következők.

1. Az alapkészülék által előállított polarizált fény sejtműködésre gyakorolt hatása (mert állítólag van ilyen neki) logikai alapon nem zárható ki. Esetleg megállhatják tehát a helyüket azok az itt-ott olvasható infók, hogy sebek, műtéti hegek, hasonlók kezelésére alkalmas ez a szerkentyű (Más kérdés, hogy a fény polarizálása egy egyszerű polárszűrővel megvalósítható. Egy ilyennek az ára fotókellékként néhány ezer ft . Kérdés tehát, hogy hogyan kerülhet egy lámpa, na jó, ventilátoros hűtéssel együtt, meg egy polárszűrő - vagy ahhoz hasonló dolog - 184000 Ft-ba.).

2. Na most akkor jöjjön az ún. színterápia! Ez aztán – az írott és az ügynök által előadott infók szerint - az égadta világon minden betegség, fájdalom, bú és bánat orvoslására alkalmas. Hát ez aztán a baromság a javából. Csak néhány érvet hozok fel ennek alátámasztására.

- A lámpa által produkált eredeti, fehér fény (mint minden fehér fény) tartalmazza a spektrum valamennyi színét, tehát pl. a kéket is (ezt ők le is írják). Ha a kék színű fény alkalmas valamely betegség gyógyítására, akkor vajh miért ne érvényesülne ez a hatás akkor is, ha mellette egyidejűleg jelen van a színkép többi színe is? (Azaz: miért ne rendelkezne a fehér fény is ugyanazzal a gyógyhatással, mint a kék?)

- Összemossák a következő két dolgot. A) a pl. kék színű környezet megnyugtat, B) a kék lámpa a csuklóra irányítva vérnyomáscsökkenést eredményez, tahát mintegy „megnyugtatja” a vérnyomást. Az A) eset nyilvánvalóan pszichés hatás (a színt a szememmel látom, ez hat rám úgy, ahogy hat), a B) esetben csak fizikai hatás hozhat változást, tehát a két dolognak semmi köze egymáshoz.

- Azt írják, hogy minden szervnek van rezgésszáma, amely megegyezik valamely színhez tartozó rezgésszámmal. Tiszta baromság.

- Azt írják, hogy a fény sebessége színenként eltérő, így az egyik színű fény hamarabb éri el a testet, mint a másik színű. Tiszta baromság.

- A csakrák. A csakrakérdés általános boncolgatása nélkül csak ezt: milyen különös, hogy a csakrák ábra szerinti sorrendje a fejtetőtől lefelé pontosan megegyezik a színeknek a spektrumban jelentkező sorrendjével. Micsoda véletlen!

- stbstbstb.

- Hogy kerülhet 7 db istenverte színes üveg 142000 Ft-ba?

És végül: hogyan lehetséges, hogy egy ilyen "bűnszövetkezet" zavartalanul működhet hosszú évek óta? Versenyhivatali vizsgálat indult ugyan ellenük néhány évvel ezelőtt (ennek nyoma van a GVH honlapján), de határozatot, vagy az ügy bármiféle lezárásáról szóló iratot már nem találtam.

2012. ápr. 24. 09:51

Megosztoam veletek!!Próbáld ki Te is!

Állandó gyomorpanaszokra :egy pohár vízet zöld színnel lámpázz meg 8-10 percig és aztán idd meg !Naponta többször is megteheted!

2012. ápr. 16. 17:10

Szia!


Műtéti hegeknél színte azonnal elkezdheted a lámpázást!!!Ha szép a heg és nincs gyulladásban akkor a natúr fénnyel pontról -pontra kell kezelni végig a heget (hogy ez mennyi ideig tart az a heg nagyságától is függ)aztán jöhet a szín:narancssárga!!!Ha gyulladásban van akkor a végén a narancs helyet a zöldet mert fertőtlenít és a kéket ami pedig hűt!!!a színekkel már tudsz pásztázni !!nem kell pontról-pontra!!Remélem tudtam segíteni!Szép napot!!

2012. ápr. 15. 21:20

Sziasztok!

Érdeklődni szeretnék tőletek, műtéti hegekre melyik szín a legalkalmasabb, és mikortól lehet vajon lámpázni a heget? Mennyi ideig érdemes? Van valakinek tapasztalata ilyen téren? Előre is köszönöm... :)

2012. márc. 29. 22:18
Akkor a kicsivel inkább csak kis felületeket lehet kezelni?
266. Ditta67 (válaszként erre: 265. - Olgi1977)
2012. márc. 28. 20:16

Általában nagyobbra cserélik a lámpát.Mi is kicsivel kezdtük,de macerás volt 2-3 sípolást várni és újra kezdeni.Most a nagylámpával 5 perc alatt nagy felületeket is tudok kezelni.

Én nem adtam el,a húgom használja az ikreihez.

Nekünk kb.10éve van lámpánk.Ezalatt 1X kellett javítani,azt is azért mert elejtettük.

A nagyhoz nincs színterápia,erről nem tudok neked beszámolni.

Gerincsérvre meg holnapra megnézem neked a könyvben,hogy kell használni.

Van egy könyvem a fényterápiáról,abban szoktam megkeresni ami érdekel.:-))

2012. márc. 27. 23:10

Sziasztok!



Én még új vagyok a témában, úgyhogy lenne egy csomó kérdésem. Remélem valaki megszán és válaszol nekem.



Első és talán legfontosabb: aki el akarja adni a lámpáját miért teszi?-érdemes-e használtan lámpát venni? Bevallom félek, hogy már valami baja van. MEghibásodhatnak ezek a lámpák?


Mert ugye az ára miatt nem mindegy, hogy új vagy használt lámpát vesz az ember.



A közepes lámpa sokkal hatékonyabb, mint a kicsi? Vagy csak rövidebb ideig kell lámpázni vele?


HA a férjemnek gerincsérve van-időnként fáj neki, de nem vészes-akkor is használhatja, vagy jó rá kifejezetten?



Melyiket érdemes megvenni? Mire kell odafigyelni? Színterápia szükséges?



Bocs a tudatlanságomért, de ilyen infókat nem nagyon találtam sehol

2012. márc. 25. 23:56

sziasztok.

olvastam itt hogy használjátok fülzúgásra a bioptron lámpát.Sajnos nekem is zúg a fülem elég sokszor és a fül-orr.gégészeten nem találtak semmit sem..

A kérdésem az hogy melyik színt használjátok fülzúgásra?

2012. márc. 25. 23:31

Sziasztok!Ínhüvelygyulladásom van visszatérő probléma ez nálam.Tudna segíteni valaki, melyik szín használjam a hatásos kezelés érdekében?

Előre is köszönöm!!:)

262. Ditta67 (válaszként erre: 261. - FiliDigi)
2012. márc. 22. 12:45
Nem árt!Nyugodtan kipróbálhatod!:-))
261. FiliDigi (válaszként erre: 260. - Tirred89)
2012. márc. 21. 14:20

Én elkezdtem a fül alatt nyak környékén és jobb. Minden nap igyekszem csinálni ,bár inkább csak 9 perc megy fülenként, de kezdek javulást érezni.

A vérnyomásom nekem is ok votl ,sőt 1 hete mréték akkro meg alacsonyabb is mint kellene.


Azt nem tudom ,ha direktbe a fülemre teszem az is használ-e? Nem árt-e neki a sípolás?


Ebben tapasztalata van valakinek?

2012. márc. 10. 09:58

Sziasztok!


Nekem közel 3 hónapja zúg a fülem. Voltam fül-orr gégésznél, mondták semmi baja a fülemnek. A vérnyomásom rendben (pedig azt hittem, hogy magas, de kiderült, hogy rendben van,sőt, utolsó mérésnél alacsony is volt). Most megyek neurológiára, hátha megoldódik a problémám, mert közben a nyakam és a fejem is el kezdett fájni elég sűrűn.

Próbálok szerezni egy ilyen lámpát, hát ha segít. Szerintetek?

2012. márc. 5. 21:45

Köszi,

el is kezdtem, remélem tapasztalok majd javulást!

2012. márc. 3. 10:20

Sziasztok!


Fülzúgással kapcsolatban irnám:

Próbáld ki a nyakad kezelését!Sajnos a nyaki érelmeszesedés nem feltétlen korhoz kötött !! Kezeld a nyakad min:15-20 perc és naponta!!

257. Ditta67 (válaszként erre: 256. - FiliDigi)
2012. márc. 2. 14:07
Próbáld ki!Kárt nem tesz!:-))
256. FiliDigi (válaszként erre: 255. - Ditta67)
2012. márc. 2. 14:03
a vérnyomásom tökéletes szerencsére:-)Nem attól zúg.
255. Ditta67
2012. márc. 2. 13:57

Azt nem tudom,mert attól függ,mitől zúg a füled!

Fülzúgásod magasvérnyomástól is lehet,arra a lámpa nem jó.

Azért kellett volna szúrni,nehogy megrepedjen a dobhártya.

254. FiliDigi (válaszként erre: 253. - Ditta67)
2012. márc. 2. 12:03

köszi. És a fülzúgásra is jó?

Én most beteg vagyok ,eldugult a fülem, orrom, az orcsepp nem segít. De kaptam lámpát külcsön.

Miért keleltt volna felszúrni? NEkem kiskoromba sokszor szúrták sajna.

253. Ditta67 (válaszként erre: 252. - FiliDigi)
2012. márc. 2. 11:53

Jó.Fül-orr gégén saját felelősségre nem engedtük felszúrni a fiam fülét.Kaptunk 24 órát.

Nyákoldót adtunk és vagy 10x meglámpáztuk 5-5 percet.Másnap megkérdezték mit csináltunk,mert gyakorlatilag gyógyult.

Most mondjam el,hogy lámpáztuk,mikor előző nap megkérdeztem,hogy jó-e rá,de csak az infralámpát ismerte!

Nem foglalkoztam vele.

2012. márc. 2. 11:40

Sziasztok,


Mi is használjuk rég óta, testvérem szemére nagyon hatásos volt, műtét után, az orvos is dícsérte.

Azt viszont nem tudom, hogy fülre jó-e? Fűlzúgás, gyulladás.


Tudtok segíteni?

Köszi előre is, ha írtok.

❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook